***operacja tarczycy*** - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-03, 07:44   #4921
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
A jak było już po wyjściu ze szpitala? Na długo miałaś przerwę od codziennych czynności? Została Ci duża blizna? No i jak długo głos dochodził do siebie?
Hm nie dałam rady dźwigać ciężkich rzeczy przez tydz jakoś, trochę miałam trudności w schylaniu się i nosiłam jeszcze przez długi długi czas gaziki(akurat lato się zbliżalo) codziennie zmiana opatrunku i pryskałam sprayem takim tym sławnym na rany itp nie pamiętam nazwy teraz.I długi czas ta blizna mnie bolała najczęściej jak się kladlam spać.
Blizne trochę mam jest blado-rozowa smaruje parę razy dziennie Cepanem.
Na wątku o niedoczynność tarczycy dawałam zdjęcia możesz wejść i wyszukać.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-05, 12:58   #4922
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cześć dziewczyny
Ja juz po kolejnych konsultacjach- w Zakopanem w dalszym ciagu chcieli mi wyciąć całą tarczycę, więc zdecydowałam się na Kraków, gdzie chca tylko połowę. W listopadzie zaczęli zapisywać na przyszły rok, tak więc jestem zapisana do poradni chirurgicznej na marzec. operację pewnie będę ustalać na październik
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 12:04   #4923
bangsa
Raczkowanie
 
Avatar bangsa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 302
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cześć dziewczyny,
Moja mama choruje na Gravesa-Basedowa. Nie znam wyników jej badań, ale chyba jest to już zaawansowany stan, bo miała już wytrzeszcz oczu, teraz pozostał jej lekki wytrzeszcz jednego oka. endo kazała jej podjąć decyzję do stycznia: albo leczenie jodem albo operacja tarczycy.
Chciałabym namówić mamę na konsultację tej decyzji z jakimś dobrym endo, który dodatkowo zna się na problemach z oczami, występującymi przy tej chorobie.
Mogłybyście kogoś polecić ?
Czytałam dużo dobrego o lekarzach z Warszawy ze szpitala Bielańskiego. Funkcjonuje nawet jakaś przychodnia przyszpitalna z poradnią endo, ale nie mogę się tam w ogóle dodzwonić, żeby zapytać jak wygląda rejestracja ;/
bangsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 20:15   #4924
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Hm nie dałam rady dźwigać ciężkich rzeczy przez tydz jakoś, trochę miałam trudności w schylaniu się i nosiłam jeszcze przez długi długi czas gaziki(akurat lato się zbliżalo) codziennie zmiana opatrunku i pryskałam sprayem takim tym sławnym na rany itp nie pamiętam nazwy teraz.I długi czas ta blizna mnie bolała najczęściej jak się kladlam spać.
Blizne trochę mam jest blado-rozowa smaruje parę razy dziennie Cepanem.
Na wątku o niedoczynność tarczycy dawałam zdjęcia możesz wejść i wyszukać.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi Mam już termin operacji. O dziwo nie jest wymagane szczepienie przeciw żółtaczce.
Zastanawiam się po jakim czasie będę mogła wrócić do normalnych zajęć. Mam nadzieję, że rana będzie się ładnie goić, bo nie lubię golfów Staram się pozytywnie nastawiać, ale nawet dziś przy ustalaniu terminu miałam stresa, więc mnie pewno przed operacją dopadnie.

[1=c794f3216fa96d344d93a9c 8b507d0f47f8f8180_61da25c 290477;53354613]Cześć dziewczyny
Ja juz po kolejnych konsultacjach- w Zakopanem w dalszym ciagu chcieli mi wyciąć całą tarczycę, więc zdecydowałam się na Kraków, gdzie chca tylko połowę. W listopadzie zaczęli zapisywać na przyszły rok, tak więc jestem zapisana do poradni chirurgicznej na marzec. operację pewnie będę ustalać na październik[/QUOTE]

Zawsze to szansa, że połowa nie będzie już chorować i może leków nie trzeba będzie tyle? Ja dostałam termin za 2 tygodnie. A nie mam nawet zapisu, że to pilne. Nie spodziewałam się, że tak szybko pójdzie.

Cytat:
Napisane przez bangsa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Moja mama choruje na Gravesa-Basedowa. Nie znam wyników jej badań, ale chyba jest to już zaawansowany stan, bo miała już wytrzeszcz oczu, teraz pozostał jej lekki wytrzeszcz jednego oka. endo kazała jej podjąć decyzję do stycznia: albo leczenie jodem albo operacja tarczycy.
Chciałabym namówić mamę na konsultację tej decyzji z jakimś dobrym endo, który dodatkowo zna się na problemach z oczami, występującymi przy tej chorobie.
Mogłybyście kogoś polecić ?
Czytałam dużo dobrego o lekarzach z Warszawy ze szpitala Bielańskiego. Funkcjonuje nawet jakaś przychodnia przyszpitalna z poradnią endo, ale nie mogę się tam w ogóle dodzwonić, żeby zapytać jak wygląda rejestracja ;/
Ja bym mogła polecić kogoś z podkarpackiego tyle, że nie wiem, czy też przy problemach z oczami coś więcej powiedzą, bo nie miałam styczności z pacjentami o takiej przypadłości.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 21:04   #4925
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi Mam już termin operacji. O dziwo nie jest wymagane szczepienie przeciw żółtaczce.
Zastanawiam się po jakim czasie będę mogła wrócić do normalnych zajęć. Mam nadzieję, że rana będzie się ładnie goić, bo nie lubię golfów Staram się pozytywnie nastawiać, ale nawet dziś przy ustalaniu terminu miałam stresa, więc mnie pewno przed operacją dopadnie.



Zawsze to szansa, że połowa nie będzie już chorować i może leków nie trzeba będzie tyle? Ja dostałam termin za 2 tygodnie. A nie mam nawet zapisu, że to pilne. Nie spodziewałam się, że tak szybko pójdzie.



Ja bym mogła polecić kogoś z podkarpackiego tyle, że nie wiem, czy też przy problemach z oczami coś więcej powiedzą, bo nie miałam styczności z pacjentami o takiej przypadłości.
Nie ma za co będzie wszystko dobrze zobaczysz, nim się obejrzysz a będziesz już po i pamiętaj z dnia na dzień jest coraz lepiej ! bądź dzielna

U mnie to było tak, że endo zatyrał w gabinecie(a wcale nie musiał, i zachował się bardzo miło, że tak zrobił) do swojego kolegi(czyli ordynatora w szpitalu na dziale chirurgi) i mnie umówił przyjechałam do Dr z mamą bo ona to musiała ze mną iść przecież -.- i on do mnie kiedy chce operacje ? a my zdziwione bo myślałam, że poczekam ba nawet mogłam już na następny dzień przyjść, ale wybrałam poniedziałek
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia

Edytowane przez Smerfetka696969
Czas edycji: 2015-12-01 o 21:06
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 22:40   #4926
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Nie ma za co będzie wszystko dobrze zobaczysz, nim się obejrzysz a będziesz już po i pamiętaj z dnia na dzień jest coraz lepiej ! bądź dzielna

U mnie to było tak, że endo zatyrał w gabinecie(a wcale nie musiał, i zachował się bardzo miło, że tak zrobił) do swojego kolegi(czyli ordynatora w szpitalu na dziale chirurgi) i mnie umówił przyjechałam do Dr z mamą bo ona to musiała ze mną iść przecież -.- i on do mnie kiedy chce operacje ? a my zdziwione bo myślałam, że poczekam ba nawet mogłam już na następny dzień przyjść, ale wybrałam poniedziałek
Będę zatem trzymać się tej myśli, że może być już tylko lepiej

Chirurg zażyczył sobie jeszcze kontrole u laryngologa. Dziwna sprawa, bo po wizycie mnie migdał rozbolał...Nie wiem o co chodzi. Oby tylko mi nie przepadł termin operacji, bo już jestem wstępnie spakowana i przygotowana, że to niedługo i będzie po wszystkim
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-11, 12:44   #4927
emmmwuuu
Raczkowanie
 
Avatar emmmwuuu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 201
Dot.: ***operacja tarczycy***

dziewczyny, czy któraś z Was miała operację tarczycy w Łodzi? możecie polecić szpital, konkretnego chirurga? mam dużego guza - prawie 80 mm, chciałabym naprawdę dobrego lekarza, który sobie z tym poradzi
emmmwuuu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 11:43   #4928
saharmalu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: ***operacja tarczycy***

Spytałam z ciekawości, bo interesuję mnie głównie technika operacyjna. Poza tym jeśli guzek ma komórki rakowe, to trzeba będzie zrobić całkowitą tyreoidektomię, a więc wyciąć wszystko "do czysta", a jeżeli jest to zmiana łagodna to wycina się tylko zmieniony gruczoł wraz z guzkami.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-01 o 17:24
saharmalu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-20, 12:22   #4929
syyysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: ***operacja tarczycy***

Dziewczyny będę wdzięczna za Wasze porady. Otórz będę mieć zabieg wycięcia prawdopodobnie całej tarczycy 11 lipca.Chciałabym sobie zaplanować jeszcze jakieś wakacje i mam pare pytań i wątpliwości. Wiem, że dojście do siebie to kwestia indywidualna, ale takie porady z doświadczenia czasem są na prawdę cenne. pytania wyglądają następująco:

1. czy miesiąc po zabiegu mogłabym pojechać w góry (codziennie chodzenie na szlaku)
3. Wizyty u lekarzy po zabiegu: kiedy i jakie? Mam na razie zapowiedzianą na 6 tyg. po zabiegu
2. jak to jest z ekspozycją na słonce? jesli zasłoniłabym bliznę bandamką czy będzie ok?
3. wysiłek fizyczny: bieganie, dźwiganie i ćwiczenia siłowe, kiedy po zabiegu mogłabym wrócić na siłownię
4. Problemy z oddychaniem i ze zmęczeniem są u każdego?
syyysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 20:00   #4930
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez syyysia Pokaż wiadomość
Dziewczyny będę wdzięczna za Wasze porady. Otórz będę mieć zabieg wycięcia prawdopodobnie całej tarczycy 11 lipca.Chciałabym sobie zaplanować jeszcze jakieś wakacje i mam pare pytań i wątpliwości. Wiem, że dojście do siebie to kwestia indywidualna, ale takie porady z doświadczenia czasem są na prawdę cenne. pytania wyglądają następująco:

1. czy miesiąc po zabiegu mogłabym pojechać w góry (codziennie chodzenie na szlaku)
3. Wizyty u lekarzy po zabiegu: kiedy i jakie? Mam na razie zapowiedzianą na 6 tyg. po zabiegu
2. jak to jest z ekspozycją na słonce? jesli zasłoniłabym bliznę bandamką czy będzie ok?
3. wysiłek fizyczny: bieganie, dźwiganie i ćwiczenia siłowe, kiedy po zabiegu mogłabym wrócić na siłownię
4. Problemy z oddychaniem i ze zmęczeniem są u każdego?
1.Wydaje mi się, że tak
2. Powinno wystarczyć, ja też miałam jakoś miesiac/dwa po zabiegu dopiero.
3. Trzeba zasłaniac blizne, czymkolwiek.
4. Bieganie...nie wiem, ale chyba ciezary odpadaja, ja wrócilam do cwiczen lekkich miesiac po dopiero. Lekkich
5.Ja nie miałam zadnych takich problemów.
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-11, 13:31   #4931
karolina1820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 17
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam,za miesiąc mam operację usunięcia całej tarczycy w szpitalu w Wałbrzychu,może ktoś miał wykonywaną tam operację i może coś opowiedzieć?Z pytań odnośnie przebiegu operacji najbardziej interesuje mnie na ile wcześniej dostaję narkozę-przed samą operacją?Zakładany jest cewnik?Można mieć bieliznę na sali operacyjnej?Jak jest z protezami ile przed operacją trzeba ją ściągnąć i jak szybko po operacji można założyć?Ile osób jest na sali operacyjnej?To będzie moja pierwsza operacja i nie ukrywam,że mam stracha i to dużego.
karolina1820 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-11, 13:42   #4932
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez karolina1820 Pokaż wiadomość
Witam,za miesiąc mam operację usunięcia całej tarczycy w szpitalu w Wałbrzychu,może ktoś miał wykonywaną tam operację i może coś opowiedzieć?Z pytań odnośnie przebiegu operacji najbardziej interesuje mnie na ile wcześniej dostaję narkozę-przed samą operacją?Zakładany jest cewnik?Można mieć bieliznę na sali operacyjnej?Jak jest z protezami ile przed operacją trzeba ją ściągnąć i jak szybko po operacji można założyć?Ile osób jest na sali operacyjnej?To będzie moja pierwsza operacja i nie ukrywam,że mam stracha i to dużego.
Tak, przed samą operacją ja dostałam jak już lezałam na stole podpięta.Jest zakładany, przynajmniej ja miałam.Bieliznę trzeba ściągać, zakladaja taki kaftanik, ze i tak wszystko widać.Protezy? Nic mi nie wiadomo.

Ja buźka miałam na jednym płacie i ro dość dużego.Już dwa lata minęły od operacji chyba albo rok już nie pamiętam, chyba rok.To była też moja pierwsza operacja ale nic się nie bałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 19:09   #4933
Tarczycowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: ***operacja tarczycy***

Ja miałam operacje dokładnie tydzień temu, obeszło się bez większych problemow, oczywiście oprócz bólów w krtani po rurce

Pytanie moje brzmi .... Przeszłam dosyć spory kawałek z plecakiem wazacym około 15 kg, czy może mi się coś stać ?
Tarczycowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 16:28   #4934
karolina1820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 17
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam,jestem już 3 dzień po operacji.Generalnie nic mnie nie boli,zaraz po operacji nie brałam nawet lekarstw przeciwbólowych.Dzisiaj pierwszy raz wzięłam euthyroz no i czekam na wyniki histopatologiczne.Moim problemem są plamienia,które się dzisiaj pojawiły czy to normalne po operacji?
karolina1820 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 19:48   #4935
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: ***operacja tarczycy***

miałam operację tarczycy trzy dni temu- został usunięty jeden płat z cieśnią. Rana bardziej szczypie niż boli, ale cięcie jest spuchnięte. długo utrzymuje się opuchlizna? Czy zdejmowanie szwów boli? Zabieg miałam w szpitalu Narutowicza w Krakowie.
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-09, 14:30   #4936
Hala2609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 21
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam.Jestem 12 dzień po operacji tarczycy-wycięcie całej z uwagi na nadczynność i chorobę Graves-Basedowa.Po przywiezieniu na salę pooperacyjną dostałam krwotoku z rany a więc trafiłam jeszcze raz na salę operacyjną.Było to krwawienie z tętniczki.Nic nie pamiętam,że dwukrotnie byłam na sali operacyjnej.Na drugi dzień byłam bardzo osłabiona, silne odruchy wymiotne, chociaż nie było czym wymiotować.Powoli dochodzę do siebie, stripy z rany mam już zdjęte, szyja jeszcze opuchnięta ale mam nadzieję,że wszystko z czasem dojdzie do normy.Głos czasami trochę z chrypką.Chirurg kazał ćwiczyć ( głowa góra-dół i na boki).
Hala2609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-15, 16:40   #4937
aleksis17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam. Mam operację za dwa miesiące. Mam wole guzowate i tarczyca schodzi mi częściowo za mostek. Endokrynolog dał mi skierowanie na operację. Teraz mam pytanko czy do operacji potrzebna mi jest biopsja ? chirurg przy zapisywaniu na operację obejrzał moje USG i wyniki badań krwi. O biopsje się nic nie pytał ani endokrynolog nie pytał mnie o biopsję i nawet mnie na nią nie wysłał.
Czy zrobią mi operację bez biopsji ?
aleksis17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 15:30   #4938
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: ***operacja tarczycy***

Wg mnie przede wszystkim trzeba dopytać lekarzy, czy widzą potrzebę, aby również zrobić biopsję. Co człowiek to przypadek, wiec najlepiej pytać u źródła.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 15:47   #4939
aleksis17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam. Mam pytanie 24.07 mam wycięcie tarczycy. Wziełam sobie z pracy od 24-31 urlop. Do kogo będę mogła potem pójść po zwolnienie do chirurga czy do lekarza rodzinnego ?

Pracuje w handlu. Gdzie przez całe 8h rozkładam towar. I ile będe miała zwolnienia lekarskiego ?
aleksis17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-15, 19:01   #4940
monika128
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez magdusia74 Pokaż wiadomość
GUSIAWAWA nie martw się wszystko wróci do normy trzeba tylko czasu.
Ja jestem 4 miesiące po operacji miałam obustronne porażenie strun strun głosowych, dysfonię porażenną oraz tężyczkę spowodowaną niedoczynnością przytarczyc. Po 3 miesiącach jedna ze strun podjęła pracę, głos stał się troszeczkę mocniejszy, kłopoty z oddychaniem się zmniejszyły. Cały czas wykonuję ćwiczenia zalecone przez foniatrę, znowu będę miała zabiegi elektrostymulacji krtani. Jednak moje przytarczyce nie chcą pracować- mam problemy z drętwieniem dłoni, stóp, twarzy - biorę 8 gram calperosu. Jednak jest już trochę lepiej. Twoje zdrowie tez wróci do normy trzeba tylko czasu na regenerację. Wszystko będzie OK. Pozdrawiam
witam!
czy wróciła pani do zdrowia? mam podobny problem, tylko bez tężyczki, jestem miesiąc po operacji, zalecono cwiczenia i rehabiltacje. z gory dziekuje za odp.
pozdrawiam
Monika
monika128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-03, 23:06   #4941
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez aleksis17 Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie 24.07 mam wycięcie tarczycy. Wziełam sobie z pracy od 24-31 urlop. Do kogo będę mogła potem pójść po zwolnienie do chirurga czy do lekarza rodzinnego ?

Pracuje w handlu. Gdzie przez całe 8h rozkładam towar. I ile będe miała zwolnienia lekarskiego ?
Pewnie już po wszystkim, ale dlaczego wzięłaś urlop zamiast zwolnienia? Mi normalnie wystawili L4 za pobyt w szpitalu i trochę dłużej.

Ja operację miałam w styczniu. Niestety, została mi bardzo widoczna blizna. Do tego przez cały czas po operacji widziałam pod skórą taką niebieską żyłkę. myślałam, że to moja żyłka- jakieś małe naczynko. Tylko, że we wrześniu ta żyłka przebiła skórę i wyszła z blizny, okazując się kawałkiem żyłki- nici chirurgicznej.

Macie jakieś skuteczne sposoby na blizny? czy któraś próbowała żelu silikonowego Kelo-cote? Jest strasznie drogi i nie wiem, czy warto
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 16:11   #4942
sonia50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam wszystkich.
Mam pytanie ,czy jest na forum ktoś z woj. opolskiego.Muszę wyciąć tarczycę i szukam dobrego chirurga .Najlepiej z okolic Opola.Mam jeszcze jedno pytanie,jeżeli mam skierowanie do szpitala na operację w moim mieście to czy mogę szukać innego szpitala w innym mieście.
sonia50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 00:21   #4943
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: ***operacja tarczycy***

Skierowanie jest wydawane do konkretnego szpitala. Możesz iść do któregokolwiek w całej Polsce, ale musisz mieć do niego skierowanie.

Ja byłam w Narutowiczu w Krakowie. Tam pracuje dwóch z najlepszych chirurgów jeśli chodzi o tarczycę, ale dostać się do nich na operację nie jest łatwo- wiążę się z prywatnymi wizytami- i też nie gwarantuje breaku komplikacji.
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:18   #4944
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: ***operacja tarczycy***

Hej Wam. Miesiąc temu dowiedziałam się, że mam guza 1cm plus niedoczynność.tsh wyszło mi 3,86. Biopsja wykazała podejrzenie raka brodawkowatego tarczycy, na dodatek jestem w ciazy. Jestem już umówiona na wizytę w instytucie onko w gliwicach. Na pewno czeka mnie operacja i mam nadzieję że to będzie po porodzie A nie teraz w 2 trymestrze ( tyle już czytałam opinii ludzi po tej operacji, że w sumie sama już nie wiem co lepiej). Myślałam że blizna po operacji jest niewielka, ale to chyba zależy od tego co jest wycinane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 09:43   #4945
MalChm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 6
Dot.: ***operacja tarczycy***

Kruella powodzenia ja mam w piatek onkologa podejrzenie raka pecherzytowatego grupa 4 teraz mizlam druga biopsje i rendgen wyniki beda u lekarza w karcie w wco gdańsk chce operacje wykonać w gdańsku w mswia moze ktos mi napisze po kolei co i jak od skierowana od onkologa do szpitala na zabieg jak to jest dalej
MalChm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 16:18   #4946
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez kruella_de_mon Pokaż wiadomość
Hej Wam. Miesiąc temu dowiedziałam się, że mam guza 1cm plus niedoczynność.tsh wyszło mi 3,86. Biopsja wykazała podejrzenie raka brodawkowatego tarczycy, na dodatek jestem w ciazy. Jestem już umówiona na wizytę w instytucie onko w gliwicach. Na pewno czeka mnie operacja i mam nadzieję że to będzie po porodzie A nie teraz w 2 trymestrze ( tyle już czytałam opinii ludzi po tej operacji, że w sumie sama już nie wiem co lepiej). Myślałam że blizna po operacji jest niewielka, ale to chyba zależy od tego co jest wycinane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Blizna tez zalezy od umiejetnosci lekarza ktory bedzie wykonywal zabieg, od tego czy mas zskłonnosc do bliznowcow itd.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-27, 20:23   #4947
MalChm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 6
Dot.: ***operacja tarczycy***

Hej w drugiej biopsji wyszedl mi guzek brodawkowaty grupa5 a w pierszej pecherzykowy grupa 4 czy ktos tak mial mam stawic sie w szpitalu MSWiA w Gdańsku 29.03.18 czy ktos w tym czasie tam bedzie
MalChm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-07, 21:48   #4948
Mia2018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: ***operacja tarczycy***

Czesc, szukam dobrego chirurga w krk czy moglabys polecic?, Czy mialas jakies komplikacje? Czy twoj guzek byl podejrzany w biopsji czy po prostu musial byc usuniety ze wzgledu na wielkosc? Przepraszam za tyle pytan ale tez szykuje sie do operacji z podejrzeniem brodawkowatego:-( i chcialabym byc w dobrych rekach.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Czesc, czy moglabys polecic chururga ktory robil ci operacje? Szukam kogos w krk. Czy twoj goz byl podejrzany w biopsji czy ze wzglefu na wielkosc musiał byc usuniety,? Przepraszam za tyle pytan ale strasznie sie denerwuje bo mam podejrzenie brodawkowatego:-(

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Przepraszam cos mi zle sie zapisuja odpowiedzi. Moje pytania byly do Rabanek. Jak jeszcze zagladasz na forum to bede wdzieczna za jakiekolwiek info.
Mia2018 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-08, 08:53   #4949
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: ***operacja tarczycy***

zagladam
Napiszę Ci potem PW, co i jak, bo dopiero wstałam
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-08, 21:06   #4950
Mia2018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: ***operacja tarczycy***

Dziękuję, no to czekam😊
Mia2018 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-13 21:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.