Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-13, 10:59   #3481
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja zrobiłam sobie fajny tonik na naczynka, wymieszałam hydrolat z wyciagiem z kasztanowca. Kolor brązowy. Matuje i sprawia ze naczynka są mniej widoczne. Booski
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 11:02   #3482
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
dziewczyny co wy tutaj wyprawiacie filtr na koncu!
na filtr nie wolno klasc zadnych pudrów/fluidów z talkiem i miką w składzie bo one destabilizują go i filtr nie chroni dostatecznie (wyjątkiem są filtry avene, na nie mozna klasc wszystko)
A dlaczego avene są wyjątkiem, bo czy pod czy na podkład nie chronią?
Ja dotychczas używałam filtr na serum i tak zostawię. Bezpośrednio na skórę musi jednak działać serum (mówię o serum olejowym, nie używam żadnych kwasów na dzień). Na filtr nakładam z kolei kremy bb, które (ponoć) mają też filtry. Sprawdza się taki układ na krótką metę a na dłuższą to Wam napisze za 10 lat
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 11:16   #3483
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A dlaczego avene są wyjątkiem, bo czy pod czy na podkład nie chronią?
Ja dotychczas używałam filtr na serum i tak zostawię. Bezpośrednio na skórę musi jednak działać serum (mówię o serum olejowym, nie używam żadnych kwasów na dzień). Na filtr nakładam z kolei kremy bb, które (ponoć) mają też filtry. Sprawdza się taki układ na krótką metę a na dłuższą to Wam napisze za 10 lat
Ja podobnie z tą różnicą, ze BB używam zamiennie z minerałami.
Ale anwet gdyby to nie miało większego sensu to chyba tak zostanie, bo nie znalazłam nic lepszego od filtru Skin79 pod minerały, który co ciekawsze - dobrze na moją skórę wypływa
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 12:47   #3484
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
A dlaczego avene są wyjątkiem, bo czy pod czy na podkład nie chronią?
avene ma takie filtry, ktorych talk i mika nie rusza, mozna spokojnie nakładac na nie podkłady czy puder

czy ja dobrze rozumiem, ze wy nakładacie podkład a na to filtr??
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 12:57   #3485
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
dziewczyny co wy tutaj wyprawiacie filtr na koncu!
na filtr nie wolno klasc zadnych pudrów/fluidów z talkiem i miką w składzie bo one destabilizują go i filtr nie chroni dostatecznie (wyjątkiem są filtry avene, na nie mozna klasc wszystko)
ktsw nawet jesli filtr jest fotostabilny? Uzywam aktualnie emulsji mineralnej lirene spf50. Czytalam gdzies, że na nią można spokojnie klasc rozną kolorówkę.

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
avene ma takie filtry, ktorych talk i mika nie rusza, mozna spokojnie nakładac na nie podkłady czy puder

czy ja dobrze rozumiem, ze wy nakładacie podkład a na to filtr??
tez tego nie ogarniam

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Dziewczyny co dokupic do serum migdalowego, zeby dodatkowo nawilżyc cerę? Mysle o pielegnacji w dniach , kiedy serum nie bede uzywala. Hydrolaty się spisują? Czy moze lepszy zel hiularynowy ? Mam cere mieszana ale sklonna do przesuszen , ściągania. Kremy czesto mnie zapychaja, ale nie zawsze dostatecznie nawilżają.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 12:57   #3486
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
avene ma takie filtry, ktorych talk i mika nie rusza, mozna spokojnie nakładac na nie podkłady czy puder

czy ja dobrze rozumiem, ze wy nakładacie podkład a na to filtr??
Nie, ja nie. Równie dobrze można się nie malować albo zmieszać wszystko - serum, filtr i podkład w słoiczku i całą mieszankę sobie napaćkać na twarz :P
Co do tych super - filtrów Avene to skąd ta pewność? Niestety, miała w życiu ze 3 kosmetyki Avene i wrażenia są od złych do bardzo złych.

Zmieniając temat, wydaje mi się, że odżywka z alkoholem podrażniła mi MOCNO skórę głowy. Teraz konstruuje maskę naprawiającą ten problem (bo inaczej zwariuje i jeszcze wypadną mi wszystkie włosy). Myślę, aby wrzucić taman, miód, nawilżacze (NMF, pantenol) ale szukam inspiracji na jeszcze coś kojącego te podrażnienia (wręcz rany).
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 13:03   #3487
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Co do tych super - filtrów Avene to skąd ta pewność? Niestety, miała w życiu ze 3 kosmetyki Avene i wrażenia są od złych do bardzo złych.
ja nie napisalam ze avene ma super filtry (kazdemu co innego pasuje), tylko ze mozna na nie nakładac talk i mike. Na wizażowej biochemi jest milion wątków na temat filtrów, to są podstawowe informacje, poczytaj sobie, to nie ten temat wiec koncze OT
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-13, 14:37   #3488
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Ja podobnie z tą różnicą, ze BB używam zamiennie z minerałami.
Ale anwet gdyby to nie miało większego sensu to chyba tak zostanie, bo nie znalazłam nic lepszego od filtru Skin79 pod minerały, który co ciekawsze - dobrze na moją skórę wypływa
Piszac Skin79 masz na mysli ten BB krem rozowy???
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 15:10   #3489
Agnes!84!!
Rozeznanie
 
Avatar Agnes!84!!
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 874
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cześć! Postanowiłam przyłączyć się do Was i zacząć używać naturalnych produktów do pielęgnacji. Czytam wątek i nadal mam problem z pierwszym zamówieniem
Słyszałam że dobrze robi cerze stosowanie żelu hialuronowego do mycia, ale po głębszej lekturze nie wiem czy rozsądne jest codzienne jego stosowanie... Pomożecie w rozwianiu moich wątpliwości?
Chciałam skompletować mój pierwszy zestaw
Do mycia - olejek z drzewa herbacianego (jeśli napiszecie że żelu hialuronowego nie mogę stosować).
Potrzebuję koniecznie nawilżenia. Jaki olejek wybrać w miarę bezpieczny, który sprawdził się u większości z Was? A może jakiś krem?
Czy hydrolat też może służyć do nawilżania?
No i co z żelem hialuronowym, kiedy wobec tego stosować i z czym mogę łączyć?
Czeka mnie jeszcze długa lektura...
__________________
Agnes!84!! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 15:25   #3490
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Słyszałam że dobrze robi cerze stosowanie żelu hialuronowego do mycia
pierwsze słysze

Cytat:
Czy hydrolat też może służyć do nawilżania?
niebardzo

Cytat:
No i co z żelem hialuronowym, kiedy wobec tego stosować i z czym mogę łączyć?
z żelem najlepiej połączyc jakis olej i otrzymujesz fajny nawilżacz, olejów jest mnostwo, poczytaj sobie na BU i wybierz taki ktory najbardziej do Ciebie przypasuje

co jest bezpieczne i co sie sprawdzilo to pewnie kazda napisze cos innego, trzeba probowac
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 15:42   #3491
Agnes!84!!
Rozeznanie
 
Avatar Agnes!84!!
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 874
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

ktswbardzo dziękuję za odpowiedź
__________________
Agnes!84!! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-13, 16:09   #3492
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

prosze bardzo

ja sie przymierzam do zamówienia, ale kasy ciagle brak, poza tym odkrylam ostanio serie ziaja med i kupuje za ułamek ceny bardzo fajne kosmetyki
pytanie - czy ma ktoras ten nowy eliksir winogornowy? jakie wrazenia, czyms sie rozni od starej wersji?

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
ktsw nawet jesli filtr jest fotostabilny? Uzywam aktualnie emulsji mineralnej lirene spf50. Czytalam gdzies, że na nią można spokojnie klasc rozną kolorówkę.
tak, pisze tylko o fotostabilnych cos mi swita ze po nałożeniu pudru ochrona spada o połowe, ale odsylam do wątkow o filtrach, bo ja wlasnie ze wzgledu na makijaz dałam sobie z filtrami (zeby nie bylo z kwasami tez) spokoj
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 16:53   #3493
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Agnes!84!! no to widzę ze mamy podobny problem z tego co już wyczytałam żel hialuronowy jest świetnym dodatkiem do kosmetyków do olejów, maseczek można je dodawać do serum także ja na pewno sobie żel zamówię

Myślę nad olejkiem myjącym z drzewa herbacianego, hydrolat oczarowy no i serum tylko nie wiem który lepszy do cery tłustej czy granat eko czy azelo oliwkowe pewnie zamówię dwa i będę stosowała na przemian ^^

Ktoś może ma już za sobą doświadczenia z serum AZELO-oliwkowe? Czy zmniejsza wydzielanie sebum i łagodzi podrażnienia ?
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 17:55   #3494
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez anias2 Pokaż wiadomość
Piszac Skin79 masz na mysli ten BB krem rozowy???
Nie, mam na myśli filtr Skin79 o TEN, a nie BB krem BB krem ze Skin79 też mam, ale nie różowy, a SREBRNY.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 02:27   #3495
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
ktsw

[/COLOR]Dziewczyny co dokupic do serum migdalowego, zeby dodatkowo nawilżyc cerę? Mysle o pielegnacji w dniach , kiedy serum nie bede uzywala. Hydrolaty się spisują? Czy moze lepszy zel hiularynowy ? Mam cere mieszana ale sklonna do przesuszen , ściągania. Kremy czesto mnie zapychaja, ale nie zawsze dostatecznie nawilżają.
ja mam mieszana z suchymi policzkami (z paroma naczynkami), . Do hydrolatu dodałam wyciagz kasztanowca ( mozesz z czegos innego jesli nie masz naczynek), do tego aloes. Super nawilza!!!. Po prostu inne moje toniki juz nie będą dobrymi tonikami Tonik i nawilzacz. super.
A co do kremow to kupuje jednak gotowe. Nie wiem ile masz lat. Ja uzywam do cery dojrzałej. Tez avene, z wysokim filtrem jest bomba ale na niego kładę krem BB garniera ( ktory delikatnie wysusza)- więc nic mi sie nie tłusci a buzia od kremu pod BB jest nawilzona i z filtrem
Ja teraz planuje krem na dzien 35-50 od babuszki Agafii. Podobno dobrze nawilza, ma filtr - 15?, no i wchłania się. Okaze się

---------- Dopisano o 02:27 ---------- Poprzedni post napisano o 02:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
z żelem najlepiej połączyc jakis olej i otrzymujesz fajny nawilżacz, olejów jest mnostwo, poczytaj sobie na BU i wybierz taki ktory najbardziej do Ciebie przypasuje
Ale czy olej połączy sie z kwasem hialuronowym?? Ja wciąż zielona jestem w tym własnoręcznym preparowaniu kosmetykow

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-03-14 o 02:31
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 08:18   #3496
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
ja mam mieszana z suchymi policzkami (z paroma naczynkami), . Do hydrolatu dodałam wyciagz kasztanowca ( mozesz z czegos innego jesli nie masz naczynek), do tego aloes. Super nawilza!!!. Po prostu inne moje toniki juz nie będą dobrymi tonikami Tonik i nawilzacz. super.
A co do kremow to kupuje jednak gotowe. Nie wiem ile masz lat. Ja uzywam do cery dojrzałej. Tez avene, z wysokim filtrem jest bomba ale na niego kładę krem BB garniera ( ktory delikatnie wysusza)- więc nic mi sie nie tłusci a buzia od kremu pod BB jest nawilzona i z filtrem
Ja teraz planuje krem na dzien 35-50 od babuszki Agafii. Podobno dobrze nawilza, ma filtr - 15?, no i wchłania się. Okaze się

---------- Dopisano o 02:27 ---------- Poprzedni post napisano o 02:22 ----------



Ale czy olej połączy sie z kwasem hialuronowym?? Ja wciąż zielona jestem w tym własnoręcznym preparowaniu kosmetykow

Mieszasz kapkę żelu z olejem na dłoni i nakładasz na twarz Albo na wilgotną twarz żel a na to olej.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 09:17   #3497
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Mieszasz kapkę żelu z olejem na dłoni i nakładasz na twarz Albo na wilgotną twarz żel a na to olej.
dokładnie, w zaleznosci jak suchą masz cere to dajesz sobie mniej lub wiecej olejku/żelu oba sposoby są ok, ja czesciej mieszam na dłoni
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 09:20   #3498
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0% (BU)

Cytat:
Napisane przez Jeey Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie.
Czy któraś z was używała olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0%? A jeśli tak, to czy było skuteczne? A efekty widoczne po tym czasie co obiecują?
Byłabym wdzięczna za odp.
Podbijam, bo też jestem bardzo, bardzo ciekawa. Nie mogę się ciągle przekonać do stabilności tego serum... ale może faktycznie w tej formule jest stabilne. Myślę, że skuszę się na nie któregoś razu.
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 12:53   #3499
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość


tak, pisze tylko o fotostabilnych cos mi swita ze po nałożeniu pudru ochrona spada o połowe, ale odsylam do wątkow o filtrach, bo ja wlasnie ze wzgledu na makijaz dałam sobie z filtrami (zeby nie bylo z kwasami tez) spokoj
Juz nic nie rozumiem. Tyle sie naczytalam o filtrach i makijazach. myslalam, wiele wizazek spokojnie sie maluje po filtrze. Sama to robie, ale kwasów nie uzywam.


Czy te olejki myjące z BU mogą zapychać?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 13:01   #3500
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

a nie czytałas, ze wiele wizażanek po filtrze nakłada jakies dziwne rzeczy zeby go zmatowic? np skrobie ziemniaczaną, o tu jest nawet lista z pudrami ktore mozesz klasc na kazdy filtr (czyli bez talku i miki)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

a tutaj taka fajna sciagawka co i jak z filtrami:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=674802

olejki mogą zapchac, byly tutaj i takie przypadki (choc dla mnie jest to dziwne, jak moze zapchac cos co zmywam z twarzy od razu)

Edytowane przez ktsw
Czas edycji: 2013-03-14 o 13:02
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 13:03   #3501
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
ja mam mieszana z suchymi policzkami (z paroma naczynkami), . Do hydrolatu dodałam wyciagz kasztanowca ( mozesz z czegos innego jesli nie masz naczynek), do tego aloes. Super nawilza!!!. Po prostu inne moje toniki juz nie będą dobrymi tonikami Tonik i nawilzacz. super.
A co do kremow to kupuje jednak gotowe. Nie wiem ile masz lat. Ja uzywam do cery dojrzałej. Tez avene, z wysokim filtrem jest bomba ale na niego kładę krem BB garniera ( ktory delikatnie wysusza)- więc nic mi sie nie tłusci a buzia od kremu pod BB jest nawilzona i z filtrem
Ja teraz planuje krem na dzien 35-50 od babuszki Agafii. Podobno dobrze nawilza, ma filtr - 15?, no i wchłania się. Okaze się
\


\
Dzięki za odp. Jestem 25+. Kremy mnie lubia zapychac, mam wieczny problem z nimi. Z zaskornikami nie mam problemu , ale na policzkach robie mi sie takie gleboko osadzone biale krosty, ktorych nie mozna wogole usunac. Wystarczy ze zaczne uzywac jakis nowy krem i juz zaczyna mnie tak wysypywać. Dlatego tez obawiam sie olejków z BU. Jakoś tak jak slysze olej to zapcyhanie mi sie kojarzy. Poki co zrobilam sobie liste kremów polecanych z dobrym skladem. Nie szukam juz kremow dla mojego wieku tylko takich ktore mnie nawilża i nie beda mi szkodzic. Te przesuszanie u mnie to pewnie efekt mycia bialym jeleniem, ale poki co nie mam lepszej i tanszej alternatywy. Zele i toniki z drogorii porzucilam na dobre i mam mniejszy problem z wypryskami.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Mieszasz kapkę żelu z olejem na dłoni i nakładasz na twarz Albo na wilgotną twarz żel a na to olej.
wiem, ze to pewnie glupie pytanie, ale co z tym olejem potem. Zmywa sie? Czy on dziala jak krem, ma sie wchlonąc?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 13:05   #3502
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
wiem, ze to pewnie glupie pytanie, ale co z tym olejem potem. Zmywa sie? Czy on dziala jak krem, ma sie wchlonąc?
no dokladnie, ma sie wchłonąć dodatek żelu HA ma mu w tym pomóc
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 13:08   #3503
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
a nie czytałas, ze wiele wizażanek po filtrze nakłada jakies dziwne rzeczy zeby go zmatowic? np skrobie ziemniaczaną, o tu jest nawet lista z pudrami ktore mozesz klasc na kazdy filtr (czyli bez talku i miki)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

a tutaj taka fajna sciagawka co i jak z filtrami:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=674802

olejki mogą zapchac, byly tutaj i takie przypadki (choc dla mnie jest to dziwne, jak moze zapchac cos co zmywam z twarzy od razu)
Dzięki za link. Akurat planuje zakup pudru
Mnie oleje zapcyhaly gdy stosowalam OCM, ale tylkowtedy kiedy nie zmylam go dokładnie. Takze te sposoby ze szmatka sprowadzaly sie do tego ze i tak musialam dobrze umyc twarz wodą.

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Właśnie czytam i widze ze moj podkład jest na liscie takze chyba sobie nie szkodzę
A puder Jadwiga albo pudry z BU tez by sie nadawały?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 13:09   #3504
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Jadwigi nie znam pudry BU jak najbardziej
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:16   #3505
moniaa727
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 21
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witam. Zaczynam przygodę z BU. Wiek 25 lat. Mam cere mieszaną,lekko zanieczyszczona, tłusta (strefa T) lubi się zapychać i dodatkowo buzia jest naczynkowa (policzki, nos) w grudniu byłam na zamykaniu naczynek prądem wokół nosa (płatki nosa) jednak, że mam chore zatoki i jestem alergikiem i często mam katar naczynka zaraz popękały i moje płatki nosa są czerwone z widocznymi naczynkami dodatkowo po zabiegu zostały mi lekkie blizny typu wgłębienia w tych miejscach, czytałam, że skóra po takim zabiegu do pół roku może się nawet regenerować i to prawda bo często czuje swędzenie w tych miejscach.Ostatnio zamówiłam sobie Serum Granat EKO pięknie się u mnie spisuje stosuje je na noc. Na dzień dotychczas stosowałam krem na naczynka z Iwostinu lecz kończy się i chciałabym jakieś serum z BU a, że ma być na dzień to nie chciałabym nic ciężkiego . Planuje tez zakup filtru soraya, jestem w trakcie poszukiwań. I jeszcze jedno pytanie tak na zapas chciałam kupić inne serum na noc gdy to mi się skończy, jakie polecacie?

Edytowane przez moniaa727
Czas edycji: 2013-03-18 o 14:28
moniaa727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:16   #3506
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez moniaa727 Pokaż wiadomość
Witam. Zaczynam przygodę z BU. Wiek 25 lat. Mam cere mieszaną,lekko zanieczyszczona, tłusta (strefa T) lubi się zapychać i dodatkowo buzia jest naczynkowa (policzki, nos) w grudniu byłam na zamykaniu naczynek prądem wokół nosa (płatki nosa) jednak, że mam chore zatoki i jestem alergikiem i często mam katar naczynka zaraz popękały i moje płatki nosa są czerwone z widocznymi naczynkami dodatkowo po zabiegu zostały mi lekkie blizny typu wgłębienia w tych miejscach, czytałam, że skóra po takim zabiegu do pół roku może się nawet regenerować i to prawda bo często czuje swędzenie w tych miejscach.Ostatnio zamówiłam sobie Serum Granat EKO pięknie się u mnie spisuje stosuje je na noc. Na dzień dotychczas stosowałam krem na naczynka z Iwostinu lecz kończy się i chciałabym jakieś serum z BU a, że ma być na dzień to nie chciałabym nic ciężkiego . Planuje tez zakup filtru soraya, jestem w trakcie poszukiwań. I jeszcze jedno pytanie tak na zapas chciałam kupić inne serum na noc gdy to mi się skończy, jakie polecacie?
...
na naczynka z BU swietnie działa Eliksir Winogronowy,potem serum z vit.C..potem komplex na naczynka i okolice oczu.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 16:05   #3507
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Już 4 miesiące używam pudru bambusowego i... wydaje się jakby nic nie ubyło
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 16:25   #3508
moniaa727
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 21
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

W jakiej kolejności używać? na dzień czy na noc? serum z wit. C to to flavo C?
moniaa727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 16:34   #3509
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez moniaa727 Pokaż wiadomość
W jakiej kolejności używać? na dzień czy na noc? serum z wit. C to to flavo C?
.....
mi chodziło raczej o stopień działania na naczynka,najlepiej u mnie się sprawdził eliksir winogronowy to flavo c generalnie dodatkowo pięknie rozświetla buzie...więc jak juz wolisz.. Eliksir dawałam pod kremy lub sera olejowe,Flavo raz dziennie w połączeniu z kw.hialuronowym.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 16:44   #3510
moniaa727
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 21
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Aaa... rozumiem. To na pewno zamówie kw. hialuronowy i serum flavo C. Tylko czy na dzień można to serum używać? nie jest oleiste? czy lepiej na noc? na noc lubie mieć dość tłusto na buzi gdy serum plus kwas mi nie wystarczy mogę na to nałożyć jakiś olej? np różany lub arganowy? myślałam o czymś oczyszczającym może serum azelo? a i może tonik PHA?
moniaa727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.