bycie fit od podstaw - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-19, 22:54   #1
fitwannabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4

bycie fit od podstaw


Cześć!
Chciałabym otrzymać podstawowe wskazówki co do treningu siłowego i odżywiania.
Mam przykre doświadczenia z odchudzaniem - w gimnazjum otarłam się o anoreksje bulimiczna, a jak z tego wyszłam to oczywiście przyszło jojo. Od 3 lat chudne tak 'sama z siebie' (po prostu, aktywne życie i nie objadanie się, nawet o tym za bardzo nie myślę). Już czuję się szczupła i tak jestem postrzegana, ale mam duże zastrzeżenia co do swojego ciała - fałdka w dolnej cz brzucha, obwisly tyłek, generalnie mała jędrność, sflaczałość... Ostatnio chodzę amatorsko na siłownie i basen i coraz bardziej mi się to podoba
Moim celem jest budowa tkanki mięśniowej, ogólne wzmocnienie siłowe i wydolnościowe Nie chodzi mi o chudnięcie, a bardziej wymodelowanie ciała - wzmocnienie chudych nóg, podniesienie tyłka, zredukowanie brucha (mam typ budowy jabłko, więc liczę się z tym, że z brzuchem zawsze będzie problem, ale jednak chciałabym troszkę go poprawić), wzmocnienie ramion i przy tym wszystkim - niezatracenie biustu (o ile to w ogóle jest możliwe) Oraz oczywiście lepsze samopoczucie.
Na siłowni jestem od tygodnia i póki co zaczynam trening rozgrzewka krótką na rowerku, a później robię silowe na okreslone partie ciała, a na koniec bieżnia. Jak powinnam rozłożyć trening? Ile czasu spędzać na poszczególnych jego częściach?
Odżywianie. Mieszkam w internacie, więc mam lekkie utrudnienie, ale mimo wszystko staram się odżywiać zdrowo (mam pewną świadomość tego co jem i potrafię czytać skład, bardzo o to dbam, żeby nie spożywac syropu glukozowo-fruktozowego, jogurtów 0% itd) i dbam o odpowiednie nawodnienie. Co jeść przed i po treningu? I w poszczególnych porach dnia (na siłownie chodzę po południu)? Powiedzcie mi, czy kobietom ćwiczącym siłowo też zaleca się spożywanie koktajli białkowych takich jak mężczyznom? Co polecacie?
Potrzebuję kompendium podstawowej wiedzy o fitnessie i kulturystyce, będę wdzięczna za odpowiedzi na moje pytania jak i za dodatkowe wskazówki i uwagi!

PS. na siłowni, gdzie chodzę mam też do dyspozycji basen i chętnie korzystam
fitwannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 11:03   #2
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: bycie fit od podstaw

Wszystkiego o co pytasz bez problemu można się dowiedzieć w internecie. Ale... trening na siłowni proponuję zacząć od FBW albo od zajęć jakie proponuje dana siłownia - dzięki temu nauczysz się techniki ćwiczeń. Przed treningiem węglowodany złożone (na 2 godziny przed) po treningu 0,5 godziny należy uzupełnić mięśniom cukry (proste najlepiej, łatwo wchłanialne) w ciągu 2 godzin posiłek wysokobiałkowy. Kobiety oczywiście mogą przyjmować odżywki, ale białko bierze się w momencie gdy białka w diecie jest za mało, często lepiej zjeść porcje kurczaka więcej. Już lepiej zaczynać od BCAA na regeneracje mięśni.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 07:42   #3
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: bycie fit od podstaw

Wskazówki znajdziesz tutaj na forum jak i w internecie.

Zadajesz bardzo szczegółowe pytania - to robota dla trenera personalnego i to bardzo praco i czaso chłonna
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 08:45   #4
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: bycie fit od podstaw

Ewentualnie mozesz skorzystac z porad instruktora.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 11:58   #5
tokolpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: bycie fit od podstaw

Jak pójdziesz na siłownię, to zwyczajnie zadaj te wszystkie pytania trenerowi - na pewno chętnie odpowie. Nie wiem do jakiej siłowni się wybierasz, ale jeśli to jakaś "nowoczesnia siłownia dla hipsterów" - na pewno będziedz miała jeden trening wprowadzający z instruktorem gratis przy karnecie. Nie bój się pytać, każdy kiedyś zaczynał - a trenerzy po to tam są.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
tokolpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 17:45   #6
wiewiorek27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 44
Dot.: bycie fit od podstaw

Na wszystkie twoje pytania żeby odpowiedzieć to trzeba by się sporo napisać. A tak w skrócie po treningu najlepiej jeść węglowodany bo organizm będzie ich potrzebował. Jeżeli chcesz wzmocnić mięśnie i lekko je zbudować to oczywiście podstawa to białki ok 1,5 - 2g na / kg

No i teraz " niezatracenie biustu" tu wszystko zależy od diety, jeżeli będziesz mieć deficyt kaloryczny to waga będzie spadać a co za tym idzie i biust się nieco może zmniejszyć. Mięśnie buduje się na nadwyżce kalorycznej wyłącznie
wiewiorek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-22 18:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.