Jak wyostrzyć rysy twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-06, 22:29   #1
iza328
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52

Jak wyostrzyć rysy twarzy?


Jak wyostrzyć rysy twarzy? Chodzi mi o to aby wyglądać na osobe pewną siebie itp Mam 18 lat a urode hmm...taką dziecinną
iza328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 16:41   #2
kaktus236
Zadomowienie
 
Avatar kaktus236
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 662
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Mam ten sam problem tak jak Ty mam 18 lat, jednak wyglądam na 14... Ostatnio (2 m-ce temu) nawet miałam z tego powodu dosyć śmieszną sytuacje. Poszłam do fotografa, bo musiałam zrobić zdjęcie do dowodu. Moja rozmowa z fotografem wyglądała miej więcej tak:
Fot: w czym mogę pomóc?
Ja: Chciałabym zrobić zdjęcie do dowodu, najlepiej ekspresowe
F: do DOWODU?????
Zrobiło mi się trochę głupio, ale cóż.
najgorsze było to, że gdy tego samego dnia poszłam do urzędu złożyć wniosek o dowód, spotkałam się z dokładnie taką samą reakcją tylko w wersji hard, bo pani zapytała mnie: co chcesz DZIEWCZYNKO. myślałam, że umrę na miejscu
Więc... ponawiam prośbę o jakieś rady.

Ps. Mi znajomi zawsze powtarzają mi, żebym się nie przejmowała, bo jak bedę miała 40 lat to będę wyglądać na 30. Jakoś mnie to nie pociesza...
ps2. Może to dla Was brzmi śmiesznie, że my mamy takie problemy, jakby nie było większych, ale wyobraźcie sobie jakie to frustrujące, kiedy wszyscy ludzie biorą cię za dzieciaka, którym w końcu nie jesteś. Nie mówię, że chcę się postarzyć na siłę, ale ja się nawet nie maluję, bo bez makijażu wyglądam na przedszkolaka, a nawet tylko z delikatnie podkreślonymi oczami, jak przedszkolak który wybiera się na bal karnawałowy...
kaktus236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 20:48   #3
iza328
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

kaktus236 widze ze nie jestem sama wiem jak sie czujesz


proszę, niech ktoś nam pomoże
iza328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:06   #4
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Też wyglądam na młodszą ale nie aż tak Napewno wyostrzy optycznie rysy dosyć ostro nałożony na kości policzkowe róż, fryzura z tzw. pazurkami, czasami ale nie u każdej grzywka czy krótkie włosy. Powagi dodadzą też klasyczne stroje, garniturki itd. ( sportowe odmładzają) Z makijażu jeszcze kreska na dolnej powiece, pomadka na ustach.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:15   #5
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Bardzo postarzają ciemne, najlepiej czarne włosy. Słodkie blondyneczki wyglądają niesamowicie dziecinnie, natomiast poważne brunetki bardzo dojrzale. Ja wprawdzie mam 18 lat i nawet w blond wyglądałam na 20, ale po przefarbowaniu włosów na prawie czarny kolor wyglądam co najmniej na 25 lat! No i bardzo wyostrzyły mi się rysy twarzy...
Hm, mocny makijaż zawsze będzie postarzał, ale skoro twierdzicie, że wyglądacie jak klauny.. Tak czy siak polecam ciemne kolory, najlepiej bardzo ciemne cienie na powieki lub czarna kreska pod oko. Mnie dodaje wiele lat... Poza tym czerwone usta. Ale zrozumiem, jeśli nie chcecie się tak radykalnie zmieniać.
Co by tu jeszcze... na pewno ważny jest ubiór. W trampkach i T-shircie dojrzalej wyglądać NIE będziecie. Polecam jakieś buty na obcasie (jeśli jesteście niskie) i ciuchy bardziej eleganckie. To na pewno doda większej powagi!
Nie wiem w jaki jeszcze sposób mogłabym Wam pomóc. Chciałabym tylko dodać, że uwielbiam osoby wyglądające młodziutko jak Wy! Mają w sobie taką... niewinność, radość... naprawdę! Możecie starać się na siłę postarzyć, ale najlepszym sposobem byłoby zaakceptowanie siebie! Wszyscy na siłę starają się wyglądać poważnie, może Wy bądźcie inne, bardziej oryginalne?
Mam koleżankę, 155 wzrostu, dziecinna buzia. Ona jednak kocha w sobie tę "inność", non stop się śmieje i cieszy życiem. Swoją radością i naturalnością przyciąga całe masy facetów, w których może dosłownie przebierać! Zawsze jej tego zazdrościłam...
Pozdrawiam i powodzenia życzę!
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 14:22   #6
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Dodam jeszcze, że mocno podkreślone brwi również wyostrzają rysy.
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 16:35   #7
kaktus236
Zadomowienie
 
Avatar kaktus236
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 662
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Dzięki dziewczyny Nie wiem co prawda, czy odważę się przefarbować włosy (przy moim prawie mlecznym blondzie zmiana na czarny byłaby zdecydowanie zbyt radykalna , ale myślałam nad jakimś miedzianym... podobno pasuje do niebieskiego koloru oczu i ładnie go podkreśla) Widzę też, że należy zawrzeć bliższą znajomość z tuszem do rzęs, kredką i różem, którego jeszcze nigdy nie miałam w ręku No i wymienić szafę, przynajmniej częściowo

Ps. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, dobrze słyszałam, że Wizażanki są super
kaktus236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 17:08   #8
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Dziewczyny, a jak z ciemnorudym ew. kasztanowym kolorem wlosów? Doda czy ujmie wieku?
Wita się z Wami kolejna z dziecinną twarzyczką (;
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 20:48   #9
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Jeżeli naturalnie masz włosy jasne, a szczególnie blond to kolor kasztanowy Cię postarzy na pewno.
Im ciemniejsze od naturalnych - tym dojrzalej bynamniej w moim wypadku, a wiele razy miałam już do czynienia z farbowaniem włosów.
Oprócz koloru ważna jest też fryzura. Wiadomo, że w dziewczęcych dwóch kucyczkach czy warkoczykach "staro" wyglądać nie będziecie. Najlepsze są proste fryzury, długie włosy! (przynajmniej takie za ramiona, krótsze raczej zaokrąglają a przez to odmładzają buzie i "kryją" rysy). Najlepiej też, jak włosy są rozpuszczone. Co bardziej Wam się kojarzy z dojrzałą kobietą? Dziwnie powycinane strzępy, czasem spięte w kucyk, czy proste fryzury w stylu długie, rozpuszczone włosy lub prosty kok czy kucyk? mnie to drugie i tego się trzymam.
Pozdrawiam ślicznotki!
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 22:28   #10
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Kochana, ja mam też osiemnaście, a nowo poznani ludzie mnie pytają, do którego gimnazjum się wybieram A później taka konsternacja, gdy mówię "Ale ja mam 18 lat" Na pewnych zajęciach miałam sytuację, ze będąc [rok temu] w II LO wyglądałam na młodszą siostrę dziewczyn z I klasy gimnazjum.

Cóż, mnie się tam podoba. Wolę, żeby mi zaniżano wiek. Znam dziewczyny, którym daje się 8 lat więcej, niż mają. Teraz im się podoba. Zobaczymy za 30 lat.

Co do włosów - nie ukrywam, że radykalna zmiana może oszpecić, ponoć najlepiej każdemu w naturalnym kolorze. Ale jeśli Ci to przeszkadza, to może wybierz się do fryzjera, on doradzi Ci kolor, fryzurę do rysów Twojej twarzy.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 10:01   #11
hepta_2
Raczkowanie
 
Avatar hepta_2
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Niedługo mi strzeli 21 latek a wyglądam bez makijażu na 18 Ostatnio ścięłam włosy tak do brody i znajomi twierdzą że jeszcze bardziej mnie to odmłodziło ... To co ja bym radziła to odpowiedni makijaż i zapuszczanie włosów (najlepiej nisko upięty kok). Nie koniecznie mocny makijaż tylko raczej: starannie wykonany, nawet w naturalnych kolorach. Jak do tej pory malowałam się mocniej to i tak w sklepie pytano mnie o dowód wyglądałam jak małolata która chce się postarzyć :P
hepta_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 13:44   #12
Mycha
Raczkowanie
 
Avatar Mycha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 418
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Z moich doświadczeń wynika, że bardzo ciężko sie postarzyć ;-) Wydaje mi się, że postarza wszystko to co nie pasuje, np. włosy ufarbowane na czarno. Mocny makijaż nie postarza, właściwie twarz wydaje się wtedy jeszcze bardziej dziecinnie-lalkowata gdy oczy są obrysowane kredką. Za to w klasycznych, kobiecych ubraniach i ciemnych kolorach wygląda sie trochę poważniej;-) W moim odczuciu okulary najbardziej dodają lat i powagi. Chociaż moim zdaniem nie warto sie na siłę postarzać! Mnie to nawet bawi jak ktoś odejmuje mi 8 lat
Mycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 15:35   #13
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

cóż.. może faktycznie ciężko odpowiedzieć na pytanie zadane w temacie wątku..
ale możę jednak?
widzę, że dziewczyny skupiły się tu na postarzaniu.
A mi chodzi ni mniej ni więcej, jak właśnie o wyostrzenie rysów, dodanie wyrazistości twarzy
Mam 22 lata a twarz małą, okrągłą, okrągłe oczy, żadnej wystającej kostki.. Rozumiem że nagle nie zmienię się diametralnie..
A jednak liczę na to, że znacie jakieś triki makijażowe, które mogłyby pomóc..
Dodam, ze wiedza na temat modelunku twarzy przy pomocy bronzera nie jest mi obca (ale to jeszcze nie TO..)
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 21:40   #14
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Farbowanie włosów to dość drastyczne posunięcie...
Co do makijażu... hmm skoro dziecinna buzia to mocny makijaż faktycznie będzie wyglądał na przerysowany- efekt odwrotny- dziecko, które na siłę chce się postarzyć. Osobiście doradziłabym klasyczne, stonowane makijaże- ładna elegancka kreska, dobrze dopasowana pomadka- dodadzą szyku i elegancji. Do tego dobrze wyregulowane i zadbane brwi.
Wyostrzenie rysów- trzeba poczytać o modelowaniu za pomocą różu, pudrów brązujących, rozświetlaczy- jest tego dużo na forum- nie widząc zdjęcia ciężko jest cokolwiek doradzić. Ja osobiście lubię modelować twarz za pomocą kamuflaży- nie każdemu jednak one odpowiadają i wymagają precyji.
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 15:29   #15
Lunyxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 142
Dot.: Jak wyostrzyć rysy twarzy?

Co do wyostrzania rysów twarzy, to przychodzą mi na myśl trzy sprawy:
1. Brwi. Koniecznie podkreślone, mocniej zaznaczone. Dużo tu zależy od naturalnego kształtu, ale starać się nadać im kredką/cieniem ostry kształt
2. Modelowanie bronzerem kości policzkowych, boków twarzy oraz nosa (przyciemnić boki od nasady do końca nosa), by wyglądał na wąski.
3. Czarne kreski wokół oczu. Kreski łącząc się w zewnętrznym kąciku także powinny być wyciągnięte ku górze, mogą też okalać wewnętrzny kącik a la Kleopatra Oczywiście nie każdemu takie obrysowanie oka będzie pasować, jeżeli masz małe oczy, to optycznie zmniejszysz je jeszcze bardziej, więc wtedy dolna kreska nie powinna łączyć się z górną. Ja mam okrągłe oczy ale dość duże i gdy maluję je w ten sposób przybierają bardziej migdałowy kształt, pod warunkiem że kreski są dość grube i zewnętrzy kącik jest mocno wyciągnięty z bok i trochę w górę. Nakładam też khol po wewnętrznej stronie powieki, to też dodaje ostrości spojrzeniu. Myślę, że smokey eyes też wyostrza rysy. Jeżeli używam cieni do powiek (a przeważnie tak ) to zawsze staram się wyciągać zewnętrzny kącik ku górze.

Wyostrzają rysy też ciemne pomadki lub konturówka o 1-2 tony ciemniejsza od pomadki, tak mi się wydaje.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogę
__________________

Buszująca w zgiełku
Lunyxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.