OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-28, 14:04   #3661
nadianike
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Smile Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Czemu wszyscy się upierają z tym arganem na bazowy? No, dlaczego?

Zmień olej bazowy. Dbaj o czystość szmatki. OCM tylko wieczorem. A rano mydełko. Jeśli dalej będzie zapychać - metoda nie jest dla Ciebie.
a bo mial byc taki wspanialy :/ sprobuje jeszcze zmienic ten bazowy zobaczymy wtedy dziekuje za odpowiedz
nadianike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 17:12   #3662
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nadianike, powiem Ci, ze olej np. z jojoby (tak wychwalany) tez mial byc wspanialy, a do mojej cery, okazal sie duzym niewpalem. Napalilam sie na niego jak szczerbaty na suchary... I tisiphpne po raz enty udzielila mi rady, chwala jej za to!
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 17:27   #3663
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

OCM ma myć Najlepiej przygodę zacząć od olejów "mniejszego ryzyka" - lista podana wcześniej
Cytat:
Oleje dzielą się na niekomedogenne i komedogenne. [zapychające i nie].

Oto lista niezapychających:

olej z orzecha włoskiego [współczynnik 0];
olej słonecznikowy [współczynnik 0];
olej z pachnotki [niszczy jeden ze szczepów bakterii wywołujących trądzik];
olej z pestek arbuza;
olej z wiesiołka;
olej z nasion bawełny;
olej z ogórecznika lekarskiego;
olej z linianki siewnej;
olej arganowy;
olej jojoba [duże powinowactwo do sebum - może przesuszać w nadmiarze];
olej konopny ;
olej lniany [krótki termin ważności po otwarciu, do 1miesiąca];
olej rycynowy [jak jojoby zbliżony budową do ludzkiego sebum. UWAGA-stosowany sam może przesuszyć! ];
olej z czarnuszki siewnej;
olej z krokosza bawierskiego ;
olej sojowy;
olej z pestek winogron
olej kukurydziany;
olej z kiełków pszenicy;
olej rokitnikowy;
olej z dzikiej róży.
Argan lepiej stosować pielęgnacyjnie.

Zaczynałam od mieszanek typu babydream fur mama, od razu trafiłam ale to dość ryzykowne.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 21:47   #3664
common
Raczkowanie
 
Avatar common
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: RP
Wiadomości: 342
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Czemu wszyscy się upierają z tym arganem na bazowy? No, dlaczego?

Zmień olej bazowy. Dbaj o czystość szmatki. OCM tylko wieczorem. A rano mydełko. Jeśli dalej będzie zapychać - metoda nie jest dla Ciebie.
Też tego nie rozumiem, tym bardziej, że olej arganowy jest taaaaaki drogi.

Tak się zastanawiam ile kropli powinnam dodawać tego olejku z dzrewka herbacanego do mojej mieszanki ( jednorazowo 30ml), żeby to miał ręce i nogi. Jak raz dodałam za dużo - 15 kropel ( fajnie się lało) to musiałam wywalić tą porcje, bo mnie dosłownie mdliło. Teraz dodałam 5 kropli i nie wiem, czy ma to w ogóle siłę przebicia przy olejku rycynowym i z winogron. Co myślicie?
__________________
"racja jest jak dupa, każdy ma swoją"
common jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 09:07   #3665
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez common Pokaż wiadomość
Też tego nie rozumiem, tym bardziej, że olej arganowy jest taaaaaki drogi.

Tak się zastanawiam ile kropli powinnam dodawać tego olejku z dzrewka herbacanego do mojej mieszanki ( jednorazowo 30ml), żeby to miał ręce i nogi. Jak raz dodałam za dużo - 15 kropel ( fajnie się lało) to musiałam wywalić tą porcje, bo mnie dosłownie mdliło. Teraz dodałam 5 kropli i nie wiem, czy ma to w ogóle siłę przebicia przy olejku rycynowym i z winogron. Co myślicie?
5 kropel jak najbardziej starczy. Jakby oczy szczypały - zmniejsz do 3.

Dziewczyny chyba trochę zapominają, że OCM ma przede wszystkim myć, nie zastąpi całej pielęgnacji, niestety.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 09:44   #3666
common
Raczkowanie
 
Avatar common
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: RP
Wiadomości: 342
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
5 kropel jak najbardziej starczy. Jakby oczy szczypały - zmniejsz do 3.

Dziewczyny chyba trochę zapominają, że OCM ma przede wszystkim myć, nie zastąpi całej pielęgnacji, niestety.
Dzięki za radę dokładnie, OCM trzeba traktować dopiero jako początek pielęgnacji.
__________________
"racja jest jak dupa, każdy ma swoją"
common jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 11:19   #3667
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nie rozumiem, kto zapomina. Nadianike użyła jednego oleju bazowego, używa mydła Aleppo i stosuje krem nawilżający. Chciała wypróbować argan, który okazał się niewypałem, tak samo jak u mnie jojoba. Chyba, że jest 'nagonka' na olej arganowy, to zwracam honor.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 18:39   #3668
nadianike
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, kto zapomina. Nadianike użyła jednego oleju bazowego, używa mydła Aleppo i stosuje krem nawilżający. Chciała wypróbować argan, który okazał się niewypałem, tak samo jak u mnie jojoba. Chyba, że jest 'nagonka' na olej arganowy, to zwracam honor.
wczesniej uzywalam tez oliwy z oliwek ale jakos nic nie zdzialala dzisiaj kupilam hipp z olejkiem migdalowym (nie wiem czy sa jakies jeszcze z innymi olejkami u mnie tylko taki znalazlam) zobaczymy
mozliwe ze ta metoda mi nie sluzy ale sie nie poddam bo ostatnio polubilam naturalne oczyszczanie i pomimo tych krostek skora jest gladka
i nawet przeczytalam cos ostatnio o stosowaniu mleka jako tonik tez niby taki wspanialy polacze te metody moze wtedy zacznie u mnie dzialac
nadianike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 18:53   #3669
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Można próbować wszystkiego ze zdrowym rozsądkiem. Ja też mam ową oliwkę Hipp, używałam ją do twarzy, pupy mi nie urwało. Ale jako stosowana na ciało w czasie kąpieli bądź zaraz po, kiedy skóra wciąż wilgotna - coś niesamowitego.
Na twarz nie będę stosować z tego względu, iż olejek migdałowy mnie zapycha, a jest on zawarty w Hippku. Tak czy siak, wolę nie ryzykować.

Właśnie przeszłam na olej lniany. Jak na 1wszy dzień - miodzio! Polecić jeszcze nie mogę, bo wezmą mnie wyrzuty, jeśli komuś krzywdę zrobi.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 12:13   #3670
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Planuję rozpocząć przygodę z OCM, ale nie chcę na razie dużo inwestować. W domu posiadam oliwkę Babydream. Czy wystarczy jeśli dokupię olej rycynowy i szmatkę z mikrofibry i z tym zestawem rozpocznę pielęgnację?
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 12:17   #3671
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Planuję rozpocząć przygodę z OCM, ale nie chcę na razie dużo inwestować. W domu posiadam oliwkę Babydream. Czy wystarczy jeśli dokupię olej rycynowy i szmatkę z mikrofibry i z tym zestawem rozpocznę pielęgnację?
Jasne Choć lepiej zacząć od prostego pojedynczego oleju bazowego - jeśli zaszkodzi Ci mieszanka, nie będziesz wiedziała jaki dokładnie składnik nie podszedł.

Choć ja zaczęłam właśnie od BD i byłam zachwycona
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 17:20   #3672
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Jasne Choć lepiej zacząć od prostego pojedynczego oleju bazowego - jeśli zaszkodzi Ci mieszanka, nie będziesz wiedziała jaki dokładnie składnik nie podszedł.

Choć ja zaczęłam właśnie od BD i byłam zachwycona
Dziękuję za odpowiedź. A czy myślicie, że dobrym pomysłem będzie połączenie kuracji acne dermem z ocm? Przyznam, że dopiero zaczynam się orientować w tych wszystkich wątkach biochemicznych i nie znam odpowiedzi na wiele pytań, dlatego z góry przepraszam jeśli odpowiedź na takie pytanie już gdzieś padła.
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 18:57   #3673
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. A czy myślicie, że dobrym pomysłem będzie połączenie kuracji acne dermem z ocm? Przyznam, że dopiero zaczynam się orientować w tych wszystkich wątkach biochemicznych i nie znam odpowiedzi na wiele pytań, dlatego z góry przepraszam jeśli odpowiedź na takie pytanie już gdzieś padła.
Stosowałam kwasy przy OCM, z powodzeniem
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 19:59   #3674
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Stosowałam kwasy przy OCM, z powodzeniem
Uprzejmie dziękuję . Zatem od jutra zaczynam terapię ocm i acne dermem.
Przyznam, że początkowo chciałam spróbować kwasu migdałowego, ale jeszcze trochę się boję :P. Spróbuję tego - mam nadzieję, że nie zrobię sobie krzywdy.
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 15:03   #3675
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

soulone ja zaczynałam od mieszanki babydream + rycynowy i byłam zadowolona, za to potem probowalam oliwy z oliwek i bylo kiepsko i teaz wracama do babydream, a jesli Ci sie przyda, to ja ocm stosowalam rowno z aknemycinem i nie bylo zadnych problemow, nawet powiedzialabym, ze jest mniejsze przesuszenie
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 10:52   #3676
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam wszystkie ocm-owiczki czy jak to inaczej nazwać zbliża się wiosna więc postanowiłam powrócić do tej metody oczyszczania. Dzisiaj lecę po moje sprawdzone oleje i do dzieła według mnie dwie najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać to odpowiedni olej i koniecznie czysta szmatka. Bo jeżeli olej będzie idealnie dopasowany a szmatka brudna to nic nie zyskacie a wasze buźki będą się buntować.
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 17:34   #3677
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Witam wszystkie ocm-owiczki czy jak to inaczej nazwać zbliża się wiosna więc postanowiłam powrócić do tej metody oczyszczania. Dzisiaj lecę po moje sprawdzone oleje i do dzieła według mnie dwie najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać to odpowiedni olej i koniecznie czysta szmatka. Bo jeżeli olej będzie idealnie dopasowany a szmatka brudna to nic nie zyskacie a wasze buźki będą się buntować.
To może mój problem leży w szmatce? Ale to niemożliwe raczej.. codziennie przed i po myję żelem.. Chociaż, przed zapominam o żelu, to ma jakieś znaczenie?
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 17:52   #3678
Just:)
Zakorzenienie
 
Avatar Just:)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 188
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
To może mój problem leży w szmatce? Ale to niemożliwe raczej.. codziennie przed i po myję żelem.. Chociaż, przed zapominam o żelu, to ma jakieś znaczenie?
A może to nie jest metoda dla Ciebie? ja nie widzę po ocm spektakularnych efektów. być może nie trafiłam w dobry olej, ale już nie mam siły próbować kolejnych i kolejnych
__________________
Pinterest
Just:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 18:10   #3679
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Just:) Pokaż wiadomość
A może to nie jest metoda dla Ciebie? ja nie widzę po ocm spektakularnych efektów. być może nie trafiłam w dobry olej, ale już nie mam siły próbować kolejnych i kolejnych
Stosuję narazie 3 tygodnie z czego ponad 2 tygodnie, to testowanie olei, gdzie jeszcze żaden mi nie przypadł. Słonecznikowego używam od 4 dni i póki co, jest dobrze, przede wszystkim nie zapycha i trzyma moją twarz w ryzach. Co nieco się pojawia, nie wiem czy to zapychanie czy oczyszczanie. Ale nie zamierzam rezygnować, zbyt się napaliłam. Dopiero, gdy sytuacja będzie opłakalna, odstawię.

A Ty jak długo używałaś OCM i jakie oleje przebrnęły przez twoją buzię?
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 07:46   #3680
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
To może mój problem leży w szmatce? Ale to niemożliwe raczej.. codziennie przed i po myję żelem.. Chociaż, przed zapominam o żelu, to ma jakieś znaczenie?
Wiesz ja ocm stosowałam jakiś czas temu przez ok. 3 miesiące (odstawiłam na rzecz lepszego nawilżania podczas zimy i używałam szarego mydła - swoją drogą rewelacja). Pierwszą mieszankę zrobiłam z rycyny + BD, druga mieszanka to rycyna + olejek altera, trzecia mieszanka to rycyna + olej z pestek winogron. Na początku rewelacja, ale nie dbałam zbytnio o szmatkę (myłam ją co prawda w mydełku i gorącej wodzie po każdym zastosowaniu) jednak po kilku dniach zauważyłam czarne kropy na nosie i policzkach, więc zaczęłam szukać rozwiązania mojego problemu. Gdzieś wyczytałam (może nawet tutaj), że trzeba bardzo dbać o szmatkę, bo resztki oleju oraz makijażu to przecież bakterie, które wnikają w rozszerzone pory następnego dnia.... Więc dokupiłam kilka szmatek i używałam ich tak: wkładam szmatkę do wrzątku na kilkanaście minut, nakładam ocm, wyciągam szmatkę, moczę ją ponownie w gorącej wymienionej, czystej wodzie i dopiero wtedy nakładam na twarz. Po zmyciu OCM piorę szmatkę w mydle. Następnego dnia czynność powtarzam. Po dwudniowym użyciu szmatka ląduje w koszu na bieliznę i biorę czystą. Po zebraniu kilku brudnych szmatek wstawiam pranie na program "gotowanie 90 st." i wybijam bakterię W moim przypadku był to strzał w dziesiątkę.

Edytowane przez Aasikk
Czas edycji: 2013-03-08 o 08:17
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 08:54   #3681
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dbanie o szmatkę jest elementarne. Jeśli się nie malujemy - wystarczy myć ją żelem i co trzy dni wrzucać do pralki. W między czasie dla pewności - odkażać w mikrofalówce.

Mam trzy szmatki na zmianę.

Ta metoda nie wszystkim leży. Trzeba o tym pamiętać. Tak jak napisała poprzedniczka - czasem mydło biały jeleń/dermaglin/czarne + mocne nawilżanie + peelingi + glinka + na noc jakiś olej, rozcieńczony żelem hialuronowym [np. tamanu] - daje problematycznej cerze dużo większą ulgę.


Wracam po przerwie. Zasmarkana
:P

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Moja skóra potrzebowała natłuszczania, żeby odbudować skórę. Dlatego OCM jej pomogło, skończyło się przetłuszczanie i niespodzianki.

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2013-03-08 o 08:52
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:38   #3682
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziękuję Wam ślicznie za podpowiedzi. Z ręką na sercu przyznaję, że nie wiedziałam, iż trzeba tak skrupulatnie dbać o szmatkę.

Narazie dużym plusem, który zaobserwowałam przy stosowaniu OCM, jest zmniejszenie przetłuszczania się cery. Błogosławieństwo! A co do krostek czy wyprystków, to stały jak stoją. Zbieram się na ten tamanu, zbieram i dozbierać się nie mogę.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:42   #3683
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Olej tamanu, jak i argan warto stosować pielegnacyjnie, nie w mieszance.

Mieszankę wtedy zmywamy żelem/mydłem i nakładamy olej, albo olej z żelem hialuronowym, jeśli mamy problemy z zapychaniem.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 13:27   #3684
nadianike
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tak czytam wasze wypowiedzi na temat szmatki moze to przez nia mam te wypryski uzywam takich malych reczniczkow i po prostu po kazdym uzyciu wrzucam do prania zazwyczaj to tylko 60 stopni
myslicie ze sie nie oczyszczaja?? powinnam je jakos wyparzac ?? :/

straszne sa te krosty ktore mi po tej metodzie powyskakiwaly i do tego plamy zostaja takie ciemne po nich ;(
nadianike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 13:51   #3685
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nadianike Pokaż wiadomość
Tak czytam wasze wypowiedzi na temat szmatki moze to przez nia mam te wypryski uzywam takich malych reczniczkow i po prostu po kazdym uzyciu wrzucam do prania zazwyczaj to tylko 60 stopni
myslicie ze sie nie oczyszczaja?? powinnam je jakos wyparzac ?? :/

straszne sa te krosty ktore mi po tej metodzie powyskakiwaly i do tego plamy zostaja takie ciemne po nich ;(
Nie, myślę, że to nie to. Myjesz wzorcowo

Być może:
- OCM Ci nie służy
- zbyt mocno trzesz buzię ręcznikiem

Może warto odstawić OCM, albo stosować go tylko do demakijażu [mieszankę zmywamy żelem/mydłem].
Przy ostawieniu można wmasować odrobinkę mieszanki na noc na buzię.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 14:24   #3686
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam ślicznie za podpowiedzi. Z ręką na sercu przyznaję, że nie wiedziałam, iż trzeba tak skrupulatnie dbać o szmatkę.
Spróbuj zadbać lepiej o szmatkę mi to pomogło. A może ta metoda nie jest dla ciebie. Trzymam kciuki. Dasz radę.
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 15:44   #3687
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jesli szmatka bedzie winna.. to chyba padne ze smiechu.

I dziękuję za słówka otuchy.
__________________





Edytowane przez norka93
Czas edycji: 2013-03-08 o 20:42
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 11:07   #3688
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny Właśnie zaczynam moją przygodę z OCM Zrobiłam sobie mieszankę z oleju z pestek winogron.
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 14:02   #3689
nadianike
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Talking Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Nie, myślę, że to nie to. Myjesz wzorcowo

Być może:
- OCM Ci nie służy
- zbyt mocno trzesz buzię ręcznikiem

Może warto odstawić OCM, albo stosować go tylko do demakijażu [mieszankę zmywamy żelem/mydłem].
Przy ostawieniu można wmasować odrobinkę mieszanki na noc na buzię.
uzywam tylko do zmywania makijazu zawsze tak robilam jakos wydawalo mi sie ze bez makijazu nie ma co oczyszczac i przesadzac z ta metoda
na wszelki wypadek zaczelam wyparzac szmatke zobaczymy moze cos pomoze
a jesli nie to bede musiala zmienic metode oczyszczania twarzy z makijazu
co polecanie takiego delikatnego ??
nadianike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:27   #3690
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kiedy jestem chora, mam obniżoną odporność, a co za tym idzie delikatniejszą skórę - zmywam mieszankę z makijażem żelem, a potem robię OCM.

Im prostszy skład tym lepszy
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.