Kółko Szyprowe - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-05, 17:13   #391
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez BlueberryMilkshake Pokaż wiadomość
No właśnie widziałam na liście nut na fragrantice, że w Legere tez najbardziej wyczuwalna jest gardenia, wiec chyba odpuszczę.
W ogóle w La Panthere najbardziej lubię bazę, jakby wywalili z nich te owoce i kwiaty to by były idealne dla mnie

Z tymi aldehydami to chodzi mi o to, że są w Knowing i w Cabochardzie na liście nut, wiec dlatego sie boję o ich ew. wyczuwalność. Dodatkowo czytałam w obszernym artykule nt. Cabocharda naF., ze jego najnowsza wersja, zarówno edt jak i edp są b. aldehydowe.

Znam Aromatics Elixir i lubie, ale o dziwo na mnie jest wytrawny, nie słodkawy. Youth Dew nie znam.

Na Explosive zapoluję na niemieckim ebayu może. B. lubię klsayczna Palomę, wiec jak choc tropche podobne to zapoluję w ciemno
Ktos chyba nie odroznia szyprow od aldehydow, jak wprowadza w blad z Cabochardem To szypr
Max Factor Jardin d'Amour taniutki na mnie uklada sie blizniaczo do Explosive i Palomy
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 20:23   #392
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Youth Dew EL? Slodkawe szypry
Youth Dew nie jest szyprem , to mocarny orient , podobny do starego Opium .

__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 20:40   #393
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Youth Dew nie jest szyprem , to mocarny orient , podobny do starego Opium .
Na mnie sie uklada szyprowo w stylu Clinique AE

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Youth Dew nie jest szyprem , to mocarny orient , podobny do starego Opium .
Youth Dew i Clinique AE ida w str Opium poczatkowo, ale na mnie zmieniaja swoj bieg, nie sa to typowe szypry i Clinique'owi bkuzej do szyprowiosci niz Youth Dew, ale warto sprobowac jak sie rozwinie
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 20:58   #394
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Na mnie sie uklada szyprowo w stylu Clinique AE

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------



Youth Dew i Clinique AE ida w str Opium poczatkowo, ale na mnie zmieniaja swoj bieg, nie sa to typowe szypry i Clinique'owi bkuzej do szyprowiosci niz Youth Dew, ale warto sprobowac jak sie rozwinie
Na Tobie YD się układa jak szypr , ale generalnie należy do grupy orientalno-przyprawowej , a AE jest kwiatowym szyprem . Oczywiście że skóra może różne cuda robić , niemniej YD nie polecałabym jako szypru , bo na większości i dla większości jest to jednak orient .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 23:07   #395
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Na Tobie YD się układa jak szypr , ale generalnie należy do grupy orientalno-przyprawowej , a AE jest kwiatowym szyprem . Oczywiście że skóra może różne cuda robić , niemniej YD nie polecałabym jako szypru , bo na większości i dla większości jest to jednak orient .
Ja sie kategoryzowaniem zapachow rodem np z fragrantiqui nie sugeruje, bo tam jest wiele bledow Nie zawsze musza byc typowe nuty szyprowe, typu np mech debowy, zeby cos mialo wydzwiek szyprowy
Youth Dew polecilam, bo to zapach ciekawostka, ale polecam do testow, nie do zamawiania w ciemno, bo szyprowosc nie jest tak oczywista
Ale z typowych szyprow bym polecila La Panthere, miodowy szypr Soir de Lune, w podobnych klimatach Explosive i Jardin d'Amour, rozany szypr Knowing, skorzany - Jolie Madame i szyprowa Montane
__________________

Edytowane przez pozzzziomka
Czas edycji: 2015-09-05 o 23:09
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-05 23:07:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.