Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-06, 13:48   #1
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287

Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)


Prawie utonęłam już w stosie katalogów wakacyjnych Poradzcie mi kochane dziewuszki gdzie się wybrać? Stanęłam przed dylematem Turcja -- Alanya czy Chorwacja -- Rovinj na Istrii? W Turcji odstrasza mnie zmiana flory bakteryjnej i to, że woda nawet po przegotowaniu nie nadaje się do spożycia Ponadto obawiam się, czy Alanya to nie za bardzo głośne i tłoczne miejsce W Chorwacji byłam, ale nie w Rovinj. Pomóżcie plosię
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 14:01   #2
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)

hmmm... ja pare lat temu byłam w Alany i mi się bardzo podobało... wieczorami na ulicach i w restauracjach było dużo ludzi
kilka pierwszych dni chodziłam z koleżanką po mieście... ale gdy Turek (z obsługi hotelowej) powiedział mojemu tacie żeby nas tak nie puszczał bo może nam się coś stać to przestałyśmy wtedy też powiedział że mogą nas porwać... no cóż... fakt że pod naszym holetem zbierały się grupki kolesi i wołali żebyśmy zeszły, ale żeby porywać hmmm... no sama nei wiem bo nie zostałam porwana

W Turcji jest przepyszny kebab... wprost najlepszy i jak ja byłam to było tanie złoto... to tata kupił mamie prezencik... kolie i branzoletke
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 14:31   #3
Martika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 71
Re: Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)

Witaj! Ja 5 dni temu wróciłam z Alanji i naprawdę jestem zachwycona tą miejscowością i w ogóle Turcją!!!!! To były najpiękniejsze wakacje na jakich dotąd byłam!!!!! Turcy zaskoczyli mnie swoją grzecznością i kulturą. Naprawdę uważam, że turystyczne miejscowości są całkowicie bezpieczne. Rezydentka natomiast stwierdziła, że czuje się bezpieczniej w Turcji niż w Polsce. Ja byłam w hotelu BANANA CLUB oddalonego 2 km od Alanji. Polecam gorąca ten hotel. Restauracja należąca do hotelu położona jest bezpośrednio na plaży i czymś wspaniałym jest spożywanie posiłków "z widokiem na morze" Przyznam, że rok temu byłam na Krecie, 2 lata temu w Chorwacji ale egzotyczna Turcja zrobiła na mnie największe wrażenie. Polecam!!!
Martika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 14:41   #4
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)

W Chorwacji nie byłam, więc nie mam porównania, za to mogę napisać co nieco o Turcji. Byłam w Alanyi 2 lata temu i powiem szczerze że wrociłam z mieszanymi uczuciami. Niby fajnie, ciepło, morze itp ale:
1. jest dość brudno, morze jest dużo brudniejsze niz np. w Grecji, plaża tez niezbyt ciekawa, w morzu - kamory, nawet się dość mocno potłukłam jak mnie fala poniosła
2. Alanya to dosc duże miasto, jest naprawde mnóstwo turystów, generalnie tłok, a mnie to osobiście nie odpowiada
3. Waluta doprowadzała mnie do szału, tam sie najbardziej opłaca wymieniac pieniądze co kilka dni, w efekcie non stop szlajaliśmy się po kantorach i porownywaliśmy ceny. A co do cen to wcale nie jest tanio, no w każdym razie dla mnie nie było
4. Ludnośc miejscowa - jesli lubisz byc non stop nagabywana i uwielbiasz się targowac to jest miejsce dla Ciebie. Ja cierpiałąm katusze, tam się po prostu nie da spokojnie spojrzec na jakis towar, bo od razu oblezie cię chmara Turków i namawia do zakupu , a mój mąż ma brodę i nie ciągle oganiał się od fryzjerów ktorzy za nim po ulicy biegali żeby go ogolić
5. Tureckie linie lotniecze - to było chyba najgorsze co mnie spotkało, powiem krótko - NIGDY WIĘCEJ !
6. Żarcie hotelowe - my bylismy w hotelu 3 gwiazdkowym, żarcie było kiepskie, struliśmy się, lepiej żywic sie na miescie, kebap turecki rzeczywiscie jest pyszny
I to tyle, mam nadzieję ze Cię za bardzo nie zniechęciłam
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 23:41   #5
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Re: Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)

Hej, ja z Turcji z Alanji wrocilam tydzien temu i z jednej strony zgadzam sie z dziewczynami, ze tubylcy sa upierdliwi i zaczepiaja na KAZDYM kroku, ze jedzenie jest okropne- w moim hotelu serwowali przez 2 tygodnie to samo, czyli SALATKI, ze trzeba uwazac jak sie wchodzi do morza bo nie trudno o jakis nieprzewidziany upadek, itd. Ale z drugiej strony... bylam na Chorwacji dwa razy na wczasach i szczerze powiedziawszy nie widze powodu dla ktorego mialabym tam wracac. Jak dla mnie Turcja (pomimo tych wszystkich wad) jest ciekawszym miejscem od Chorwacji. A jezeli ktos nie moze zrozumiec dlaczego to niech po prostu popatrzy na zdjecia... Niestety z jakis niewyjasnionych dla mnie przyczyn nie moge wyslac tych zdjec ktore zamierzalam, wiec lepiej wyjasnie o co mi chodzi: goracy klimacik, osobliwa kultura- liczne meczety, codzienne nawolywania do modlitwy, babki w chustach (heh ) moze natarczywi, ale z drugiej strony przyjaznie nastawieni ludzie, wiele ciekawych miejsc do zwiedzania... Moze powiem tak: jezeli chcesz gdzies wyjechac zeby wypoczywac w spokoju to wybierz sie na Chorwacje, ale jezeli chcesz miec o czym opowiadac jak wrocisz to jedz do Turcji...
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 15:29   #6
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)

Dziękuję Wam bardzo za zainteresowania, jak zwykle można na Was liczyć Ciągle się zastanawiam i im więcej przeglądam katalogów to już nic nie wiem Najchętniej wybrałabym się do moich kochanych Włoch...ale te ceny ...
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 13:43   #7
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)

bylam w alanyi 2 razy. dla mnie widoki super, sporo ludzi, w porcie duzo klubow. jedzenie w hotelu ble! po kazdym posilku toaleta (he he)ale ja mam czesto takie klopoty poza polska. bardzo parno i goraco- wedlug mnie mozna porownac do sauny - i nie przesadzam. ciezko mi bylo z tego powodu wytrzymac. wez duze kieszonkowe jak mozesz! mnostwo ciuchow-w szczegolnosci dzinsow. podrobki markowych torebek. mozna placic w euro i $. ale w sklepikach spozywczych lepiej miec ich kase. a tubylcy jak to w cieplych krajach slinia sie do blond. najgorsze jest to ze lubia dotykac i blisko podchodza podczas rozmowy. a ja musze miec duza przestrzen osobista . milych wakacji...
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-27, 18:04   #8
Apaszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1
Re: Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)

Wiesz co... Ja w tym roku bylam juz w chorcaji na wyspie pag i 3 lata temu tez bylam... jedyny minus choreacji to sa te kamieniste plaze ale jest tam bardzo fajnie... A do alany jade za tydzien i zobaczymy jak bedzie..
Apaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 11:19   #9
AgataT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Re: Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)

Cześć, tak sobie czytam, co radzą inne Wizażanki i pomyślałam, że wtrącę swoje trzy grosze. Faktem jest, że w Chorwacji nie byłam, więc nie mam porównania (chć z relacji znajomych z ostatnich wakacji wynika, że jest tam teraz koszmarnie drogo), mam natomiast bardzo wyrobione zdanie na temat Turcji. W sumie byłam tam trzy razy, z czego raz miesiąc, a raz trzy tygodnie. Podróżowałam na własną rękę, nie korzystając z żadnych zorganizowanych wycieczek, więc pozwoliło mi to poznać kraj chyba bardziej prawdziwy niż widziany przez pryzmat hotelu i hotelowego jedzenia. W efekcie tych wyjazdów Turcja stała się chyba moim ulubionym miejscem. W Alanyi nie nocowałam, byłam tam tylko w ciągu dnia - jest to jedna z najbardziej turystycznych miejsscowości w kraju (druga taka to Marmaris), więc turystów pełno, ale głównie w części wokół hoteli. Istnieje też "normalna" część Alanyi-miasto, jak inne tureckie-dużo fajnych rzeczy do zwiedzania, miejscowa ludność naprawdę bardzo przyjazna. Do tego, że zaczepiają, można się przyzwyczaić i w sumie dla mnie nie było to męczące. Wielokrotnie korzystałam z uprzejmości Turków (obiady, autostop). W okolicy Alanyi jest mnóstwo ciekawych rzeczy do zwiedzenia i odwiedzenia, co da się załatwić w ciągu jednodniowych wycieczek (to głównie starożytne zabytki greckie i rzymskie). Kraj jest barwny, uroczy i nie sposób się tam nudzić. Jeżeli masz wrażliwy żołądek, to po przyjeździe możesz oczywiście dostać jakiegoś rozstroju żołądka (niegroźnego), ale oczywiście nie jest to regułą i mnie nigdy to nie spotkało. Woda jest całkowicie bezpieczna - ja przez 3 tygodnie piłam taką prosto z kranu i wszystko było OK. Więc przegotowaną tym bardziej można pić bez obaw. Niezależnie od tego na każdym kroku jest dostepna butelkowana niegazowana woda mineralna, bardzo tania (chociaż w miejscach mega-turystycznych i hotelach na pewno będzie droższa). Cudowne jest miejscowe jedzenie-wiele rodzajów kebabów, sałatki, ayran (to do picia - świetny na upały). To jedzenie jest w dodatku tanie. Przy wyjeździe na wycieczkę wydaje mi się, że dobrą opcją jest wykupienie tylko śniadań, a resztę bez problemów kupisz sobie na mieście. Nie ma z tym żadnego problemu, bo barków i restauracyjek jest zatrzęsienie-zarówno takie bardziej dla turystów, jak i przeznaczone dla miejscowych-w tych jest oczywiście znacznie taniej i bardziej "klimatycznie".
Dobra, chyba już skończę, bo o Turcji mogę gadać godzinami, ale tu nie miejsce na to. Pozdrawiam serdecznie. Agata
P.S. Wydaje mi się, że ALanya ma tę zaletę, że choć sama jest dosyć ruchliwa i głośnawa, to jeżeli masz ochotę na spokojniejsze miejsce, to bardzo łatwo się z niej wydostać i pojechać np. na cały dzień kawałek dalej. Aha, a z wymianą pieniędzy też nie powinno być problemu, ja często w takich turystycznych miejscowościach wymieniałam je po prostu na pocztach (chyba że coś się zmieniło w ciągu ostatnich dwóch lat). Poza tym można z łatwościa korzystać z bankomatów-zaróno karty Visa, jak też MasterCard, Maestro, Cirrus - jakie chcesz). Naprawdę gorąco polecam.
AgataT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 19:30   #10
Anastazja Kunzer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)

Ja również, mam ten sam problem gdzie wyjechać na wakacje ale myśle, że Turcja Pozdrawiam wszystkie Wizażystki i Wizażystów
Anastazja Kunzer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 21:07   #11
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Gdzie na wakacje -- ALANYA vs ROVINJ Pomóżcie!!! :-)

Ja wybieram się z moim Tż do Turcji i po prostu już nie mogę się doczekać tych 2 tygodni spędzonych w Alanyi A przede mną jeszcze matura
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.