"Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-10, 12:46   #1
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861

"Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D


tak mnie dzisiaj nadeszło na kilku weselach, na których byłam podczas pierwszego tańca leciało "windą do nieba" . Za każdym razem mnie to dziwiło. Przecież to niesamowicie smutna i jak dla mnie przygnębiająca piosenka.. "Mój piękny panie, ja go nie kocham, taka jest prawda..." , ludzie, jak można przy tym tańczyć ze swoim świeżo poślubionym mężem? A może ja cały tekst źle interpretuje?
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 12:54   #2
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

dla mnie i dla gościa z mojego weselnego zespołu też niezrozumiałe..
przeceż ta piosenka jest daremna
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:03   #3
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Zapewne z powodu:
Już mi niosą suknię z welonem
Już Cyganie czekają z muzyką
Koń do taktu zamiata ogonem
Mendellsohnem stukają kopyta

To znają wszyscy - mało kto zna cały tekst i stąd te gafy, a skoro to ma być piosenka na pierwszy taniec, to warto byłoby chociaż raz przeczytać cały jej tekst
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:07   #4
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Ty dobrze interpretujesz tekst.
Niestety tej umiejętności brakuje wielu parom i później są takie kwiatki. Mnie najbardziej rozwalają teksty par odnośnie piosenek anglojęzycznych w stylu - "A bo to taka piękna piosenka" A tekst jest albo o zdradzie, ogólnie pojętej nieszczęśliwej miłości itp. Zauważyłam, że dużo osób kieruje się wyłącznie brzmieniem melodii. Porażka.
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:19   #5
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Cytat:
Napisane przez Gorska_Kozica Pokaż wiadomość
Ty dobrze interpretujesz tekst.
Niestety tej umiejętności brakuje wielu parom i później są takie kwiatki. Mnie najbardziej rozwalają teksty par odnośnie piosenek anglojęzycznych w stylu - "A bo to taka piękna piosenka" A tekst jest albo o zdradzie, ogólnie pojętej nieszczęśliwej miłości itp. Zauważyłam, że dużo osób kieruje się wyłącznie brzmieniem melodii. Porażka.
hahaha z piosenką dobraną jedynie po pięknej melodii się nie spotkałam jeszcze

wiem, że przed ślubem jest masa przygotowań i wybór piosenki nie zawsze jest najważniejszy ale na miłość boską, popadłabym w depresję, gdybym miała tańczyć nucąc mężowi pod nosem "złoty krążek mi WCISNĄ na rękę"

Cytat:
mało kto zna cały tekst i stąd te gafy, a skoro to ma być piosenka na pierwszy taniec, to warto byłoby chociaż raz przeczytać cały jej tekst
znac tekst to połowa sukcesu, należałoby go jeszcze zrozumieć
__________________

Edytowane przez monyczkaaa
Czas edycji: 2012-04-10 o 13:20
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 14:06   #6
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Ale już na przykład walce jako pierwszy taniec do "Nocy i Dni" lub "Trędowatej" już nikogo nie dziwią, mimo że oba filmy / obie książki są o nieszczęśliwej miłości
Sama tańczę do Nocy i Dni, stąd ta refleksja
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 14:53   #7
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

ja mysle,ze często mlodzi wybierają dla samej melodii, albo dlatego, że pierwsze slowa im pasują.
Nigdy nie zapomnę jak w niezłą konsternacje wprowadziła mnie ta piosenka na pierwszym tancu moich znajomych http://www.youtube.com/watch?v=Mtz9cCR_JAo

szczególnie gdy orkiestra zaspiewała "a ty odchodzisz, zostawiasz mnie samego..." a para młoda niczym nie zrażona tanczyla wtulona i wpatrzona namiętnie w siebie
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 15:30   #8
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Cytat:
Napisane przez maxwelka Pokaż wiadomość
Ale już na przykład walce jako pierwszy taniec do "Nocy i Dni" lub "Trędowatej" już nikogo nie dziwią, mimo że oba filmy / obie książki są o nieszczęśliwej miłości
Sama tańczę do Nocy i Dni, stąd ta refleksja
ale walc, to walc tam nie ma słów o zdradzie i nieszczęsliwym życiu chociaż sama bym się na taki sztywny taniec nie zdecydowała
Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
ja mysle,ze często mlodzi wybierają dla samej melodii, albo dlatego, że pierwsze slowa im pasują.
Nigdy nie zapomnę jak w niezłą konsternacje wprowadziła mnie ta piosenka na pierwszym tancu moich znajomych http://www.youtube.com/watch?v=Mtz9cCR_JAo

szczególnie gdy orkiestra zaspiewała "a ty odchodzisz, zostawiasz mnie samego..." a para młoda niczym nie zrażona tanczyla wtulona i wpatrzona namiętnie w siebie
można i tak
Niby taka głupota - tekst piosenki a ile znaczy
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 15:40   #9
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
ale walc, to walc tam nie ma słów o zdradzie i nieszczęsliwym życiu chociaż sama bym się na taki sztywny taniec nie zdecydowała
Sztywny?! Błagam Cię To jest walc wiedeński. Zasuwamy jak małe parowoziki. To jest tak szybkie, że musieliśmy to zwolnić o 15%, żeby się wyrabiać w tempie
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:07   #10
burlesque90
Zakorzenienie
 
Avatar burlesque90
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich:)
Wiadomości: 5 952
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Też nie rozumiem, jakim cudem ktoś może się zdecydować na taką piosenkę na pierwszy taniec. No chyba że ta piosenka coś dla Młodych znaczy, mają do niej sentyment - i takie sytuacje się zdarzają. Ale tańczyć z właśnie poślubionym mężem dopiosenki o rozstaniu, zdradzie itp - dla mnie niezrozumiałe i niewykonalne
__________________
24 VIII 2013


burlesque90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 22:04   #11
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Lol, walc sztywny, proszę Cię

A co do Windy... też mnie to zastanawiało (widziałam kilka dni temu na wedding tv, jak jakaś para do tego tańczyła), ale uznałam, że para znała co drugą linijkę i myśli ,że to taka piękna, ślubna piosenka
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 00:06   #12
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Cytat:
Napisane przez maxwelka Pokaż wiadomość
Sztywny?! Błagam Cię To jest walc wiedeński. Zasuwamy jak małe parowoziki. To jest tak szybkie, że musieliśmy to zwolnić o 15%, żeby się wyrabiać w tempie
Nie o takie znaczenie tego słowa mi chodzi. Dla mnie walc jest zbyt wyniosły, napuszony i smutny po prostu dla mnie osobiście się nie podoba i za żadne skarby świata nie chciałabym otwierać nim swojego wesela ale co kto lubi

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Lol, walc sztywny, proszę Cię
Lol, nie proś mnie każdy ma swoje zdanie i swój gust
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 07:37   #13
marta1881
Zakorzenienie
 
Avatar marta1881
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 198
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Chyba,że Ci co biorą "Windą do nieba" utożsamiają się z tekstem, to wtedy jest na to wytłumaczenie
__________________
11 tygodnie szczęścia
marta1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 07:44   #14
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Cytat:
Napisane przez marta1881 Pokaż wiadomość
Chyba,że Ci co biorą "Windą do nieba" utożsamiają się z tekstem, to wtedy jest na to wytłumaczenie
haha no też tak może być. Kto tam wie

aczkolwiek para z wesela, na którym byłam i tanczyli do piosenki Rh+ ze słowami "a ty odchodzisz, zostawiasz mnie samego...", rozstała się po 2 latach i to własnie ze względu na to, iż żona znalazła sobie kogoś innego. Więc może prorocze były te slowa piosenki.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 12:51   #15
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość

aczkolwiek para z wesela, na którym byłam i tanczyli do piosenki Rh+ ze słowami "a ty odchodzisz, zostawiasz mnie samego...", rozstała się po 2 latach i to własnie ze względu na to, iż żona znalazła sobie kogoś innego. Więc może prorocze były te slowa piosenki.
Albo wygrał po prostu tytuł Może też wrzucę w google "miłość", kiedy będę szukała swojej piosenki
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 18:06   #16
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

ja ostatnio na youtubie widziałam teledysk ślubny z piosenką w tle Adele "Someone like you" aż skomentowałam, jakaś inna osoba mnie poparła
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 11:29   #17
miss_piggy
Raczkowanie
 
Avatar miss_piggy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 441
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Rzeczywiście na pierwszy taniec nie ma nic bardziej bezmyślnego

Ale w wątkach ślubnych spotkałam się z tym, żeby tej piosenki nie było też w trakcie wesela "bo jak to tak" (w jednym wątku PMka napisała, że nie zapłaci orkiestrze jak zagrają tą piosenkę ) co mnie osobiście śmieszy, bo piosenka jak piosenka, jest naprawdę dużo piosenek np. o nieszczęśliwej miłości, platonicznym zakochaniu, które słyszy się na weselu (tylko może nikt się nie wsłuchuje w słowa, nie interpretuje, nie zastanawia się, nie zna angielskiego) i nie ma co popadać ze skrajności w skrajność, ludzie lubią i znają tą piosenkę więc dlaczego nie mają się do niej pokiwać (przecież jak usłyszą to nie pomyślą od razu że u młodych jest jak w piosence ). Takie moje zdanie
__________________
trust nobody
miss_piggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 16:10   #18
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
ja ostatnio na youtubie widziałam teledysk ślubny z piosenką w tle Adele "Someone like you" aż skomentowałam, jakaś inna osoba mnie poparła
OMG
Cytat:
Napisane przez miss_piggy Pokaż wiadomość
Rzeczywiście na pierwszy taniec nie ma nic bardziej bezmyślnego

Ale w wątkach ślubnych spotkałam się z tym, żeby tej piosenki nie było też w trakcie wesela "bo jak to tak" (w jednym wątku PMka napisała, że nie zapłaci orkiestrze jak zagrają tą piosenkę ) co mnie osobiście śmieszy, bo piosenka jak piosenka, jest naprawdę dużo piosenek np. o nieszczęśliwej miłości, platonicznym zakochaniu, które słyszy się na weselu (tylko może nikt się nie wsłuchuje w słowa, nie interpretuje, nie zastanawia się, nie zna angielskiego) i nie ma co popadać ze skrajności w skrajność, ludzie lubią i znają tą piosenkę więc dlaczego nie mają się do niej pokiwać (przecież jak usłyszą to nie pomyślą od razu że u młodych jest jak w piosence ). Takie moje zdanie
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 18:24   #19
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Cytat:
Napisane przez miss_piggy Pokaż wiadomość
Rzeczywiście na pierwszy taniec nie ma nic bardziej bezmyślnego

Ale w wątkach ślubnych spotkałam się z tym, żeby tej piosenki nie było też w trakcie wesela "bo jak to tak" (w jednym wątku PMka napisała, że nie zapłaci orkiestrze jak zagrają tą piosenkę ) co mnie osobiście śmieszy, bo piosenka jak piosenka, jest naprawdę dużo piosenek np. o nieszczęśliwej miłości, platonicznym zakochaniu, które słyszy się na weselu (tylko może nikt się nie wsłuchuje w słowa, nie interpretuje, nie zastanawia się, nie zna angielskiego) i nie ma co popadać ze skrajności w skrajność, ludzie lubią i znają tą piosenkę więc dlaczego nie mają się do niej pokiwać (przecież jak usłyszą to nie pomyślą od razu że u młodych jest jak w piosence ). Takie moje zdanie
mi się wydaje, że tu chodzi bardziej o ten pierwszy taniec. Osobiscie nie wybrałabym piosenki na pierwszy taniec z tekstem "a ty odchodzisz, zostawiasz mnie samego...",bo dla mnie ta pierwsza nasza piosenka musi być wyjątkowa i taka też będzie ale co kto lubi
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-23, 20:38   #20
miss_piggy
Raczkowanie
 
Avatar miss_piggy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 441
Dot.: "Windą do nieba" - skąd pomysł aby była to piosenka na pierwszy taniec? :D

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
mi się wydaje, że tu chodzi bardziej o ten pierwszy taniec. Osobiscie nie wybrałabym piosenki na pierwszy taniec z tekstem "a ty odchodzisz, zostawiasz mnie samego...",bo dla mnie ta pierwsza nasza piosenka musi być wyjątkowa i taka też będzie ale co kto lubi
To była taka moja refleksja ogólna odnośnie tej piosenki na weselu, jeśli chodzi o zakazy grania o których wspomniałam, to wyraźnie było zaznaczone że chodzi o odtwarzanie/wykonywanie jej już w trakcie zabawy po pierwszym tańcu ;-)
__________________
trust nobody
miss_piggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.