Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-16, 23:26   #3091
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Byłam na targach, całkiem fajnie było, dobra organizacja. Trochę naturalnych marek, była lawendowa farma, u większości wystawców 10% zniżki. W RMS Beauty macałam ich błyszczyki i róże, fajny jest ten Demure, bardzo ładny kolor, najładniejszy z wszystkich, chcieli za niego 160zł, czyli niewiele mniej w sumie, niż w sklepie. Była marka Organic Series, bardzo miły pan zrobił mi próbki kremu pod oczy i żelu pod oczy, ale jakoś nie przekonują mnie te produkty, żel jest chyba za lekki, krem bardzo mazisty. Mają też kosmetyki dla profesjonalistów, peeling glikolowy ma pH 1,2. W Emani nie zawiesiłam oka na niczym, mieli kolorówkę, ale nie moje kolory zupełnie. Jak podeszłam do RMS to od razu oczy mi zaczęły błyszczeć, a w Emani nuda kompletna, ale robili makijaże. Szukałam Cattier i nie znalazłam. Mam coś nie po drodze z tą marką. Nie znalazłam też kilka innych marek zapowiedzianych. Rozwalił mnie natomiast Apis, nie mieli testerów, próbek, niczego i w każdym składzie parafina. Z naturalnych kosmetyków kupiłam krem do biustu Phytorelax, ale bez zniżki żadnej, na tym samym stoisku mieli świetne grzebienie do włosów z drewna owocowego, różne kształty, ale 65 zł jeden grzebień. Najbardziej opłacało się kupować w Bielendzie. Miałam tam jedną rzecz do kupienia z serii gabinetowej i nie dość, że bardzo tanio ją dostałam, to jeszcze otrzymałam pełnowymiarowy krem do depilacji i chyba z 10 próbek maseczki peel off z ananasem, ale to nienaturalne kosmetyki. Dostałam sporo próbek, jakiś puder do mycia twarzy Arkana, nie wiem co to, muszę doczytać, krem dla atopików Beta Skin jest bardzo fajny.

Potem wpadłam do Rossmanna, gdzie jest promo na produkty włosowe Alterry. Wzięłam klasyki szampon kofeinowy, maskę i odżywkę. Wpadłam też do Tk maxx, ale to nie ten, w którym Beeets się zaopatruje. W tym było mniej kosmetyków, nic nie kupiłam, chociaż miałam brać odżywkę Sukin, ale była jakaś taka pognieciona.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
U mnie też trochę nowości.
Wczoraj przyszedł kremik 100% pure Pine Bark (super tłuścioch na noc), a dzisiaj Innisfree: lotion i micel. Lotion kupiłam dzięki próbce od Susabee , dobrze się u mnie wgrał w pielęgnację warstwową, fajnie nawilża i jest leciutki.
Krem pod oczy Nacomi (od Korah ) wskakuje teraz na dzień, a Latoille czeka na swoją kolej.
Deo MooGoo kupiłam stacjonarnie. Kończę już balsam z siarką od nich i zapewne wypróbuję też inne kosmetyki (już kusi serum do twarzy i mydła).
Krem i serum Lavera używam od pewnego czasu i niestety za wiele dobrego nie mogę o nich napisać. Jeśli chodzi o stosowanie na noc to jeszcze ujdzie, ale próba nałożenia na nie makijażu kończy się za każdym razem fiaskiem.
Czekam jeszcze na przesyłkę z lovelula z dezodorantem i mydłem Madara (promo -40%) i peelingiem do stóp Phb Ethical Beauty.
Takie ładne opakowania, a krem pod oczy marniutko przy nich wygląda. Nacomi mogłoby się bardziej postarać.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Krem pod oczy Nacomi ogromnie mnie ciekawi, niedawno widziałam go w Hebe i nawet miałam brać, ale coś mnie powstrzymało.
Skutecznie nawilża, dobrze się wchłania, ma konkretną konsystencję.

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Staram się pozostać rozsądna a Wy mi tego nie ułatwiacie.

Korah ten puder o którym pisałaś to ten http://iwos.pl/makijaz/976-mineralny...ily-lolo.html?
Tak to ten.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 10:20   #3092
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Tak, ale nie jestem z niego zadowolona. Zmywa wszystko, ale zostawia tak niewygodną warstwę, że muszę od razu twarz umyć. Micel służy mi tylko do wstępnego oczyszczenia twarzy, ale i tak spodziewałam się czegoś lepszego.
O nie, dla mnie micel musi być neutralny, bo to u mnie ostatnia lub jedyna faza oczyszczania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 10:49   #3093
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziewczyny czy któraś z Was nie byłaby zainteresowana wymianą na róż TH ten: http://www.tataharperskincare.com/vo...-very-charming

Tak jak pisłam, mam róż RMS, a Tata Harper jest tak wydajny i napigmentowany, że mimo że go lubię i jestem zadowolona z niego, to nie zużyję w terminie ważności, nie ma szans.
Chętnie wymienię na coś o nawet znacznie mniejszej wartości, nie ma to dla mnie znaczenia. W razie zainteresowania zapraszam na priv.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 12:58   #3094
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak to ten.
Mialam ten puder i zachowywal sie u mnie jak matujacy od Chrimaluxe( czyli szybko sie po nim blyszczalam), spojrzalam na sklady i ... sa takie same
Jak dla mnie szkoda kasy( ale mnie nie matowal) mozna przypudrowac sie sama biala glinka i wychodzi na to samo, a jest duzo taniej. Jedynie jak zalezy nam na takim ladnym i praktycznym pudelku to owszem, jestem za zeby sobie go sprawic, a pozniej przesypywac zwykly kaolin
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 10:40   #3095
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Mialam ten puder i zachowywal sie u mnie jak matujacy od Chrimaluxe( czyli szybko sie po nim blyszczalam), spojrzalam na sklady i ... sa takie same
Jak dla mnie szkoda kasy( ale mnie nie matowal) mozna przypudrowac sie sama biala glinka i wychodzi na to samo, a jest duzo taniej. Jedynie jak zalezy nam na takim ladnym i praktycznym pudelku to owszem, jestem za zeby sobie go sprawic, a pozniej przesypywac zwykly kaolin
Zależy też jak się go używa, ja nakładałam na podkład apteczny, z silikonami. Dobrze, że są próbki, a niektórzy ponoć kupują półprodukty z kolorówki com i sami próbują zrobić taki sam puder, ciekawa opcja i tania. Sama glinka może i będzie podobnie działać, ale nie da tego trójwymiarowego efektu twarzy, tego glow, który u mnie był cudny.

Wklejam ostatnie nabytki. Trochę się tego nazbierało.

1. Nabytki ze Smyka.

Alphanova Bebe- Szampon i żel 2w1, po pierwszym użyciu wydaje się fajny, dobrze się pieni na włosach, jest klarowny, płynny, ale nie lejący, pachnie bardzo delikatnie i ma żółto-brązowy kolor, pewnie przez wyciąg z rumianku.
Coslys- Szampon i żel 2w1 z algami, po pierwszym użyciu bardzo wygładził włosy, nie użyłam odżywki i były ładnie zdyscyplinowane, ale na dłuższą metę na 100% będzie wymagał odżywki. Jest delikatny, raczej do częstego mycia. Na ciele też się sprawdził, chociaż bez fajerwerków. Ładnie pachnie, jest bezbarwny, gęsty.
Coslys- cytrusowy peeling do ciała, po pierwszym użyciu bardzo delikatny, drobinki drobniutkie, zapach też delikatny, konsystencja typowego żelu, myślałam, że wiele nie zdziała, w dodatku praktycznie zerowa piana, ale po spłukaniu skóra jest gładsza i bardzo miła w dotyku. Użyłam go też do twarzy i również na niej okazał się bardzo łagodny, niedrapiący, niedrażniący i dobrze oczyścił.

2. Nabytki z apteki oraz targów LNE (na targach kupiłam więcej rzeczy, ale nie nadają się na ten watek, choć składy nie najgorsze, ogólnie podobały mi się targi, atmosfera super, sympatycznie bardzo było i ciekawie, wszyscy uśmiechnięci).

Sylveco- Odżywka, przyjemna, na razie raz użyłam.
Phytorelax- Krem do biustu i dekoltu, super zapach, klasycznego kremu, uwielbiam taki zapach, krem dość gęsty o bardzo białym kolorze, szybko i głęboko się wchłonął, na razie tyle. Mam nadzieję, że zadba o cycki, bo kosztował niemało. Eleganckie opakowanie, jednak trochę za dużo niepotrzebnej tektury. Zainteresowanym mogę obfocić skład.
Arkana- Soft Clean Powder, po jednym użyciu przypadł mi do gustu, póki co najbardziej z wszystkich testowanych przeze mnie pudrów myjących przypomina dawny hit Oriflame i nawet podobnie pachnie. Mam na jeszcze jedno użycie. Skład ma taki: SORBITOL, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, ZEA MAYS (CORN) STARCH, TALC, SALICYLIC ACID, MALTODEXTRIN, ALLANTOIN, CITRUS AURANTIFOLIA (LIME) FRUIT EXTRACT, PARFUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, CI 19140, CI 47005
Organic Series- Próbki żelu i kremu pod oczy, niestety zapowiadają się słabo, ale zdam relację po dłuższym stosowaniu. Na targach mogłam kupić za 25 zł 15ml (było 30% zniżki na wszystko), ale póki co nie żałuję, że nie kupiłam.
Beta Skin- Krem dla atopików, niezły skład, choć z parafiną na przedostatnim miejscu, ale w teście na targach na dłoni wydał się naprawdę zacny. Atopowcy i suchoskórni powinni mu się bliżej przyjrzeć, bardzo przyjemniutki.

3. Rossmann- moje klasyki Alterry, odżywka, maska, szampon, kupiłam w cenie 5,99 za sztukę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050260.jpg (61,4 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050270.jpg (77,4 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050265.jpg (65,1 KB, 15 załadowań)
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-04-18 o 10:51
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 12:02   #3096
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah, super zakupy. Alphanowa kusi mnie, może kupię coś dla dzieciaczka z tej marki. A wiesz może czy w smyku stacjonarnie są też kosmetyki? wybieramy się z mężem coś pooglądać, to może by coś wpadło i z kosmetyków. Alterra mnie kusi, wczoraj widziałam te promocje na produkty do włosów, ale na razie mam zakaz, nie kupuje nic nad-wyżkowo. Coslys to dobra firma, szampon i żel 2w1 miałam i byłam zadowolona. Bardzo wydajne są ich kosmetyki, także warto.

Ja dalej nie kupiłam tego co mi potrzebne, tzn, masło na brzuch (teraz używam balsamu nagietkowego Martina Gebhardt, ale już mi się kończy), krem na brodawki (niestety Bepanthen przestał działać) i ten balsam na nogi zmęczone. Choć jak kupiłam te podkolanówki, za waszą radą, to mi wszystko minęło i to na tle psychicznym raczej. Oczywiście podkolanówek nie dam rady nosić, bo są "rajtuzowe", niby poliamid mnie nie podrażnia, a ja sobie zapomniałam, że mnie wszystkie rajstopy łaskoczą . Myślałam, że choć w podkolanówkach dam radę chodzić.

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-04-18 o 12:09
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 12:15   #3097
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Korah, super zakupy. Alphanowa kusi mnie, może kupię coś dla dzieciaczka z tej marki. A wiesz może czy w smyku stacjonarnie są też kosmetyki? wybieramy się z mężem coś pooglądać, to może by coś wpadło i z kosmetyków. Alterra mnie kusi, wczoraj widziałam te promocje na produkty do włosów, ale na razie mam zakaz, nie kupuje nic nad-wyżkowo. Coslys to dobra firma, szampon i żel 2w1 miałam i byłam zadowolona. Bardzo wydajne są ich kosmetyki, także warto.

Ja dalej nie kupiłam tego co mi potrzebne, tzn, masło na brzuch (teraz używam balsamu nagietkowego Martina Gebhardt, ale już mi się kończy), krem na brodawki (niestety Bepanthen przestał działać) i ten balsam na nogi zmęczone. Choć jak kupiłam te podkolanów, za waszą radą, to mi wszystko minęło i to na tle psychicznym raczej. Oczywiście podkolanówek nie dam rady nosić, bo są "rajtuzowe", niby poliamid mnie nie podrażnia, a ja sobie zapomniałam, że mnie wszystkie rajstopy łaskoczą . Myślałam, że choć w podkolanówkach dam radę chodzić.
W każdym Smyku są kosmetyki, ale w mniejszych miastach tylko te powszechnie dostępne, nivea, J&J (fuj), a te lepsze marki niestety nie wszędzie. Można oczywiście jechać i obejrzeć, ale ja polecam zdecydowanie kupić przez internetowego Smyka, bo w stacjonarnych jeśli o ciuszki chodzi to nie wszystko zawsze jest i np. rozmiarów może nie być, a w netowym przysyłają Ci oryginalnie zapakowane ubranka w woreczkach, nie pomięte, nie macane przez nikogo Poza tym w sklepie nie widać tak promocji, a w internetowym masz wypisane jasno i jeszcze newslettery przysyłają. Ale za to w stacjonarnym dają Ci kartę stałego klienta.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-18, 12:26   #3098
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Czyli nic nowego, przez internet bardziej się opłaca, dzięki.
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 12:40   #3099
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zależy też jak się go używa, ja nakładałam na podkład apteczny, z silikonami. Dobrze, że są próbki, a niektórzy ponoć kupują półprodukty z kolorówki com i sami próbują zrobić taki sam puder, ciekawa opcja i tania. Sama glinka może i będzie podobnie działać, ale nie da tego trójwymiarowego efektu twarzy, tego glow, który u mnie był cudny.

.
U mnie glow nie bylo, ot normalny matowy puder i takie tez wykonczenie dawal, ale geba sie szybko przetluszczala i to w zimie
nakladalam pod i na mineralny podklad tej samej marki.
zwykla glinka dziala u mnie tak samo
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 12:53   #3100
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Czyli nic nowego, przez internet bardziej się opłaca, dzięki.
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to nie kupuj zbyt wielu ubranek w tych najmniejszych rozmiarach, bo po tygodniu, dwóch już będą za małe. Zależy oczywiście jak duży dzidziuś się urodzi, ale taki standardowy o wadze ok.3 kg, 50 cm dł., to raz dwa wyrośnie z rozmiaru 56 i 62, czy 1-3 m-ce. 3 bodziaki, 3 pajace, jakieś skarpeteczki i czapeczka spokojnie wystarczą, a prać i tak będziesz cały czas. Więcej można brać już w większym rozmiarze.

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
U mnie glow nie bylo, ot normalny matowy puder i takie tez wykonczenie dawal
To chyba nie mówimy o tym samym produkcie...
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 13:41   #3101
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


To chyba nie mówimy o tym samym produkcie...
pisze o tym pudrze matujacym

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość

Korah ten puder o którym pisałaś to ten http://iwos.pl/makijaz/976-mineralny...ily-lolo.html?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-18, 16:05   #3102
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
pisze o tym pudrze matujacym
Każdy ma swoje odczucia, w kwc są recenzje tego kosmetyku i też opinie dość różne, jak dla mnie ewidentnie rozpromieniał cerę i miał drobinki, ale tak subtelne, że widoczne jedynie po wnikliwym przyjrzeniu pod światło, to właśnie jego urok, sam kaolin by tego nie dał.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 16:11   #3103
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja też jestem zadowolona z tego pudru LL, daje super mat przynajmniej na 6 godzin. Trzeba dobrze cerę nawilżyć, aby nie przesuszał.

Korah, dziękuje za rady, nie mam zamiaru dużo kupować, bo maluch rośnie szybko. Pewnie mnie rodzina i tak zarzuci rzeczami dla bobasa. Już się zgłosili do kupna wózka, tak więc jedno mam z głowy, tylko muszę wybrać jaki chcę. Przeglądam jak na razie w internecie, na żywo to kompletnie się nie znam.

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-04-18 o 16:22
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 16:50   #3104
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Każdy ma swoje odczucia, w kwc są recenzje tego kosmetyku i też opinie dość różne, jak dla mnie ewidentnie rozpromieniał cerę i miał drobinki, ale tak subtelne, że widoczne jedynie po wnikliwym przyjrzeniu pod światło, to właśnie jego urok, sam kaolin by tego nie dał.
a nie chodzilo ci przypadkiem o ten puder? Bo ten ma miec takie dzialanie o jakim piszesz

http://iwos.pl/makijaz/978-puder-sat...lily-lolo.html
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 17:21   #3105
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja też jestem zadowolona z tego pudru LL, daje super mat przynajmniej na 6 godzin. Trzeba dobrze cerę nawilżyć, aby nie przesuszał.

Korah, dziękuje za rady, nie mam zamiaru dużo kupować, bo maluch rośnie szybko. Pewnie mnie rodzina i tak zarzuci rzeczami dla bobasa. Już się zgłosili do kupna wózka, tak więc jedno mam z głowy, tylko muszę wybrać jaki chcę. Przeglądam jak na razie w internecie, na żywo to kompletnie się nie znam.
U mnie właśnie też długo trzyma mat, tzn zapobiega błyszczeniu.

To super, brawa dla Rodzinki My dużo rzeczy dostaliśmy, a wózek mieliśmy używany po kuzynie Z resztą sama to wszystko potem rozdałam, i nadal rozdaję, jeśli się coś jeszcze nadaje

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a nie chodzilo ci przypadkiem o ten puder? Bo ten ma miec takie dzialanie o jakim piszesz

http://iwos.pl/makijaz/978-puder-sat...lily-lolo.html
Nie, ponieważ sama zamawiałam próbkę matującego i byłam zdziwiona, że matujący puder może dawać taki piękny efekt, tzn bez płaskiego, tępego matu, nie podkreślający zmarszczek, tylko niwelujący. Z resztą już nie będę się o nim rozpisywać, bo już pisałam, że jest świetny jak dla mnie. Jedyne co, to może mi niechcący sypnęli w sklepie translucent, ale wątpię, bo jak czytam opinie, to się zgadza ta promienność. Podkreślam jednak, że ten efekt jest naprawdę subtelny, nie jak rozświetlające pudry, tylko coś pomiędzy, połączenie z matem.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-04-18 o 17:23
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 17:23   #3106
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
U mnie glow nie bylo, ot normalny matowy puder i takie tez wykonczenie dawal, ale geba sie szybko przetluszczala i to w zimie
nakladalam pod i na mineralny podklad tej samej marki.
zwykla glinka dziala u mnie tak samo
U mnie każdy puder o białym kolorze daje ten płaski efekt. Teraz za radą jednej wizażanki używam po zagruntowaniu twarzy zestawem azjatyckich produktów białego pudru matującego na krzemionce, potem objeżdzam jeszcze pudrem transparentnym koloryzowanym. Niestety to jest rzadkość znaleźć gotowca który jest transparentny ale nie biały, większość jednak nadaje jakiś kolor, zwłaszcza przy 2-3 warstwie.

Moje aktualne eko produkty:
-Dr Organic Serum pod oczy ze ślimakiem KLIK, bardzo lekka i półpłynna konsystencja, przyjemnie się używa, trudno mi jednak nawet po miesiącu powiedzieć, co to robi. Jako samodzielny kosmetyk pod oczy mi nie wystarcza.
-Dr Organic dezodorant z olejem konopnym KLIK. Bardzo przyjemnie i rześko pachnie, ale niestety w połączeniu z potem tworzy nieznośną mieszankę.
-Dr Organic Manuka Honey Lip Balm SPF 15 KLIK - rozwarstwia się, a filtr SPF15 zapewnia Ethylhexyl Methoxycinnamate
-Dr Organic Olive Oill krem do rąk - fajny, jak wszystkie inne tego producenta, duża pojemność, lekki
-Patyka tonik oczarowy KLIK. Świetny produkt, czyści, odświeża, nie zostawia warstwy, dość intensywnie pachnie oczarem i miętą. Kupiłam za ułamek ceny w TK Maxx, wyjściowa to niestety 30 euro.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-04-18 o 17:25
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 19:54   #3107
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
wczoraj przygotowałam dla Ciebie próbkę pudru Lily Lolo Translucent Silk, którą dołożę do paczki, też cuda wyczynia z twarzą
Super, bardzo Ci dziękuję.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak to ten.
TRafi na listę "na później".
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 20:03   #3108
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a nie chodzilo ci przypadkiem o ten puder? Bo ten ma miec takie dzialanie o jakim piszesz

http://iwos.pl/makijaz/978-puder-sat...lily-lolo.html
Ja go mam i jest właśnie taki delikatnie rozswietlajacy, jest bardzo dobry, tylko wciąż nie mam do niego odpowiedniego pędzla nie wiem jak to się stalo ale nie mam pędzla do pudru sypkiego.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 20:41   #3109
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

chimay, wyciagnij sobie kulke i wsyp do tego dea z lyzeczke sody. ja tak podrasowalam deo rozane Hauschki bo na mnie ten zink ricinoleate czy jak sie to zwie to tez do konca nie dziala. W spokojny kanapowy dzien to jeszcze ok, ale w zwykly czy intensywny to niestety . Soda sie u mnie najlepiej sprawdza jesli chodzi o "dezodoracje". Krysztalki sody sprawdzaja sie lepiej w kulkach, bo niestety spraje moga zapchyc i pomki przestaja psikac, ale z kulka nie ma problemu.
Moze dzieki temu trikowi, bedziesz mogla z powodzeniem tego dea uzywac

a ja dzis robilam zamowienie w medikamente-per-klik dla mnie 2 op. ASS + C plus zwykle Ass w tabletkach zeby sobie tez od czasu do czasu tonik zrobic albo maseczke. Chlopu 4 op. Gripostad C . mieli tanszy od Stada wiec wzielam ten drugi, a ja przy okazji wsadzilam sobie krem z granatem pod oczy Weleda. Uwielbiam rozana wersje, ale pomyslalam ze skoro te starsze panie tak wychwalaja granacik a ja juz do tych starszych sie zaliczam ( hehehehe ) to wyporbuje tym razem ten. Oby tak samo dobrze nawilzal skore jak roza, a jak ja jeszcze napnie, ujedrni to nie bede narzekac

zaoszedzielam ponad 33e na tych zakupach
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-18, 22:03   #3110
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

A ja poszalalam. Dobre to Polskie więc na tapetę leci kolejna marka. Tym razem próbuje BioIq. Będzie krem na dzień, serum pod oczy i kremik do rączek. Tuptam nogami w oczekiwaniu
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 22:13   #3111
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
chimay, wyciagnij sobie kulke i wsyp do tego dea z lyzeczke sody. ja tak podrasowalam deo rozane Hauschki bo na mnie ten zink ricinoleate czy jak sie to zwie to tez do konca nie dziala. W spokojny kanapowy dzien to jeszcze ok, ale w zwykly czy intensywny to niestety . Soda sie u mnie najlepiej sprawdza jesli chodzi o "dezodoracje". Krysztalki sody sprawdzaja sie lepiej w kulkach, bo niestety spraje moga zapchyc i pomki przestaja psikac, ale z kulka nie ma problemu.
Moze dzieki temu trikowi, bedziesz mogla z powodzeniem tego dea uzywac
nie pozostaje mi nic innego, jak zaeksperymentować, bo inaczej to musiałabym go wyrzucić. chociaż wydaje mi się, że tu nie tyle chodzi o substancję czynną, tylko o to, że kompozycja zapachowa tworzy z potem paskudną mieszankę, chociaż początkowo sam zapach bardzo mi się podobał.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 23:33   #3112
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wklejam ostatnie nabytki. Trochę się tego nazbierało.
Super zakupy.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja też jestem zadowolona z tego pudru LL, daje super mat przynajmniej na 6 godzin. Trzeba dobrze cerę nawilżyć, aby nie przesuszał.


Korah, dziękuje za rady, nie mam zamiaru dużo kupować, bo maluch rośnie szybko. Pewnie mnie rodzina i tak zarzuci rzeczami dla bobasa. Już się zgłosili do kupna wózka, tak więc jedno mam z głowy, tylko muszę wybrać jaki chcę. Przeglądam jak na razie w internecie, na żywo to kompletnie się nie znam.
My mamy od znajomych Graco Symbio 3 w 1 i jesteśmy zadowoleni. Warto kupić od razu komplet z fotelikiem do samochodu, bo potem może być problem z dobraniem fotelika do podstawy.

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Super, bardzo Ci dziękuję.

TRafi na listę "na później".
wyślę w poniedziałek

A jeszcze zapomniałam napisać, że dzisiaj rozmawiałam z babką, która pracuje w "mojej" drogerii i powiedziała mi, że z produktów firmy MooGoo to dezodorant sprzedaje się u nich najlepiej, porównywalnie do nienaturalnych.

Edytowane przez sylwiusaka
Czas edycji: 2016-04-19 o 00:06
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 08:29   #3113
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
TRafi na listę "na później".


Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ja go mam i jest właśnie taki delikatnie rozswietlajacy, jest bardzo dobry, tylko wciąż nie mam do niego odpowiedniego pędzla nie wiem jak to się stalo ale nie mam pędzla do pudru sypkiego.
A jaki ma kolor ten translucent? Widziałam ostatnio jakieś eko pędzle w tk maxx.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Super zakupy.

My mamy od znajomych Graco Symbio 3 w 1 i jesteśmy zadowoleni. Warto kupić od razu komplet z fotelikiem do samochodu, bo potem może być problem z dobraniem fotelika do podstawy.


My mieliśmy spacerówkę Graco, fajna firma, solidna i wózek nie był zbyt obszerny, wszędzie dało się nim wjechać
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 11:37   #3114
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziewczyny, co myślicie o składzie tego primera?
http://www.biovea.com/ie/product_det...ID=5923&OS=206

Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer - elastomer silikonowy, poprawia własności sensoryczne preparatu, dając odczucia suchego, jedwabistego filmu na skórze. Absorbuje sebum, wygładza i matuje. Dodatkowo optycznie wygładza drobne zmarszczki.
Polimetylometakrylan (PMMA) - występuje w kosmetyku w postaci mikrosfer (maciupcich kuleczek), które wypełniają mikrozmarszczki i mikrozagłębienia w skórze, tworząc matową i równomierną powłoczkę - dają efekt wygładzenia skóry.
Caprylyl Methicone - Zmniejsza lepkość kosmetyku. Ułatwia aplikację, sprawia, że skóra staje się delikatna i miękka w dotyku. Wygładza i wypełnia drobne zmarszczki. Efekt ten utrzymuje się czasowo. Lotny silikon, po pewnym czasie całkowicie ulatnia się z powierzchni skóry. Stosowany w kosmetyach kolorowych (m.in. do ust) a także anty-aging. Bezpieczny dla skóry. Pełni także funkcję nośnika substancji aktywnych.

Macie lepsze typy (oprócz primera 100% pure)?

Edytowane przez sylwiusaka
Czas edycji: 2016-04-19 o 11:40
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 12:28   #3115
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

A który wg. Ciebie lepszy, Phenome czy ten tropikalny



Mogę prosić link do składu? Bo coś nie mogę znaleźć tego żelu.

Nie da się ich porównać, bo dają inne efekt: tropikalny jest jak glinka, wysusza, a Phenome jest bardziej nawilżający.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 15:20   #3116
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

pewnie już wiecie...w iwos dzisiaj i jutro darmowa wysyłka dla zamówień powyżej 39 zł
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 19:08   #3117
mika_mi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Witajcie! Właśnie postanowiłam zrobić remanent w kosmetykach i chciałabym powoli przestawić się na naturalną pielęgnację. Dopiero stawiam w tym temacie pierwsze kroki, więc z góry proszę o wyrozumiałość czytam Wasze posty i jestem pod ogromnym wrażeniem! Musiałabym spędzić tu chyba miesiąc, żeby wszystko dokładnie przeczytać... dlatego mam pytanie: jaki polecacie podkład do cery problematycznej (duża tendencja do wyprysków i cera raczej naczynkowa z tendencją do przesuszania)
Z góry dziękuję
mika_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 09:15   #3118
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

News od Beets: "na kupkosmety.pl jest teraz promocja na róż mozaikowy emani key west za 42 zł a cena regularna 99 zł"
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 10:46   #3119
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mika_mi Pokaż wiadomość
Witajcie! Właśnie postanowiłam zrobić remanent w kosmetykach i chciałabym powoli przestawić się na naturalną pielęgnację. Dopiero stawiam w tym temacie pierwsze kroki, więc z góry proszę o wyrozumiałość czytam Wasze posty i jestem pod ogromnym wrażeniem! Musiałabym spędzić tu chyba miesiąc, żeby wszystko dokładnie przeczytać... dlatego mam pytanie: jaki polecacie podkład do cery problematycznej (duża tendencja do wyprysków i cera raczej naczynkowa z tendencją do przesuszania)
Z góry dziękuję
Jeśli wypryski, to puder mineralny. Z polskich firm mogę polecić Annabelle Minerals albo Pixie Cosmetics Używałam jeden i drugi, a trądzik mam całe życie
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 11:25   #3120
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mika_mi Pokaż wiadomość
Witajcie! Właśnie postanowiłam zrobić remanent w kosmetykach i chciałabym powoli przestawić się na naturalną pielęgnację. Dopiero stawiam w tym temacie pierwsze kroki, więc z góry proszę o wyrozumiałość czytam Wasze posty i jestem pod ogromnym wrażeniem! Musiałabym spędzić tu chyba miesiąc, żeby wszystko dokładnie przeczytać... dlatego mam pytanie: jaki polecacie podkład do cery problematycznej (duża tendencja do wyprysków i cera raczej naczynkowa z tendencją do przesuszania)
Z góry dziękuję
W tej sytuacji polecałabym kupić próbki podkładów, np. w tych sklepach:
- http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl...robki-171.html
- http://plantsforbeauty.pl/magazyn-probkowy-c-63.html
- http://amazingy.com/en/organic-skinc...mple-pack.html
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.