mitenki, pomożecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-12, 13:14   #1
tusia1976
Raczkowanie
 
Avatar tusia1976
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 50
Unhappy

mitenki, pomożecie?


witam wizażanki
Zapragnęłam mitenki, ale jestem bardzo bardzo początkującą dziergającą.
Przeglądnęłam wszystkie wątki mitenkowe i próbuję zrobić te z opisu zdzid.
Przerobiłam 50 rzędów ściągaczem i doszłam do miejsca w którym powinnam robić kciuk.. i kicha nie rozumiem z tej rozpiski nic:

"po 50 rzędach dodajemy z poprzecznej nitki z każdej strony, w odległości 4 o. od brzegu 2*10 oczek w co 4 rzędzie i 1*10 oczek w co 2 rzędzie. W kolejnym rzędzie zakańczamy."

co to jest poprzeczna nitka? domyślam się, że ta która jest juz przerobiona między drutami.. ale która? jest ich trochę

te 2*10 oczek w odległości 4 od brzegu to jak? od razu 10 dodać? 10 z jednej strony a drugie 10 z drugiej? i jakie? prawe czy lewe? i w jakim co 4 rzędzie? i jedno 10 oczek w co drugim? jakim co drugim, odkąd?

jestem chyba zbyt ograniczona żeby to pojąć pomozecie baaardzo łopatologicznie?
strasznie chcę mitenki...plisss...
tusia1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 14:57   #2
stewka
Zakorzenienie
 
Avatar stewka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Świnoujście/Wieliszew
Wiadomości: 3 652
GG do stewka
Dot.: mitenki, pomożecie?

nie wiem jak to zrobiła Zdzid, ja spróbuję Ci napisac jak ja zrobiłam, też zaczęłam ściągaczem i w miejscu gdzie ma się robótka rozszerzc na kciuk, wybrałam pasek robiony prawymi oczkami i dodawałam po jednym oczku na brzegach, było 3, potem 5, 7..i tak w co drugim rzędzie kilka razy, aż stwierdzisz, że jest wystarczająco szeroko na kciuk.
załączam fotkę z poprzeczną nitką i zdjęcie moich mitenek, może się dopatrzysz o czym piszę, brzeg robótki na kciuku i na górze mitenek obrobiłam szydełkiem, żeby się za bardzo nie rozciągało
__________________



moje wytwory

fotosik
mój niteczkowy wąteczek
blog by_giraffe

stewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 15:17   #3
tusia1976
Raczkowanie
 
Avatar tusia1976
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 50
Dot.: mitenki, pomożecie?

stewka bardzo Ci dziękuję za pomoc. faktycznie można przecież spróbować inaczej... chyba za bardzo chcę i jakoś mam zaćmienie
śliczne są Twoje mitenki jak ja bym chciała sama takie wydziergać... i tak właśnie ślicznie wykończone na szydełku...no ale o tym to juz nawet nie marzę..
dziękuję jeszcze raz, idę próbować
tusia1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.