Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł kolejnej części
Maluszki w brzuszkach fikają, mamy wyprawki wybierają 28 50,91%
Zbudyniałe matki 0 0%
Rosną ciągle nasze brzuszki, coraz bardziej puchną nóżki 6 10,91%
Zbudynienia pełna głowa, nie opiszą tego słowa 5 9,09%
Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki 10 18,18%
Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 6 10,91%
Głosujący: 55. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 11:50   #4981
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez Snow_White1 Pokaż wiadomość
Policzanka, trzymam kciuki. Daj znać, co z Tobą.

Samba, mam nadzieję, że wszystko będzie z Wami dobrze.

Ja byłam na USG tarczycy i wszystko ok. Oczywiście, to jeszcze nie znaczy, ze cos nie wyjdzie z krwi, ale i tak się cieszę. Badania z krwi robię w pt, a w pon mam endo i powinno się wszystko wyjaśnić. Mam nadzieję, że nie będę jednak musiała brać kolejnych leków "do kolekcji"

Mój mąż dzisiaj powiedział, że jest ze mnie dumny, że bardzo dobrze znoszę ciążę i daje sobie radę, mimo problemów, jakie z nią mam, pobytu w szpitalu i leków, które biorę. Że nawet mam mniej humorów niż przed ciążą - tu trochę przekolorował, bo tak różowo to nie jest. Ale i tak mi się miło zrobiło, bo dla mnie to jest trudny okres.
dobre wieści

mówię do TŻ co my zrobimy z tym dzieckiem jak wrócimy do domu to zadzwoniłam do sr, mam dzwonić w lipcu umówić się na sierpień
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:51   #4982
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
u mnie ściana deszczu i mega wiatr
w sumie sie cieszę że pada bo 11 dni mam zamiar jechac nad morze więc jak teraz się wypada to później niebedzie padać..
A Ty to konsultowałaś z lekarzem?
Nie boisz się tak daleko jechać, to duży wysiłek... Martwię się tą Twoją szyjką, może lepiej spytaj gina, czy w takiej sytuacji powinnaś jechać? Nie warto przecież ryzykować...
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:51   #4983
rubinka25
Rozeznanie
 
Avatar rubinka25
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 685
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII



Coś ostatnio znów się nie odzywam... Za to wy zasuwacie jak zwykle.
No i zaraz nowy wątek.

Ja też mam dziś strasznego lenia. Ale udało mi się przynajmniej ubrać. Motywacją był fakt, że dziś ma przyjechać kurier z moimi zakupami ciuszków ciążowych. Już się nie mogę doczekać.
Tylko mógłby już się pojawić, bo nawet ruszyć do sklepu po zakupy nie mogę bo może się pojawić w każdej chwili. A ja przez moje zbudynienie zapomniałam podać nr telefonu do kontaktu.

A jutro wyruszamy na długi weekend. Niestety chyba już ostatni aż do porodu...
__________________
14.09.2013 Filipek

01.02.2016
Leoś
rubinka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:51   #4984
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość

Amelka to ja zachorowałam na te gaćki
http://www.51015kids.eu/niemowlak-0-...mowlece-5n2408
i jak rozmiar będziesz brała ?
74 , 80
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:52   #4985
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

A jeszcze najśmieszniejsze było to, że on coś tam gestykulował łapami, a ja się z niego pod kołdrą śmiałam, powiedział mi, że mam za dobry humor od rana.

jedziemy się dzisiaj rozliczyć z podatku, trzymajcie kciuki, żebym dostała jakiś zwrot.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:52   #4986
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ale piękny tytuł nowego wącia hyhy
Matal tam jest błąd bo jest ujawniły się, a powinno być ujawniło się
Już poprawiam
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:53   #4987
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
No ale jak ktoś przechowuje w lodówie? Np pracująca mama, a karmić z butelki będzie Tato? Wtedy kurde no trzeba podgrzać.
no przeciez pisalam ze sie nie zaleca w mikroflai a ja tak robilam... tyle ze raz na ruski rok to chyba dziecku nic od tego sie nie stanie. nie mialam tez kontroli nad tym jak przygtowywali moje mlkeo w zlobku (sciagalam w pracy i codziennie dawalam do zlobka) - prawdopodobnie bylo w garnuszku podgrzewane ale reki sobie uciac za to nie dam.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 11:54   #4988
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Kochana z miłą chęcią, nawet zadzwonię do TŻ, żeby całą paletę 300 kg przywiózł,, bo robi dzisiaj dżem w pracy.
300 kg
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:54   #4989
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

W Polsce aż taka brzydka pogoda ? Mam nadzieję, że lipiec bedzie ciepły, nie musi być gorący, ale chociaż ciepły.

U mnie dzisiaj 27 stopni, ale zaduch i pochmurno. A mi i tak zimno w domu.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:54   #4990
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
nie nie mam potrzeby teraz używać
jak jest taka pogoda jak teraz to też jest spoko, ale zeszły weekend i poniedziałek to była tragedia.
ja na szczescie juz nie mam tak jak przed laty, że katar sienny cały rok i do tego napady dusznosci. wujek pamieta mnie z tych czasów, dlatego mowił też mamie o lekach na astme, że powinnam przyjmować. ale wtedy mój stan zdrowia, a teraz, to jest niebo, a ziemia. nastomiast obawiam sie, ze jak przyjdzie alergia to się zakicham i zasmarkam. zwłaszcza jak do domu pojadę, bo tam mam przed blokiem łąke...
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:54   #4991
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
no przeciez pisalam ze sie nie zaleca w mikroflai a ja tak robilam... tyle ze raz na ruski rok to chyba dziecku nic od tego sie nie stanie. nie mialam tez kontroli nad tym jak przygtowywali moje mlkeo w zlobku (sciagalam w pracy i codziennie dawalam do zlobka) - prawdopodobnie bylo w garnuszku podgrzewane ale reki sobie uciac za to nie dam.
U nas w obu KM (pierwszym i obecnym) mieli/mają podgrzewacze, to chociaż tyle, że wiadomo, jak podgrzewają
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 11:54   #4992
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Kaśka oglądam tego Lisa, masakra. W takich chwilach cieszę się z tej cc...

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
O tu:
http://allegro.pl/mieciutki-lekki-ko...212819077.html
za 26 zł





U Edzika tak od ok. 3 miesiąca i dlatego się zastanawiam
Jejuuu jest też żyrafka!!!!!

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Ja nie kupuje, bo wiem, że w szpitalu jak coś to mają napewno, a jak nie to TŻ czy mama kupią w aptece.

Zawsze tak jest, ja ostatnio się wystraszyłam bo mały wierzgał rano, a do wieczora cisza...


Trzymam kciuki.


Motylku pytałaś czy znam szpitale w Bielsku, wojewódzki z opowiadań, koleżanki miały tam praktyki i chwaliły, że fajnie jest.

Prywatne to pewnie Jasienica prawda? No i o tym mam zdanie nie za bardzo, ponieważ często pacjentki stamtąd trafiały do naszego szpitala, bo oni ich nie przyjęli czy coś, albo działo się coś z dzieckiem i też był problem.
Sama nigdy tam nie byłam i nie wiem ile w tym prawdy.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------



Piękny kocyk.
Tak, wojewódzki i Eskulap w Jasienicy.
W Eskulapie nie mają patologii noworodka, a jak kobiecie się coś dzieje to też odsyłają do innych szpitali.
Ten mój szpital to szpital na Wyspiańskiego.

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość



motylku, u nas też leje...i wieje jak głupie...
Przy cesarce też czasami kładą - moja koleżanka rodziła w Ząbkowicach właśnie przez cc i jej małą od razu położyli na piersi - szyli ją na dole, a na gorze miała dzieciaka
Słyszeliście - bardzo dobre - dwie pary znajomych mają i bardzo chwalą. Ponadto to była jedyna niania, która miała zasięg w grubych murach - mieli ja na weselu organizowanym w zameczku - dzieciaki dwa piętra wyżej i sygnał idealny Jedyny minus to cena - to jedne z droższych.


Moje Kochanie chyba przejęło zbudynienie ode mnie Właśnie zadzwonił z hasłem, że zostawił w mojej torebce dokumenty i prawko... a jest w pracy
Więc chcąc, nie chcąc, muszę się ruszyć (chociaż pada) i przywieźć mu autobusem szpargały... jedyny plus jest taki, ze ma pod pracą Askota...sesesese.... może coś dzieciowi kupimy
To udanych zakupów

Ja własnie czytałam pozytywne opinie o tym Angel Care na Wizażu. Tylko zastanawiam się,że można kupić zestaw z jedną matą do monitoru i można też z dwiema i się zastanawiam,czy faktycznie dwie potrzebne...

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
Ja nie noszę, bo widzę na to dobre oko, ale chyba zaczne nosić okulary bo mam dobre sprzed ciązy, a po ciąży zrobie sobie jeszcze raz badanie i nowe okulary może soczewki...



super a był już temat rożków z allegro ?



nie lubie Lisa, ale to straszne, wieczne olewanie pacjentów, prawie wszędzie... co oni się tak boją cesarek..: confused:\
na siłe urodzi.... eh znam kilka takich przypadków, byłam u koleżanki wczoraj ktora rodziła 16 h po odejściu zielonych wód i 2 razy malej tetno spadło, powiedziała, że następnym razem tylko cesarka bo ma traume...


vea ja miałam badanie to właśnie dna oka, po kropelkach
Myślałam,że przy zielonych wodach od razu cc!!!

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
licytuję wózek (do piątku) boję się żeby nikt nie przelicytował
Dziubie a ja zawsze licytuję na ostatni moment. Moim zdaniem to lepsze,bo ewentualna konkurencja nie ma tyle czasu do namysłu jak chce mnie przebić no i nie wiedzą wcześniej,że ja też będę licytować. I na ostatni moment w 90% przypadków wygrywam

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Ale oni zawsze podają +/- 500 g na końcu ciąży, więc mieściła się w przedziale.
A o 1,5 kg to chyba ciężko się pomylić, co?
Mojej mamie (96 rok) mówili, że 4,5 kg będzie, a brat urodził się 3900 chyba.


Ja też nie chcę CC, bo:
1. boję się nacięcia, miałam 1 operację, bardzo źle zniosłam, a nie miałam ciętego brzucha
2. nie chcę być odizolowana od Elenki przez całą dobę, nie widzieć jej, nie przytulać
3. wiem, że po powrocie do domu będę mieć 2 dzieci i tż pewnie w pracy będzie, a po SN wiem, że mogę funkcjonować normalnie

Ale jeśli cokolwiek by się działo, to bym się nie wahała.

Pocieszę Cię, że w Bielańskim nie są tak niechętni CC jak na Inflanckiej
Eee dziwne...u nas w szpitalu po cc zabierają dzidziusia na ważenie itp a potem od razu Tatuś dostaje go w tym łóżeczku.I jak już kończą z kobietą te wszystkie czynności to normalnie Tatuś przyjeżdża z dzidzią na salę poporodową i nawet kładą dzidziusia na cyca
Co do tej cc przy drugim dziecku to się zgadzam, że jest niewygodna bo nie można się zająć drugim dzieciem,

A ja się baaaardzo boję zzo.

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
ale nie ma tez przy kazdym sn. mi syna nie dali. byl w zbyt kiepskim stanie... poszedl na dogrzewanie i tylko go widzialam z daleka... jak corke polozyli na mnie to w sumie nie wiedzialam co mam z nia zrobic - takie male, oslizgłe i ja bez sił do tego... wrezc balam sie ze ze mnie sie zsunie... powiem ci ze cudowniejsze jest uczucie jak sobie potem czysciutka po karmieniu zasnie jak juz sie jest tez wykąpanym a nie takim spoconym i zmeczonym... ale to moje odczucie
To wiem,że jak z dzieciem nie jest wszystko ok,to nie dają. Ale jak jest ok to jest to dwugodzinne kangurowanie


Dostałam wypłatę i znowu jeszcze więcej niż myślałam. Bałam się,że mi nie biorą już na ubezpieczenie i Lux-med,więc zadzwoniłam do kadr ale podobno wszystko jest ok
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:55   #4993
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
Ile czasu przed porodem planujecie mieć wszystko gotowe, torbę, poprane, poprasowane ubranka i całą wyprawkę??
mąż kazal mi juz pakowac torbe do szpitala ale nie mam jeszcze wcale ciuszkow, prawdopodobnie bede w czerwcu je prac itd. bo bede miala wolne akurat i bez dzieci wiec czasu troche. mysle ze juz w czerwcu torba bedzie lezec. nie panikuje ale zwyczajnie wole miec wczesniej niz np. zaczac rodzic niedlugo i nie miec nic... poprzednio tak w 8 miesiacu cos sie pakowalam

kupilam dzis drugi biały kombinezon zimowy w lumpku a to dopiero poczatek moich łowów
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:55   #4994
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
300 kg
heh, najesz sie za wszystkie czasy.

Tż dzisiaj w pracy robi dżem czeresniowy i mają przywiezione na fabrykę 1600 kg czereśni na dodatek ekologicznych. Pisałam, że mam dobrze z jego pracą.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:56   #4995
marysia_258
Zadomowienie
 
Avatar marysia_258
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 1 086
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
W Polsce aż taka brzydka pogoda ? Mam nadzieję, że lipiec bedzie ciepły, nie musi być gorący, ale chociaż ciepły.

U mnie dzisiaj 27 stopni, ale zaduch i pochmurno. A mi i tak zimno w domu.
u nas w Kielcach 9 stopni ściana deszczu i wieje jak nie wiem co....

Jejku a za mną tak chodzą czereśnie A jeszcze nigdzie ich nie widziałam.

A a pochwalę się ze wczoraj zrobiłam to danie http://wolnoscsmakowania.blogspot.co...urczakiem.html
Nie pamiętam która z Was podała link, ale dziękuję Była pyszna kolacyjka.
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650113.html

MAJA
21.08.2009
BARTOSZ
23.09.2013

Edytowane przez marysia_258
Czas edycji: 2013-05-28 o 12:00
marysia_258 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:56   #4996
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
W Polsce aż taka brzydka pogoda ? Mam nadzieję, że lipiec bedzie ciepły, nie musi być gorący, ale chociaż ciepły.

U mnie dzisiaj 27 stopni, ale zaduch i pochmurno. A mi i tak zimno w domu.
wybacz. pogoda jest piękna, tzn. dla mnie piękna, bo przynajmniej mogę normalnie wyjsc z domu jesli mam na to ochote.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:58   #4997
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ale piękny tytuł nowego wącia hyhy
Matal tam jest błąd bo jest ujawniły się, a powinno być ujawniło się
I jeszcze powinno być dzidziusiów a nie dziSiuisów literówka
A ja nawet nie zagłosowałam na żaden z tytułów- zapomniałam
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:58   #4998
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
wybacz. pogoda jest piękna, tzn. dla mnie piękna, bo przynajmniej mogę normalnie wyjsc z domu jesli mam na to ochote.
Każdy ma swoje upodobania, ja jak siedzę w domu, to wolę jak jest pochmurno jak dziś.

Zbiera się na burzę
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:59   #4999
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Jejuuu jest też żyrafka!!!!!

Eee dziwne...u nas w szpitalu po cc zabierają dzidziusia na ważenie itp a potem od razu Tatuś dostaje go w tym łóżeczku.I jak już kończą z kobietą te wszystkie czynności to normalnie Tatuś przyjeżdża z dzidzią na salę poporodową i nawet kładą dzidziusia na cyca
Co do tej cc przy drugim dziecku to się zgadzam, że jest niewygodna bo nie można się zająć drugim dzieciem
Fanka żyrafek?
Ja miałam fazę żyrafkową w poprzedniej ciąży i mam MNÓŚTWO żyrafek

W większości szpitali po CC nie dają Ci dziecka Dopiero na drugą dobę dostajesz, bo po CC nie ma szans się podnieść, wziąć malucha i nakarmić. Najczęściej dostaje też mm, a nie przynoszą do cyca. Wiem, że to normalna praktyka w większości szpitali, a ja bym tak nie chciała A wiadomo, że można sobie zażyczyć, żeby dziecko było z Tobą, ale jak tż wyproszą, bo np. jest noc, dziecko płacze, a Ty nie masz sił się podnieść po CC, to co?

Często przez to nieprzynoszenie na cyca po CC (wygodniej dać butlę ) jest potem problem z karmieniem.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 12:00   #5000
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Koniec.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 12:00   #5001
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Zapraszam do VIII części wątku!
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 12:17   #5002
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
ehh czy używane wózki są takie złe? co sądzicie o Tako Laret? mam duży dylemat
a czemu? przeciez wykle obicie moozna wyprac... moje bedzie mialo wozek po dwojce rodzenstwa, a jak jestem u rodzicow to jezdzic bedzie w wozku po chrzesnicy... mielismy tez mozliwosc jazdy w wozku po kuzynki dziecku i nic sie nie dzialo

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
no nie wiem, wydaje mi się że tak jest bezpieczniej zwłaszcza jak to są mięsne obiadki
a jak ktoś chce bez gotowania, to jeszcze prościej - wyjmujesz rano zamrożoną porcję, potem do kąpieli wodnej i po chwili jest ciepłe
jak dwa razy gotujesz to ma dwa razy mniej witamin...

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Matal




Ale tę zimną wodę to przegotowaną lub z butelki wodę mineralną niegazowaną?




A jakiego MM używasz?
Ja na pewno wezmę na wszelki wypadek do szpitala, laktator też.
tak, zimna przegotowana, u mnie w czajniku obowiazkowo byla. ew wlasnie z butelki.

mm nie kupuje na zas. moja corka wcale nie pila, zadnego. po rodczku na krowie rpzeszla dopiero. wiec kilka puszek bylo faktycznie do oddania (na watku sprzedalam lub podarowalam). nastawiam sie ze bedzie dobrze. jak nie - telefon do meza i kupi, mieszkam w sporawym miescie, da sie.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Diorisha Pokaż wiadomość
Mój też jakby widział to by mi nie pozwolił oglądać bo wie jak mnie takie rzeczy stresują i dołują...
Moja dobra koleżanka rodziła sn 5kg synka i choć Bogu dziękować mały ma się dobrze to Ona zapowiedziała,że Michałek będzie jedynakiem bo ma wręcz traumatyczne wspomnienia z poródu

To ważenie z usg troszkę lipne jest.Ja w pierwszej ciąży ostatnie usg miałam w 37tyg. i mała miała ważyć na nim 3500g-urodziłam o czasie więc w ciągu tych trzech tygodni jeszcze powinna była przybrać przynajmniej 200-300g a urodziła się z wagą 3160g.Dosyć spora rozbieżność w tym akurat przypadku na moją korzyść.Chciałabym żeby i Ewunia urodziła się z podobną wagą.
mi kiedys gin tłumaczył ze usg to rpzyjmujemy wage dziecka +/- 500 g
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 12:24   #5003
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
W Polsce aż taka brzydka pogoda ? Mam nadzieję, że lipiec bedzie ciepły, nie musi być gorący, ale chociaż ciepły.

U mnie dzisiaj 27 stopni, ale zaduch i pochmurno. A mi i tak zimno w domu.
U mnie 12.

A u mojego męża maksymalna temp. w tym roku to było 17.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 12:25   #5004
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez marysia_258 Pokaż wiadomość
Ja jak mi Maję od razu po porodzie położyli pamiętam,że ryczałam jak bóbr wycałowałam ją jak nie wiem (nie przeszkadzało mi że jest brudna) i nie chciałam jej oddać Mieli szczęście że na długo mi jej nie zabrali. Ze względu na to że ja rodziłam w nocy Majcia została wykąpana dopiero rano
no ba - tez sie poryczalam. i jeszcze pomyslalam "to MOJE TYLKO MOJE!!!!"
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 13:06   #5005
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

hej

jestem właśnie w trakcie nadrabiania was, ale coś mi ciężko idzie

miałam dość stresujący weekend:/ a właściwie w sobote, moja siostra z mężem wyprawiali imieniny razem i po prostu ten dzień się źle zaczął:/

zaczne od tego że wisimy mojej siostrze pieniądze za rejestracje samochodu bo w chwili rejestracji nie mielismy już gotówki, wszystkie pieniądze wydane a czymś trzeba było zacząć jeździć:/ ugadałyśmy się że oddamy jak będziemy mieć, a że mamy jeszcze jeden samochód na współkę właśnie z siostrą i jej mężem (chcieliśmy w coś zainwestować pieniądze z wesela) i włożone w to pieniądze to wychodziło by że oddamy jak sprzedamy ten samochód, na co mój cudowny szwagier kiedy zobaczył że mój mąż kupił opony i odebrał swoje felgi z naprawy wypalił o zwrot kasy no po prostu się we mnie zagotowało :| mąż się wściekł kazał oddać im kase, ja oczywiście cała zaryczana dzień do dupy bo nawet mąż nie chciał iść do nich na te imieniny :/ siostra zła na męża że po co wypalił o tym dzisiaj że ona ze mną by pogadała zapytała co i jak bo na dodatek nawet nie zapłaciliśmy wszystkich pieniędzy za te opony i felgi!! ludzie na dziecko nie możemy odłożyć pieniędzy bo nie ma z czego bo zawsze coś wypadnie ważniejszego a tu taka masakra:/ oczywiście kłótnia i w ogóle siostra też się poryczała ja to samo więc wieczór do dupy:/ no ale goście się zjechali wypadało się uspokoić jednak do dzisiaj się do męża siostry nie odzywam mój mąż również, pieniędzy siostra nie wzięła powiedziała że poczeka że nie potrzebnie jej mąż afere zrobił ..

ehh a na dodatek to jeszcze mnie wkurzył bo w czasie imprezy (sosobta) był mecz który sobie oglądali a że już zrobiło się trochę duszno pootwierali okna dachowe na co przybiegły dzieci dodam że dziewczynki 2 letnie, które tak szalały że całe spocone i w ogole wiec zamknęłam te okno to się wydarł otwórz to okno to powiedziałam że nie i koniec!! się spojrzał jak nie wiem ale byłam tak wkurzona że się we mnie zagotowało ponownie!! :/ no ale bąble szybko pobiegły bawić się dalej to sobie mógł ponownie otworzyć to zasrane okno! siostra też się na niego wkurzyła trzasnęla szafką i powiedziała że jak mu duszno to niech na balkon sobie wyjdzie!! no i jak tu w ciąży być do jasnej cholery spokojnym i nie być nerwowym???


no i już kiedyś wam pisałam że mielismy tu garaz sobie przerabiac i psotawić nowy na 3 samochody obok ale niestety to już na pewno przegrana sprawa bo mój mąż powiedział ze nie chce mieć z tym debilem nic wspólnego więcej więc jesteśmy znowu bez opcji na mieszkanie i pozostaje nam na razie jeden pokój :/ niby rodzice nas nie wyganiają ale chcielibyśmy isc na swoje:/

eh wybaczcie za mój długi list aż mi głupio tu wam wszystko to pisać ale musiałam się przed kimś wygadać ...

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Aha i poprzednia "diagnoza" się potwierdziła, więc proszę o wpisanie CHŁOPAKA

Nie muszę już leżeć, ale mam przedłużone zwolnienie na kolejne 3 tygodnie - gin powiedziała, że idealnie nie jest i woli, żebym się nie przemęczała i przede wszystkim nie stresowała.
Zwolnienie do kolejnej wizyty czyli do 17.06 - ladan wpisz proszę
gratuluję

Cytat:
Napisane przez kindo7 Pokaż wiadomość
Ach dużo by opowiadać, ale jeździłam tam od 3 lat i po pierwsze postanowiłam pojechać na dłużej i pomieszkać, po drugie to moje też nazwijmy "naukowe" zainteresowania, a po trzecie, że dłużej tam zabawiłam, to "wina" mojego narzeczonego
I w zasadzie zostałabym i tam na poród, bo miałam bardzo fajną ginekolog, ale tam gdzie mieszkaliśmy i mam nadzieję będziemy mieszkać, już w kwietniu robiło się bardzo gorąco, a od czerwca tam jest nieznośny szczególnie dla ciążówek upał, no i wrzesień, to akurat czas huraganów...
Więc zdecydowaliśmy, że urodzę jednak w Polsce

A z ciekawostek różnicowych, lub podobieństw - to ja dostawałam też lek z progesteronem, jak miałam te plamienia (czyli podobnie chyba jak tu).
Ale witaminy, głównie kwas foliowy i żelazo, z wit C dostaje się już od początku, a od chyba 16 tygodnia wprowadza się tabletki z kompleksem osłaniającym kości - wapń, fosfor. I powiem Wam, że jak zawsze miałam problemy z kręgosłupem i biodrem, to tfu, tfu, tfu, chwale każdy dzień, bo nic mi nie doskwiera!

No i moja meksykańska pani dr stwarzała bardzo ciepłą i rodzinną atmosferę! Mój narzeczony, na każdej wizycie (a było ich dużo) był ze mną w gabinecie - tu chyba czegoś takiego się nie praktykuję, także pierwsze wrażenie o moim polskim ginekologu, poza całą masą plusów, było takie, że on jakiś taki niewyluzowany i trochę sztywny Ale to chyba różnica kulturowa haha
Bo doktorek jest bardzo w porządku!
witaj
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 17:36   #5006
Sophia_1
Zadomowienie
 
Avatar Sophia_1
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 684
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Ale mnie brzuch boli..... Chyba się wkurzyłam niepotrzebnie.

Siostra TŻ odebrała nasze obrączki i moja jest bez cyrkonii, bo babka powiedziała, że się nie da.

Nam mówiła, że się da... No k**** niech się zdecyduje.
Nie nawidzę takich akcji. Albo można albo nie

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
miałam otwarte zdjęcie dzidzi Ewci mąż tak patrzy "kto to, to nie moje, to nie mój Miki"
No i poznał, że nie jego niezłe oko.

Cytat:
Napisane przez kindo7 Pokaż wiadomość
Czesć Dziewczyny,

Podczytuję Was od jakiegoś czasu i już od dawna mam ochotę zapytać, czy mnie przyjmiecie do swojego grona...?

Na początku podczytywałam, ale jako, że mieszkałam w Meksyku (przyjechałam do Polski miesiąc temu), to od czasu do Was zaglądałam. POlska pogoda i wirusy przywitały mnie słabo i generalnie na 4 tygodnie 3 tygodnie miałam wszelkie infekcje górnych dróg oddechowych, więc grzecznie leżałam w łóżku i się już od Was "uzależniłam"

Termin porodu wg i OM (19.12.2012) jak i USG mam na 24.09
no i spodziewamy się DZIEWCZYNKI!!
Witaj.
Termin mamy na ten sam dzień i u nas też zapowiada się dziewczyna


Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
odnoście pieluszek : jedna koleżanka zachwala dady, druga tylko i wyłącznie pampersy a ja zielona w temacie
zapewne jak to bywa co mama to opinia
najlepiej chyba bedzie sprawdzić i jedne i drugie,czy Maluszek nie ma na nie uczulenia i wybrać po przetestowaniu
chociaż nie powiem , biedronke mam blisko i byłoby wygodniej w dady inwestować
Ja zacznę od dady. nie będę tyłka przyzwyczajała do pampersów. Mam nadzieję, że plan się powiedzie bo będzie ekonomiczniej

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Najpierw samolot i sprawdzanie jak tam No i jest dobrze, brzuch miękki, szyjka się dalej nie skraca, jak to gin powiedziała - status quo utrzymany
Dzieć się ładnie zachowywał i pozwolił pooglądać i pomierzyć. Wszystkie wymiary z 23tc, poza kością udową, ta młodsza bo z 22,3 tc. Maluch waży 551g, ma wszystko na miejscu i ładne równe tętno 140

Aha i poprzednia "diagnoza" się potwierdziła, więc proszę o wpisanie CHŁOPAKA

Nie muszę już leżeć, ale mam przedłużone zwolnienie na kolejne 3 tygodnie - gin powiedziała, że idealnie nie jest i woli, żebym się nie przemęczała i przede wszystkim nie stresowała.
Zwolnienie do kolejnej wizyty czyli do 17.06 - ladan wpisz proszę
Gratuluję synka
Dobrze, że wszystko się unormowało.

Idę nadrabiać dalej, bo pędzicie strasznie...

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
no też tak myśle, ale wolałam zapytać

swoją drogą chyba jeszcz o tym nie pisałam... moja teściowa wszystkim mówi że ona nie chce znać płci dziecka i mamy jej nie mówić
dziwne dla mnie takie cyrki, tym bardziej że my chcemy wiedzieć... no i siostra tż była dwa razy w ciąży i teściowa wiedziała jaka płeć
bo chce mieć niespodziankę
i tak prędzej czy później się dowie jak wszyscy wkoło będą wiedzieć
albo to ja jestem dziwna i się czepiam
MOja teściowa wypaliła do nas na początku, żebyśmy nie robili tej GŁUPOTY i nie poznawali płci dziecka, bo to piękna niespodzianka. Ona nie wiedziała i było cudnie Tż jej wypalił, że 30 lat temu i tak by jej wcześniej nie poznała, a teraz można, więc skorzystamy z tej okazji A jak się dowiedzieliśmy, że dziewczynka to jej od razu wypalił, że będzie miał córkę, nawet bez dzień dobry

Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
Dzidziuś pokazał nam swoje oblicze - będziemy mieliSYNKA

Jestem taka szczęśliwa, że wszystko z małym w porządku. I cieszę się że wiem kto tam we mnie mieszka
super, że wszystko ok.

Ja chyba jednak uciekam poleżeć, resztę nadrobię jutro...
__________________
Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi.

08.09.2013 Agata - spełnienie Naszych marzeń
Sophia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 18:22   #5007
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Kopią już nas małe nóżki, coraz większe nasze brzuszki, mamy IX-X 2013, cz. VII

Dziewczyny juz jakis czas temu miałam Was jako doświadczone Matki Polki zapytac
a mianowicie, w nocy jak śpie w jakiejs pozycji- teraz akurat nie mam problemu ze spaniem, śpie albo na lewym, prawym boku, albo na plecach... wszystko jest ok jak sie nie ruszam, ale jak mam zamiar zmienic pozycje np z prawego boku na lewy to mnie boli i kłuje brzuch... poboli chwilke i za chwile sie normuje- przechodzi... dlaczego tak jest, Wy tez tak macie ?

PS. Dzwoniłam dzisiaj do ZUSu zapytac co mam zrobic z ów zaświadczeniem lekarskim, Pan powiedział zebym im wyslala usprawiedliwienie dlaczego mnie nie bylo w domu i podpiela to zaśw....
Ciekawe czy dadza sobie spokoj czy znowu zawitają do mnie

Moja lista proponowanych imion dla Malutkiego się skraca, ale nadal sie nie moge zdecydowac miedzy: Mikołajkiem, Bartusiem, Igorem a Nikodemem ;P
__________________
02.08.2006 r Ty i Ja...
04.07.2011 r Zaręczyny
29.09.2012 r Na zawsze razem..
Nasz Skarb:
JAŚ 09.09.2013


Edytowane przez Madzia000
Czas edycji: 2013-05-28 o 18:25
Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.