Dylematy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-02, 15:00   #1
kasia2889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5

Dylematy


Witajcie,
od jakieś czasu bardzo intensywnie myśle o swojej przyszłości zawodowej. Przepracowałam kilka lat za granicą w Hiszpanii, potem wróciłam do kraju, pracowałam w różnych branżach, ale była to bardziej praca fizyczna. Mam 27 lat, wiem, że już nie jestem pierwszej młodości, ale chciałabym rozpocząć studia. Tutaj mam dylemat. Zawsze chciałam pracować z dziećmi i tu nasuwa mi się myśl, zeby iść na pedagogikę, ale z drugiej strony ostatnio wiele słyszę o ofertach pracy w dużych firmach (dobrze płatnych) gdzie wystarczy znajomość języka obcego, dlatego zastanawiam się nad filologią. Proszę doaradzcie co zrobilibyście na moim miejscu, może macie jakieś doświadczenia, którymi moglibyście się podzielic. Będę bardzo wdzieczna za każdą wskazówkę. Pozdrawiam serdecznie.
kasia2889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 10:43   #2
Malparida
Rozeznanie
 
Avatar Malparida
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 519
Dot.: Dylematy

Cytat:
Napisane przez kasia2889 Pokaż wiadomość
Witajcie,
od jakieś czasu bardzo intensywnie myśle o swojej przyszłości zawodowej. Przepracowałam kilka lat za granicą w Hiszpanii, potem wróciłam do kraju, pracowałam w różnych branżach, ale była to bardziej praca fizyczna. Mam 27 lat, wiem, że już nie jestem pierwszej młodości, ale chciałabym rozpocząć studia. Tutaj mam dylemat. Zawsze chciałam pracować z dziećmi i tu nasuwa mi się myśl, zeby iść na pedagogikę, ale z drugiej strony ostatnio wiele słyszę o ofertach pracy w dużych firmach (dobrze płatnych) gdzie wystarczy znajomość języka obcego, dlatego zastanawiam się nad filologią. Proszę doaradzcie co zrobilibyście na moim miejscu, może macie jakieś doświadczenia, którymi moglibyście się podzielic. Będę bardzo wdzieczna za każdą wskazówkę. Pozdrawiam serdecznie.
Moze szukaj od razu jakiejs pracy z hiszpanskim... Znasz chyba co najmniej troche, co? ;-)

Edytowane przez Malparida
Czas edycji: 2017-01-03 o 10:43 Powód: Por la perra maldita de mi keyboard
Malparida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 22:01   #3
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Dylematy

Cytat:
Napisane przez Malparida Pokaż wiadomość
Moze szukaj od razu jakiejs pracy z hiszpanskim... Znasz chyba co najmniej troche, co? ;-)
Dokładnie to samo chciałam proponować. Taka praca z reguły jest dosyć dobrze płatna. Co prawda korpo, ale przynajmniej na początek na pewno wystarczy A potem ewentualnie można pomyśleć o studiach.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 13:12   #4
Schneewit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: Dylematy

Twój problem bardzo łatwo rozwiązać - bierz filologię i na filologii masz uprawnienia do nauczania w szkole. Niektóre szkoły nauczają języków już od pierwszej klasy, ewentualnie możesz pracować jako nauczyciel prywatny, albo w prywatnej szkole. Skoro się osłuchałaś hiszpańskiego to doradzałabym Ci hiszpański - znajomość realiów i mówionego języka będzie dużym plusem, niestety nauczyciele w Polsce często nawet nie odwiedzili krajów, których języka uczą... Przez co ich uczniowie są później mocno zdziwieni, jak się nie potrafią dogadać, albo mówią coś inaczej niż rodzimy użytkownik języka. Jeśli chcesz pracować z młodszymi dziećmi, to wydaje mi się, że i niektóre przedszkola również oferują języki, ale wtedy pewniej wybrać angielski. Dobrym rozwiązaniem jest też pedagogika + język. Nie radzę Ci pchać się do korpo, jeśli to nie jest twoje marzenie, szybko uciekniesz, nawet jak kasa jest w porządku. Prawie wszyscy moi znajomi pracują w różnych korporacjach, od ani jednego nie usłyszałam "ale mam za☠☠☠istą pracę". Chyba tylko jedna osoba jest w miarę zadowolona, ale pracuje w dosyć małej firmie.
Schneewit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 14:12:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.