AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-12, 13:47   #1
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Arrow

AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY


Kontynuacja wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=80452
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 17:05   #2
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Wracając do tematu, to ja też wolę razborki na żywo Zawsze mi ich uroda się podobała. Ale wiadomo - moze kiedyś wrócę do tegoż hobby.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 19:39   #3
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

witam w tym watku

dziewczyny musialam pozbyc sie moich welonów mialam ich pare i mi strasnzie wode muliły, poszlam do zoologicznego i zapytalam sie sprzedawce czy moge je mu przyniesc powiedzial ze ok , i nawet dawal mi pieniazki ale w zamian + mala doplata dobral mi pare rybek.
Czy mozecie mi powiedziec czy taka obsada jest dobra :
Neonki
Danio lamparcie
Rozborki
tetry
glonojad?
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 23:06   #4
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Dziewczyny witam na nowym wątku pamiętacie co miałyśmy zrobić - listę przykazań na początku

Gizmiątko muszę zajrzeć na poprzedni wątek żeby Ci doradzić ;0


Nika co tam u Ciebie słychać, jak ze zdrówkiem

widzę że pomimo zamkniętego wątku można usunąć swoje fotki, to dobrze
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 01:07   #5
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Dziewczyny dziekuje za wszystkie porady!
Narazie chcialam sie tylko rozeznac,bo jesli bede zakladac akwarium to dopiero w przyszlym miesiacu. Ale z pewnoscia sie tutaj pochwale

Szczerze mowiac, to myslalam tez o zywych roslinkach, bo wygladaja o wiele piekniej niz sztuczne,nie ma co porownywac,ale boje sie,ze nie bede ich umiala utrzymac "przy zyciu" w kazdym razie-skoro mowicie-ze nie sa trudne w pielegnacji-to moze sie skusze. Na pewno bede podpatrywac watek i uczyc sie od was..jaby co-zasypie was moimi pytaniami

A teraz....ide spac
pozdr.
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 22:01   #6
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
pamiętacie co miałyśmy zrobić - listę przykazań na początku
no wlasnie ciekawe kto sie za to wezmie ja moge zrobic przykazanie nr.1:
NIE TRZYMAMY RYB W KULI !!!


ja choruje sieklo mnie i to porzadnie, zreszta gdzie sie nie obejrze tam wszyscy zdychaja, do lekarza podobno sa niezle kolejki, co prawda nie bylam bo sama sobie zaaplikowalam kuracje antybiotykowa
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 23:48   #7
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Wlaśnie Kama dobrze
następne:
_ zanim zaczniesz hodowć jakąsrybę, najpierw zdobądź wiedzę o jej wymaganiach życiowych, czyli temperatura, żywienie, towarzystwo, czy ryba stadna, terytorialna, samotnik itp., ilosć litrów w których mozna trzymać i z kim mozna trzymać.


W akwarium bardzo ważny jest filtr, odpowiedni do litrażu, do mniejszych akwariów sprawdzaja się filtry wewnętrzne (z regóły zaopatrzone w napowietrzanie).
W akwariach około 100 litrów można zamontować filtry kaskadowe, które nie zajmują miejsca w środku, ale wymagają czasem przeróbek pokrywy.
Innym rodzajem filtrów, do dużych akwariów są filtry kubełkowe, nadaja się do większych akwa, są wygodne, komfortowe, ale droższe.

Wkładów filtrów nie czyścimy za często. Jeśli już się zdarzy najlepiej jest je płókać w wodzie pochodzącej z wymiany wody w akwarium. Jeśli już musimy, to wodą z kranu o temperatururze pokojowej, nigdy zimnąani gorącą. Jest jeszcze czwarty rodzaj filtra, tego nie omawiam bo nie panimaju , i wymaga wiele zachodu, począwszy od konstrukcji akwa.

Wodę w akwarium wymieniamy raz w tygodniu - w ilości -około 15 % - 20 % pojemności akwarium, na wodę odstana, o tempperaturze podobnej do tej , która jest w akwarium.

Żwirek - im drobniejszy tym lepszy, oczywiście akwariowy, Duży wygląda brzydko i słabo trzyma rośliny.

Na razie tyle, bo oglądam chirurgów i wypadlam z tematu wszystko pod dyskusję oczywiście, i wypiłam piwko
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-19, 19:31   #8
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

no Ivona dobra robota pogrub jeszcze te fragmenty z poradami, bedzie czytelniej i git
ja postaram sie tez cos dolozyc do pierwszego mojego postu z czasem, jak wroca mi sily witalne
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 21:14   #9
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Dziołchy mam pytanko, a raczej dwa

1. W jakich godzinach świecie światło i w jakich karmicie swoje ryby?

2. Jak nazywa się to coś, co samo zapala światło w akwarium (jak o to pytać w sklepie)?

Bo mam taki dylemat, ponieważ zaczełam pracować i zapalam światło i karmię ryby przed wyjściem (7:00), a gaszę i daję im robaki na kolacje ok. 18:00. Wiec prawie nic z tego nie mam, bo akwa jest na chodzie akurat, gdy nikogo nie ma w domu i po powrocie z pracy zostają mniej niż 3 godziny świecenia. Więc bez sensu - nic z tego nie mam. Dlatego pomyślałam o tym pstryczku, tylko zastanawiam się jeszcze jak rozwiązać problem karmienia (bo po ciemku raczej nie zjedzą nic)
Ale mam dylematy
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 21:52   #10
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

ad 1. ja sie nie wypowiadam bo nie mam roslin, swiece wiec krotko od 17-21, karmie 1-2 razy dziennie, ostatnio coraz czesciej raz dziennie
ad 2. wylacznik czasowy - ja kupilam najtansze mechaniczne w castoramie za 9,90 - mam juz 2 lata i dzialaja
nie martw sie, zjedza po ciemku zjedza
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:09   #11
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Zjedzą po ciemku? Przecież po nocy są w zastoju (pochowane itd) i nie będę chyba widziały, że im coś tam sypię Na czas karmienia wyłączam też filtr na te 10-15 min to chyba nawet w tym czasie nie zajarzą Potem musze filtr włączyć, bo wychodzę z domu...
A Ty Kama karmisz rano pryszczaki po ciemku?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 21:08   #12
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość

Nika co tam u Ciebie słychać, jak ze zdrówkiem
A u mnie nico Zdrówko - ok. Wreszcie wyzdrowiałam Ahh ale mnie męczyło.

a co u ciebie?
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 15:46   #13
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Zjedzą po ciemku? Przecież po nocy są w zastoju (pochowane itd) i nie będę chyba widziały, że im coś tam sypię Na czas karmienia wyłączam też filtr na te 10-15 min to chyba nawet w tym czasie nie zajarzą Potem musze filtr włączyć, bo wychodzę z domu...
A Ty Kama karmisz rano pryszczaki po ciemku?
jesli jakis czas bedziesz im podawac pokarm po ciemku przyzwyczaja sie i beda wiedzialy

moje ryby generalnie wstaja razem ze mna, i niewazne czy jest to 12 w poludnie czy 5 rano jesli jest ciemno i zaczne grzebac przy szafce, albo zaswiece swiatlo w pokoju wszystkie juz sa przy szybie i czekaja
przyznam ze stalo sie to problemem, poniewaz tak sie wycwanily ze po zgaszeniu swiatla nawet calkowicie w pokoju jak tylko uslysza ze otwieram szafke robia zbiorke i czekaja zeby sie rzucic na jedzenie ktore wrzucam glonojadom poczatkowo widze ze glonojad siedzi na niej ale potem slysze trzaski, obijanie sie o rozne czesci w akwarium i wiem ze tocza zazarta walke o cudze zarcie a glonojad moze sobie co najwyzej pomachac ogonem
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 12:22   #14
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Haha nieźle cwane masz te ryby Ja jak karmie je robalami, to mi kosiarki prawie z łyżki jedzą i zabierają wszystko Jeszcze nie zdąże tego dobrze "zrzucić" z łyżki, a już to zabierają...

Ok to musze poszukać w sklepie tego wyłącznika i zaczne im rano dawać jedzenie po ciemku, a wieczorami już przy świetle.
A lepiej po ciemku dawać suche płatki, czy mrożone robaki?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 10:52   #15
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

to nie ma az tak wielkiego znaczenia wszystko w pore zauwaza i zjedza

mnie ostatnio jeden delikwent niezle ugryzl, czulam pulsowanie w tym miejscu jeszcze pol godziny po ugryzieniu wsadzilam reke do akwarium i ciach, moze myslal ze to ochotka bo mialam paznokcie pomalowane na mocny wisniowy kolor - choc to tez dziwne bo te ryby ochotki nie maja prawa znac
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 12:22   #16
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
to nie ma az tak wielkiego znaczenia wszystko w pore zauwaza i zjedza

mnie ostatnio jeden delikwent niezle ugryzl, czulam pulsowanie w tym miejscu jeszcze pol godziny po ugryzieniu wsadzilam reke do akwarium i ciach, moze myslal ze to ochotka bo mialam paznokcie pomalowane na mocny wisniowy kolor - choc to tez dziwne bo te ryby ochotki nie maja prawa znac
O kurcze, ale jaja Ja bym chyba na zawał padła, gdyby mnie ryba ugryzła

A byłam ostatnio w sklepie zobaczyć ten wyłącznik i były 3 rodzaje (cyfrowy, jakiś zwykły dzienny i jeszcze jeden jakis). Cena od 17 - 30 zł. Obejrzałam je sobie i stwierdziłam, że czarna magia No ale będę musiała jakiś w końcu kupić i go rozpracować
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 21:13   #17
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Kobietki mam problem i liczę na Waszą pomoc
otóż.. chciałabym coś kupić znajomemu, który ma świrka na punkcie akwarystyki.
Nie mam zielonego pojęcia co kupić. Najgorsze jest to, że nie wiem co ma, a co chciałby mieć. Myślałam o jakiejś rybce, albo parce..
Mam do wydania max 50 zł, polecicie coś?
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 09:00   #18
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Ryby na prezent to zły pomysł. Szczególnie że nie wiesz nawet jakie akwa ma. Możesz nie trafić w biotop, gusta kolegi itp.. No i niechcący sprowadzić choróbsko z akwa sklepowego do jego własnego

Jakoś poza fajną książką to nie mogę wymyślić akwarystycznego prezentu
Ale jak na coś wpadnę to dam Ci znać
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 09:34   #19
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

zgadzam sie z Viris w zupelnosci, Madziarka moze kup cos co nie jest produktem stricte akwarystycznym a jedynie do niego nawiazuje, np ksztaltem itp.
ksiazka o ktorej wspomina Viris to tez fajny pomysl, sama chcialabym dostac kiedys na prezent ksiazke o biotopie malawi, najlepiej ada koningsa
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 10:18   #20
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

O książce też myślałam
Wybiorę się dziś do księgarni i zobaczę co ciekawego mają.
Mam nadzieję, że nie kupię takiej którą już ma
Viris i Ka_ma dziękuję Wam za podpowiedzi
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 12:51   #21
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Poszukaj czegoś w nowościach, może się uda że jej jeszcze nie ma

Powodzenia w poszukiwaniach zatem.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 13:55   #22
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

no i klops
Właściwie to było do przewidzenia.. w moim mieście są 2 księgarnie, no i wybór marny.. po 2-3 książki w każdej, ale żadnej fajnej. Jest śliczny album o rybkach akwariowych ale za 90zł Jest też książka za 39zł, ale to podstawy.. a on już doświadczenie ma, więc na pewno taka książka byłaby zbędna. No i znowu jestem w kropce.. Książka z netu raczej odpada, bo prezent musi być na poniedziałek
Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 19:56   #23
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

No niestety. Może poszukaj czegoś w temacie zbliżonym do akwarystyki. Może poduchę w kształcie ryby albo coś " z jajem". Sama nie wiem. Nie znam Twojego kolegi więc Ty masz większe szanse w trafienie w jego gusta.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 21:06   #24
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Już mam prezencik, zupełnie odbiega od tematyki rybek, ale b.praktyczny i elegancki, więc myślę, że będzie zadowolony
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 08:10   #25
jutynka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 95
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Witam, Was jestem początkującym akwarystą, a raczej tymczasowo się opiekuję rybkami sąsiadki i mam problem z filtrem. Kupiłam nowy z jakieś dwa miesiące temu. Problem jest chyba raczej z przyssawkami, przyssają się muszę powiedzieć , ze bardzo dobrze i mocno, lecz gdy tylko założę filtr po czyszczeniu zaraz leci na dno, czasami jest z kilka minut dobrze, a potem to wisi na kabelku, no ale przyssawki są na swoim miejscu. Od początku zdawało mi się, że są one jakieś zbyt małe - tzn., że wypadają z tego filtru gdy sie je tylko tam włoży w odpowiednie miejsce. Czy to tak zawsze wygląda? Może powinnam kupić tylko nowe przyssawki? Pomóżcie, bo przez ten filtr tracę nerwy i jego wyczyszczenie, a raczej montaż zajmuje mi czasem z godzinę ;(
jutynka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 12:30   #26
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez jutynka86 Pokaż wiadomość
Witam, Was jestem początkującym akwarystą, a raczej tymczasowo się opiekuję rybkami sąsiadki i mam problem z filtrem. Kupiłam nowy z jakieś dwa miesiące temu. Problem jest chyba raczej z przyssawkami, przyssają się muszę powiedzieć , ze bardzo dobrze i mocno, lecz gdy tylko założę filtr po czyszczeniu zaraz leci na dno, czasami jest z kilka minut dobrze, a potem to wisi na kabelku, no ale przyssawki są na swoim miejscu. Od początku zdawało mi się, że są one jakieś zbyt małe - tzn., że wypadają z tego filtru gdy sie je tylko tam włoży w odpowiednie miejsce. Czy to tak zawsze wygląda? Może powinnam kupić tylko nowe przyssawki? Pomóżcie, bo przez ten filtr tracę nerwy i jego wyczyszczenie, a raczej montaż zajmuje mi czasem z godzinę ;(
Może go źle przyczepiasz ??? Ja jak mój filtr źle nasunę na ten prostokącik z przyssawkami to też spada na dół.

A podobny problem mam z grzałką. Przyssawki niby mocno trzymają, ale po kilku chwilach grzałka odczepia się i wisi tylko na kablu Już nie mam siły tego poprawiać i zostaiłam taką wiszącą
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 14:41   #27
90natalia
Raczkowanie
 
Avatar 90natalia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: D G
Wiadomości: 183
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Dziewczyny zaczelam niedawno czytac wasz watek, bo zamierzam sprobowac hodowac rybki Mam male akwarium bo niecale 35 litrow, ale chcialam sprobowac narazie w takim malym. Posiadam sprzet tzn: grzalke, napowietrzarz, filtr i regulator temperatury (niestety nie wiem jak on dziala i po co sluzy ) Mam prosbe mozecie mi doradzic jakie moge kupic rybki i roslinki itp. Prosze bardzo o dpowiedz
90natalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 19:30   #28
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez 90natalia Pokaż wiadomość
Dziewczyny zaczelam niedawno czytac wasz watek, bo zamierzam sprobowac hodowac rybki Mam male akwarium bo niecale 35 litrow, ale chcialam sprobowac narazie w takim malym. Posiadam sprzet tzn: grzalke, napowietrzarz, filtr i regulator temperatury (niestety nie wiem jak on dziala i po co sluzy ) Mam prosbe mozecie mi doradzic jakie moge kupic rybki i roslinki itp. Prosze bardzo o dpowiedz

Wiesz, ja bym na początku zapoznała się z teorią a potem zaczęłabym hodować. Lepiej jednak coś wiedzieć Niż potem z tego miec kłopoty.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 18:41   #29
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

wiecie co Mam dobre wieści








































































































Jednak wracam do akwarystyki
Niedługo nabywam sprzęt itp
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 21:55   #30
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Nika ale napięcie stworzyłaś To fajnie, że wracasz. A wiesz już co chcesz tym razem hodować?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.