obywatelstwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-17, 11:32   #1
olimpia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 18

obywatelstwo


Mój pradziadek miał obywatelstwo amerykańskie, ponieważ się tam urodził i mam na to dokumenty. Czy jest jakaś szansa na "odziedziczenie" go bądź szybsze załatwienie wizy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Nie widzę w Polsce perspektyw na godne życie i chce chociaż spróbować w USA, nie zachłysnęłam się pomysłem i wiem, że na początku będzie bardzo ciężko ale chce spróbować a nóż mi się uda.

Pozdrawiam
O.
olimpia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 11:55   #2
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: obywatelstwo

Cytat:
Napisane przez olimpia92 Pokaż wiadomość
Mój pradziadek miał obywatelstwo amerykańskie, ponieważ się tam urodził i mam na to dokumenty. Czy jest jakaś szansa na "odziedziczenie" go bądź szybsze załatwienie wizy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Nie widzę w Polsce perspektyw na godne życie i chce chociaż spróbować w USA, nie zachłysnęłam się pomysłem i wiem, że na początku będzie bardzo ciężko ale chce spróbować a nóż mi się uda.

Pozdrawiam
O.
Szczerze? Nie wydaje mi się, żeby miało to jakiś wpływ na uzyskanie wizy, a o odziedziczeniu "obywatelstwa" mowy nie ma w ogóle. Jest się obywatelem kraju, którego obywatelstwo mają rodzice, lub na terenie którego się urodziło - tak w uproszczeniu.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 11:57   #3
olimpia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 18
Dot.: obywatelstwo

Bardzo dziękuję za odpowiedź
olimpia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 12:58   #4
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: obywatelstwo

A wiesz co, spróbuj popytać. Nie wiem, czy w ambasadzie, czy coś, ale spróbuj. Dziadkowie mojego małżonka pochodzą z Niemiec i mieli niemieckie obywatelstwo. Jego ojciec urodził się już w Polsce, niemieckiego mu nie załatwiali, Ale dopóki dziadek żył była możliwość, aby mój mąż też miał to obywatelstwo. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale spróbować zawsze możesz Popytać, zadzwonić. Śmiem twierdzić, że w instytucjach do tego przeznaczonych dowiesz się więcej niż z wizażu.

Swoją drogą, były chłopak mojej koleżanki ma rodziców pochodzenia polskiego, ale on się wprosił na ten świat, kiedy szanowni rodzice przekraczali granicę (bodajże wycieczka krajoznawcza). Urodził się w Niemczech i to obywatelstwo też ma, oprócz polskiego.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 15:11   #5
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: obywatelstwo

Po dziadkach można mieć obywatelstwo - w moim przypadku niemieckie Czy pradziadkach to nie wiem...

Co do tego, co było wcześniej napisane, że trzeba się urodzić za granicą - niekoniecznie tak jest, moja koleżanka wyjeżdża właśnie do matki za granicę, która tam mieszka. Jest w ciąży i będzie tam rodzić - dziecko obywatelstwa mieć nie będzie, tak powiedziano w niemieckim urzędzie.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 15:41   #6
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: obywatelstwo

Ale to było dziesiąt lat temu - ok. 30 ^^
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 16:09   #7
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: obywatelstwo

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Co do tego, co było wcześniej napisane, że trzeba się urodzić za granicą - niekoniecznie tak jest, moja koleżanka wyjeżdża właśnie do matki za granicę, która tam mieszka. Jest w ciąży i będzie tam rodzić - dziecko obywatelstwa mieć nie będzie, tak powiedziano w niemieckim urzędzie.[/FONT]
gdyby tak bylo to chyba wiekszosc dzieci rodzilaby sie za granica
Niestety to nie jest takie proste...aby tak bylo to rodzic musi byc obywatelem tego kraju
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 16:54   #8
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: obywatelstwo

dziewczyny w przyrodzie urodzeń istnieje coś takiego jak "prawo ziemi", które mówi o tym, że każdy człowiek który urodzi się na terenie danego kraju automatycznie uzyskuje jego obywatelstwo tak jest np. w stanach zjednoczonych ...

tutaj znalazłam też fajną regułe:
Cytat:
Ius soli (dosłownie: prawo ziemi) – sposób nabycia obywatelstwa, w którym dziecko uzyskuje obywatelstwo państwa, na którego terytorium (rozumiane także jako statek powietrzny, morski bądź przedstawicielstwo dyplomatyczne) następują narodziny, przy czym bez znaczenia jest obywatelstwo rodziców. Ius soli właściwe jest przede wszystkim dla anglosaskiego porządku prawnego, przez jakiś czas funkcjonowało także w Konfederacji Szwajcarskiej.
Jest to jeden z dwóch sposobów wyznaczania obywatelstwa z mocy prawa. Przeciwieństwem ius soli jest ius sanguinis (dosłownie: prawo krwi), w którym dziecko nabywa obywatelstwo po rodzicach.
Prawo polskie (ustawa o obywatelstwie) przyjęło zasadę prawa krwi, jednak uzupełniająco stosuje się także zasadę prawa ziemi - gdyby dziecko urodzone na terytorium Polski nie nabywało żadnego innego obywatelstwa.
Prawo ziemi obowiązuje obecnie m.in. w Argentynie, Brazylii, Chile, Jamajce, Kanadzie, Kolumbii, Meksyku, Peru, Stanach Zjednoczonych, Urugwaju, Wenezueli i na Barbadosie.


---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

natomiast jeśli chodzi o obywatelstwo autorki -tylko AMBASADA USA wtedy dowiesz sie z 'pierwszej reki' czy nalezy Ci sie obywatelstwo...
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 16:56   #9
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: obywatelstwo

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
dziewczyny w przyrodzie urodzeń istnieje coś takiego jak "prawo ziemi", które mówi o tym, że każdy człowiek który urodzi się na terenie danego kraju automatycznie uzyskuje jego obywatelstwo tak jest np. w stanach zjednoczonych ...

tutaj znalazłam też fajną regułe:
[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------
czyli nie w Europie
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:48   #10
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: obywatelstwo

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
czyli nie w Europie
W Europie też, nie dotyczy to jednak wszystkich dzieci, a, tak jak jest min. w Polsce, np. dzieci bezpaństwowców, albo tych, których rodzice są nieznani .
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 18:18   #11
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: obywatelstwo

Cytat:
Napisane przez olimpia92 Pokaż wiadomość
Mój pradziadek miał obywatelstwo amerykańskie, ponieważ się tam urodził i mam na to dokumenty. Czy jest jakaś szansa na "odziedziczenie" go bądź szybsze załatwienie wizy.
Nie.
Nie ma sensu robić porównań między USA a Polską czy innymi krajami europejskimi, każde państwo ma swoje zasady.

Tutaj przystępne wiadomości o ogólnych zasadach nabywania obywatelstwa (przytaczane prawo krwi i ziemi): http://pl.wikipedia.org/wiki/Obywatelstwo

A tutaj o nabywaniu obywatelstwa Stanów Zjednoczonych: http://www.prawoimigracyjneusa.com/obywatelstwo.htm

"Są rożne drogi aby być lub stać się obywatelem USA:
  • Sam fakt, ze dziecko urodzi się w USA automatycznie daje mu obywatelstwo amerykańskie [podstawowe prawo ziemi]
  • W bardzo wielu przypadkach jeśli dziecko urodzi się poza granicami USA, ale przynajmniej jeden z rodziców był obywatelem USA kiedy urodziło się dziecko, dziecko otrzymuje automatycznie obywatelstwo amerykańskie ( w przyszłości kiedy dziecko będzie miało już swoje dzieci one także mogą kwalifikować się do przyznania im amerykańskiego obywatelstwa - zależne to będzie jednak od prawa jakie będzie obowiązywało w dniu narodzin dzieci - zdarza się bowiem, ze prawo kontrolujące "dziedzicznie" obywatelstwa po rodzicach obywatelach USA, wymaga by dziecko bądź rodzice lub rodzice i dziecko wykazali a period of residence in the USA - czyli udowodnili, ze mieszkali przez jakiś okres czasu w USA. Czasem prawo wymaga udowodnienia konkretnego okresu czasu pobytu w USA, czasem jest to tylko wymóg udowodnienia, ze w ogóle mieszkał ktoś w Stanach - wtedy można przyjąć, że miesiąc czasu to okres wystarczający do tego aby udowodnić residence in the USA. Jednak długość czasu nie jest tu sprawa kluczowa - najważniejsze aby Immigration Office bądź konsul uwierzył, że był to czas residence a nie tylko visit ( wizyta ))."
Jak wyraźnie można przeczytać - albo urodzenie się na terytorium, albo jakieś związki rodziców (a nie tam pradziadków).
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 22:01   #12
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: obywatelstwo

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
W Europie też, nie dotyczy to jednak wszystkich dzieci, a, tak jak jest min. w Polsce, np. dzieci bezpaństwowców, albo tych, których rodzice są nieznani .
to wymien panstwa w Europie
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 22:08   #13
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: obywatelstwo

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
to wymien panstwa w Europie
Napisałam, że na przykład w Polsce ;]. Tylko jest to ograniczone pewnymi warunkami, które dziecko musi spełniać.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 22:15   #14
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: obywatelstwo

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Napisałam, że na przykład w Polsce ;]. Tylko jest to ograniczone pewnymi warunkami, które dziecko musi spełniać.
mnie nie o Pl chodzi
Ciekawa jestem, bo jeszcze o tym nie slyszlam...
Z tego co wiem to w Europie dziala prawo krwi...
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442

Edytowane przez blonde_hair
Czas edycji: 2012-07-17 o 22:49
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 23:02   #15
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: obywatelstwo

w Niemczech napewno nie dziala bo kolezanka mieszkala dosc dlugo , urodzila i tez powiedziano im ze akt urodzenia owszem ale nie obywatelstwo


co do USA to najlepiej zasiegnij informacji w ambasadzie USA
z tego co czytalam to byloby to mozliwe gdyby np pradziadek dal obywatelstwo dziadkowi ( jako dziecku ) a ten twojemu tacie itd a teraz moze byc trudniej
no chybaze sie cos pozmienialo ale znajac zycie to moze byc trudniej
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 09:40   #16
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: obywatelstwo

Cytat:
Napisane przez olimpia92 Pokaż wiadomość
Mój pradziadek miał obywatelstwo amerykańskie, ponieważ się tam urodził i mam na to dokumenty. Czy jest jakaś szansa na "odziedziczenie" go bądź szybsze załatwienie wizy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Nie widzę w Polsce perspektyw na godne życie i chce chociaż spróbować w USA, nie zachłysnęłam się pomysłem i wiem, że na początku będzie bardzo ciężko ale chce spróbować a nóż mi się uda.

Pozdrawiam
O.
W Stanach masz prawo ziemii, stad nie sadze, zeby Ci to cokolwiek pomoglo.

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Szczerze? Nie wydaje mi się, żeby miało to jakiś wpływ na uzyskanie wizy, a o odziedziczeniu "obywatelstwa" mowy nie ma w ogóle. Jest się obywatelem kraju, którego obywatelstwo mają rodzice, lub na terenie którego się urodziło - tak w uproszczeniu.
Bardzo w uproszczeniu, bo to roznie jest -masz prawo ziemii, prawo krwi i roznie to wyglada w roznych krajach. Jak juz dziewczyny slusznie wspomninaly, np. w Niemczech mozna dostac po dziadkach.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 01:01   #17
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: obywatelstwo

nie ma zadnej szansy na uzyskanie obywatelstwa czy tez zielonej karty po pradziadku.
moja kolezanka nie dostala po mamie, bo ukonczyla 21 r. zycia.
Ty mialabys jeszcze trudniej gdyz Twoj pradziadek musialby dac obywatelstwo dziadkowi,a ten ojcu, a ojciec Tobie. aha, o ile dobrze pamietam osoba skladajaca podanie musi zyc.
jedynym, najszybszym sposobem jest wziecie slubu z obywatelem amerykanskim.

Edytowane przez carmen_88
Czas edycji: 2012-08-02 o 01:04
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 21:48   #18
reeeni00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: obywatelstwo

Ostanio szukalam informacji na ten temat i cos znalazłam tutaj;
http://www.ermito.eu/jak-uzyskac-nie...-obywatelstwo/
reeeni00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 16:54   #19
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: obywatelstwo

Cytat:
Napisane przez reeeni00 Pokaż wiadomość
Ostanio szukalam informacji na ten temat i cos znalazłam tutaj;
http://www.ermito.eu/jak-uzyskac-nie...-obywatelstwo/

watek dotyczy amerykanskiego obywatelstwa, a w Stanach to wyglada inaczej.. artykul ktory znalazlas dotyczy niemieckiego obywatelstwa
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-06, 20:42   #20
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: obywatelstwo

Nie da sie otrzymac obywatelstwa po pradziadku
Mozna otrzymac obywatelstwo poprzez slub z obywatelem
Rodzac sie w Usa
Majac rodzicow obywateli(ale sa restrykcje)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 10:07   #21
przewrotneananasy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomiędzy lubuskim a wielkopolską:)
Wiadomości: 102
Dot.: obywatelstwo

Hej !

Bardzo prosze o pomoc i z gory przepraszam za brak polskich znakow.... W skrocie: od 2 lat mieszkam w niemczech i zalezaloby mi na uzyskaniu niemieckiego obywatelstwa. Nie wiem czy w ogole ono mi sie nalezy (moj dziadek jest niemcem). Jako ze mieszkam tutaj, myslalam o ubieganiu sie o obywatelstwo tutaj a nie w Polsce (slyszalam, ze dlugo dluzej trwa w pl). Od czego musze zaczac tutaj ? Moglby ktos pomoc ? Z gory baaaardzo dziekuje i zycze milego dnia
przewrotneananasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 11:07:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.