Jakie kosmetyki sa skuteczniejsze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 18:37   #1
Anais111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3

Jakie kosmetyki sa skuteczniejsze?


Mam pytanie do p. dermatolog - czy jest róznica miedzy kosmetykami dostępnymi w drogerii a aptecznymi? czy rzeczywiście różnią się składem i działaniem?
Anais111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 21:42   #2
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
Raczkowanie
 
Avatar Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 30
Dot.: Jakie kosmetyki sa skuteczniejsze?

Cytat:
Napisane przez Anais111 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do p. dermatolog - czy jest róznica miedzy kosmetykami dostępnymi w drogerii a aptecznymi? czy rzeczywiście różnią się składem i działaniem?
Oczywiście. Te apteczne, nazywamy je dermokosmetykami w odróżnieniu od "zwykłych" kosmetyków, są badane dermatologicznie i tworzone z myślą o konkretnych potrzebach, czyli do skóry trądzikowej, naczynkowej, nadmiernie wrażliwej, atopowej itd. Dlatego mogą być stosowane przez osoby z różnymi problemami skórnymi i często wspomagają one leczenie deratologiczne.
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 14:41   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jakie kosmetyki sa skuteczniejsze?

Cytat:
Napisane przez Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ Pokaż wiadomość
Oczywiście. Te apteczne, nazywamy je dermokosmetykami w odróżnieniu od "zwykłych" kosmetyków, są badane dermatologicznie i tworzone z myślą o konkretnych potrzebach, czyli do skóry trądzikowej, naczynkowej, nadmiernie wrażliwej, atopowej itd. Dlatego mogą być stosowane przez osoby z różnymi problemami skórnymi i często wspomagają one leczenie deratologiczne.
Pani Doktor, z tego co wiem, to nie ma podziału na "dermokosmetyki" i "Kosmetyki" póki co. Wiem za to że produkowanie są po prostu : "leki" i grupa produktów zwana "kosmetykami" nie mająca działania leczniczego. Kosmetytki z drogerii są równiez badane dermatologicze- myślę, że nawet produkt nie przebadany pod tym katem nie miałby prawa wejść na rynek. Ale rozumiem o co p. Doktor chodzi- rzeczywiscie produkty apteczne mają często skład o mniej drazniacym potencjale np. bez zapachów czy zbędnych barwników. Pozdrawiam serdecznie. (Nie piszę złośliwie!)
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 18:01   #4
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Jakie kosmetyki sa skuteczniejsze?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Pani Doktor, z tego co wiem, to nie ma podziału na "dermokosmetyki" i "Kosmetyki" póki co. Wiem za to że produkowanie są po prostu : "leki" i grupa produktów zwana "kosmetykami" nie mająca działania leczniczego. Kosmetytki z drogerii są równiez badane dermatologicze- myślę, że nawet produkt nie przebadany pod tym katem nie miałby prawa wejść na rynek. Ale rozumiem o co p. Doktor chodzi- rzeczywiscie produkty apteczne mają często skład o mniej drazniacym potencjale np. bez zapachów czy zbędnych barwników. Pozdrawiam serdecznie. (Nie piszę złośliwie!)
Trudno się nie zgodzić.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 18:01:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.