DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-28, 11:52   #151
megi1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Hola Bardzo się cieszę, że znalazłam tu taki wątek i w ogóle to mój pierwszy post na forum wizażu. Moim marzeniem jest zdać DELE na poziomie B2, ale to w bliżej nieokreślonej przyszłości, ponieważ na ten dzień jestem osobą początkującą, ale hiszpański to moja miłość i mam nadzieję, że kiedyś mi się to uda. Chciałabym go także uczyć w szkole (lub przedszkolu), mam wykształcenie pedagogiczne, ale na razie papieru na znajomość języka brak :P Poza tym już się nasłuchałam, że hiszpański mało popularny bla bla... Ale nie zgadzam się z tym.
Gratuluję wszystkim obecnym tu posiadaczkom owego dyplomu i zamierzam brać z Was przykład Na ten moment czytam Wasze wpisy i ogólnie zbieram informacje o tym jak egzamin ten wygląda.
megi1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 13:27   #152
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Cytat:
Napisane przez megi1992 Pokaż wiadomość
Hola Bardzo się cieszę, że znalazłam tu taki wątek i w ogóle to mój pierwszy post na forum wizażu. Moim marzeniem jest zdać DELE na poziomie B2, ale to w bliżej nieokreślonej przyszłości, ponieważ na ten dzień jestem osobą początkującą, ale hiszpański to moja miłość i mam nadzieję, że kiedyś mi się to uda. Chciałabym go także uczyć w szkole (lub przedszkolu), mam wykształcenie pedagogiczne, ale na razie papieru na znajomość języka brak :P Poza tym już się nasłuchałam, że hiszpański mało popularny bla bla... Ale nie zgadzam się z tym.
Gratuluję wszystkim obecnym tu posiadaczkom owego dyplomu i zamierzam brać z Was przykład Na ten moment czytam Wasze wpisy i ogólnie zbieram informacje o tym jak egzamin ten wygląda.
To powinnaś zacząć od zasięgnięcia informacji tu:
http://varsovia.cervantes.es/pl/egza...zpanski.htm#B2
http://diplomas.cervantes.es/informa.../nivel-b2.html
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 20:23   #153
serefe
Przyczajenie
 
Avatar serefe
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 8
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Hej! Witam was noworoczne. Ja podjęłam wyzwanie i chce zdać DELE C1. Właściwe zaczęłam juz naukę od powtarzania materialu z poziomu B2 - polecam książkę Aula4, słucham codziennie radia, żeby mieć ciągły kontakt z językiem. W jak juz jestem totalnie znużona to przeglądam strony typu cuanto razon, cuanto cabron itp. Są tu jakieś posiadaczki superiora?)
serefe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 11:15   #154
Curitiba
Raczkowanie
 
Avatar Curitiba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Serefe, powodzenia w przygotowaniach! juz zdecydowalas sie na konkretny termin egzaminu? czytaj duzo roznorodnych tekstow (z naciskiem na te naukowe i popularnonaukowe, bo te przewazaja na C1), osluchuj sie z roznymi akcentami i nie stresuj sie, bo okazuje sie, ze zdajemy z lepszym wynikiem niz nam sie wczesniej wydaje

ja po pol roku otrzymalam maila, ze moge wreszcie odebrac dyplom, wiec tak konczy sie moja zeszloroczna batalia pt DELE C1..
Curitiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 11:00   #155
olivka_1985
Przyczajenie
 
Avatar olivka_1985
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Jak dobrze, że jesteście Ja co prawda dopiero do egzaminu podejdę za jakiś rok lub dwa, ale dobrze wiedzieć, że jesteście Hiszpańskiego nie uczyłam się z jakieś 3 lata, ale dużo pamiętam, więc ostro siadam i zaczynam odświeżanie
olivka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 14:15   #156
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 493
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Curutiba - dostałaś już dyplom? Dobrze pamiętam, że zdawałaś później niż ja? Ani maila nie mam, ani nic w tej sprawie
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 20:31   #157
Curitiba
Raczkowanie
 
Avatar Curitiba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

La Negrita, wciaz mi nie po drodze do Instytutu, ale moze uda mi sie w przyszlym tygodniu tam wyrwac. Maila dostalam 8 stycznia.
moze zadzwon tam, gdzie zdawalas i spytaj co i jak. Faktycznie cos za dlugo by to w twoim przypadku trwało...
Curitiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-20, 20:35   #158
serefe
Przyczajenie
 
Avatar serefe
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 8
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Cytat:
Napisane przez Curitiba Pokaż wiadomość
Serefe, powodzenia w przygotowaniach! juz zdecydowalas sie na konkretny termin egzaminu? czytaj duzo roznorodnych tekstow (z naciskiem na te naukowe i popularnonaukowe, bo te przewazaja na C1), osluchuj sie z roznymi akcentami i nie stresuj sie, bo okazuje sie, ze zdajemy z lepszym wynikiem niz nam sie wczesniej wydaje



ja po pol roku otrzymalam maila, ze moge wreszcie odebrac dyplom, wiec tak konczy sie moja zeszloroczna batalia pt DELE C1..

Curitiba dziękuje za wsparcie, dopiero teraz odczytałam Twój post. Miałam chwile zwątpienia czy nie lepiej wystartować z B2, ale uznałam, że lubię wyzwania. 4 lata temu na maturze rozsz z hiszpańskiego miałam 90% wiec chyba czas najwyższy na level up. Myśle nad terminem kwietniowym. Powiedz mi, jak sie przygotowywałaś do części pisemnej? Jej sie boje jednak najbardziej..

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez olivka_1985 Pokaż wiadomość
Jak dobrze, że jesteście Ja co prawda dopiero do egzaminu podejdę za jakiś rok lub dwa, ale dobrze wiedzieć, że jesteście Hiszpańskiego nie uczyłam się z jakieś 3 lata, ale dużo pamiętam, więc ostro siadam i zaczynam odświeżanie

Olivka jak idą powtórki? noworoczna motywacja jest?

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez olivka_1985 Pokaż wiadomość
Jak dobrze, że jesteście Ja co prawda dopiero do egzaminu podejdę za jakiś rok lub dwa, ale dobrze wiedzieć, że jesteście Hiszpańskiego nie uczyłam się z jakieś 3 lata, ale dużo pamiętam, więc ostro siadam i zaczynam odświeżanie

Olivka jak idą powtórki? noworoczna motywacja jest?
serefe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 15:41   #159
Curitiba
Raczkowanie
 
Avatar Curitiba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

[QUOTE=serefe;54216461]Curitiba dziękuje za wsparcie, dopiero teraz odczytałam Twój post. Miałam chwile zwątpienia czy nie lepiej wystartować z B2, ale uznałam, że lubię wyzwania. 4 lata temu na maturze rozsz z hiszpańskiego miałam 90% wiec chyba czas najwyższy na level up. Myśle nad terminem kwietniowym. Powiedz mi, jak sie przygotowywałaś do części pisemnej? Jej sie boje jednak najbardziej..[COLOR="Silver"]

po pierwsze zrobilam kurs przygotowujacy do egzaminu, ktory sporo mi dal, choc w jego trakcie przezywalam lekkie katusze (duza czestotliwosc zajec, pozna ich pora, narastajaca panika, ilu rzeczy nie wiem). Na kursie mialam tez 2 lub 3 egzaminy probne realizowane w takich warunkach, jak prawdziwy egzamin, wiec moglam sie przekonac jak jest z zarzadzac czasem na poszczegolne czesci itp.

potem juz przygotowywalam sie sama, chcialam nawet znalezc sobie jakiegos nauczyciela, ale ci dobrzy byli malo dyspozycyjni, a ci slabsi chcieli mnie uczyc od podstaw ,na czym egzamin polega, mimo ze tlumaczylam im, ze wiem i nie tego rodzaju pomocy potrzebuje.

bardzo duzo czytalam i ogladalam. przerobilam kilka razy ksiazke z zaawansowana gramatyka. uczylam sie slowek tematycznie, wyrazen i idiomow.

a potem to juz glownie rozwiazywalam testy z ub.lat - mialam ksiazke "El Cronometro" (w miare ok), Edelsy (duzo slabsza), wypozyczylam tez "Las claves.." (takie sobie) + kserowki z kursu.
Pisalam tez sporo wypracowan, niestety nikt mi ich nie sprawdzal, wiec uczylam sie przede wszystkim mieszczenia sie w ramach czasowych i pisania bez slownika.
Curitiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 17:19   #160
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Ohh, ja zdawałam DELE dwa lata temu. Chciałabym niedługo zdać na kolejnym poziomie
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 15:48   #161
cachivaches
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

W maju zdawałam DELE C2 i udało mi się przejść go z pozytywnym wynikiem. Chciałabym jednak powiedzieć, ze absolutnie nie polecam przystępowania do tego egzaminu osobom, które naprawdę nie potrzebują certyfikatu na tak wysokim poziomie. Jestem tłumaczką i mieszkam w Hiszpanii, jestem też dwujęzyczna. Egzamin C2 wymaga znajomości niezwykle bogatego słownictwa literackiego, swobodnego posługiwanie się językiem na w każdej możliwej sytuacji, szerokiej wiedzy na tematy ścisłe i humanistyczne.. vamos, 3/4 Hiszpanów miałoby ogromne problemy ze zdaniem tego egzaminu.

W maju była nas w Warszawie chyba 5, moi współzdający wyszli przerażeni z sali.

Chciałam też podkreślić, że mimo iż mój hiszpański jest w porównaniuz angielskim to niebo a ziemia, niemniej jednak CPE wydawał mi się dziecinnie prosty, a DELE C2 to było spore wyzwanie intelektualne.
cachivaches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-30, 17:43   #162
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Cytat:
Napisane przez cachivaches Pokaż wiadomość
W maju zdawałam DELE C2 i udało mi się przejść go z pozytywnym wynikiem. Chciałabym jednak powiedzieć, ze absolutnie nie polecam przystępowania do tego egzaminu osobom, które naprawdę nie potrzebują certyfikatu na tak wysokim poziomie. Jestem tłumaczką i mieszkam w Hiszpanii, jestem też dwujęzyczna. Egzamin C2 wymaga znajomości niezwykle bogatego słownictwa literackiego, swobodnego posługiwanie się językiem na w każdej możliwej sytuacji, szerokiej wiedzy na tematy ścisłe i humanistyczne.. vamos, 3/4 Hiszpanów miałoby ogromne problemy ze zdaniem tego egzaminu.

W maju była nas w Warszawie chyba 5, moi współzdający wyszli przerażeni z sali.

Chciałam też podkreślić, że mimo iż mój hiszpański jest w porównaniuz angielskim to niebo a ziemia, niemniej jednak CPE wydawał mi się dziecinnie prosty, a DELE C2 to było spore wyzwanie intelektualne.
Słyszałam podobną opinię od znajomej, która przygotowuje do tych egzaminów. Często słownictwa, które pojawia się na tych egzaminach, nie znamy w swoim ojczystym języku.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 16:23   #163
anabananna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Dele C1 zdałam w tym roku i raczej jednak polecam kursy pod ten egzamin - ja tego nie zrobiłam, ale mysle ze jednak jest to lepszy pomysł C2 już nie planuje, zaczynam się uczyć raczej kolejnego języka

Samo czytanie było łatwe, słuchanie-zależy jak trafisz, u mnie na sali coś bylo nie tak z odsluchem. Mówienie jak mówienie, tragedii nie ma - za to czesc pisemna jest STRASZNA. Radze spojrzec na nią przed zapisem się na egzamin, bo można się niezle zdziwić (ekhem). Czasu za dużo nie ma i wydaje mi się, że wszyscy wybierają w drugim zadaniu list bo jest zwyczejnie prostszy i nie trzeba się zastanawiać- na co czasu nie ma. Uczciwie przylozylam dlugopis zaraz po odsluchu i odlozylam go z zakonczeniem czasu.

Z ksiazek - polecam Dele Nuevo C1, testy ze strony z przykladowymi wypracowaniami zdane/niezdane oraz Edelse C1. mi też czasami wpadały w rece testy ze strony b2/c2. I PISAC PISAC PISAC. rzedw wszystkim przygotować się do pierwszej cześci, streszac podcasty, zastanawiac sie o czym moznaby napisac. Listy (dlatego tez chyba wszyscy pisza list) pisze się automatycznie
anabananna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 09:20   #164
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Wow. Dziewczyny, podziwiam tak wysokie umiejętności .
A tak pytanie z nieco innej beczki: dlaczego decydujecie się/zdecydowałyście na egzamin DELE? Dla siebie, czy wiecie że będziecie go potrzebować, bo Wasza praca będzie tego wymagać?
Tak jak któraś z Was pisała o byciu tłumaczem - to zrozumiałe. Ale np. w korporacjach z tego co się orientuję certyfikat nie jest wymagany. Nie wiem jak w szkołach, ale jak ktoś chce uczyć dzieci/dorosłych to mając studia filologiczne chyba też nie musi mieć certyfikatu.
Jak to wygląda u Was?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 10:05   #165
cachivaches
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Jesli chodzi o uczenie w szkolach, ja na studiach (Lingwistyka Stosowana) mialam mnostwo przedmiotow zwiazanych z nauczaniem i potem praktyki pedagogiczne w szkolach. Szczerze mowiac, nie wiem jak to wyglada na filologii... W kazdym razie wydaje mi sie, ze aby uczyc w szkole konieczne sa uprawnienia pedagogiczne i praktyki; certyfikatow nikt nie wymaga.
cachivaches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 23:37   #166
anabananna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Niestety jeśli kiedykolwiek chciałabym korzystać zawodowo z języka hiszpańskiego to muszę mieć ten nieszczęsny DELE c1. Nie ukrywam ze troche też dla własnej satysfakcji
anabananna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 19:27   #167
8bbd05a6dd63af3a7b6455dbf4547443166d9226_5f9dfa823cc5f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 303
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Czy jeszcze ktoś tu zagląda? Chcę w tym roku podejść do DELE C1. Czy ktoś jeszcze przygotowuje się do tego egzaminu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
8bbd05a6dd63af3a7b6455dbf4547443166d9226_5f9dfa823cc5f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-30, 10:25   #168
Draespanola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Hej! Ja pisalam w kwietniu tego roku dele c1. I juz jestem zniecietpliwiona brakiem wynikow. Jakie sa Wasze odczucia?
Draespanola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 11:49   #169
IamHere93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 4
Post Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

hej! chciałabym w listopadzie podejść do DELE B2, nie mam jednak pojęcia, jak się☠do tego zabrać. jakie książki mogłybyście mi polecić? z językiem miałam wcześniej kontakt na zajęciach na uczelni przez prawie 4 lata (ze sporymi przerwami heh), trochę☠na korepetycjach a co najważniejsze, mieszkałam ostatnio miesiąc w Hiszpanii i na praktykach miałam stały kontakt, łapię☠więc różne akcenty i potrafię☠się☠dogadać (wprawdzie z ogromnymi błędami, ale zawsze haha) praktycznie na każdy temat :P wiem, że dużo pracy przede mną, ale jestem gotowa poświęcić najbliższe 2 i pół miesiąca głównie na hiszpański :P ponieważ jednak nigdy się nie uczyłam pod żaden egzamin, nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać. proooszę pomóżcie, będę bardzo wdzięczna nie znam nawet za bardzo nazw niezbędnych podręczników ))
IamHere93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 10:53   #170
Agatka283
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

cześć, egzamin zdałam dwa lata temu w lipcu i przygotowywałam się do niego trochę dłużej niż 2,5 miesiąca ale to oczywiście zależy od własnych doświadczeń i stopnia zaawansowania. Na pewno nie jest super łatwy - część słuchania była dosyć trudna, rozumienie tekstu czytanego dosyć łatwe. Co do części wypowiedzi pisemnej, to nauczyłam się kilku wzorców różnych listów i form wypowiedzi pisemnej na pamięć, i to mi bardzo pomogło, bo nie myślałam już na egzaminie o formułkach, wprowadzeniu, zakończeniu, jechałam z automatu Maksymalna liczbę punktów dostałam za ustny - tu też pomogły mi wyuczone zwroty i ogólnie znajomość strategii egzaminacyjnych tego certyfikatu, a te przećwiczyłam we wszystkie strony z native speakerem. Twoim wrogiem będzie czas, na części pisemnej nie ma czasu na kombinowanie, dosłownie w ostatnich minutach zdążyłam z częścią pisemną. Książki - el cronometro + taka biało pomarańczowa książka z napisem B2 zwydawnictwa Edelsa, własne materiały ze szkoły językowej, jakieś podręczniki do gramatyki, uso de gramatica, o ile dobrze pamiętam. Powodzenia!
Agatka283 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 21:39   #171
IamHere93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 4
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

ojej, dzięki za tak szybką odpowiedź! kupiłam sobie El Cronometro, zrobiłam jeden próbny egzamin z comprension de lectura i całkiem nieźle mi poszło, będę ćwiczyć ile się☠da, udało mi się☠też☠umówić na konserwacje z native speakerem. jak przerobię☠całe El Cronometro zaopatrzę się również w Las claves :P
a znacie może stronki, gdzie znajdę egzaminy z poprzednich lat? Instytut Cervantesa wrzucił tylko modelo i jeden z 2013 roku, a zależałoby mi, żeby przerobić jak najwięcej testów
IamHere93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-20 22:39:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.