Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Dzisiaj, 13:42   #2461
bramborky
Raczkowanie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
I musiała być to feministka
Zresztą przecież teraz krytykować feminizm to szczyt niepoprawności politycznej
Nie niepoprawność polityczna tylko głupota albo nieznajomość pojęcia.
Nie rozumiem dlaczego facetom bycie chamskim uchodzi płazem a kobietom już nie. To nie zależy od płci tylko od wychowania. Jak dorastał wśród wszechobecnego braku szacunku to tak będzie traktował innych ludzi.
No i nie oszukujmy się, na produkcji nie wymaga się dużych kwalifikacji, często tam są osoby (w tym kobiety, którym często wmawia się większe umiejętności manualne), które nie ukończyły zbyt wiele szkół i kursów i reprezentują postawę roszczeniową. Ale to nie zależy od płci, jak to wiele z was chce udowodnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bramborky jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 13:43   #2462
Maggie Q
Zadomowienie

Może starczy na razie tego narzekania
Powiedzcie lepiej, jaką pracę chciałybyście najlepiej wykonywać (pomijając za jaką kasę, bo wiadomo, że każdy chciałby za możliwie jak największą) - tzn. w jakim trybie, jak wyobrażacie sobie stosunki ze współpracownikami, z szefostwem, jeżeli byłaby zgodna z waszymi zainteresowaniami, to co by to było, itp. Nie zważając na realia, na to, co przeszłyście do tej pory. Po prostu puśćmy wodze wyobraźni
Stary Dzisiaj, 15:12   #2463
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Pracowałam w różnym składzie, przerobiłam wszystkie możliwe kombinacje i powiem jedno: nie ma nic gorszego od pracy w samym babińcu!! Już nawet 1 byle jaki chłop w dziale rozładowuje atmosferę. A najlepiej wg mnie to pracują zespoły mieszane, przynajmniej mi się w takich najlepiej pracowało. Nikt się zanadto nie nakręca a i kawały czasem fajnie posłuchać
Twoja wypowiedź jest wybitnie krzywdzaca. I delikatnie mówiąc dziwna w kontekście pisania jej na forum przeznaczonym glownie dla kobiet.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

A co do bylejakiego chłopa w zespole do rozladowania atmosfery to polecam tydzień z jednym z moich byłych przelozonych. Szybko odszczekasz

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
Może starczy na razie tego narzekania
Powiedzcie lepiej, jaką pracę chciałybyście najlepiej wykonywać (pomijając za jaką kasę, bo wiadomo, że każdy chciałby za możliwie jak największą) - tzn. w jakim trybie, jak wyobrażacie sobie stosunki ze współpracownikami, z szefostwem, jeżeli byłaby zgodna z waszymi zainteresowaniami, to co by to było, itp. Nie zważając na realia, na to, co przeszłyście do tej pory. Po prostu puśćmy wodze wyobraźni
Taka w której etat to mniej niż osiem godzin pracy
Stary Dzisiaj, 16:17   #2464
mammammia
Raczkowanie

Jeśli chodzi o warunki fizyczne i psychiczne - praca poniżej 8godzin. Nie jestem w stanie się zorganizować, dla mnie to za dużo godzin, plus dojazd (tak jak dziś-wróciłam jest po 17, szybki check portali i obiad, zaraz będzie 18, potem zakupy, przygotowanie obiadu do pracy i ubrań, ogarnięcia domu, chwila dla siebie, ćwiczenia i się robi noc). Na pewno szef w miarę wymagający, ale ludzki -nie mający w d. ..konfliktów ludzi. Na pewno ludzie-jeśli nie pomocni to chociaż nie przeszkadzający (u mnie jest brak jakiegokolwiego przepływu informacji).
mammammia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 16:29   #2465
rzodkiewka1
Raczkowanie

Ale to akurat prawda - praca z samymi babami to masakra. U nas w pracy były same baby swego czasu i tylko jedna na drugą ciągle gadala. Potem pozatrudniali kilku facetów i od razu atmosfera zrobiła się fajniejsza
rzodkiewka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 16:35   #2466
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez rzodkiewka1 Pokaż wiadomość
Ale to akurat prawda - praca z samymi babami to masakra. U nas w pracy były same baby swego czasu i tylko jedna na drugą ciągle gadala. Potem pozatrudniali kilku facetów i od razu atmosfera zrobiła się fajniejsza
Ty też z tych gadajacych jedna na drugą czy inna niż inne? Faceci też potrafią obgadywac. Radzę się nie ludzic ze takie problemy nie występują w zespołach całkowicie lub niemal całkowicie męskich.
Stary Dzisiaj, 16:43   #2467
niv_
Zakorzenienie

Ja mam złe doświadczenia z jedną i drugą płcią

Faceci czasami potrafią być gorsi od kobiet jeżeli chodzi np o plotkowanie, czy lizusostwo, do tego czasami dochodzi mizoginizm

Najbardziej lubię pracować w mieszanym towarzystwie, a najgorzej wspominam współpracę z bardzo religijnymi osobami

"To, jak traktujesz koty, decyduje o Twoim miejscu w niebie "
niv_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 17:45   #2468
bramborky
Raczkowanie

Cytat:
A moze to zalezne od koloru wlosow albo oczu a nie od plci?

Stary Dzisiaj, 17:52   #2469
rzodkiewka1
Raczkowanie

No proszę, uderz w stół....
rzodkiewka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 17:56   #2470
bramborky
Raczkowanie

Cytat:
No proszę, uderz w stół....
No dziwne, ze na babskim forum odezwała się kobieta. Bardzo dziwne

A tak serio, jakbyś była kierownikiem i Twoim zadaniem byłoby dobranie pracowników- serio nie zatrudniłabyś kobiet, choćby miały odpowiednie kompetencje?

Edytowane przez bramborky
Czas edycji: Dzisiaj o 17:59
Stary Dzisiaj, 17:59   #2471
Amazoniak
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Twoja wypowiedź jest wybitnie krzywdzaca. I delikatnie mówiąc dziwna w kontekście pisania jej na forum przeznaczonym glownie dla kobiet.
dlaczego krzywdząca i dziwna? To że piszę na forum dla kobiet oznacza, że mam pisać nieprawdę? Podkreśliłam, że wynika to z moich wieloletnich doświadczeń pracy w różnych, możliwych konstelacjach płciowych i praca z samymi babami jest koszmarna. Takie jest moje zdanie. Twoje może być inne, jak lubisz pracę z samymi kobietami to takiej sobie szukaj - życzę ci powodzenia i niech ci się w niej wiedzie jak najlepiej

Odnośnie wymarzonej pracy to ja chciałabym właśnie mieszany zespól, nie-korporacyjne środowisko, średniej wielkości firma, chociaż 1 normalną osobę, żeby było do kogo gębę otworzyć i normalny przełożony - tylko i aż tyle
Odpowiedz

Tagi
bezrobocie, motywacja, praca, szukam pracy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 6 (2 użytkowników i 4 gości)
Wesel, _Martyna21_
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości