Nowy rok - lecimy z językami - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-20, 08:03   #61
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7302686 6]Dokładnie. Też jestem fanką MOOCs.

A nie możesz zacząć tego kursu już? Ja jestem w trakcie, spokojnie mam dostęp do wszystkich materiałów.[/QUOTE]
Na innych stronach mogłam się zapisać w dowolnej chwili, pod warunkiem że kurs już się zaczął. A tu wygląda na to, że są tury.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 07:26   #62
LazyMarcepan
Raczkowanie
 
Avatar LazyMarcepan
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 141
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Witam Was drodzy mili ludzie!
Ja mam wieczne chęci do nauki języków ale bywa z tymi moimi postanowieniami różnie.
Chciałabym się skupić na 2 językach tak solidnie, bo czeka mnie zmiana pracy i nie chciałabym wyjść na debila mówiąc tylko podstawowymi słówkami z angielskiego...
Jakie macie sposoby na przypomnienie sobie gramatyki, słówek i w ogóle to czego już się nauczyłyście dawno ale wam wyleciało z głowy? Macie zeszyt i tam piszecie wszystko, czy oklejacie ścianę i wszystkie meble czasami i idiomami??
__________________
Miało być LadyMarcepan... Widocznie moje przeznaczenie jest inne niż bym chciała


LazyMarcepan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 07:35   #63
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez LazyMarcepan Pokaż wiadomość
Witam Was drodzy mili ludzie!
Ja mam wieczne chęci do nauki języków ale bywa z tymi moimi postanowieniami różnie.
Chciałabym się skupić na 2 językach tak solidnie, bo czeka mnie zmiana pracy i nie chciałabym wyjść na debila mówiąc tylko podstawowymi słówkami z angielskiego...
Jakie macie sposoby na przypomnienie sobie gramatyki, słówek i w ogóle to czego już się nauczyłyście dawno ale wam wyleciało z głowy? Macie zeszyt i tam piszecie wszystko, czy oklejacie ścianę i wszystkie meble czasami i idiomami??
Do gramatyki zdecydowanie zeszyt/segregator, a idiomy i słówka wrzucam do Ankidroid i tam trzaskam. Oklejanie ściany u mnie nie działa, bo szybko się przyzwyczajam, że coś tam jest i zaczynam olewac
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 07:52   #64
LazyMarcepan
Raczkowanie
 
Avatar LazyMarcepan
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 141
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
Do gramatyki zdecydowanie zeszyt/segregator, a idiomy i słówka wrzucam do Ankidroid i tam trzaskam. Oklejanie ściany u mnie nie działa, bo szybko się przyzwyczajam, że coś tam jest i zaczynam olewac
Niby zeszyt jest ok, ale zawsze jak już coś tam napiszesz to później chcesz dopisywać na danej kartce jeszcze trochę i jeszcze trochę... I z ładnie zapisanej, estetycznej kartki robi się ciemnogród....
__________________
Miało być LadyMarcepan... Widocznie moje przeznaczenie jest inne niż bym chciała


LazyMarcepan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 08:03   #65
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez LazyMarcepan Pokaż wiadomość
Niby zeszyt jest ok, ale zawsze jak już coś tam napiszesz to później chcesz dopisywać na danej kartce jeszcze trochę i jeszcze trochę... I z ładnie zapisanej, estetycznej kartki robi się ciemnogród....
Można zawsze założyć segregator i do woli dopinac nowe kartki
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 12:01   #66
LazyMarcepan
Raczkowanie
 
Avatar LazyMarcepan
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 141
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
Można zawsze założyć segregator i do woli dopinac nowe kartki
I chyba tak zrobie. Kupie zakreślacze, kolorowe kartki, przylepne karteczki i do dzieła! Obmyśliłam że tygodniowo mogłabym po 10 słówek nowych się uczyć. A Wy po ile się uczycie??
__________________
Miało być LadyMarcepan... Widocznie moje przeznaczenie jest inne niż bym chciała


LazyMarcepan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 12:47   #67
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez LazyMarcepan Pokaż wiadomość
I chyba tak zrobie. Kupie zakreślacze, kolorowe kartki, przylepne karteczki i do dzieła! Obmyśliłam że tygodniowo mogłabym po 10 słówek nowych się uczyć. A Wy po ile się uczycie??
Zacznij od pół godziny dziennie, ale codziennie.
Sens ma nauka tak po 2 godziny 3 razy w tygodniu.
Można to rozłożyć na po 1 godzinie bądź na bloki półgodzinne.
W takim układzie/natężeniu nauki masz np. zorganizowany 1 semestr nauki (1 poziom doskonalenia języka) w szkołach językowych.
Słówek osobno nie ma sensu się uczyć.Słówek warto uczyć się w kontekście. Lepiej przerobić np. rozmowę na konkretny temat, przeczytać artykuł na dany temat, posłuchać filmiku niż kuć same słówka. Zamiast tych 10 słówek przeczytaj np. jeden artykuł z prasy zagranicznej dziennie.
Jak chcesz uczyć się słówek to dobrze i łatwo uczy się z piosenek, wierszy, rozmówek, repetytoriów tematycznych i słowników tematycznych (w tym tych dla maturzystów). Jak chcesz uczyć się na pamięć to form czasowników i samych czasowników. Tak uczą się poligloci bo znajomość jednego czasownika daje większe możliwości swobodnej wypowiedzi niż znajomość jednego rzeczownika czy przymiotnika.
Najlepiej uczy się ze słuchu- podcasty, radio, filmy, filmiki na youtube. Ja teraz przy nauce włoskiego testuję właśnie naukę głównie przez słuchanie. Podobnie z hiszpańskim do egzaminu- codziennie jeden podcast z audiria z ćwiczeniami. Codziennie czytam jakiś artykuł z hiszpańskiej i włoskiej gazety on line.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-23, 09:16   #68
LazyMarcepan
Raczkowanie
 
Avatar LazyMarcepan
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 141
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Zacznij od pół godziny dziennie, ale codziennie.
Sens ma nauka tak po 2 godziny 3 razy w tygodniu.
Można to rozłożyć na po 1 godzinie bądź na bloki półgodzinne.
W takim układzie/natężeniu nauki masz np. zorganizowany 1 semestr nauki (1 poziom doskonalenia języka) w szkołach językowych.
Słówek osobno nie ma sensu się uczyć.Słówek warto uczyć się w kontekście. Lepiej przerobić np. rozmowę na konkretny temat, przeczytać artykuł na dany temat, posłuchać filmiku niż kuć same słówka. Zamiast tych 10 słówek przeczytaj np. jeden artykuł z prasy zagranicznej dziennie.
Jak chcesz uczyć się słówek to dobrze i łatwo uczy się z piosenek, wierszy, rozmówek, repetytoriów tematycznych i słowników tematycznych (w tym tych dla maturzystów). Jak chcesz uczyć się na pamięć to form czasowników i samych czasowników. Tak uczą się poligloci bo znajomość jednego czasownika daje większe możliwości swobodnej wypowiedzi niż znajomość jednego rzeczownika czy przymiotnika.
Najlepiej uczy się ze słuchu- podcasty, radio, filmy, filmiki na youtube. Ja teraz przy nauce włoskiego testuję właśnie naukę głównie przez słuchanie. Podobnie z hiszpańskim do egzaminu- codziennie jeden podcast z audiria z ćwiczeniami. Codziennie czytam jakiś artykuł z hiszpańskiej i włoskiej gazety on line.
Powiem tyle WOW! Nie żebyś powiedziała jakąś sensację czy coś czego bym nie wiedziała, ale podziwiam ludzi, którzy potrafią być systematyczni i dzień w dzień cos powtarzac, uczyc sie itp. Szacun
Muszę wziąć dupsko do roboty i tyle! Dzięki!
__________________
Miało być LadyMarcepan... Widocznie moje przeznaczenie jest inne niż bym chciała


LazyMarcepan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 18:50   #69
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez LazyMarcepan Pokaż wiadomość
I chyba tak zrobie. Kupie zakreślacze, kolorowe kartki, przylepne karteczki i do dzieła! Obmyśliłam że tygodniowo mogłabym po 10 słówek nowych się uczyć. A Wy po ile się uczycie??
Lektorzy na studiach mówią, że 70 tygodniowo to minimum. Teraz widzę, że mają rację
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 19:36   #70
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Lektorzy na studiach mówią, że 70 tygodniowo to minimum. Teraz widzę, że mają rację
Przeczytalam Twoja odpowiedz jako ostatnią w tym wątku za pomocą aplikacji i aż mi siė ciepło zrobiło, że piszesz o 70h nauki tygodniowo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 21:24   #71
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Lektorzy na studiach mówią, że 70 tygodniowo to minimum. Teraz widzę, że mają rację
Na poczatku mozna sie uczyc 70 tygodniowo, ale im wiecej sie nauczysz, tym wiecej musisz powtorzyc i z czasem trzeba zmniejszyc ilosc slowek do nauki, bo zajmuje to coraz wiecej czasu.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-24, 05:12   #72
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Na poczatku mozna sie uczyc 70 tygodniowo, ale im wiecej sie nauczysz, tym wiecej musisz powtorzyc i z czasem trzeba zmniejszyc ilosc slowek do nauki, bo zajmuje to coraz wiecej czasu.
no nie, bo w pewnym momencie to podstawowe słownictwo utrwala się na dobre i staje się naturalne. nikt nie powtarza sobie red - czerwony, blue - niebieski

są różne szkoły tego jak często i jak długo należy powtarzać aby wlazło, zagnieździło się i pozostało w pamięci długotrwałej. mniej więcej: dziś-jutro-za dwa dni, za tydzień, za dwa tygodnie, za miesiąc, za trzy miesiące, za rok. (czuję, że coś zmyślam ale chodzi o zasadę.) Nie ma potrzeby tłuczenia tego samego dzień w dzień.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 08:22   #73
LazyMarcepan
Raczkowanie
 
Avatar LazyMarcepan
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 141
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Jezusku mi też się ciepło zrobiło jak przeczytałam 70 tygodniowo... aż wstyd że napisałam 10...MIAŁA BYĆ 1oo!! przecież ja 10 nie zapamiętam no z czym do ludzi matko jedyna...
__________________
Miało być LadyMarcepan... Widocznie moje przeznaczenie jest inne niż bym chciała


LazyMarcepan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 16:35   #74
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez LazyMarcepan Pokaż wiadomość
Jezusku mi też się ciepło zrobiło jak przeczytałam 70 tygodniowo... aż wstyd że napisałam 10...MIAŁA BYĆ 1oo!! przecież ja 10 nie zapamiętam no z czym do ludzi matko jedyna...
Uczenie się na ilość nie ma sensu. Tak może można nauczyć się najczęściej używanych słów w danym języku, ale bez kontekstu bardzo trudno je przyswoić. Co do powtarzania- mózg sam to robi jeśli używamy języka, słowa się powtarzają. Jak czytamy, słuchamy, rozmawiamy te najistotniejsze będziemy napotykać i jeśli będą kluczowe dla zrozumienia zasadniczych treści zawartych w komunikacie to końcu dane słowo się nam utrwali. Dlatego podstawa to dużo słuchać, sporo czytać no i najlepiej rozmawiać, używać w swoich wypowiedziach, nawet tych prostych nowo poznanych słówek. Łatwiej uczyć się słówek w kontekście, który już znamy albo blokami tematycznymi. Skoro np. mnie nie interesują rajdy samochodowe, ale interesują mnie badania konsumentów to słówek związanych z motoryzacją nauczę się czytając teksty poświęcone raczej rynkowi handlu samochodami niż czytając o rajdach. Tak samo jeżeli wiem o co chodzi w grywalizacji (okropne spolszczenie, wolę angielskie gamification) to czytając o tym po hiszpańsku czy po włosku łatwiej przyswoję jakieś nowe słówka z tych języków. Mózg tworzy wspomnienia/ ślady pamięciowe wyłącznie pod wpływem emocji, a suche listy słówek są nudne i emocji poza nudą nie wywołują, więc taka nauka nowych słów nie zostanie w pamięci długotrwałej. Poza tym łatwiej zapamiętywać nowe słowa łącząc je z już zgromadzoną wiedzą, z rzeczami, które już są w naszej pamięci długotrwałej dlatego dobrze jest uczyć się nowych słów w kontekście zagadnień, które są już nam znane.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-04-24 o 16:36
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 16:43   #75
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7316741 1]no nie, bo w pewnym momencie to podstawowe słownictwo utrwala się na dobre i staje się naturalne. nikt nie powtarza sobie red - czerwony, blue - niebieski

są różne szkoły tego jak często i jak długo należy powtarzać aby wlazło, zagnieździło się i pozostało w pamięci długotrwałej. mniej więcej: dziś-jutro-za dwa dni, za tydzień, za dwa tygodnie, za miesiąc, za trzy miesiące, za rok. (czuję, że coś zmyślam ale chodzi o zasadę.) Nie ma potrzeby tłuczenia tego samego dzień w dzień.[/QUOTE]

Tak, czesc slownictwa zostaje wchlonieta, ale czesc jest w trybie aktywnych powtorek. czyli uczac sie 70 slowek masz codziennie 210 (te z dzis, wczoraj, przedwczoraj), dodatkowo reszta powtorek czyli te ktorych uczylas sie tydzien i miesiac temu... wiesz o co mi chodzi?

dlatego uwazam, ze latwiej uczyc sie mniejszej ilosci slowek. 20-30 tygodniowo to taka szczera liczba (do tego powtorki).
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 18:22   #76
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

zrozumiałam, że chodzi o 70 słówek tygodniowo, nie dziennie.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 18:24   #77
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7319556 1]zrozumiałam, że chodzi o 70 słówek tygodniowo, nie dziennie.[/QUOTE]

To ja namieszalam. Zrozumialam, ze dziennie, a napisalam, ze tygodniowo.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-29, 18:20   #78
201708071238
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 20
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

1. Imię / Nick (opcjonalnie)
Stroopwafel

2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Do wyzwania wybralam niderlandzki i francuski. (A1)

3. Jaki jest Twój cel w ten rok?
Chcialabym dojsc do poziomu B1 w obu jezykach.

4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
Najwiekszym problemem jest brak systematycznosci.

5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Na poczatku bede korzystac z de opmaat i stap 1 do niderlandzkiego, a do francuskiego musze cos kupic. Na razie bede korzystac z tego, co znajde w internecie.


Biore sie dopiero za nauke, ale mam nadzieje, ze uda mi sie jeszcze sporo zrobic dzisiaj.

A jak wam idzie?
201708071238 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-29, 18:42   #79
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Ja staram się codziennie coś robić z angielskiego. Wczoraj kupiłam książkę po angielsku "Kiedy odszedłeś" i czytam po rozdziale i zapisuję na pustych fiszkach słowa, których nie znam. Poza tym uczę się na zajęcia, które mam raz w tygodniu, robię zadania. Jednak muszę przyznać, że gdyby nie te lekcje to moja nauka angielskiego stałaby raczej w miejscu
Ja jednak potrzebuję tych lekcji, mam większą motywację do nauki. Myślę czy od września nie wziąć dwóch godzin tygodniowo, bo bardzo mi się podobają te zajęcia i szczerze z całego serca podziwiam ludzi, którzy sami uczą się angielskiego i całkiem nieźle im to idzie .
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-29, 18:59   #80
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Stroopwafel a skad taka kombinacja języków (podejrzewam miejsce zamieszkania jako powod) ?
U mnie tez bardzo duzo daja zajecia z francuskiego, coraz bardziej podoba mi sie jezyk. Mam swietna lektorke, miedzy zajeciami mam malo czasu (duzo pracuje), ale robie powtorki, ogladam vlogi na youtube, robie baze slowek...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-29, 21:00   #81
201708071238
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 20
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Stroopwafel a skad taka kombinacja języków (podejrzewam miejsce zamieszkania jako powod) ?
Od dwoch miesiecy mieszkam w Holandii, wiec chcialabym nauczyc sie niderlandzkiego. A francuski podobal mi sie juz od dluzszego czasu i w koncu zdecydowalam sie na nauke.
201708071238 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-30, 13:01   #82
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Tak, czesc slownictwa zostaje wchlonieta, ale czesc jest w trybie aktywnych powtorek. czyli uczac sie 70 slowek masz codziennie 210 (te z dzis, wczoraj, przedwczoraj), dodatkowo reszta powtorek czyli te ktorych uczylas sie tydzien i miesiac temu... wiesz o co mi chodzi?

dlatego uwazam, ze latwiej uczyc sie mniejszej ilosci slowek. 20-30 tygodniowo to taka szczera liczba (do tego powtorki).
Nie ma jednej skutecznej metody (również ilościowej) dopasowanej do każdego człowieka. Ilość słówek powinna być też uzależniona od efektów jakie chcemy uzyskać i ilości języków, których się uczymy, bo czym innym jest przyswoić tygodniowo 70 słówek z angielskiego, a czym innym 70 z angielskiego + 70 z niemieckiego + 70 z hiszpańskiego + 70 z rosyjskiego Mam okazję obserwować postępy osób, które od pół roku co tydzień uczą się takiej ilości słów i niektórzy podskoczyli od A1 do słabego B1. Wiadomo, że większość słówek najpierw potrafimy zastosować biernie, ale potem spotykamy je w artykułach, filmach, książkach i łatwiej nam przychodzi używanie czynne.

Poza tym złapałam w pracy zapalenie płuc i weekend spędzam na pisaniu zaległych prac po niemiecku, jestem w trakcie pierwszej i mam dosyć
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-04, 19:08   #83
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Wracam po majówce do intensywnej nauki.
Zrobione:
- Espanol en episodios - do 7 odcinka, powtarzam sobie gramatykę, więc teraz zaimki wskazujące i dzierżawcze, czasowniki nieregularne, zaczynam czasy przeszłe- tak jak Cecylia porusza tematykę na zajęciach. Poszerzam o książki, które mam. Bardzo fajna powtórka łącząca przyjemne z pożytecznym.
-z Espanol Comunicate sin problemas, rozumienie tekstu czytanego "El orgien del libro" 100% na 100%. Znalazłam zwroty do rozprawek i spróbuję napisać rozprawkę ze str.117 o pozytywnych i negatywnych skutkach korzystania z internetu
Zerkam na str. 60-62, żeby przy okazji powtórzyć różne zwroty z zakresu środków stylistycznych służących argumentowaniu
- czytam lekturę uproszczoną "Mas que un gato en Sierra Nevada"
-słucham po włosku na YT filmików z serii Visionary Leader na dream coffee channel, dziś połowę filmiku o poszukiwaniu wiedzy
- na czytniku po angielsku 2 książki, Mindware Richard Nisbett i The Power of habit. Szczególnie w Mindware zdarzają się nowe, ciekawe słówka.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-05, 14:53   #84
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Ja niestety jestem teraz mocno ograniczona z nauką angielskiego
W ogóle to tak sobie pomyślałam dlaczego na studiach jest tyle niewartościowych przedmiotów zamiast zwiększyć ilość języków.
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-05, 19:37   #85
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Angielski na dziś: artykuł "Posion People" z Psychology Today (dostępny on line). Wypisałam sobie trochę ciekawych słówek i kolokacji.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-05, 19:57   #86
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Hej wszystkim nowym
Stroopwafel - świetny nick

Mój shred kwietniowy, czyli przynajmniej godzina niemieckiego codziennie udany. 3 razy odpuściła, ale zawsze jakiś powód miałam. Tylko, że rezultaty nie są aż takie jak myślałam. Niestety zwykle wolałam poczytać po niemiecku albo coś obejrzeć niż zrobić gramatykę czy wkuwać słówka. Chyba muszę sobie konkretniej założyć ile gramy w tygodniu itp.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-05, 21:10   #87
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Stroopwafel Pokaż wiadomość
1. Imię / Nick (opcjonalnie)
Stroopwafel

2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Do wyzwania wybralam niderlandzki i francuski. (A1)

3. Jaki jest Twój cel w ten rok?
Chcialabym dojsc do poziomu B1 w obu jezykach.

4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
Najwiekszym problemem jest brak systematycznosci.

5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Na poczatku bede korzystac z de opmaat i stap 1 do niderlandzkiego, a do francuskiego musze cos kupic. Na razie bede korzystac z tego, co znajde w internecie.


Biore sie dopiero za nauke, ale mam nadzieje, ze uda mi sie jeszcze sporo zrobic dzisiaj.

A jak wam idzie?
Do francuskieho znalazlam 2 strony z filmikami z "inteligentnymi" napisami. Pierwsza to YABLA, niestety platna, dodatkowo nie odpowiadajace mi metody platnosci. Ale jest jeszcze strona ILINI - napisy po fr/ang, mozna klikac w slowka i dodawac je do swoich list slowek. Do kazdego filmiku jest dostepny pdf z transkrypcja i tlumaczeniem oraz rozne cwiczenia. Swietna sprawa.
Szukam stron z normalnymi filmami/serialami fr z napisami angielskimi, ale poza youtube troche ciezko o cos nowszego.

Dodatkowo znalazlam w domu 3 samouczki A1-A2. Dwa wydane w Polsce, jeden w Niemczech. Zdecydowalam sie na supermemo i podzielilam material na 4 dni, zeby sobie przypomniec co nieco, moze ulecialy jakies slowka czy odmiany.
Czyli w przyszlym tygodniu, jak dobrze pojdzie, zaczne B1. Potrzebuje jakichs dobrych materialow, trzeba bedzie znowu szukac. Jak zawitam do Polski to od razu kupuje 2. i 3. czesc supermemo do francuskiego, uwielbiam te ksiazeczki - skondensowana wiedza, bez niepotrzebnych ozdobnikow czy kolorow.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-05, 21:54   #88
201708071238
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 20
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Hej wszystkim nowym
Stroopwafel - świetny nick
Dziekuje!



Mnie sie troche plany zmienily bo wzielam sie za szwedzki, zamiast francuskiego. Moj chlopak chcial sie uczyc jakiegos jezyka ze mna i padlo na szwedzki. Na razie przerobilismy kilka lekcji na Duolingo.
201708071238 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-06, 11:02   #89
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Do francuskieho znalazlam 2 strony z filmikami z "inteligentnymi" napisami. Pierwsza to YABLA, niestety platna, dodatkowo nie odpowiadajace mi metody platnosci. Ale jest jeszcze strona ILINI - napisy po fr/ang, mozna klikac w slowka i dodawac je do swoich list slowek. Do kazdego filmiku jest dostepny pdf z transkrypcja i tlumaczeniem oraz rozne cwiczenia. Swietna sprawa.
Szukam stron z normalnymi filmami/serialami fr z napisami angielskimi, ale poza youtube troche ciezko o cos nowszego.

Dodatkowo znalazlam w domu 3 samouczki A1-A2. Dwa wydane w Polsce, jeden w Niemczech. Zdecydowalam sie na supermemo i podzielilam material na 4 dni, zeby sobie przypomniec co nieco, moze ulecialy jakies slowka czy odmiany.
Czyli w przyszlym tygodniu, jak dobrze pojdzie, zaczne B1. Potrzebuje jakichs dobrych materialow, trzeba bedzie znowu szukac. Jak zawitam do Polski to od razu kupuje 2. i 3. czesc supermemo do francuskiego, uwielbiam te ksiazeczki - skondensowana wiedza, bez niepotrzebnych ozdobnikow czy kolorow.
Może to Ci się przyda?
http://www.bbc.co.uk/languages/french/mafrance/
Na YT jest fajny kanał Learn French with Vincent ;-)
I cały kurs online darmowy miał jakiś amerykański uniwersytet, chyba z Teksasu. Gdzieś też mam link.
Do Francuskiego naprawdę sporo można darmowych materiałów znaleźć. Wystarczy chwilę poszukać. A chyba warto znać bo wczoraj w Lavanguardia czytałam, że Juncker zapowiedział, że instytutcje Unii Europejskiej po Brexicie będą odchodzić od dominacji angielskiego i że on osobiście będzie promował francuski, który sam zna.

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Stroopwafel Pokaż wiadomość
Dziekuje!



Mnie sie troche plany zmienily bo wzielam sie za szwedzki, zamiast francuskiego. Moj chlopak chcial sie uczyc jakiegos jezyka ze mna i padlo na szwedzki. Na razie przerobilismy kilka lekcji na Duolingo.
W takim razie coś dla Ciebie:
https://learningswedish.se/courses/1
Wymaga rejestracji, ale bez wsparcia nauczyciela całkowicie darmowy.
Ja swego czasu zaczynałam od kursu z płytą Wydawnictwa Literackiego Szwedzki Ucz się Sam.
I podstawy gramatyki:
http://www.onlineswedish.com/main.php
Stary kurs, ale pamiętam, że okazał się bardzo przydatny.
Z płatnych fajny jest Swedish Pod 101. Naprawdę dobrze zrobiony.
Ale można się bez niego obyć.
Programy szwedzkiego radia w wersji uproszczonej:
http://sverigesradio.se/sida/default...programid=4916
No i nie ma lepszych słowników niż wydawnictwa Natur och Kultur.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-05-06 o 11:09
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-06, 12:15   #90
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

MaFrance troche juz oklepane, bbc byl jednych z pierwszych darmowych kursow online
a ten kurs z Teksasu faktycznie spoko. Nie pamietam tylko czy B1 tez maja.

Cos tam znajde na pewno
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-21 22:29:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.