Amla- indyjskie olejki do włosów - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-21, 09:22   #1321
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Tak, mam i w proszku i w oleju. Ale tą w proszku rzadko używam do włosów (nie mam do niej cierpliwości ). Zazwyczaj robię z niej maseczki na twarz.
A jak już używasz w proszku do włosów, to jak stosujesz? Którąś metodą z BU, czy całkiem po swojemu?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 11:26   #1322
Anariel
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bournemouth, Anglia
Wiadomości: 2 470
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Ja dzwonilam kiedy beda moje Olejki itd i maja mi dzis dostarczyc do 18, tyle tego kupilam,ze zastanawiam sie co najpierw wyprobowac :P
__________________
-Od grudnia 2008 zapuszczam włosy
-Dłudość z dnia 01.09 - 40cm
-Cel:50cm
-Od Lipca 2009 dbam o paznokcie


Anariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 12:45   #1323
vinga9669
Raczkowanie
 
Avatar vinga9669
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 222
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Dziewczyny, co to jest to BU?
vinga9669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 12:58   #1324
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Anariel Pokaż wiadomość
Ja dzwonilam kiedy beda moje Olejki itd i maja mi dzis dostarczyc do 18, tyle tego kupilam,ze zastanawiam sie co najpierw wyprobowac :P
A co kupiłaś?

Cytat:
Napisane przez vinga9669 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co to jest to BU?
www.biochemiaurody.com
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 13:19   #1325
Anariel
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bournemouth, Anglia
Wiadomości: 2 470
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

To juz sie chwale :P

-Amla Gold Hair Oil - Dabur
-Amla Herbal Hair Oil - Hesh Ancient Formulae
-Brahmi Amla Enriched Herbal Hair Oil - Hesh Ancient Formulae
-Maka Powder - Hesh
-Multani Mati - Hesh
-Vatika Naturals -Hot Oil Treatment - Deep Conditioning - Dabur
-Vatika Naturals - Hot Oil Treatment - Intensive Nourishment - Dabur
-Amla Herbal Shampoo - Hesh Ancient Formulae
-Amla Plus Herbal Hair Emami
-Heena Herbal Shampoo - Hesh Ancient Formulae
-Heenara Hair Oil - Hesh Naturoriche

To by bylo na tyle
__________________
-Od grudnia 2008 zapuszczam włosy
-Dłudość z dnia 01.09 - 40cm
-Cel:50cm
-Od Lipca 2009 dbam o paznokcie


Anariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 13:36   #1326
Rogalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 54
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

ja tez kupowalam amle z Darbura i jasmin, rozne olejki kokosowe z ziolami i vatike, kupowalam nawet dla kolezanek poniewaz market hinduski mam calkiem blisko. Jakiegos super efektu nie widzialam.
Po przeczytaniu skladu zwatpilam i teraz olejek lezy odlogiem.

Wole zwykla oliwe z oliwek albo olej z pestek winogron, dodac do tego witamine A+E i pewnie mam wiekszy z tego pozytek. Zwykla pokrzywa splukuje wlosy i pije ja w herbatce. Niestety wlosy choc blyszczace i tak mi wypadaja, bardzo sie przerzedzily na czole. Nikt w rodzinie nie ma lysiny a obawiam sie, ze takie zawysokie czolo mnie czeka.

Zauwazylam, ze duzo mlodych kobiet ma wlasnie problem z wypadaniem wlosow nie tylko na calej glowie ale szczegolnie na przodzie glowy.
Rogalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 13:41   #1327
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Anariel Pokaż wiadomość
To juz sie chwale :P

-Amla Gold Hair Oil - Dabur
-Amla Herbal Hair Oil - Hesh Ancient Formulae
-Brahmi Amla Enriched Herbal Hair Oil - Hesh Ancient Formulae
-Maka Powder - Hesh
-Multani Mati - Hesh
-Vatika Naturals -Hot Oil Treatment - Deep Conditioning - Dabur
-Vatika Naturals - Hot Oil Treatment - Intensive Nourishment - Dabur
-Amla Herbal Shampoo - Hesh Ancient Formulae
-Amla Plus Herbal Hair Emami
-Heena Herbal Shampoo - Hesh Ancient Formulae
-Heenara Hair Oil - Hesh Naturoriche

To by bylo na tyle
No widze, ze swir jak ja zart oczywiscie. Ta heenara ma w skladzie amle?

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Rogalia Pokaż wiadomość
ja tez kupowalam amle z Darbura i jasmin, rozne olejki kokosowe z ziolami i vatike, kupowalam nawet dla kolezanek poniewaz market hinduski mam calkiem blisko. Jakiegos super efektu nie widzialam.
Po przeczytaniu skladu zwatpilam i teraz olejek lezy odlogiem.

Wole zwykla oliwe z oliwek albo olej z pestek winogron, dodac do tego witamine A+E i pewnie mam wiekszy z tego pozytek. Zwykla pokrzywa splukuje wlosy i pije ja w herbatce. Niestety wlosy choc blyszczace i tak mi wypadaja, bardzo sie przerzedzily na czole. Nikt w rodzinie nie ma lysiny a obawiam sie, ze takie zawysokie czolo mnie czeka.

Zauwazylam, ze duzo mlodych kobiet ma wlasnie problem z wypadaniem wlosow nie tylko na calej glowie ale szczegolnie na przodzie glowy.
Rogalia mam to samo tyle, ze po Vatice pojawilo sie troche odrastajacych kudelkow ale cienszych niz reszta wlosow. Bardzo sobie chwale te hinduskie "cuda" i jak narazie nie wyobrazam sobie zastapic calkowicie te rzeczy chemia. Oliwy tez uzywam robiac rozne mikstury. Rogalia witamine A stosujesz w plynie? Jezeli tak to moge wiedziec gdzie nabylas? W Polsce wydaje sie ja na recepte nie wiem jak jest tutaj w Anglii dlatego pytam.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 13:43   #1328
Anariel
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bournemouth, Anglia
Wiadomości: 2 470
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Hhehhee jak mnie wzielo to na maksa
Heenara ma alme
Generalnie wlazlam na strone i wyszukalam wszystko co powoduje przyspieszenie porostu wlosow. I tak jakos sie zebralo No i do twarzy tez cos
__________________
-Od grudnia 2008 zapuszczam włosy
-Dłudość z dnia 01.09 - 40cm
-Cel:50cm
-Od Lipca 2009 dbam o paznokcie


Anariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 13:49   #1329
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Anariel Pokaż wiadomość
Hhehhee jak mnie wzielo to na maksa
Heenara ma alme
Generalnie wlazlam na strone i wyszukalam wszystko co powoduje przyspieszenie porostu wlosow. I tak jakos sie zebralo No i do twarzy tez cos
Ja mialam Heenare w proszku. Amla jest podobno swietna na porost i wzrost wlosow, ale ty juz to wiesz.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 15:06   #1330
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
A jak już używasz w proszku do włosów, to jak stosujesz? Którąś metodą z BU, czy całkiem po swojemu?
Stosowałam w sumie 3 metody:
- wymieszanie amli z miodem i ociupinką wody - stosowane po myciu. To było straszne doświadczenie jak dla mnie . Cała ta mieszanka ciekła po mnie i zachlapywałam wszystko wokół. Już tego raczej nie powtórzę, choć efekt końcowy muszę powiedzieć był fajny.
- dodanie amli do maski do włosów i tak trzymanie z 20 min. Ta metoda już było okej poza tym, że akurat miałam jasny ręcznik, a amli nie da się tak do końca wypłukać z włosów nie myjąc ich ponownie, więc się trochę wybrudził (trwale ). Więc ogólnie polecam ciemne ręczniki po stosowaniu amli
- dodanie amli do oleju Amla Dabur - ale to wcierałam tylko w skórę głowy.
Zamierzam jeszcze spróbować amli dorzucić do maski przed myciem (takiej wiesz: żółtko+oleje+dodatki), ale to dopiero pewnie koło weekendu wypróbuję.
Naprawdę polecam wypróbować wszystkie metody, ocenić efekty, nakład pracy i wybrać tą najlepszą dla siebie. Mi najbardziej pasuje dodawanie do gotowej maski - bo jest najwygodniejsze . Ale też daje z tych wszystkich metod najmniejsze efekty, więc coś za coś.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 15:47   #1331
Anariel
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bournemouth, Anglia
Wiadomości: 2 470
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

To ja mam jeszcze pytanko czy jak zmyjecie ten olejek szamponem to nakladacie jeszcze jakas odzywke na wlosy czy juz tak zostawiacie?
__________________
-Od grudnia 2008 zapuszczam włosy
-Dłudość z dnia 01.09 - 40cm
-Cel:50cm
-Od Lipca 2009 dbam o paznokcie


Anariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 16:16   #1332
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Anariel Pokaż wiadomość
To ja mam jeszcze pytanko czy jak zmyjecie ten olejek szamponem to nakladacie jeszcze jakas odzywke na wlosy czy juz tak zostawiacie?
Stosowalam odzywke tylko na konce wlosow ze wzgledu na rodzaj moich wlosow, tluste u nasady, suche na koncach.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 16:18   #1333
Anariel
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bournemouth, Anglia
Wiadomości: 2 470
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Dzieki, ja mam takie same wiec chyba tez tak zrobie chociaz kupilam z DABURa odzywki i mnie kusi :P
__________________
-Od grudnia 2008 zapuszczam włosy
-Dłudość z dnia 01.09 - 40cm
-Cel:50cm
-Od Lipca 2009 dbam o paznokcie


Anariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 16:26   #1334
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Anariel Pokaż wiadomość
Dzieki, ja mam takie same wiec chyba tez tak zrobie chociaz kupilam z DABURa odzywki i mnie kusi :P
zastosuj ja na koncowki po olejowaniu. Obecnie jestem w trakcie testowania olejku migdalowego i oleju czosnkowego na wlosy wlasnej roboty. Mam zamiar zaopatrzyc sie jeszcze w olej musztardowy, rozmarynowy, olej Kesaw i Sesa, ale po kolei.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 19:14   #1335
Anariel
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bournemouth, Anglia
Wiadomości: 2 470
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Ja nalozylam na cale wlosy odzywke Dabur przyspieszajaca porost wlosa Ten olejek Sesa mnie kusi ale u mnie nie ma gdzie kupic, moge na allegro za 0.99 ale przesylka 6 funtow I tak szukam i szukam...
__________________
-Od grudnia 2008 zapuszczam włosy
-Dłudość z dnia 01.09 - 40cm
-Cel:50cm
-Od Lipca 2009 dbam o paznokcie


Anariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 19:18   #1336
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Anariel Pokaż wiadomość
Ja nalozylam na cale wlosy odzywke Dabur przyspieszajaca porost wlosa Ten olejek Sesa mnie kusi ale u mnie nie ma gdzie kupic, moge na allegro za 0.99 ale przesylka 6 funtow I tak szukam i szukam...
Ja tez szukalam go tutaj i lipa, nawet pan hindus co sprzedaje w moim ulubionym sklepie upieral sie, ze chodzi na pewno o olej sesa-mowy czyli sezamowy. Anariel jak namierze ten olejek dam ci zaraz cynk.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 19:21   #1337
Anariel
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bournemouth, Anglia
Wiadomości: 2 470
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Pomylilam allegro z ebay :P Na ebay jest za 0.99 plus 6 funtow przesylka. Wlasnie ja tez szukam, jak znajde przed Toba to tez sie odezwe... Dziwne bo jak szukalam w necie to popularny sie wydaje... ale nie w UK.
__________________
-Od grudnia 2008 zapuszczam włosy
-Dłudość z dnia 01.09 - 40cm
-Cel:50cm
-Od Lipca 2009 dbam o paznokcie


Anariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 19:24   #1338
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Stosowałam w sumie 3 metody:
- wymieszanie amli z miodem i ociupinką wody - stosowane po myciu. To było straszne doświadczenie jak dla mnie . Cała ta mieszanka ciekła po mnie i zachlapywałam wszystko wokół. Już tego raczej nie powtórzę, choć efekt końcowy muszę powiedzieć był fajny.
- dodanie amli do maski do włosów i tak trzymanie z 20 min. Ta metoda już było okej poza tym, że akurat miałam jasny ręcznik, a amli nie da się tak do końca wypłukać z włosów nie myjąc ich ponownie, więc się trochę wybrudził (trwale ). Więc ogólnie polecam ciemne ręczniki po stosowaniu amli
- dodanie amli do oleju Amla Dabur - ale to wcierałam tylko w skórę głowy.
Zamierzam jeszcze spróbować amli dorzucić do maski przed myciem (takiej wiesz: żółtko+oleje+dodatki), ale to dopiero pewnie koło weekendu wypróbuję.
Naprawdę polecam wypróbować wszystkie metody, ocenić efekty, nakład pracy i wybrać tą najlepszą dla siebie. Mi najbardziej pasuje dodawanie do gotowej maski - bo jest najwygodniejsze . Ale też daje z tych wszystkich metod najmniejsze efekty, więc coś za coś.
Dzięki To muszę się do tego zabrać, jak będę miała więcej czasu
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 19:26   #1339
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Anariel Pokaż wiadomość
Pomylilam allegro z ebay :P Na ebay jest za 0.99 plus 6 funtow przesylka. Wlasnie ja tez szukam, jak znajde przed Toba to tez sie odezwe... Dziwne bo jak szukalam w necie to popularny sie wydaje... ale nie w UK.
A zagladalas na te strone www.alibaba.com? Tyle, ze nie widze aby to byl sklep online a moze ta moja slepota
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 13:29   #1340
Rogalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 54
Smile Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Madzienka niestety z kapsulki, ale moze jak pojade na wakacje to uda mi sie zalatwic wit A w plynie.
Ja wlasnie przez chemie zrezygnowalam z olejkow amli, tam jest olej pararfinowy i jakies C...., a ten olej jak parafina, podobno jak cos rozpusci w sobie to nie oddaje. Moja przyjaciolka Kalpana nie uzywa tych olejkow ( siostra jej robi wlasnorecznie olejki i przysyla z Indii) i jakos nie widze w markecie, zeby hinduski to kupowaly, raczej my )

Podobno najzdrowszym olejem na wszelkie mikstury jest olej lniany. Poprosilam mame zeby mi kupila ale w ciemnej butelce.

Edytowane przez Rogalia
Czas edycji: 2009-07-22 o 13:31
Rogalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 13:45   #1341
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Rogalia Pokaż wiadomość
Madzienka niestety z kapsulki, ale moze jak pojade na wakacje to uda mi sie zalatwic wit A w plynie.
Ja wlasnie przez chemie zrezygnowalam z olejkow amli, tam jest olej pararfinowy i jakies C...., a ten olej jak parafina, podobno jak cos rozpusci w sobie to nie oddaje. Moja przyjaciolka Kalpana nie uzywa tych olejkow ( siostra jej robi wlasnorecznie olejki i przysyla z Indii) i jakos nie widze w markecie, zeby hinduski to kupowaly, raczej my )

Podobno najzdrowszym olejem na wszelkie mikstury jest olej lniany. Poprosilam mame zeby mi kupila ale w ciemnej butelce.
Ja amle tez odstawilam spowrotem na polke ze wzgledu na zawarta w niej parafine ale sa i takie, ktore jej nie posiadaja. Akurat na tej dzielnicy co ja robie zakupy hinduski tez sie zaopatruja w rozne olejki ale do koszyka im nie zagladalm czy maja w nim amle. Najlepsza jest ta naturalna amla to wiadomo. Powiem ci, ze tak sobie myslalam czy oni nam glupkom nie wysylaja czasami jakis badziewi a sami uzywaja naturalnych i czystych olejkow... Olej lniany powiadasz? Stosowalam kiedys i chyba znowu zaczne mi narazie za baze do mikstur sluzy oliwa z oliwek. A nie wiesz jak jest tutaj z olejem lnianym, chyba ciezko co?
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 13:55   #1342
Anariel
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bournemouth, Anglia
Wiadomości: 2 470
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Powiem ci, ze tak sobie myslalam czy oni nam glupkom nie wysylaja czasami jakis badziewi a sami uzywaja naturalnych i czystych olejkow...
Wiesz nie sadze aby tak robili, tym bardziej,ze dziewczyny,ktore stosuja Amle sa zadowolone. No ale nigdy nie wiadomo co jest w pudelku, musialybysmy wszystko same robic aby wiedziec,ze wszystko jest git...
__________________
-Od grudnia 2008 zapuszczam włosy
-Dłudość z dnia 01.09 - 40cm
-Cel:50cm
-Od Lipca 2009 dbam o paznokcie


Anariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 14:03   #1343
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Anariel Pokaż wiadomość
Wiesz nie sadze aby tak robili, tym bardziej,ze dziewczyny,ktore stosuja Amle sa zadowolone. No ale nigdy nie wiadomo co jest w pudelku, musialybysmy wszystko same robic aby wiedziec,ze wszystko jest git...
Anariel mialam na mysli Amle z dodatkiem parafiny i innych substancji chemicznych. Bo, ze Vatika olejek kokosowy jest do kitu nikt mnie nie przekona nawet hinduski. A co do reszty olejkow to pewnych norm na pewno musza sie trzymac i nie moga wypuscic jedynie badziewia i dlatego tez mozna znalezc te czyste bez dodatkow chemii.

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-07-22 o 14:05
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 14:49   #1344
Rogalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 54
Talking Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Madzienka no wlasnie nie widzialam amli bez parafiny bo wtedy bym kupila.

http://www.oleofarm.com.pl/oleje_swiata.php tutaj jest polska strona o olejach swiata, ale nie patrzylam na ceny, na pewno sa drogie, bo butelka 500ml oleju lnianego kosztuje okolo 100zl. Takie ze sklepu po 30zl za litr sa malo uzyteczne, bo co cenne szybko sie utlenia pod wplywem swiatla i podczas produkcji.

Co do zagladania w koszyki ja tez nie patrze co hinduski kupuja, ale mam sporo znajomych i pytalam dziewczyn czego uzywaja do wlosow, najczesciej odzywek zachodnich albo swieze oleje i same cos kombinuja.
Rogalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 15:02   #1345
Anariel
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bournemouth, Anglia
Wiadomości: 2 470
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Rogalia jak przeszkadza Ci parafina to kup sobie Amle w proszku...

A z olejkow ten np. nie ma parafiny:
http://www.spicesofindia.co.uk/cgi-b...HBE054#aHBE054
__________________
-Od grudnia 2008 zapuszczam włosy
-Dłudość z dnia 01.09 - 40cm
-Cel:50cm
-Od Lipca 2009 dbam o paznokcie


Anariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 15:34   #1346
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Rogalia Pokaż wiadomość
Madzienka no wlasnie nie widzialam amli bez parafiny bo wtedy bym kupila.

http://www.oleofarm.com.pl/oleje_swiata.php tutaj jest polska strona o olejach swiata, ale nie patrzylam na ceny, na pewno sa drogie, bo butelka 500ml oleju lnianego kosztuje okolo 100zl. Takie ze sklepu po 30zl za litr sa malo uzyteczne, bo co cenne szybko sie utlenia pod wplywem swiatla i podczas produkcji.

Co do zagladania w koszyki ja tez nie patrze co hinduski kupuja, ale mam sporo znajomych i pytalam dziewczyn czego uzywaja do wlosow, najczesciej odzywek zachodnich albo swieze oleje i same cos kombinuja.
Tylko, ze te swoje wlosy chyba raczej dzieki odzywkom zachodnim nie zawdzieczaja. A tamte oleje znam, wlasnie je stosowalam, tyle, ze juz wtedy byly drogie i "pruly" po kieszeni.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 16:27   #1347
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Chyba już pytałam ale nie otrzymałam odpowiedzi. Czy któraś z was próbowała zalać na jakieś 2 tyg. pudry z amli czy eclipty olejem kokosowym lub innym naturalnym w celu zmacerowania? Może to jest dobry sposób na fajny olej.
Na stronie Różańskiego jest przepis na zrobienie w ten sposób oleju łopianowego. Już się przybieram pół roku żeby to zrobić ale nie mogę się jakoś zabrać.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-07-22 o 16:29
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:55   #1348
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Chyba już pytałam ale nie otrzymałam odpowiedzi. Czy któraś z was próbowała zalać na jakieś 2 tyg. pudry z amli czy eclipty olejem kokosowym lub innym naturalnym w celu zmacerowania? Może to jest dobry sposób na fajny olej.
Na stronie Różańskiego jest przepis na zrobienie w ten sposób oleju łopianowego. Już się przybieram pół roku żeby to zrobić ale nie mogę się jakoś zabrać.
Nigdy nie robilam czegs takiego, za to, zalalam czosnek oliwa z oliwy i ze wzgledu, ze nie chcialo mi sie czekac dwa tygodnie na zmacerowanie sie olejku uzylam go juz po dobie.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 20:00   #1349
Anariel
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bournemouth, Anglia
Wiadomości: 2 470
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Myslicie,ze moge co noc uzywac Olejkow na wlosy skoro rano uzywam Nisim Fast?
__________________
-Od grudnia 2008 zapuszczam włosy
-Dłudość z dnia 01.09 - 40cm
-Cel:50cm
-Od Lipca 2009 dbam o paznokcie


Anariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 20:07   #1350
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Anariel Pokaż wiadomość
Myslicie,ze moge co noc uzywac Olejkow na wlosy skoro rano uzywam Nisim Fast?
Dlaczego nie? Coz stoi na przeszkodzie?
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 21:38:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.