Rossmann- wymiana towaru? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > ROSSMANNiaczki

Notka

ROSSMANNiaczki Forum ROSSMANNiaczki to miejsce, w którym znajdziesz informacje o promocjach sieci Rossmann, konkursach, kodach promocyjnych przeznaczonych tylko dla Wizażanek.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-27, 13:06   #1
klaudynaeL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 41

Rossmann- wymiana towaru?


Hej, chciałabym się dowiedzieć czy mam w ogóle prawo do wymiany/oddania zakupionego towaru w Rossmannie ?
Kupiłam wczoraj tusz do rzęs , wcześniej prosiłam panią ekspedientkę o pomoc, doradziła mi tusz Max Factor Fallse lash effect. i nawet mi go podała. Dodam że poprosiłam o czarny kolor bo nie chciałam 'wtopic' i kupic innego. wróciłam do domu i okazało się że tusz jest brązowy! i mimo wszystko chciałabym czarny ;( Napiszcie mi proszę, czy wogóle mam jakaś szanse na wymianę czy muszę się pogodzić ze stratą 50 zł ?
klaudynaeL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 13:10   #2
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

idz i powiedz ze dala Ci inny kolor niz chcialas.powinna wymienic
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 13:12   #3
klaudynaeL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 41
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Próbowałam znaleźć coś w Internecie na temat wymiany rożnych kosmetyków właśnie w Rossmanie i podobno robią mega problemy ;/ 'bo można coś dolac, dosypac albo używac' ;/
klaudynaeL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 13:16   #4
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

no nie wiem
jak nie pojdziesz to napewno sie nie dowiesz
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 13:39   #5
klaudynaeL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 41
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

jasne ;D zaraz się wybieram, tylko myślałam , że ktoś coś moze próbowal wymienic i czy sie udało
klaudynaeL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:41   #6
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Ja dzisiaj w sklepie spożywczym wymieniłam miód, bo jak się okazało był w nim czyjś plaster opatrunkowy
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:14   #7
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

mają napisane u nich - że wymian dokonują tylko w szczególnych przypadkach w twoim powinni wymienić
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 15:55   #8
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

W tym roku wymieniałam w Rossie krem, zamiast na dzień, wzięłam na noc. Na podstawie paragonu wymieniła mi na właściwy Musiałam tylko na managera poczekać, i się podpisać na paragonie.
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 21:23   #9
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

nie wymienia , zapakowany krem to co innego a tusz niestety jest otwarty i nawet nie tyle ze mozna cos dosypac co poprostu oddac stary taki sam - nie da sie tego sprawdzic. Na przyszłość trzeba sprawdzac a nie wierzyc na slowo ze czarny , ekspedientka tez czlowiek mogla sie pomylic.
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 22:03   #10
BunnyMoon
Raczkowanie
 
Avatar BunnyMoon
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 411
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Oczywiscie ze da sie sprawdzic czy stary tusz czy nowy, od razu cos takiego widac, podstawa jest paragon a reszta zalezy od osoby z ktora to sie bedzie zalatwialo, ale tusz to ciezka sprawa, choc taki Ross nie powinien robic problemow.
BunnyMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 22:15   #11
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

no ale tuszu nikt nie bedzie ogladal i sprawdzal czy wyschniety czy nie :P chodzilo mi ze wizualnie np. ze polowy zelu pod prysznic nie ma da sie odrazu zauwazyc a przy tuszu nie;p

nie przyjma tuszu i ja w sumie tez nie chcialabym kupic potem tuszu po kims ;p
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 14:10   #12
Nowar
Raczkowanie
 
Avatar Nowar
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 207
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Kiedyś też miałam bardzo podobną sytuację w Rossmannie. (dość dawno bo jakeś 3 lata temu) Również z tuszem z MF. Pani zamiast czarnego podała mi grafitowy. Zauważyłam to dopiero wieczorem, będąc już w domu. Ale następnego dnia poszłam tam z paragonem, by wymienić ten tusz. I wymieniono mi go na właściwy bez żadnego problemu.
Więc i ty powinnaś spróbować. Może ci go wymienią.

Edytowane przez Nowar
Czas edycji: 2010-07-28 o 14:12
Nowar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 15:25   #13
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Cytat:
Napisane przez klaudynaeL Pokaż wiadomość
Hej, chciałabym się dowiedzieć czy mam w ogóle prawo do wymiany/oddania zakupionego towaru w Rossmannie ?
Kupiłam wczoraj tusz do rzęs , wcześniej prosiłam panią ekspedientkę o pomoc, doradziła mi tusz Max Factor Fallse lash effect. i nawet mi go podała. Dodam że poprosiłam o czarny kolor bo nie chciałam 'wtopic' i kupic innego. wróciłam do domu i okazało się że tusz jest brązowy! i mimo wszystko chciałabym czarny ;( Napiszcie mi proszę, czy wogóle mam jakaś szanse na wymianę czy muszę się pogodzić ze stratą 50 zł ?

Pewnie że Ci wymienią wystarczy, że weźmiesz ze soba paragon i przedstawisz ekspedientce całą sytuacje to nie powinno być problemu..zwłaszcza jeśli pójdziesz tego samego dnia a najlepiej do tej co Ci sprzedała badź doradzała. Ja miałam taką sytuację ale w Naturze..poszłam wyjaśniłam nawet paragonu nie musiałam pokazywać od razu mi wymieniła też jak ty chciałam czarny a wziełam brazowy w pośpiechu i zorientowałam się w domu ale tego samego dnia pojechałam wymieniłam co dobre było to że wszystkie czarne pochowali a same brązowe powykładali....
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 18:36   #14
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Poza tym akurat w rosmannach te ich tusze nie są nigdy pozaklejane (przynajmniej w tych moich) i sama jak kupuje to otwieram i patrze czy nowka sztuka, niestety niby sie nie powinno ale nieraz wziełam tusz co widać, że był otwierany i może nawet komuś posłużyl za tester :/
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:52   #15
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
Poza tym akurat w rosmannach te ich tusze nie są nigdy pozaklejane (przynajmniej w tych moich) i sama jak kupuje to otwieram i patrze czy nowka sztuka, niestety niby sie nie powinno ale nieraz wziełam tusz co widać, że był otwierany i może nawet komuś posłużyl za tester :/

właśnie ja wczoraj byłam w rossmanie i chciałam kupić podkład w musie i co eksedientka zrobiła podkład który nie był testerem a był otwarty i użyty kilka krotnie otworzyła i położyła na półkę za testerami masakra!!
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 12:37   #16
klaudynaeL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 41
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Na szczęscie udało mi się wymienic Tylko Pani robiła mały problem , bo 'mogłam cos dosypac ' ;P ale spytałam grzecznie czy wyglądam na psychola i się uśmiechnęłam i udało się ;D jest czarny
klaudynaeL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 16:55   #17
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Kurcze, ja dzis tez sama sie pomylilam z pospiechu i wzielam inny odcien podkladu niz biorę zawsze... Mysle, ze nie bedzie zadnego problemu. Jutro musze czym predzej podejsc do ekspedientki. :|
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:49   #18
Shawna
Wtajemniczenie
 
Avatar Shawna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 2 254
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Ja kiedyś byłam świadkiem w rossminnie jak dziewczyna chciała wymienić podkład bo kupiła zły kolor. nie wymieniono jej.
__________________
A czas mija...
Shawna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 18:28   #19
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Mnie tez nie wymienili. ;]
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 07:31   #20
nelijah
Raczkowanie
 
Avatar nelijah
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 97
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Na wymianę zakupionego towaru macie w Rossmannie 7 dni, oczywiście tylko i wyłącznie z paragonem. Jak np. kupicie krem na dzień a chciałyście na noc, a jest on oryginalnie zafoliowany w każdym sklepie muszą wam go przyjąć, bo macie prawo go wymienić jeżeli jest pełnowartościowy. Tak samo jeśli np. kupicie krem nawilżający, a wysusza wam skórę, możecie w Rossmannie złożyć reklamację bezpośrednio do producenta, po 2 tygodniach otrzymacie odpowiedź ( w szczególnych przypadkach miesiąc). Nie można wymieniać kosmetyki kolorowej, produktów dla dzieci, artykułów spożywczych. Zwrotom nie podlegają artykuły, które nie są oryginalnie zapakowane. Jeśli chodzi o produkty do makijażu nie są one wymieniane, ze względu na bezpieczeństwo i zapewnienie wysokiej jakości produktów. Żadna z Nas nie chciałabym kupić np. tuszu, który przed chwilą oddała inna klientka. Tak więc dobra rada, aby zawsze przed zapłacenie przy kasie każdy produkt do makijażu jednak otworzyć, sprawdzić czy maskara ma ok szczoteczkę, czy pędzelek od błyszczyku nie jest rozdwojony albo puder pokruszony. Można dzięki temu zaoszczędzić później czas, nerwy i pieniądze.
nelijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 09:10   #21
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Można się powołać na niezgodność towaru z umową.

Ja dla bezpieczeństwa kupuję tusze zafoliowane co niestety bardzo zawęża wybór.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 20:13   #22
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Wszystko zależy od tego, na kogo trafisz. Czasami wymieniają bez problemu, czasami wymieniają nie szczędząc słów że nie powinno tak się robić, a czasami odmawiają. Sama jeszcze nigdy nic nie wymieniałam, jednak słyszałam sporo takich historii

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez nelijah Pokaż wiadomość
Na wymianę zakupionego towaru macie w Rossmannie 7 dni, oczywiście tylko i wyłącznie z paragonem. Jak np. kupicie krem na dzień a chciałyście na noc, a jest on oryginalnie zafoliowany w każdym sklepie muszą wam go przyjąć, bo macie prawo go wymienić jeżeli jest pełnowartościowy. Tak samo jeśli np. kupicie krem nawilżający, a wysusza wam skórę, możecie w Rossmannie złożyć reklamację bezpośrednio do producenta, po 2 tygodniach otrzymacie odpowiedź ( w szczególnych przypadkach miesiąc). Nie można wymieniać kosmetyki kolorowej, produktów dla dzieci, artykułów spożywczych. Zwrotom nie podlegają artykuły, które nie są oryginalnie zapakowane. Jeśli chodzi o produkty do makijażu nie są one wymieniane, ze względu na bezpieczeństwo i zapewnienie wysokiej jakości produktów. Żadna z Nas nie chciałabym kupić np. tuszu, który przed chwilą oddała inna klientka. Tak więc dobra rada, aby zawsze przed zapłacenie przy kasie każdy produkt do makijażu jednak otworzyć, sprawdzić czy maskara ma ok szczoteczkę, czy pędzelek od błyszczyku nie jest rozdwojony albo puder pokruszony. Można dzięki temu zaoszczędzić później czas, nerwy i pieniądze.
Dokładnie, przy kasie mamy już pewność, że chcemy to kupić, a jak coś jest naruszone, to trzeba to zgłosić Chociaż pewnie niektóre ekspedientki odłożą na miejsce z nadzieją, że kupi ktoś inny
A jeśli towar jest nienaruszony, to kupujemy z radością, że macałyśmy go tylko my
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 15:42   #23
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Ja miałam identyczną sytuacje , też kupiłam brązowy tusz zamiast czarnego.
Pani by mi wymieniła ale zapodziałam paragon , gdybym go miała , nie było by problemu.
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 15:24   #24
prezesowaaa
Raczkowanie
 
Avatar prezesowaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z krańca świata
Wiadomości: 185
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

orientujecie się czy można wymieniac farby do włosów?
__________________
prezesowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 17:45   #25
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Z farbą raczej nie ma problemu, jeśli jest nie otwierana. Ale nie wiem jak jest na 100%
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 18:02   #26
DiablicaY
Raczkowanie
 
Avatar DiablicaY
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 43
GG do DiablicaY
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

ja ostatnio wymieniałam farbę, powiedziałam, że chciałabym wymienić farbę na inny kolor, bo ten jednak to nie ten co chciałam, pokazałam paragon i bez problemu dostałam zwrot pieniędzy
DiablicaY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 12:43   #27
Efsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 20
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

U nas jest taka zasada - jeśli produkt jest zapakowany w folię jest paragon i ktoś sie pomylił(krem na dzień- na noc) to nie ma problemu. Jednak kosmetyków kolorowych nie wymieniamy(można by sobie poużywać oddać, a kolejny klient dostałby wtedy uzywany). Aby zapobiec problemom z tuszami, każda kasjerka przy kasowaniu pyta się, czy kolor ma być na pewno taki(brązowy, niebieski)jeśli jest inny niż czarny. Zdażają się przeoczenia i jesli klient cofnie się po np godzinie ok, ale jeśli po 3 dniach to nie warto nawet już dyskutować. W przypadku jeśli to wina kasjerki, bo taki Ci podała myślę, że powinni wymienić.
Efsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 14:33   #28
Invicta93
Przyczajenie
 
Avatar Invicta93
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 17
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Ja z wymianą farby na inny odcień,w tej samej cenie,tej samej marki nie miałam problemu.Wystarczył paragon w dowód zakupu.
__________________
'Jedyne więzienie, jakie naprawdę cię ogranicza, istnieje w twoich myślach...'
Invicta93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 19:51   #29
Libertycka
Przyczajenie
 
Avatar Libertycka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

Ja wczoraj miałam dokładnie taką samą sytuację. Kupiłam maskare maybelline rocket w kolorze brązowym bo jak zwykle nie zauważyłam. Na szczęscie otworzyłam ją przed wejściem do auta i zobaczyłam że jest bazowa. poszłam tam od razu z myślą że pani mnie jeszcze pamięta i mi wymieni. Zadzwoniła po jakąś inną babke i ta przychodzi i do mnie z tekstem : wie pani że nie możemy wymieniać towaru? i co teraz. Z takim obużeniem to mówiła. Ale na szczęście wymieniła. musiałam złożyć podpis że dostałam zwrot pieniędzy i takjakby zapłaciłam za nią drugi raz. Dużo problemu o nic robią i jeszcze takie niemiłe ekspedientki u mnie w Rossmanie pracują ; (
Libertycka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 09:40   #30
Inka_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 439
Dot.: Rossmann- wymiana towaru?

I ktoś teraz kupi taki otwierany tusz... Masakra
Inka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum ROSSMANNiaczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-15 02:45:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.