Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-25, 22:29   #1
Myszette
Raczkowanie
 
Avatar Myszette
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 183

Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe


Przepisy z dedykacją dla Beliczka i wszystkich odchudzających się.

1. Ryba pieczona z warzywami
Płat ryby (spory i bez ości), jedna mała cebula i marchewka , estragon-lub ziółko, które się lubi koperek.
Marchewkę obrać i zetrzeć na tarce, cebulę pokroić w kosteczkę, koperek posiekać- wymieszać.
Porcją rybę posypać obwicie przyprawami, ułożyć w foli aluminiowej przysypać mieszanką warzywną . zawinąć w pakiecik i piec 20 minut.-
Najlepiej zjeść z surówką bez ziemniaków.
Lubię bardzo nawet gdy się nie odchudzam

2. Łosoś na parze.
cienki plaster łososia,
1/2 marchewki - przekrojonej wzdłuż,
1/2 pietruszki- j.w.
kawałek selera.
mały brokuł.
zioła, , ząbek czosnku.

Łososia moczyć w wodzie pół godziny, wyjąć posmarować zmiażdżonym ząbkiem czosnku i posypać ziołami.

Włoszczyznę gotować na parze 10 minut. Można gotować w specjalnym garnku albo np. na metalowym sitku w zupełnie zwykłym garnku. Potem dodać łososia , a po 5 minutach brokuł- po kolejnych pięciu zasiadać do jedzenia.
Za tą potrawą przepada mój mąż.

Bardzo się ciesze, że mamy forum kulinarne. Niech nam będzie smacznie!!!
Myszette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 13:31   #2
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

Myszette. Dziś robię Twoją rybke z warzywkami na obadek (o kurcze, jak ja zdrabniam )
Zresztą trzeba wrócić do odchudzanka, bo ważę za dużo Wczorja zorbiliśmy z mężem naszą ulubioną zapiekankę makaronową, któa łaczy w sobie nasze ulubione curry, z jajkiem, z pomidorem, serem i makaronem. ehhh.....
Tracę motywację. Dziewczyny z wątku o "Dietetycznym trollu", chodźcie tu szybko!!!!
zrobiłam osobie czerwoną herbatkę i mam nadzieję, że do wyjazdu do Tunezji schudnę jeszce odrobinkę.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 13:39   #3
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

JA co prawda nie z tego watku (jeszcze) ale wczoraj zjadłam 3 porcje lodów a tez miałam się odchudzać -

A ta ryba brzmi pysznie
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 13:52   #4
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

TRzeba się brać za siebie!!!! ja tez wczoraj jadłam loda z polewą karmelowa z MC donalda
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 14:09   #5
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

A ode mnie przepis prościutki jak konstrukcja cepa W sam raz na upały

Potrzebna jest pierś kurczaka- może być pieczona, gotowana lub duszona. Ja duszę w głębokiej patelni, z ulubionymi przyprawami (wersja leniwa- nalewam wody, rozpuszczam warzywną kostkę bulionową i w to zanurzam mięsko, posypuję przyprawą do grilla ).

Mięso trzeba całkowicie ostudzić (wskazane- nawet wychłodzić w lodówce), potem pokroić- nie za drobno, raczej kawałeczek=kęs

Do tego świeży ogórek- obrać, pokroić wg upodobań- ja zwykle na półplasterki

Wszystko wymieszać z gęstym jogurtem naturalnym (osobiście lubię Bakomę z niezapominajkami), doprawić solą i pieprzem. I na trochę do lodówki.

Potrawka jest jak widać bardzo "prostolinijna" na pewno nie należy do kuchni wyrafinowanej
(do razowego / pełnoziarnistego chleba) ...PYCHA!
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 15:23   #6
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

Cytat:
Napisane przez beliczek
TRzeba się brać za siebie!!!! ja tez wczoraj jadłam loda z polewą karmelowa z MC donalda
Właśnie umyłam okna - tak w ramach ćwiczeń - gimnastycznych (zaraz przed zjedzieniem ruskich )

Hm- dlaczego ja zawzse nie na temat
Idę po przepisy
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 19:44   #7
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

Serek wiejski otwieramy

kroimy w kostke : ogórka zielonego, pomidorek, szczypiorek...
wrzucamy do serka solimy, pieprzymy do smaku- dokladnie mieszamy i wcinamy
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-29, 10:53   #8
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

Ja lubię warzywa duszone na patelni z odrobinką makaronu.Mogą to być gotowe z mrożonki ale wolę po swojemu.Najczęściej używam cukinii,marchewki,selera naciowego,pieczarek.każde warzywko smarzę oddzielnie/na teflonie w łyżeczce oliwy ,króciutko/.Na koniec wrzucam wszystko razem idodaję makaron ugotowany ze 3 łyżki.Podsmażam wszystko na mocnym ogniu przyprawiam przyprawami/wg.upodobania/i dodaję trochę sosu sojowego.aby powstał pyszny niskokaloryczny sosik wlewam kilka łyżek jogurtu naturalnego. Można też zrobić wersę z piersią z kurczaka.
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 11:00   #9
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

lola23! te warzywka musza być przepyszne!!!! zrobie sobie na kolację dzisiaj!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 11:27   #10
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

Są pyszne a co ważne można się tym najeść i nie ma się poczucia że to jakieś zastępcze jedzenie dietowe.Beliczku co dzisiaj u ciebie na obiad?
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 12:56   #11
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

ja dziś jestem na obiadku u teściowej, więc odpada odchudzanie. mięsko pieczone + warzywka + ziemniaki (ale chyba z nich zrezygnuję).
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-29, 17:06   #12
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

Jak było , zrezygnowałaś.Wszystko można jeść liczy się ilość.
Pozdrawiam.
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 17:09   #13
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

LAZY ,jak jeszcze przyrządzasz pierś z kurczaka.Coś czuję że tak samo jak ja bardzo jąlubisz.
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 18:21   #14
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

No, całkiem całkiem ją lubię, Lola

Czasem duszę ją tak jak do tej potrawki, aż zrobi się taki gęsty sosik- do tego góra surówki (zwłaszcza takiej: ogórek zielony, korniszon, rzepka, marchewka, seler naciowy, szczypiorek- po prostu posiekać, zetrzeć, wymieszać- niczym nie okraszać- pyszna i bardzo orzeźwiająca podrzuciłam ją już wielu znajomym ). Też prościutkie (i zdrowe ).

Bywa, że lekko tłukę, solę, pieprzę obtaczam w mące i w jajku, smażę- ale to trochę nudne

Miałam gdzieś przepis na takie trochę nietypowe kieszonki (bez pieczarek itp., tylko z taką jakby masą ziołową), ale dawno nie robiłam i gdzieś posiałam

Aha, jeszcze jeden prosty przepis Trzeba ugotować makaron "nitki" al dente. Na bazie sosu beszamelowego (Loluś, nie podaję przepisu, bo w necie tego pełno, sama robiłam już na różne sposoby ) i szpinaku (rozmrozić, zlać ile się da wody pozostałej po rozmrożeniu) przyrządza się gęstawy, ale lejący sosik.
Pierś kurczaka potłuc, pokroić w paseczki, odrobinkę posolić, delikatnie obtoczyć w mące i obsmażyć krótko na gorącym oleju.
I teraz szybko Złapać porcyjkę makaronu, zwinąć (jak włóczkę w motki ), owinąć paseczkiem mięsa, spiąć wykałaczką. Dosmażyć

Na talerze lub takie miseczko-talerze wylać trochę sosu, wyłożyć zamotane mięsko z makaronem Gotowe.
Nie jest tak pracochłonne, jak się wydaje. Robi się szybko Najwięcej zachodu to ten beszamel na początku


I jeszcze jeden przepis przyszedł mi do głowy- grill tym razem (bo już pora stosowna)
Najpierw marynata z: jogurtu naturalnego, corry, sproszkowanego chili, rozgniecionego czosnku, soli i pieprzu Proporcje wg upodobań, trzeba dobrze wymieszać i potrzymać w tym piersi kuracze (mięsko najpierw solidnie pokłuć widelcem), gdzieś tak przed 2 godziny. Ponadziewać na szpikulce, posmarować oliwą z oliwek i grillować po ok. 5 minut z każdej strony

Uch, na razie to by było na tyle, bo niedawno jadłam, a już robię się głodna
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:05   #15
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Smile Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

Hejo
A ode mnie będzie przepis na tagliatelle z tuńczykiem Znalazłam to kiedyś w Super Linii i robiłam bardzo często, aż przejadło mi się i teraz znów wracam do tego przepisu, jest naprawdę super,a wg tego co napisali, to ma ok. 500-600 kcal.
składniki:
-makaron tagliatelle lub jaki kto lubi
-po pół żółtej i czerwonej papryki
-2 ząbki czosnku
-50g tuńczyka z puszki z zalewie naturalnej
-1 łyżeczka musztardy, sól, pieprz, estragon(ważne!)

Paprykę pokroić w paski i podsmażyć na oleju ze zmiażdżonym czosnkiem, dodać odcedzonego tuńczyka i musztardę i smażyć kilka minut. Na koniec przyprawić estragonem i wymieszać z makaronem
Dla mnie pycha, chociaz moja przyjaciółka stwierdzila, że dla niej to danie jest za suche, ale może za długo przysmażała, bo z tym właśnie tutaj trzeba uważać.
Życzę smacznego
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 13:23   #16
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

To teraz ja z moim chłodnikiem.
Bierzemy pęczek botwinki, siekamy i dusimy w małej ilości wody. Studzimy.
Bierzemy ogóra obieramy, kroimy. Potem pora na ogórka małosolnego (2 - 3 sztuki) - kroimy. Pomidorek pokroić. Można dodać rzodkiewki i koniecznie posiekany koper i szczypiorek w duuuużych ilościach (po pęczku). Wrzucamy wszystko do botwinki, zalewamy litrem kefiru (milko najlepszy), do tego kubeczek albo 2 jogurtu naturalnego. Solimy, pieprzymy, do smaku. Acha i koniecznie trzeba dodać cukru - tak 1 - 2 łyżeczki. I odrobinę cytryny. Wstawiamy do lodówki żeby się porządnie schłodziło. Potem jeszcze tylko jajo na twardo posiekane. I zajadamy. Palce lizać. Zwłaszcza w taki upał.
Tylko uwaga - najlepiej jest zrobić chłodnik dzień wcześniej. Można niestety zapeszyć pogodę i na drugi dzień będzie zimnica
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 21:51   #17
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

Cytat:
Napisane przez Lazy_Morning
Potrzebna jest pierś kurczaka- może być pieczona, gotowana lub duszona. Ja duszę w głębokiej patelni, z ulubionymi przyprawami (wersja leniwa- nalewam wody, rozpuszczam warzywną kostkę bulionową i w to zanurzam mięsko, posypuję przyprawą do grilla ).

Mięso trzeba całkowicie ostudzić (wskazane- nawet wychłodzić w lodówce), potem pokroić- nie za drobno, raczej kawałeczek=kęs

Do tego świeży ogórek- obrać, pokroić wg upodobań- ja zwykle na półplasterki

Wszystko wymieszać z gęstym jogurtem naturalnym (osobiście lubię Bakomę z niezapominajkami), doprawić solą i pieprzem. I na trochę do lodówki.
Dziś zainspirowana Twoim przepisem zrobiłam cos w tym stylu tylko dodalam jeszcze pomidora bo malo mialam ogórka i do jogurtu troche majonezu bo tez sie konczyli PYCHA!!! Jutro tez to zjem

Dzieki za przepisik
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 17:34   #18
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

Cytat:
Napisane przez Evka
Dziś zainspirowana Twoim przepisem zrobiłam cos w tym stylu tylko dodalam jeszcze pomidora bo malo mialam ogórka i do jogurtu troche majonezu bo tez sie konczyli PYCHA!!! Jutro tez to zjem

Dzieki za przepisik
miło mi
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 13:57   #19
madalenadelamur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 27
Dot.: Przepisy smaczne, zdrowe i dietowe

Pierś z kurczaka w sosie cytrynowo-miętowym.
Pierś z kurczaka kroimy w kosteczkę, przyprawiamy do smaku i polewamy miodem.
Pozostawiamy w lodówce pod przykryciem na 24 h. Następnego dnia podpiekamy na ruszcie w piekarniku do uzyskania efektu (karmelizacji).
Następnie wyciskamy sok z cytryny,który wlewamy do małego garnuszka.Miętę siekamy i wrzucamy do rozgrzanego soku dodajemy cukru albo też miodu do smaku.Skarmelizowaną pierś układamy na półmisku i polewamy sosem.
I jeszcze trzeba się troszkę postarać,żeby sos wyszedł w odpowiednim smaku!!!
Pozdrawiam i życzę smacznego
madalenadelamur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.