Jakie studia dla miłośników zwierząt? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-29, 09:41   #151
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jakie studia.

po zootechnice trzeba mieć jakiś pomysł na siebie, żeby pracować w zawodzie, nie ukrywam, że większość pracy jest związana z zwierzętami gospodarskimi (prowadzenie fermy i inne podobne zajęcia, paszoznawstwo etc). Nie polecałabym tego kierunku, bo wydaje mi się, że są po nim średnie szanse na zatrudnienie- skoro kochasz zwierzęta, to zakładam, że praca na fermie towarowej by ci mało odpowiadała :|
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 11:26   #152
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: Jakie studia.

Kiedyś rozważałam wybranie się na zootechnikę, kierując się miłością do zwierząt, ale teraz wiem, że mógłby to być jeden z większych błędów mojego życia.
Zootechnika tak naprawdę nie daje żadnych konkretnych perspektyw(w naszym kraju przynajmniej). By pracować na niektórych stanowiskach trzeba mieć po prostu doświadczenie, nie papierek (przykład - stadnina), część obowiązków może wykonywać weterynarz, a do wielu nie potrzeba żadnej konkretnej wiedzy, a siły fizycznej... Większość ofert pracy to przedstawiciel handlowy, a to chyba nie szczyt marzeń po ukończeniu kierunku.
Dobrym pomysłem jest prowadzeniu gospodarstwa agroturystycznego, ale do tego trzeba mieć pieniądze i ziemię.
Do tego - tak jak Esfira napisała - nijak się nie ma miłość do zwierząt do pracy jako zootechnik. Wiem, że częścią praktyk może być np. praca w hodowli zwierząt futerkowych, a co to za satysfakcja skoro koło Ciebie te słodkie liski będą zabijane?...
Nie polecam...
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 10:09   #153
Ilivehere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 28
Dot.: Jakie studia.

Ogólnie myślałam nad tym aby wyjechać do Niemiec i tam się kształcić na asystenta weterynarza. Myślałam, że tam są szkoły do tego przeznaczone. Myliłam się. Po szkole można normalnie rozpocząć praktyki u weterynarza i nie trzeba do tego mieć studiów związanych z weterynarią. Są to normalne praktyki, za które otrzymuje wynagrodzenie i po ich ukończeniu normalnie przystępuje do pracy. Mogła bym wyjechać, jednak skoro już zdałam maturę chciała bym coś studiować.
No tak wybierając ten kierunek nie bardzo zastanawiałam się nad tym co tak naprawdę będzie się tam odbywało...
Przez to, że czas goni zdecydowałam się złożyć papiery w wybranej szkole na ten profil...
Teraz muszę wykonać tylko przelew i czekać czy mnie przyjmą... w co wątpię, ponieważ nie zdawałam matury z biologii. Nie pytajcie dlaczego, dłuższa historia
Jestem również dobra z niemieckiego i maturę ustną i pisemną z tego przedmiotu zdałam na 100%... Czy mógł by mi ktoś powiedzieć jakie są perspektywy po ukończeniu szkoły języcznej? Oczywiście oprócz nauczyciela, bo ten zawód wykluczam bez wahania! Myślałam bardziej nad tłumaczem...
bardzo was proszę o radę!
Pozdrawiam
Martyna
Ilivehere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 23:12   #154
ojjaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie studia.

To nie jest tak, że ten kierunek nie daje perspektyw, albo inaczej- nie daje ich tym, którzy źle wyobrażają sobie realia pracy w zawodzie zootechnika.
Wiedz, że na tym kierunku nie uczymy się o kotkach, królikach, ale o zwierzętach użytkowych- krowach, świniach, mniej o koniach, owcach czy psach.
Śmieszą mnie oburzone opinie osób, które pomstują na powiązania zootechniki z rolnictwem. Szok. Sama studiuję z istotami, które przyszły na zootechnike, a pyskują, że muszą się uczyć o przeżuwaczach, trawieniu celulozy w żwaczu, okresie wegetacji, białku strawnym itd.
A twierdzą że kochają zwierzęta, ale myślą tylko o kotach czy psach.
Zastanów się jakie zwierzęta kochasz, żeby nie było pomyłek
ojjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-25, 10:38   #155
YellowFlow00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jakie studia dla miłośników zwierząt?

Wybrałam kierunek na WSKZ z zakresu zoopsychologii, studia są dla mnie idealnie dobrane, Bardzo dużo wiedzy wykorzystuję w codziennej pracy. Dodatkowym plusem jest to, że studia są prowadzone w formie online, więc łatwo pogodzić obowiązki zawodowe ze studiami
YellowFlow00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-25 11:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.