Krem nawilżający Iwostin Sensitia-ważne ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-19, 18:50   #1
melancholia 28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Question

Krem nawilżający Iwostin Sensitia-ważne !


Witam.
Bardzo proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu szukam kremu odpowiedniego do mojej problematycznej mieszanej cery i po przeczytaniu wielu dobrych opinii o kremie nawilżającym z firmy Iwostin z serii Sensitia o składzie: Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Vitis Vinifera Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascrobic Acid, Citric Acid , postanowiłam go dziś kupić.
Na drugim miejscu woda z Iwonicz Zdroju bardzo pozytywnie nastawiła mnie do zastosowania kremu. Jednak krem,który kupiłam dziś to chyba jest jakaś stara wersja bo ma inny skład ,tzn. inny niż ta chwalona nowa i boję się,że ten krem nie będzie już tak dobry,tym bardziej,że w składzie zaraz po wodzie ma Paraffinum Liquidum!, który powoduje u mnie wysyp zaskórników.
Czy wie ktoś może czy te dwie wersje mają dużą różnice w działaniu? Bo nie mogę znaleźć informacji o kremie, który akurat nabyłam. Niby szata graficzna opakowania prawie identyczna , jest napisane że krem nawilżający do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergicznej, ale ewidentnie skład inny....
Mój błąd,że na miejscu w aptece nie zwróciłam uwagi na skład, nie zdawałam sobie sprawy,że jest jeszcze jakaś inna (starsza?) wersja kremu nawilżającego Sensitia. Teraz mam problem, bo krem kosztował mnie 40 zł, a może okazać się,że jego działanie jest odwrotne od tego chwalonego na różnych forach.
melancholia 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 19:14   #2
simsalabim
Raczkowanie
 
Avatar simsalabim
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 184
Dot.: Krem nawilżający Iwostin Sensitia-ważne !

Paraffinum liquidum i mineral oil, który jest na trzecim miejscu w składzie kremu, który podałaś to jedno i to samo... to są synonimy.
simsalabim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 19:20   #3
melancholia 28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Krem nawilżający Iwostin Sensitia-ważne !

Cytat:
Napisane przez simsalabim Pokaż wiadomość
Paraffinum liquidum i mineral oil, który jest na trzecim miejscu w składzie kremu, który podałaś to jedno i to samo... to są synonimy.


Aha, dziękuję dobrze wiedzieć.
Jeśli ktoś miał do czynienia z tymi z różnymi wersjami tego kremu to czekam na dalsze wypowiedzi.
melancholia 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 09:24   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Krem nawilżający Iwostin Sensitia-ważne !

no,ostroznie z tym kremem,mnie zmasakrował własnie przez tą parafinową baze...moze do wrazliwej-ale suchej,nieskłonnej do zapychania się ewentualnie nadałby.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 09:34   #5
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Krem nawilżający Iwostin Sensitia-ważne !

Ja mam cerę mieszaną, dlatego też kremy nawilżające używam tylko na noc.
W moim przypadku Iwostin Sensitia jest za ciężki, bardzo tłusty i nie czułam się z nim dobrze. Jeżeli chodzi o markę Iwostin, to zdecydowanie polecam z serii Hydratia: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...eramidami.html , lekki i bardzo dobrze nawilża

Edytowane przez iza89
Czas edycji: 2014-05-21 o 09:35
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 17:32   #6
Enji
Wtajemniczenie
 
Avatar Enji
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lewobrzeże
Wiadomości: 2 661
Dot.: Krem nawilżający Iwostin Sensitia-ważne !

używam żelu do mycia z tej serii i jestem bardzo zadowolona. Myję nim twarz jak i całe ciało. Mam suchą i wrażliwą, alergiczną cerę
Enji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-21 18:32:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.