100% kolagen i eleastyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-06, 16:32   #1
weyda12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 121

100% kolagen i eleastyna


Witam,

Mam pytanie czy te produkt który umieściłam poniżej mogę używać bezpośrednio na twarz i okolice oczy. Mam straszne worki pod pod oczami.

Czy daje to jakiś efekt lepszego wygląd skóry, czy faktycznie likwiduje worki od oczami i czy nie zrobię sobie tym krzywdy.

Bardzo proszę o odpowiedź.

http://allegro.pl/kolagen-z-elastyna...017891333.html
http://bingospa.eu/pl/p/-Kolagen-z-e...goSpa-50ml/319
weyda12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 16:40   #2
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: 100% kolagen i eleastyna

Ja z powodzeniem stosuję kolagen marki Bingo. Ten z elastyną chętnie kiedyś wypróbuję, bardzo pomaga na worki i opuchlizny, trochę mniej na zasinienia, ale też. Krzywdy w zadnym razie nie wyrządzi, nie wiem jak elastyna, ale sam kolagen daje wręcz ukojenie.

Tylko należy zapoznać się z działaniem. Najlepiej stosować kolagen na zwilżoną np jakimś lekkim serum, wodą termalną, tonikiem albo hydrolatem skórę i wmasowywać do całkowitego wchłonięcia. Nie powinno być żadnego uczucia ściągnięcia skory, a jeśli wystąpi, to znak, że kolagen się nie wchłonął i trzeba ponownie zwilżyć twarz i wmasować resztki.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 18:41   #3
weyda12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 121
Dot.: 100% kolagen i eleastyna

Mam jeszcze pytanie odnośnie mieszanki olejów. Nie będę już zakładać nowego tematu.

Czy mogę wymieszać ze sobą kilka olejów i zrobić taki mix aby stosować jako odżywka do paznokci i włosów. Nie powstania żadna mieszanka wybuchowa.

Mam na mysli np olej słonecznikowy, rzepakowy, kokosowy, lniany, rycynowy, arganowy, z pestek winogron itd z dodatkom hydrolizowanej keratyny ?

Edytowane przez weyda12
Czas edycji: 2015-04-06 o 19:01
weyda12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 19:07   #4
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: 100% kolagen i eleastyna

Niestety keratyna nie rozpuści się w tłuszczu, powstanie dwufazówka, którą prawdopodobnie wystarczy wstrząsnąć przed każdym użyciem. Żadnej wybuchowej mieszanki nie będzie, ale działanie może być lepsze, jeśli najpierw nałożysz keratynę i na to oleje, aczkolwiek jeśli chcesz stosować na włosy, to uważaj, bo nie każdy olej ma te same właściwości, np kokosowy u niektórych powoduje puszenie, inne np słonecznikowy są bardzo tłuste i ciężko je zmyć. Nie każde włosy lubią keratynę, więc ostrożnie. W przypadku włosów lepiej dodawać keratynę do odżywek czy innych środków pielęgnacyjnych, z olejami szczerze mówiąc nie wiem, ale warto spróbować.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 09:57   #5
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: 100% kolagen i eleastyna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja z powodzeniem stosuję kolagen marki Bingo. Ten z elastyną chętnie kiedyś wypróbuję, bardzo pomaga na worki i opuchlizny, trochę mniej na zasinienia, ale też. Krzywdy w zadnym razie nie wyrządzi, nie wiem jak elastyna, ale sam kolagen daje wręcz ukojenie.

Tylko należy zapoznać się z działaniem. Najlepiej stosować kolagen na zwilżoną np jakimś lekkim serum, wodą termalną, tonikiem albo hydrolatem skórę i wmasowywać do całkowitego wchłonięcia. Nie powinno być żadnego uczucia ściągnięcia skory, a jeśli wystąpi, to znak, że kolagen się nie wchłonął i trzeba ponownie zwilżyć twarz i wmasować resztki.
Juz zglupialam z tym kolagenem

Czytalam, ze jak twarz jest sciagnieta po posmarowaniu kolagenem to znak, ze nasza cera nie potrzebuje go az w takiej ilosci w jakiej go aplikujemy

Ja ze swojej strony polecam aplikowanie kolagenu na jakies lekkie serum. Gdy nakladalam go na wode termalna , ktora pryskalam w dosc sporej ilosci to i tak czy siak mialam sciagnieta cere. Gdy nakladalam na serum to juz nie
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 10:24   #6
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: 100% kolagen i eleastyna

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Juz zglupialam z tym kolagenem

Czytalam, ze jak twarz jest sciagnieta po posmarowaniu kolagenem to znak, ze nasza cera nie potrzebuje go az w takiej ilosci w jakiej go aplikujemy

Ja ze swojej strony polecam aplikowanie kolagenu na jakies lekkie serum. Gdy nakladalam go na wode termalna , ktora pryskalam w dosc sporej ilosci to i tak czy siak mialam sciagnieta cere. Gdy nakladalam na serum to juz nie
To prawda, że przy nałożeniu mniejszej ilości produkt szybciej się wchłania, nie trzeba zbyt długo masować skóry, ale czytałam, że działanie jest lepsze przy dość obfitym nakładaniu. Ja nakładam taką średnią ilość, ani nie za dużo, ani nie za mało, ale jeśli czuję ściągnięcie zbyt mocne, to jeszcze raz zwilżam palce, przemasowuję kilka sekund i problem znika.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-10 o 10:25
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 09:20   #7
weyda12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 121
Dot.: 100% kolagen i eleastyna

Mam jeszcze pytanie czy mogę wymieszać ze sobą te 2 produkty i czy nic się nie stanie?

https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Po...ronowy-1.5/378
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ko...i-elastyna/202
weyda12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-22, 12:00   #8
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: 100% kolagen i eleastyna

Cytat:
Napisane przez weyda12 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie czy mogę wymieszać ze sobą te 2 produkty i czy nic się nie stanie?

https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Po...ronowy-1.5/378
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ko...i-elastyna/202
Idealny duet, aczkolwiek nie polecam mieszać wszystkiego razem na raz do butelki, tylko tuż przed użyciem w zagłębieniu dłoni. Nie zawsze skóra może potrzebować obydwu składników, przynajmniej moja taka jest, że czasem rezygnuję z hialuronu, bo cera mi się nim przejada.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-22 13:00:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.