sterovag - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-21, 13:54   #31
Syla88
Rozeznanie
 
Avatar Syla88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 644
Dot.: sterovag

Już 'wzięłam' wszystkie 6 i wszystko w porządku. Sterovag pomógł.
Syla88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 13:23   #32
dzidziaok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: sterovag

cześć ja również mam pytanie. Brałam sterovag oraz clotrimazol jakieś 1,5 tygodnia temu i teraz powinnam mieć okres.. no ale go nie mam juz 5 dzień i nie wiem dlaczego.. czy to możliwe że przez te leki które brałam spóźnia mi się?? dziękuję z góry za odpowiedzi.
dzidziaok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 16:31   #33
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: sterovag

czasami infekcja może spowodować lekkie opóźnienie okresu
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 10:03   #34
dzidziaok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: sterovag

czyli nie powinnam się martwić że nie mam okresu? czasami owszem, spóźniał się ale nie aż tyle..
dzidziaok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 16:49   #35
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: sterovag

a ciąże wykluczasz?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 08:42   #36
Aga_atka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Mazury/Toruń
Wiadomości: 13
Dot.: sterovag

Też biorę sterovag, teraz drugie opakowanie. Jedno miałam wziąć po jednym okresie, a drugie po następnym - nie zauważyłam nic niepokojącego. Teraz jestem w trakcie drugiego opakowania. Mam trochę głupie pytanie. Na ulotce jest napisane, żeby przechowywać w temp. do 20stopni... w sumie jest to temperatura pokojowa, czy wy może chowacie sterovag do lodówki? Teraz robi się coraz cieplej i się zastanawiam czy trzymanie ich w temp. pokojowej im nie zaszkodzi... jak myślicie?
Oprócz sterovagu, biorę doustnie provag, jest to suplement diety, bez recepty, właśnie dla osóbz częstymi zapaleniami.
Aga_atka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 21:54   #37
dagne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: sterovag

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Tak mi pomogl ze ledwo moglam siedziec przez tydzien dostalam strasznego podraznienia po sterovagu+metronidazol



Jakie podrażnienia ?

Edytowane przez dagne
Czas edycji: 2008-05-25 o 23:52
dagne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-03, 11:27   #38
postrzelona20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208
Dot.: sterovag

witam...ja tak i Wy kobietki biore steroovag,do teo antybiotyk Amoksiklav i powinnma brac jeszcze coś na M,ale nie wiem co to było,bo akurat tego nie wykupilam,bo mnie na te wszystkie leki nie jest stać..łaczna suma za wszystko ok 90 zł,wiec to na m zrezygnowałam bo jest drogie...a wczesniej brałam albothyl...mam nadżerke i teraz przeziębiłam jajniki.
ale do rzeczy.wziełam 2 globulki tego sterovagui dostałam okres w 28 dniu cyklu a zawsze mam cykl z 32-33 dni...czy to normalnie,ze mi sie okres przyspieszył???
ale ten okres nie jest taki normalny jak zawsze...okropnie boli mnie brzuch,ze z bólu nie wytrzymuje,a ledwo cieknie ze mnie...a tak wczesniej nie miałam..prosze o odpowiedź.
postrzelona20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 08:00   #39
aklorak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: sterovag

Cytat:
Napisane przez s0nya Pokaż wiadomość
Mam problem.
Lekarz na stan zpalny nadżerki przepisałm mi gynalgin a potem sterovag, własnie jestem w połowie pierwszego opakowania sterovagu.
Niestety pojawiły sie jakieś strasznie dziwne brązowe (kolor taki mętny brązowy) upławy, na pewno nie jest to miesiączka bo jestem w połowie opakowania microgynonu...
Czy to normalny objaw?
Nie mogę się niestety skonsultowac z lekarzem bo nie ma mnie w kraju... i nie będzie jeszcze na pewno aż do grudnia...

Sterovag w swoim składzie mam substancję która upłynnia skrzepy krwi. Prawdopodobnie z tego powodu u niektórych kobiet upławy mają brunatny odcień.
aklorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 08:07   #40
aklorak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: sterovag

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Tak mi pomogl ze ledwo moglam siedziec przez tydzien dostalam strasznego podraznienia po sterovagu+metronidazol

Sterovag jest lekiem który zabija naturalną florę bakteryją pochwy. W skutkach ubocznych czasami może pojawić się podrażnienie i pieczenie błon śluzowych
aklorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 17:03   #41
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: sterovag

Cytat:
Napisane przez postrzelona20 Pokaż wiadomość
witam...ja tak i Wy kobietki biore steroovag,do teo antybiotyk Amoksiklav i powinnma brac jeszcze coś na M
coś na m to może metronidazol? niemniej wydaje mi się, że powinnaś brać jeszcze lacibios femina. ja jak dostałam amoksiclav, to lekarka mi od razu kazała wykupić i brać osłonowo. ja i tak o tym wiedziałam, zresztą i tak łykam profilaktycznie, ale m.in. przy antybiotykach to jest konieczne.

Cytat:
Napisane przez postrzelona20 Pokaż wiadomość
wziełam 2 globulki tego sterovagui dostałam okres w 28 dniu cyklu a zawsze mam cykl z 32-33 dni...czy to normalnie,ze mi sie okres przyspieszył???
ale ten okres nie jest taki normalny jak zawsze...okropnie boli mnie brzuch,ze z bólu nie wytrzymuje,a ledwo cieknie ze mnie...a tak wczesniej nie miałam..prosze o odpowiedź.
wydaje mi się, że w wyniku przeziębienia jajnika taki jest ból i okres jest wcześniej a taki słaby, bo może się rozkręca?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 17:11   #42
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: sterovag

ja wczoraj dostałam sterovag i dwie tabletki nobaxinu. poszłam do lekarza ponieważ miałam straszne bóle w trakcie pierwszego dnia miesiączki
poszłam i dowiedziałam się, że mam jakiś stan zapalny, nadżerkę i torbiel
mam nadzieje, że te leki mi pomogą
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 17:32   #43
postrzelona20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208
Dot.: sterovag

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
coś na m to może metronidazol? niemniej wydaje mi się, że powinnaś brać jeszcze lacibios femina. ja jak dostałam amoksiclav, to lekarka mi od razu kazała wykupić i brać osłonowo. ja i tak o tym wiedziałam, zresztą i tak łykam profilaktycznie, ale m.in. przy antybiotykach to jest konieczne.


wydaje mi się, że w wyniku przeziębienia jajnika taki jest ból i okres jest wcześniej a taki słaby, bo może się rozkręca?

to na m to chyba minesulin czy jakos tak...ale nie biore go...o zadnym osłonowym leku nic mi nie wiadomo,bo mój lekarz nic mi nie wspomniał na ten temat,a ja durna istota tez sie nie spytałam;/
dzisiaj juz tak brzuch mnie nie boli,ale nadal okres nadal jest skąpy...
postrzelona20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 22:49   #44
wpaula
Wtajemniczenie
 
Avatar wpaula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 689
Dot.: sterovag

mi sterovag nic nie pomogl
__________________
Razem od 7.01. 2004 był w 2013r
W 7cs udało się
Nasz Skarbek juz na swiecie
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ffv9k4cd.png
wpaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 09:41   #45
postrzelona20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208
Dot.: sterovag

ja biore 3 opakowanie,ale nie potrafie powiedziec na co...czy na nadżerke,czy na stan zapalny jajników,czy coś jeszcze tam moze mam
postrzelona20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 15:48   #46
wu123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: sterovag

Cześć! Jestem kolejną ofiarą sterovagu - okazało się, że najprawdopodobniej jestem na niego uczulona, objawy takie jak u tych z Was, którym ten lek niestety nie pomógł, a raczej zaszkodził: swędzenie, opuchnięcie, szczypanie. Po czwartej globulce przestałam go brać, bo objawy były coraz bardziej nieznośnie (na szczęście dostałam go 'prewencyjnie', na podleczenie małej nadżerki, a nie na leczenie jakiejś poważnej infekcji, więc raczej nie spodziewam się, że niedoleczenie będzie miało jakieś poważne konsekwencje).

Zadzwoniłam do mojej pani ginekolog, zaleciła podmywanie rumiankiem i smarowanie clotrimazolem (bez recepty), a jeszcze lepiej pimafucortem (na receptę, ale na szczęście miałam w apteczce). Oczywiście w przypadku reakcji alergicznej kontynuacja leczenia sterovagiem nie ma sensu. W razie nieustąpienia objawów - zgłoszenie się do lekarza na kontrolę.

Może którejś z Was też pomogą te zalecenia w razie nieprzyjemnej reakcji na sterovag. A, i broń boże nie łączyć z metronidazolem (jeśli sterovag spowoduje podrażnienie, to metronidazol tylko pogorszy sytuację). Po kuracji koniecznie jakieś globulki czy tabletki do łykania na odbudowanie flory bakteryjnej w pochwie - sterovag niestety wybija ją do zera. Nie ma sensu jednoczesne branie sterovagu i specyfików na florę bakteryjną, bo sterovag na bieżąco będzie wybijał to, co sobie dostarczamy w tabletce albo globulce.

Pozdrawiam
wu123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 08:30   #47
anulka0016
Raczkowanie
 
Avatar anulka0016
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 468
Dot.: sterovag

.
__________________
W przypadku facetów mniej znaczy więcej, bo im mniej poświęcasz im uwagi, tym większe wzbudzasz w nich pożądanie!

Przyczyną połowy
naszych blędów życiowych jest to,
że odczuwamy tam,
gdzie powinniśmy myśleć,
a myślimy tam,
gdzie powinniśmy odczuwać.

Edytowane przez anulka0016
Czas edycji: 2008-09-08 o 16:40
anulka0016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 08:40   #48
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: sterovag

Hej!
Słuchajcie, lekarka przepisała mi 2 opakowania sterovagu na stan zapalny i 2 opakowania lacibios femina na odbudowanie flory. I teraz się zastanawiam...z jakim odstępem czasu (i czy w ogóle powinnam robić przerwę) stosować te opakowania sterovagu? I jeszcze kiedy zacząć odbudowywać florę bakteryjną? Bo trochę bez sensu chyba brać w trakcie kuracji sterovagiem, on i tak wszystko wybija
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 20:27   #49
lovegood
Raczkowanie
 
Avatar lovegood
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 102
Dot.: sterovag

Hej, Dziewczyny,

Piszę do Was z prośbą o radę. Niestety podczas mojej ostatniej wizyty u ginekologa (tuż przed świętami) okazało się, że mam nadżerkę i lekki stan zapalny. Lekarka przepisała mi wielokrotnie wspominany wcześniej w Waszych postach sterovag. Brałam go niedawno przez te 6 dni (oczywiście moje objawy podczas leczenia sterovagiem były podobne do powyższych - "wylatywały" ze mnie jakieś brązowawe strzępki, a poza tym normalnie miałam plamienia krwią w tym czasie). Ale zaaplikowałam sobie w kolejnych 6 dniach 6 globułek i było ok. Niestety przez jakiś czas te brunatno-brązowe strzępki nadal wylatywały. A potem przyszedł czas na krwawienie w czasie 7-dniowej przerwy (biorę pigułki) i ono nie przyszło. Nie wiem, co się dzieje, ciążę raczej wykluczam, bo w końcu brałam pigułki regularnie, na pewno nie obniżyłam ich skuteczności antykoncepcyjnej. Ale już sama nie wiem, co myśleć? Czy może nie mam krwawienia przez to, że brałam wcześniej sterovag, czy przyczyn może być więcej? Testu ciążowego jeszcze nie robiłam, w sumie uważam to zgoła bez sensu, skoro wydaje mi się, że nie pokręciłam nic z pigułkami... W ulotce sterovagu też nie wyczytałam nic niebezpiecznego i mającego szczególnie zły wpływ na zdrowie kobiety. Jednak bardzo się niepokoję, czy może brak krwawienia to jakieś komplikacje związane z nadżerką, którą przecież lekarka stwierdziła...

Proszę o pomoc i radę, oprócz tego jak najszybciej postaram się umówić do lekarza!
__________________
schudnę do 55 kg
lovegood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 09:30   #50
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: sterovag

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Hej!
Słuchajcie, lekarka przepisała mi 2 opakowania sterovagu na stan zapalny i 2 opakowania lacibios femina na odbudowanie flory. I teraz się zastanawiam...z jakim odstępem czasu (i czy w ogóle powinnam robić przerwę) stosować te opakowania sterovagu? I jeszcze kiedy zacząć odbudowywać florę bakteryjną? Bo trochę bez sensu chyba brać w trakcie kuracji sterovagiem, on i tak wszystko wybija
lacibios femina możesz brać już w tracie kuracji, najlepiej jak globulkę aplikujesz wieczorem, to lacibios fem rano i powinno być git. a co do opakowań sterovagu, to zależy od lekarza jak zaleci... skoro 2, to nie wiem czy np. nie rano i wieczorem hm..

Cytat:
Napisane przez lovegood Pokaż wiadomość
Hej, Dziewczyny,

Piszę do Was z prośbą o radę. Niestety podczas mojej ostatniej wizyty u ginekologa (tuż przed świętami) okazało się, że mam nadżerkę i lekki stan zapalny. Lekarka przepisała mi wielokrotnie wspominany wcześniej w Waszych postach sterovag. Brałam go niedawno przez te 6 dni (oczywiście moje objawy podczas leczenia sterovagiem były podobne do powyższych - "wylatywały" ze mnie jakieś brązowawe strzępki, a poza tym normalnie miałam plamienia krwią w tym czasie). Ale zaaplikowałam sobie w kolejnych 6 dniach 6 globułek i było ok. Niestety przez jakiś czas te brunatno-brązowe strzępki nadal wylatywały. A potem przyszedł czas na krwawienie w czasie 7-dniowej przerwy (biorę pigułki) i ono nie przyszło. Nie wiem, co się dzieje, ciążę raczej wykluczam, bo w końcu brałam pigułki regularnie, na pewno nie obniżyłam ich skuteczności antykoncepcyjnej. Ale już sama nie wiem, co myśleć? Czy może nie mam krwawienia przez to, że brałam wcześniej sterovag, czy przyczyn może być więcej? Testu ciążowego jeszcze nie robiłam, w sumie uważam to zgoła bez sensu, skoro wydaje mi się, że nie pokręciłam nic z pigułkami... W ulotce sterovagu też nie wyczytałam nic niebezpiecznego i mającego szczególnie zły wpływ na zdrowie kobiety. Jednak bardzo się niepokoję, czy może brak krwawienia to jakieś komplikacje związane z nadżerką, którą przecież lekarka stwierdziła...

Proszę o pomoc i radę, oprócz tego jak najszybciej postaram się umówić do lekarza!
dziwna sprawa. myślę, że sterovag nie powinien wpływać za bardzo na krwawienie z odstawienia, ale pamiętam z forum, że wielu dziewczynom sie okres spóźniał o kilka/kilkanaście dni nawet (naturalny okres) podczas leczenia nim, więc może jednak wpływa.. zapytam się ginekologa dzisiaj jak nie zapomnę, bo mam wizytę
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 09:55   #51
lovegood
Raczkowanie
 
Avatar lovegood
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 102
Dot.: sterovag

Cytat:
dziwna sprawa. myślę, że sterovag nie powinien wpływać za bardzo na krwawienie z odstawienia, ale pamiętam z forum, że wielu dziewczynom sie okres spóźniał o kilka/kilkanaście dni nawet (naturalny okres) podczas leczenia nim, więc może jednak wpływa.. zapytam się ginekologa dzisiaj jak nie zapomnę, bo mam wizytę
Dziękuję, byłabym bardzo wdzięczna!
__________________
schudnę do 55 kg
lovegood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 14:24   #52
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: sterovag

przepraszam, że dopiero teraz, ale nie miałam wczoraj w ogóle czasu włączyc komputera. moja gin powiedziała, że to nie wpływu. ewentualnie czasem stany zapalne powodują przesunięcie okresu o kilka dni, ale same globulki w sobie nie mają na to wpływu a tym bardziej na krwawienie z odstawienia.. tylko zapomniałam jej powiedzieć, że plamiłaś przez cały czas a wg mnie to mogło mieć znaczenie. jeśli to plamienie to była złuszczająca się śluzówka, to wg mnie krwawienie mogłoby nie wystąpić, bo jakby nie byłoby co się złuszczać. z tym że z drugiej strony sterovag nie powinien wpływać na śluzówke JAMY macicy tylko raczej na szyjkę.. więc w sumie nic konkretnego się nie dowiedziałam :/ ale moja gin jest taka dość szybka i oschła i cięzko z nią sie rozmawia
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 04:29   #53
lovegood
Raczkowanie
 
Avatar lovegood
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 102
Dot.: sterovag

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
przepraszam, że dopiero teraz, ale nie miałam wczoraj w ogóle czasu włączyc komputera. moja gin powiedziała, że to nie wpływu. ewentualnie czasem stany zapalne powodują przesunięcie okresu o kilka dni, ale same globulki w sobie nie mają na to wpływu a tym bardziej na krwawienie z odstawienia.. tylko zapomniałam jej powiedzieć, że plamiłaś przez cały czas a wg mnie to mogło mieć znaczenie. jeśli to plamienie to była złuszczająca się śluzówka, to wg mnie krwawienie mogłoby nie wystąpić, bo jakby nie byłoby co się złuszczać. z tym że z drugiej strony sterovag nie powinien wpływać na śluzówke JAMY macicy tylko raczej na szyjkę.. więc w sumie nic konkretnego się nie dowiedziałam :/ ale moja gin jest taka dość szybka i oschła i cięzko z nią sie rozmawia
bardzo Ci dziękuję
w takim wypadku naprawdę nie wiem, co się dzieje. dzisiaj wieczorem mam wziąć 1 tabletkę z kolejnego opakowania, a po krwawieniu ani widu, ani słychu. mam nadzieję, że to nic poważnego, w sensie z chorób czy infekcji, dlatego pojutrze idę do lekarza! mam nadzieję, że w ciąży też nie jestem
__________________
schudnę do 55 kg
lovegood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 15:40   #54
Misia1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 22
Dot.: sterovag

Prośba o sprzedaż leku na receptę :/

Edytowane przez Jelonek
Czas edycji: 2010-05-12 o 16:37
Misia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.