Antykoncepcja "LIGHT" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-08, 18:38   #1
Naamah_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 25

Antykoncepcja "LIGHT"


Mam takie pytanko: słyszałyście może o takiej antykoncepcji, pigułkach o nazwie "light". Słyszałam, że jakiś czas temu pojawiły się one na rynku i posiadają znacznie mniej skutków ubocznych, w tym brak spadku libida, zmian nastrojów.
Wyraźcie swoje zdanie na ich temat, ile kosztują, czy zażywa się je tak samo jak inne tabletki antykoncepcyjne (każdego dnia)?

Pozdrawiam
Naamah_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 18:54   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Antykoncepcja "LIGHT"

jakiś czas temu pojawiły się one na rynku i posiadają znacznie mniej skutków ubocznych, w tym brak spadku libida, zmian nastrojów.

eee tam- czysta reklama.
wrzuć w wyszukiwarkę Yasminelle i sobie poczytaj o tym "cudzie"
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 19:07   #3
Naamah_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 25
Dot.: Antykoncepcja "LIGHT"

wątpię że to czysta reklama....
Naamah_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 20:25   #4
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Antykoncepcja "LIGHT"

Cytat:
Napisane przez Naamah_ja Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko: słyszałyście może o takiej antykoncepcji, pigułkach o nazwie "light". Słyszałam, że jakiś czas temu pojawiły się one na rynku i posiadają znacznie mniej skutków ubocznych, w tym brak spadku libida, zmian nastrojów.
Wyraźcie swoje zdanie na ich temat, ile kosztują, czy zażywa się je tak samo jak inne tabletki antykoncepcyjne (każdego dnia)?

Pozdrawiam
Nie ma pigulek o nazwie "light" Jest za to "antykoncepcja light" (nazwa reklamy), ktora wskazuje na "nowoczesne pigulki hormonalne", ktorymi sa wlasnie wspomniane wyzej przez Justy Yasminelle - odpowiednik Yasmine.

Chce dodac, ze firma Schering - producent tego leku - lamie prawo farmaceutyczne taka wlasnie reklama, bo jest zakaz reklamowania lekow na recepte (wszystkie doustne srodki antykoncepcyjne sa wydawane na recepte a tym samym jest zakz ich reklamowania).

Takze podpisuje sie pod tym co napisala Justy, to TYLKO reklama
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 18:49   #5
Naamah_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 25
Dot.: Antykoncepcja "LIGHT"

Szkoda....miałam nadzieję na zmianę... bo z moim libidem jest już tak słabo... ;(
Naamah_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 19:29   #6
steysi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 134
Dot.: Antykoncepcja "LIGHT"

Cytat:
Napisane przez Naamah_ja Pokaż wiadomość
Szkoda....miałam nadzieję na zmianę... bo z moim libidem jest już tak słabo... ;(


Ja brałam Yasmine 14 miesięcy,a od przedwczoraj biore Yasminelle-te reklamowane jako antykoncepcja light.Maja mało hormonów w sobie (troszkę mniej naż Yasmine).Mają w sobie drospirenon-poczytaj o nim.Wpisz w wyszukiwarce.A co do libido,złego samopoczucia,to naprawdę sprawa indywidualna.Każdy organizm może reagować inaczej.Ale te są "lekkie",nie zatrzymują wody w organiźmie,wpływają na cerę,zmniejszenie łojotoku,itd.Wpisz też nazwę Yasminelle w wyszukiwarce i znajdź ich opis i ulotke (książęczkę).Jak sama nie spróbujesz,to nie będziesz wiedziała jak zadziałają te czy inne na Ciebie,na Twój organizm.Niestety,nieraz musimy sie same traktować jak króliczki doświadczalne
steysi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 10:31   #7
Nicoll_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Post Antykoncepcja "LIGHT"...

Powsatły teraz nowe tabletki antykoncepcyjne posiadające mniejsza ilość hormonów przez co są lepiej tolerowane przez organizm i podobno powodują mniej skutków ubocznych. Jest nawet strona interenetowa na ten temat: www.antykoncepcjalight.pl . Pytanie z mojej strony jest takie, jaką nazwe mają te "nowoczesne" tabletki. Na stronie nic nie pisze jeżeli chodzi o nazwe tylko o ich pozytywnym działaniu. Ale teraz co do czego idąc do ginekologa nie wiem o jakie tabletki mam prosić by mi przepisał....Czy może któraś z was jest zoriętowana?
Pozdrawiam
Nicoll_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 10:55   #8
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Antykoncepcja "LIGHT"...

Cytat:
Napisane przez Nicoll_ Pokaż wiadomość
Powsatły teraz nowe tabletki antykoncepcyjne posiadające mniejsza ilość hormonów przez co są lepiej tolerowane przez organizm i podobno powodują mniej skutków ubocznych. Jest nawet strona interenetowa na ten temat: www.antykoncepcjalight.pl . Pytanie z mojej strony jest takie, jaką nazwe mają te "nowoczesne" tabletki. Na stronie nic nie pisze jeżeli chodzi o nazwe tylko o ich pozytywnym działaniu. Ale teraz co do czego idąc do ginekologa nie wiem o jakie tabletki mam prosić by mi przepisał....Czy może któraś z was jest zoriętowana?
Pozdrawiam
Jeja już był o tym wątek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=213987
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 17:21   #9
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: Antykoncepcja "LIGHT"

ja biore yasminelle i uwazam z ena tej stronie kłamią ;\
(biore 6 miechow )gdyz nie powinni twierdzic ze nic takiego sie nei dzieje gdyz kazda jets inna ,ja przytyłam popsula mi sie cera i biust mnie boli i kapiaty nastroj
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 17:56   #10
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Antykoncepcja "LIGHT"

Cytat:
Napisane przez ruumi Pokaż wiadomość
ja biore yasminelle i uwazam z ena tej stronie kłamią ;\
(biore 6 miechow )gdyz nie powinni twierdzic ze nic takiego sie nei dzieje gdyz kazda jets inna ,ja przytyłam popsula mi sie cera i biust mnie boli i kapiaty nastroj
nikt nie twierdzi że nic takiego się nie dzieje... wahania nastroju, ból głowy, trądzik, ból piersi zwiększenie masy ciała, ból brzucha to są najczęstsze skutki uboczne wymienione w ulotce i wszytkie te skutki uboczne są wypisane na stronie o yasminelle...

widocznie taka dawka hormonów nie psuje Tobie... najlepiej jak najszybiej zmienić je na inne.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 14:25   #11
Naamah_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 25
Dot.: Antykoncepcja "LIGHT"

a orientuje się ktoś jaka jest cena tych tabletek ?
Naamah_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-21, 09:29   #12
sawb
Raczkowanie
 
Avatar sawb
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 346
Dot.: Antykoncepcja "LIGHT"

Cytat:
Napisane przez Naamah_ja Pokaż wiadomość
a orientuje się ktoś jaka jest cena tych tabletek ?
Ja biorę od 7 miesięcy Yasminelle i sobie chwalę - żadnych skutków ubocznych, ale czasami bywają, tutaj jest wątek o Yasminelle, więc sobie poczytaj: yasminelle

Cena się waha od 32zł do 49zł i zależy od apteki. W wątku też dziewczyny podają gdzie tanio w ich miastach można kupić Yasminelle.
sawb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.