Czy to na pewno okres? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-10, 15:55   #1
klematia
Przyczajenie
 
Avatar klematia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: ze świata
Wiadomości: 14
GG do klematia

Czy to na pewno okres?


Witam! Mam 13 lat i dzisiaj dostałam pierwszy okres. Przynajmniej tak myślałam, bo owszem krew była, ale teraz chyba już od godziny ani widu ani słychu, a zamiast tego jakaś brązowawa wydzielina (nie wiem może to krew ale nie wydaje mi się). Proszę o pomoc, gdyż nie wiem czy to na prawdę okres. Aha kilka dni wcześniej bolał mnie nieco biust, a z tego co czytałam jest to jeden z głównych objawów. Proszę o odpowiedzi.
Klematia
klematia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 16:02   #2
scooby0
Raczkowanie
 
Avatar scooby0
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
GG do scooby0
Dot.: Czy to na pewno okres?

tak to twoje pierwsze miesiączkowanie. nie martw sie . pierwsza miesiączka jest krótka
__________________
Życie bez muzyki było By jak Seks bez orgazmu..
scooby0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 16:11   #3
basiek91
Raczkowanie
 
Avatar basiek91
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dolnośląskie/lubuskie z racji studiów
Wiadomości: 303
Dot.: Czy to na pewno okres?

Skoro po raz pierwszy dostałaś okres to nie musi być on tak jak jest on opisany w książkach czy na jakis forach. każda z nas przechodzi go indywidualnie i nie ma co się przejmować jeśli nie jest do końca taki jaki byś sobie wymarzyła itp. niektóre dziewczyny mają pierwszy okres odrazu obfity inne nie. nie jest to żadna anomalia i nie masz co się przejmować nawet jeśli w następnym miesiącu nie dostaniesz okresu. Twój organizm musi się uregulować a to trwa nawet kilka lat. Wszystko jest w porządku i uszy do góry
basiek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 16:13   #4
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Czy to na pewno okres?

To okres. Hehe, nie myśl, ze przy pierwszej miesiaczce bedziesz broczyc krwia... Najpierw bedzie plamienie, dopiero z czasem bedziesz krwawic. Oczywiscie kazda kobieta ma inaczej, ja podczas pierwszej miesiaczki przez 2 dni mialam brazowe plamienia, dopiero 3 dnia zaczelam krwawic.

Spokojnie
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 16:31   #5
klematia
Przyczajenie
 
Avatar klematia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: ze świata
Wiadomości: 14
GG do klematia
Dot.: Czy to na pewno okres?

Dzięki za odpowiedzi. A tak przy okazji to miałabym jeszcze jedno pytanie. Czy to prawda że tampony w jakiś sposób są gorsze dla nastolatek? Bo moja mama twierdzi że są one nie dobre i lubi podpaski ja natomiast podpasek nie mogę zdzierżyć gdyż jest mi strasznie niewygodnie a tamponu nawet nie czuję. Jak więc przekonać mamę że ja wolę tampony? Przecież to w końcu mi ma być wygodnie
klematia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 17:17   #6
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy to na pewno okres?

Ee tam Moja mama też uważała, że podpaski sa lepsze.... póki nie spróbowała tamponów ;D

Uzywaj tego, z czym Ci wygodnie- ja np. nie wyobrażam sobie teraz latania z podpaską... Kup sobie najmniejsze tampony... Ale wiesz, teraz tego okresu jakis czas moze nie byc Na początku raz jest, raz nie ma... więc cierpliwości
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 18:25   #7
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Czy to na pewno okres?

Moja mama też chwaliła pod niebiosa podpaski i krzywo się patrzała jak używałam tamponów.
Spokojnie, możesz ich używać.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-10, 19:55   #8
zlosliwe_straszydelko
Raczkowanie
 
Avatar zlosliwe_straszydelko
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z szafy, czasami spod łóżka
Wiadomości: 202
Dot.: Czy to na pewno okres?

Pierwszy okres zazwyczaj nie jest zbyt obfity, jeszcze przez jakis czas organizm sie bedzie regulował. Niektórzy piszą że pierwsze miesiączki mogą być bez owulacji. A co do tamponów to chyba lepiej żebyś na początku używała podpasek bo jeśli krwawienie jest skąpe to chyba nie ma sensu się "zatykać" tamponem który bedzie poł dnia suchy i jak dla mnie bedzie tylko pożywką dla bakterii. A jak będziesz mieć bardziej obfite krwawienia no to wtedy jasne
__________________
"Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci przytyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię ***ał,
bo to mezalians byłby dla psa."
zlosliwe_straszydelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 20:46   #9
klematia
Przyczajenie
 
Avatar klematia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: ze świata
Wiadomości: 14
GG do klematia
Dot.: Czy to na pewno okres?

Tak tylko że jak gadałam z mamą to ona nie zgadza się na używanie tamponów bo twierdzi iż to wywołuje infekcje itp. Na razie będę chyba nosić podpaski a później przerzucę się na tampony kiedy krwawienia będą obfitsze
klematia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 20:50   #10
Cassandre
Rozeznanie
 
Avatar Cassandre
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Trzy metry nad niebiem ♥
Wiadomości: 590
Dot.: Czy to na pewno okres?

Nie,tampony nie powodują infekcji,ale skoro mama tak mówi to przynajmniej w tych pierwszych miesiączkach lepiej żebyś używała podpasek. W sytuacjach takich jak wyjście na basen,kąpielisko czy wyjazd nad morzem zobaczysz jak przydatne i niezastąpione są tampony ;]
__________________
najważniejsze rzeczy w życiu są niewidoczne , dlatego zamykamy oczy kiedy całujemy , płaczemy i marzymy ...
Cassandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 20:59   #11
malgosienka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy to na pewno okres?

tampony sa o wiele wygodniejsze, niz podpaski.
ale ich nieodpowiednie uzywanie moze byc przyczyna infekcji, to prawda.
powoduja zachwianie naturalnej rownowagi w pochwie.
zreszta zaleca sie nawet stosowanie podczas miesiaczki podpaski raz na dzien.
i wiadomo, ze przy mniejszych krwawieniach lepiej uzyc np wkladki

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

no i propo tamponow jest jeszcze takie male ale... mozesz sobie uszkodzic blone dziewicza podczas wkladania tamponu. wszedzie zapewniaja, ze tak nie powinno byc, ale jednak moze sie to zdarzyc.
malgosienka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-10, 21:01   #12
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy to na pewno okres?

Cytat:
Napisane przez malgosienka444 Pokaż wiadomość
tampony sa o wiele wygodniejsze, niz podpaski.
ale ich nieodpowiednie uzywanie moze byc przyczyna infekcji, to prawda.
powoduja zachwianie naturalnej rownowagi w pochwie.
zreszta zaleca sie nawet stosowanie podczas miesiaczki podpaski raz na dzien.
i wiadomo, ze przy mniejszych krwawieniach lepiej uzyc np wkladki

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

no i propo tamponow jest jeszcze takie male ale... mozesz sobie uszkodzic blone dziewicza podczas wkladania tamponu. wszedzie zapewniaja, ze tak nie powinno byc, ale jednak moze sie to zdarzyc.

__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 21:22   #13
malgosienka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy to na pewno okres?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
o co biega?
malgosienka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 22:48   #14
krolowakiczu
Zakorzenienie
 
Avatar krolowakiczu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łóżkowo lub fotelowo
Wiadomości: 9 454
Dot.: Czy to na pewno okres?

Cytat:
Napisane przez malgosienka444 Pokaż wiadomość
tampony sa o wiele wygodniejsze, niz podpaski.
ale ich nieodpowiednie uzywanie moze byc przyczyna infekcji, to prawda.
powoduja zachwianie naturalnej rownowagi w pochwie.
zreszta zaleca sie nawet stosowanie podczas miesiaczki podpaski raz na dzien.
i wiadomo, ze przy mniejszych krwawieniach lepiej uzyc np wkladki

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

no i propo tamponow jest jeszcze takie male ale... mozesz sobie uszkodzic blone dziewicza podczas wkladania tamponu. wszedzie zapewniaja, ze tak nie powinno byc, ale jednak moze sie to zdarzyc.
__________________

28.09.2010


krolowakiczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 11:44   #15
CzarnA 5KA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 18
Dot.: Czy to na pewno okres?

dokladnie...dziewczyny tampony to zabujstwo ! wiem co mowie ,uzywac ich mozna tylko wtedy gdy musice (basen ,krutka spudniczka,sukienka ,jakas okazja) ja uzywalam ih ok 2-3lata .2lata temu prawie mialam raka szyjki macicy w wieku 19lat ! cytologia stopien zaawansowany 3 w 4 jest juz rak kturego nawet nie wszyscy lakarze podejmuja sie operowac...to co przezylam to szok! mialam 2 operacje i co uslyszalam nie mozemy przeprowadzic prawidlowego zabiegu gdyz bylam zamloda..nalezalo wyciac hore tkanki a to liczylo sie bezplodnoscia! cale szczescie udalo sie ale mam takiego stresa idac do gin dotego te cytologie co ok5 miesiecy..w 80% przyczynily sie do tego tampony! namnazaja bakterie i powoduja nadzerki o kturych nawet nic nie bedziecie wiedziec,choroba bezbolesna a moze zakonczyc sie tragicznie
CzarnA 5KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 12:40   #16
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy to na pewno okres?

Cytat:
Napisane przez CzarnA 5KA Pokaż wiadomość
dokladnie...dziewczyny tampony to zabujstwo ! wiem co mowie ,uzywac ich mozna tylko wtedy gdy musice (basen ,krutka spudniczka,sukienka ,jakas okazja) ja uzywalam ih ok 2-3lata .2lata temu prawie mialam raka szyjki macicy w wieku 19lat ! cytologia stopien zaawansowany 3 w 4 jest juz rak kturego nawet nie wszyscy lakarze podejmuja sie operowac...to co przezylam to szok! mialam 2 operacje i co uslyszalam nie mozemy przeprowadzic prawidlowego zabiegu gdyz bylam zamloda..nalezalo wyciac hore tkanki a to liczylo sie bezplodnoscia! cale szczescie udalo sie ale mam takiego stresa idac do gin dotego te cytologie co ok5 miesiecy..w 80% przyczynily sie do tego tampony! namnazaja bakterie i powoduja nadzerki o kturych nawet nic nie bedziecie wiedziec,choroba bezbolesna a moze zakonczyc sie tragicznie
Jesteś pewna, że to od tamponów? Miałaś w rodzinie przypadki nowotworów kobiecych narządów rodnych?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 13:24   #17
CzarnA 5KA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 18
Dot.: Czy to na pewno okres?

nie nikt nigdy nie horowal a jak powiedzialam lekarzowi ze tyle lat uch uzywalam to dostalam taka z***ke ze szok niestety ale maja swoje zle str o kturych nie wiedzialam,nie twierdze ze to tylko przez to ale to sie baaardzo przyczynilo a my kobiety kture juz wspulzyja oczywiscie co 2 ma uplawy lub zapalenia kture wychodza dopiero w cytologii u mnie takie zapalenie przerodzilo sie w horobe bo tampony w tym pomogly .żadna z was nie wie co dokladnie ma puki sie nie przebada
CzarnA 5KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 13:42   #18
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy to na pewno okres?

Cytat:
Napisane przez CzarnA 5KA Pokaż wiadomość
nie nikt nigdy nie horowal a jak powiedzialam lekarzowi ze tyle lat uch uzywalam to dostalam taka z***ke ze szok niestety ale maja swoje zle str o kturych nie wiedzialam,nie twierdze ze to tylko przez to ale to sie baaardzo przyczynilo a my kobiety kture juz wspulzyja oczywiscie co 2 ma uplawy lub zapalenia kture wychodza dopiero w cytologii u mnie takie zapalenie przerodzilo sie w horobe bo tampony w tym pomogly .żadna z was nie wie co dokladnie ma puki sie nie przebada
Dwa lata używania tamponów to wcale nie jest dużo. Widzisz dlatego ważne jest to żeby regularnie się badać.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 16:00   #19
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Czy to na pewno okres?

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
To okres. Hehe, nie myśl, ze przy pierwszej miesiaczce bedziesz broczyc krwia... Najpierw bedzie plamienie, dopiero z czasem bedziesz krwawic. Oczywiscie kazda kobieta ma inaczej, ja podczas pierwszej miesiaczki przez 2 dni mialam brazowe plamienia, dopiero 3 dnia zaczelam krwawic.

Spokojnie
niestety moj pierwszy okres tak można nazwać! To był koszmar, podpaski zmieniałam co godzinę....czułam jak ze mnie leci...nie dawałam rady! Miałam skrzepy... To był jeden z najobfitszych okresów w moim życiu...i byłam załamana że to czeka mnie co miesiąc....
Mój pierwszy okres trwał ok. 7 dni. Całe szczęście...potem to się zmieniło...miesiączki nie były już tak obfite ani długie....
__________________
Razem ...
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 13:03   #20
CzarnA 5KA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 18
Dot.: Czy to na pewno okres?

badam badam i tak sie teraz boje ..boje sie ze to moja slaba strona a kazdy czlowiek jakas ma i ze dorzyje do 30 ;(
CzarnA 5KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 13:06   #21
Zakochanaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zakochanaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 703
Dot.: Czy to na pewno okres?

tak to okres nic sie nie martw Gratuluje tj tzw miesiączkowanie bezowulacyjne kolejne miesiączki też moga być"brązowe"



---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez klematia Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi. A tak przy okazji to miałabym jeszcze jedno pytanie. Czy to prawda że tampony w jakiś sposób są gorsze dla nastolatek? Bo moja mama twierdzi że są one nie dobre i lubi podpaski ja natomiast podpasek nie mogę zdzierżyć gdyż jest mi strasznie niewygodnie a tamponu nawet nie czuję. Jak więc przekonać mamę że ja wolę tampony? Przecież to w końcu mi ma być wygodnie
tampony można używać po 4 latach miesiączkowania
__________________


Zakochanaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 16:22   #22
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy to na pewno okres?

Cytat:
Napisane przez Zakochanaaaa Pokaż wiadomość
tak to okres nic sie nie martw Gratuluje tj tzw miesiączkowanie bezowulacyjne kolejne miesiączki też moga być"brązowe"



---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------


tampony można używać po 4 latach miesiączkowania
A skąd ta teoria jeśli mogę spytac? Co zmienia się po 4 latach miesiączkowania? Hm?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.