Praca w kancelarii notarialnej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-16, 13:39   #1
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614

Praca w kancelarii notarialnej


Witam

Czy któraś z Was pracuje w kancelarii notarialnej jako sekretarka?? Od przyszłego tygodnia zaczynam taką pracę i szczerze mówiąc trochę się stresuje... Wiem, że do moich obowiązków będzie należało sporządzanie aktów notarialnych, prowadzenie różnych rejestrów itd. ale co z udzielaniem informacji klientom?? Moja przyszła szefowa jest bardzo niedostępna i zdystansowana, wolę się dobrze przygotować nim zacznę tą pracę.
Dodam jeszcze, że to nowo otwarta kancelaria i nie będzie nikogo kto mnie przyuczy do pracy.

Proszę o jakieś informacje.. jak się pracuje, co robicie, czy znacie jakieś akty prawne?

kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 15:04   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Witam

Czy któraś z Was pracuje w kancelarii notarialnej jako sekretarka?? Od przyszłego tygodnia zaczynam taką pracę i szczerze mówiąc trochę się stresuje... Wiem, że do moich obowiązków będzie należało sporządzanie aktów notarialnych, prowadzenie różnych rejestrów itd. ale co z udzielaniem informacji klientom?? Moja przyszła szefowa jest bardzo niedostępna i zdystansowana, wolę się dobrze przygotować nim zacznę tą pracę.
Dodam jeszcze, że to nowo otwarta kancelaria i nie będzie nikogo kto mnie przyuczy do pracy.

Proszę o jakieś informacje.. jak się pracuje, co robicie, czy znacie jakieś akty prawne?

ale wyksztalcenie prawnicze masz?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 21:24   #3
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Nie. Gdybym była prawniczką, to otworzyłabym własną kancelarię

To jak wie ktoś coś na temat pracy u notariusza???

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2010-11-16 o 21:26
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 21:48   #4
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Nie. Gdybym była prawniczką, to otworzyłabym własną kancelarię

wiec dlaczego myslisz ze w zakresie Twoich obowsiazkow bedzie sporzadzanie aktow notarialnych ?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 22:56   #5
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

też właśnie na pewno nie będziesz ich sporządzać, bo nie masz do tego uprawnień ( i wiedzy) . Radzę zapoznać się przede wszystkim z ustawą prawo o notariacie I dobrze znać, choćby powierzchownie, KC i KSH.
Więc nie martw się, na pewno pani notariusz nie rzuci cię na szerokie wody i nie będzie wymagać nie wiadomo czego Sama szukam pracy w kancelarii notarialnej, z tym, że ja jestem na aplikacji. Niestety nic ci nie poradzę, bo pracy dla aplikantów nie ma.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 01:33   #6
wiwinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

wow...no to masz szczescie z ta praca w kancelarii

gratulacje, zastanawiam sie jakich wyczynów trzeba dokonac aby taka pracę zdobyc
wiwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 08:31   #7
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Nie. Gdybym była prawniczką, to otworzyłabym własną kancelarię
nie-nie otworzyłabyś-do tego konieczna jest jeszcze aplikacja.
Cytat:
Napisane przez wiwinka Pokaż wiadomość
gratulacje, zastanawiam sie jakich wyczynów trzeba dokonac aby taka pracę zdobyc
skończyć studia?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 10:26   #8
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;23289904]nie-nie otworzyłabyś-do tego konieczna jest jeszcze aplikacja.

skończyć studia?[/QUOTE]
no ani skończenie studiów, ani dostanie się na aplikację wcale tego nie ułatwia, wiem po sobie
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 10:35   #9
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
no ani skończenie studiów, ani dostanie się na aplikację wcale tego nie ułatwia, wiem po sobie
ale nieskończenie studiów jest 1 krokiem.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 23:51   #10
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Cytat:
Napisane przez wiwinka Pokaż wiadomość
wow...no to masz szczescie z ta praca w kancelarii

gratulacje, zastanawiam sie jakich wyczynów trzeba dokonac aby taka pracę zdobyc
Dziękuje


Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
też właśnie na pewno nie będziesz ich sporządzać, bo nie masz do tego uprawnień ( i wiedzy) . Radzę zapoznać się przede wszystkim z ustawą prawo o notariacie I dobrze znać, choćby powierzchownie, KC i KSH.
Więc nie martw się, na pewno pani notariusz nie rzuci cię na szerokie wody i nie będzie wymagać nie wiadomo czego Sama szukam pracy w kancelarii notarialnej, z tym, że ja jestem na aplikacji. Niestety nic ci nie poradzę, bo pracy dla aplikantów nie ma.
Dziękuję!

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2018-02-05 o 14:27
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 01:10   #11
wiwinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

czemu jedni maja szczescie w zyciu a inni wcale?
jakbym tak ja wiedziala koło kogo sie pokręcic żeby cokolwiek z tego wyszło....

Ja życia nie rozumiem i wogóle nie zorzumiem, a juz pogodzic sie z nim, to wogóle..."prędzej słońce w miejscu stanie prędzej w morzu wyschnie woda".


Powodzonka w pracy kalija
wiwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 17:19   #12
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Wiwinko głowa do góry!!!

Życzę Ci powodzenia!!!

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2018-02-05 o 14:28
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 00:09   #13
wiwinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

dziękuję ze mi doradzasz..
dostałam oferte tymczasowej pracy na produkcji...Będzie cieżko, bo ja silna psychicznie ani fizycznie nie jestem, ale moze chociaz troche wytrzymam... jakies 600 zl netto moze da rade zarobić...

Ja mam szkole technik administracji.3000zł na szkołę wydała moja matka (ja nie umiałam znalezc pracodawcy który by zgodził sie ze sie ucze) staz miałam w biurze.I nic. Kilka dorywczych robótek było.tez nic. Potem dostałam jedna ukochaną pracę i...Kopa w pupe i papa.Tak mnie pożegnali, bo za duzo ludzi mieli.Czasem mam juz ochote sie nie obudzić!
Nie mam pieniedzy na dokrztałcanie niestety. Mama ledwo ciągnie. Mi sie zdarzy czaem robótke dorywcza upolowac ale co to tam jest. Chcialabym załozyc rodzinę, bo mam chłopka...Ale on tez za mało zarabia zeby cos z tego było. Nie warto nic chciec, bo i po co.

Duzo mysle o Holandii, ale czy to wypali. Strasznie przeżywam rozłąkę z rodziną. Nie mam stabilnej psychiki, jak mi odwali to na piechote moge przyjsc...

Niewiem...niech sie dzieje co chce, ja juz nie mam pomysłów...
Może ludzie powiedza ze ja nic nie robie tylko narzekam.Gdyby tak było, siedzialabym i pisała tu cały dzien a nie szukala czegokolwiek.Zbrzydło mi sie juz od maleńkości miec opd górę! Zygac mi sie tym chce! Nieudane życie mojej matki, potem cięzkie czasy, teraz wiecznie bezrobocie, niech to wszystko szlag trafi!
e,szkoda gadac.



Ale dzieki za zainteresowanie kaliju
wiwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 16:08   #14
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

"dziękuję ze mi doradzasz..
dostałam oferte tymczasowej pracy na produkcji...Będzie cieżko, bo ja silna psychicznie ani fizycznie nie jestem, ale moze chociaz troche wytrzymam... jakies 600 zl netto moze da rade zarobić..."


Jeśli jest wam aż tak ciężko finansowo, to na Twoim miejscu podjęłabym się tej pracy a w między czasie szukała czegoś lepszego.

Nie wiem jak u Ciebie w mieście, ale u mnie za pracę na produkcji dają ok. 1500-2000 netto a zdarza się i więcej, więc może nie będzie tak źle

Pracodawcy cenią sobie w ludziach przebojowość i inicjatywę. Skoro jesteś po administracji, to może roznieś swoje CV i podanie o pracę po urzędach i biurach - a nóż potrzebują kogoś na zastępstwo (bo na etat w urzędzie to już są ogłaszane konkursy). A właśnie - monitorujesz BIP-y w swoim mieście? Nie na każde stanowisko potrzebne jest wyższe wykształcenie.

Jeszcze coś - urzędy pracy organizują bezpłatne szkolenia pod samozatrudnienie bądź jeśli ktoś ma deklarację zatrudnienia. Mogłabyś zostać kosmetyczką, fryzjerką, taksówkarzem itp. a PUP Ci to opłaci.. warto iść i popytać, lepsze to niż siedzenie bezczynne w domu. Nie wiem czy w tym roku Twój urząd ma jeszcze na to pieniądze, ale nie zaszkodzi się zorientować.

A może coś jest nie tak z Twoim CV i listem? Może nie zachęcają? Jak chcesz rzucę na nie okiem.

Pozdrawiam

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2018-02-05 o 14:28
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 13:31   #15
wiwinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Już roznosiłam swoje cv...Na własnej skórze sie ostatnio przekonalam jak to działa...Nie jestem w niczyjej rodzinie takiego pracownika w urzędzie to cie nie chcą.na stażu tak było. Zatrdunili inna nie mnie, no ma wuja radnego, i to jest potwierdzone. a jak mnie mama sie starała zatrudnic po znajomosci to rzucili mnie tam gdzie nawet kibla nie było, musialabym sikac na dworze, z dojazdów do roboty zostałoby mi 200-300 zł i zdrowie bym straciła.
Ja juz mysle ze ludzie poprostu szczescie maja albo i nie.

Do produkcji pujde co mi szkodzi...
ALe nie da rady zarobic 1500!!!! O matko!!!
A gdzie tyle u was na produkcji dają???????Jakie to miasto??



Ten nasz zakład produkcyjny (ogólnie na śląku
) zatrudnia pośrednika. Ten pośrednik placi 4 zł netto za godzine. Pisze że to praca tymczasowa (dają tygodniówki umowy chyba tylko przed świętami szukają
Prześlę ci swoje cv to popatrzysz.
Tylko od razu mówię ze wszystko co w życiu robiłam w zyciu tu i atm , mi się w cv nie zmiesciło niestety i musze pisac w miarę najważniejsze prace.

Boje się otwierac działalność, bo ja własnie marnie radze sobie ze stresem i pieniędzmi…
U nas w tej wiosce co chwilę cos otwieraja i za chwile zamykają…
Jeśli już co chciałabym otworzyc to psi salon albo hotel dla psów.
Pytałam urząd. Dali by mi coś około 20 tys ale jak policzyłam to strasznie drogi sprzet
do tego salonu jest, czynsze wode trzeba przebudowac cos najczesciej…
Chciałam tez gdzies zapisac się na kurs groomera (kosztuje 2000 zł!) Tak żeby cos łyknąc bo tak ogólnie to miałabym potem na kim praktykowac No ale urząd pracy postawił belke pod nogi; zafunduja mi kurs ale jak mi dwie firmy podpiza ze mogą (a nie muszą!)
mnie potem zatrudnic. Popytałam. Nikt nie chciał podpisac, każdy się boi czegoś ja niewiem!
A hotelu psiego nie założe (a wiem ze straszny popyt u nas jest) bo mieszkam w m3 w bloku i raczej się to nie zmieni…

Nie jestem osobą przebojową i nazbyt komunikatywna. Nie umiem robic na akord od razu nic, musze się przyuczyc. Jeśli oni tylko takich idealnych szukają do pracy to może mam pomysł; tacy jak ja powinni się pozabijac????
Ani nie jesteśmy przydatni , to po co chcemy się starc skoro to się liczy czy ktos nie jest ponadprzeciętny?
Pracowałam w jednym miejscu które bardzo kochałam. Zrobili ze mnie murzyna od czarnej roboty i potem zakfalifikowali do tych na których nie ma kasy, bo przyszła jedna lafirynda wygadana i to ja zostawili a nie mnie która sie dwoiła i troila




Wiem że błędy robie, ale na forum zazwyczaj mam to gdzies, bo to nie dyktando
Czasem patrzałam na te ogłoszenia BIP.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

co do tych konkursów...wiesz ile jest takich jak ja po administracji co szukają roboty u nas?...o zgrozo...i jak ja mialabym się przez nich przebic...
Żebym chociaż wygadana była...

milej soboty wszystkim

Edytowane przez wiwinka
Czas edycji: 2010-11-20 o 13:15
wiwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 16:32   #16
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

To smutne, że nie wierzysz w siebie. Z takim nastawieniem ciężko Ci będzie znaleźć pracę, a tym bardziej dobrą.

Jeśli chodzi o pracę w urzędzie, ja dostałam się bez kumoterstwa, moją konkurencją było ok. 30 osób. Grunt to wykuć się ustaw, wtedy napewno przejdziesz do 2 etapu (rozmowa kwalifikacyjna) a później to już masz tylko 2 konkurentów

Jest wiele konkursów organizowanych pod konkretne osoby, ale nie 100%.

Natomiast w kwestii szkoleń - możesz iść na szkolenia finansowane z PUP i nie musisz mieć potencjalnych pracodawców jeśli chcesz założyć własną firmę (jest to szkolenie pod samo zatrudnienie) zapytaj u siebie w urzędzie.

U mnie w mieście 2 osoby otworzyły zakłady groomerskie. Jedna dostała 18000zł a druga chyba 15 000 obie dały radę wyposażyć salonik i istnieją na rynku do dziś. Obie dziewczyny (obecnie korzystam z ich usług) kupowały sprzęt przez internet.
Mając pieniądze z PUP trzeba działalność utrzymać przez 12miesięcy. Nie musisz wykazywać dochodów, tylko opłacać ZUSy. U mnie w urzędzie nie było ani jednego zwrotu kasy-wszyscy się wywiązywali z umowy.

Nie odpuszczaj tak szybko!!!

Ps. nie dostałam od Ciebie nic na maila

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2018-02-05 o 14:31
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 11:38   #17
wiwinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

czasem to już nudne powtarzac , ze ja wiem co umiem, a czego nie i w to co umiem wierze, ale inni maja to gdzies. Nie umiem tylko opowiadac o sobie w takim stylu jak to robią niektórzy. Jestem osobą mało rozmowną , raczej człowiek czynu , nie słowa.
Zwykła baba szukająca pracy, nie zaden ponadczasowy ideał.

Może jakąs literke w mailu zle wstukałam, sprubuje jeszcze raz maila wysłać.
Ja nie chce działalnosci gospodarczej, czy każdy musi to zakładac? Chcę pracy.Robic coś za co dostaje sie pieniądze.
U nas jest malutkie miasto, strach cokolwiek otwierac, co rusz coś ktos otwiera i zamyka. Nie jestem urodzonym przedsiębiorcą.
Jak juz nie bedzie innego wyjscia do roku to ewentualnie pomyślę o tym...Sa tu chyba 3-4 zakłady, strasznie drogo ponoć mają żeby sie utzrymac.Rozmawiałam z jedna włascicielka takiego zakładu (i czytałam też na forach) i mówiła że strasznie cięzko jest w okresie jesien-zima.Ludzie mało psy obcinaja. To nie sklepik z butami, że sezonowo się kupi i sprzeda...

Nie mam tez nikogo do pomocy w tej dziedzinie.
Narazie rozpoczełam prace w tym zakładzie produkcjyjnym, zobaczymy jak długo dam rade, bo tam to sie raczej nie da odpoczywac. Czlowiek na równi z maszyna.
Placa o złotówke wiecej niz myslałam , na szczęscie. Dużo kobiet tam jest to może jaos sie tego naucze.Czas pokaże. Jak narazie potrzebuję pieniędzy, bo życ na minusie nie jest ciekawe...
wiwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 23:01   #18
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Odpisałam na maila. Jak coś to pisz na priva.

No i oczywiście powodzenia
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 16:03   #19
Nyuna
Raczkowanie
 
Avatar Nyuna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Ja także poszukuję pracy w kancelarii i potwierdzam, że wcale nie jest łatwo...
Nyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 23:15   #20
wiwinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

jestem spowrotem. Z tej produkcji po dwuch tygodniach poszłam, wysysk totalny traktowali nas jak maszyny, ani do kibelka non stop pakuj w te kartony! nie dawałam rady z rak mi lecialo, mało że nienawidze takiej roboty to jeszcze za grosze a do produkcji i sprzedawania w kasie mam dwie lewe rece i antypatie.
Mój mózg tego nie przyjmuję ze gdzies indziej nie ma dla mnie oferty, przeciez ja nie chce kokosow!A co to grzech jakis nienawidzic kilku rzeczy naraz i akurat do tego cie chca? I guzik.Jak było tak jest. Ostatnio nie znalazłam nic. Byłam na rozmowie jedynie na agenta nieruchomosci, podoba mi się sam temat pracy ale nie podoba mi się ze praca tylko na prowizję. Ja mam auto stare z 1983 roku niewiem czy by mi się nie rozpadlo przy tym jeżdzeniu. W dodatku jeżdze dopiero niecały rok i gubię sie na byle większym skrzyżowaniu poza moim miastem.Oj było by ciekawie. Gdyby oferowali chociaz 800-1000 zl podstawy plus prowizja to bym została, bo nie mam z czego nawet wyłożyc żeby zacząc jezdzic. Przykro mi bardzo.
Polska to smieszny Amerykańsko-chinski cyrk na kółkach!
Teraz kuzynka mnie namawia że moge iśc tam gdzie ona, na produkcje plastików, tam niby jest luz nie gonia tak, można dorobić. Zobacze może tam faktycznie lżej...Jeden minus-baba nikomu nie da nic innego niz umowa o dzieło. No co zrobię, ide i sprubuję. z ubezpieczeniem dam se rade znam sie na tym.
Znajomi pojechali do Holandii.Jak wróca to z nimi pogadam jak wrażenia i jak bedzie ok tez pojade.Ten kraj to bagno.
Nie mam czasu pisac bez błędów ortograficznych

wszystkim życzę szczesliwego Nowego Roku

Edytowane przez wiwinka
Czas edycji: 2011-01-05 o 23:16
wiwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 09:53   #21
Esteella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 479
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Wiwinka z takim nastawieniem nigdzie nie znajdziesz pracy.
Na produkcji jest ciężko, ale mogłaś tam zostać jeśli miałaś taką możliwość. Już lepsza taka praca niż siedzenie w domu
Esteella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:28   #22
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Cytat:
Napisane przez wiwinka Pokaż wiadomość
jestem spowrotem. Z tej produkcji po dwuch tygodniach poszłam, wysysk totalny traktowali nas jak maszyny, ani do kibelka non stop pakuj w te kartony! nie dawałam rady z rak mi lecialo, mało że nienawidze takiej roboty to jeszcze za grosze a do produkcji i sprzedawania w kasie mam dwie lewe rece i antypatie.
Mój mózg tego nie przyjmuję ze gdzies indziej nie ma dla mnie oferty, przeciez ja nie chce kokosow!A co to grzech jakis nienawidzic kilku rzeczy naraz i akurat do tego cie chca? I guzik.Jak było tak jest. Ostatnio nie znalazłam nic. Byłam na rozmowie jedynie na agenta nieruchomosci, podoba mi się sam temat pracy ale nie podoba mi się ze praca tylko na prowizję. Ja mam auto stare z 1983 roku niewiem czy by mi się nie rozpadlo przy tym jeżdzeniu. W dodatku jeżdze dopiero niecały rok i gubię sie na byle większym skrzyżowaniu poza moim miastem.Oj było by ciekawie. Gdyby oferowali chociaz 800-1000 zl podstawy plus prowizja to bym została, bo nie mam z czego nawet wyłożyc żeby zacząc jezdzic. Przykro mi bardzo.
Polska to smieszny Amerykańsko-chinski cyrk na kółkach!
Teraz kuzynka mnie namawia że moge iśc tam gdzie ona, na produkcje plastików, tam niby jest luz nie gonia tak, można dorobić. Zobacze może tam faktycznie lżej...Jeden minus-baba nikomu nie da nic innego niz umowa o dzieło. No co zrobię, ide i sprubuję. z ubezpieczeniem dam se rade znam sie na tym.
Znajomi pojechali do Holandii.Jak wróca to z nimi pogadam jak wrażenia i jak bedzie ok tez pojade.Ten kraj to bagno.
Nie mam czasu pisac bez błędów ortograficznych

wszystkim życzę szczesliwego Nowego Roku
mam wrazenie że twoje posty to tylko wyszukiwanie negatywów i tego czego nie potrafisz.

a moze jest cos co potrafisz i do czego sie nadajesz?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 08:14   #23
wiwinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

pisząc tu stwierdzam nudne fakty , które nastąpiły nic poza tym. Akurat w tych rzeczach , które potrafię nie potrzebują do pracy a wręcz zwalniaja o czym sie przekonałam na własnej skórze .
Kocham prace przy zwierzętach, posiadam doswiadczenie biurowe, pracowałam na ochronie meczy sprzątac tez umiem jak każda baba.Towar wykładać tez.Tylko jest jeden problem. tam nie potrzebują.A jak już to ludzi z grupą inwalidzka albo emerytów. Wysysłam namiesiąc 20-30 cv jesli sa ogłoszenia do pracy gdzie tylko moge dojechac ale w du...je każdy ma.
Zapraszam do zamiany ze mna może wtedy inne byłoby twoje myślenie, bo tak z fajnej posadki to ja tez mogłabym tak pisać.
Co do wrażenia, niestety zawsze bardziej pokraczne niż prawdziwe i stad wszystkiego taki efekt. Za cholerę tez nie rozumiem dlaczego mam robić rzeczy ktorych nie umiem, nie potrafie i z tego tylko są zwady ,konflikty i nerwy. chętnie bym pracowała tam gdzie moje zdolnosci moge pokazac i z uciecha robic nawet nadgodziny ,bo juz tak było.Ale nie potrzebuja.
Chętnie zobacze jakis pozytyw i wtedy bardzo chętnie o tym napiszę.
Na produkcji zwalniali tych niedołegów, bo nie umieli. Ja pozatym że wszystko mi na ziemie leciało, to nie potrafiłam tak szybko obliczyc ilosci paczek wiec cholerka wie czy wkładałam do paczki po 5 czy po 6...Ich strata. Moim zdaniem mogli dac jedna osobe wiecj do maszyny wtedy dziewczyny nie harowały by jak woły, bo nawet nie ma kiedy do kibla iśc. Dziękuję nie chce mieć czerwonej plamy na du...wieciekiedy i odpowiadac za zle pakowane paczki. Tam jest bardzo czesto nabór, jeszcze nie słyszałam zeby ktos tam długo pracował bo wielu wysiada.
Polska to głupi kraj , nie ma związków zawodowych albo jest pare marnych każdy pracuje dla siebie, nikt za nikim nie stanie w obronie, a i prawo do bani.Jak sie ktos z tym nie zgadza to niestety ja go przekonywac nie bede. Zauważyłam że jednak tylko tym co nie brak tak kasy i trafia na prace w ktorej w miarę im wychodzi to nie narzekają.

Edytowane przez wiwinka
Czas edycji: 2011-01-07 o 08:20
wiwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 08:41   #24
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Cytat:
Napisane przez wiwinka Pokaż wiadomość
pisząc tu stwierdzam nudne fakty , które nastąpiły nic poza tym. Akurat w tych rzeczach , które potrafię nie potrzebują do pracy a wręcz zwalniaja o czym sie przekonałam na własnej skórze .
Kocham prace przy zwierzętach, posiadam doswiadczenie biurowe, pracowałam na ochronie meczy sprzątac tez umiem jak każda baba.Towar wykładać tez.Tylko jest jeden problem. tam nie potrzebują.A jak już to ludzi z grupą inwalidzka albo emerytów. Wysysłam namiesiąc 20-30 cv jesli sa ogłoszenia do pracy gdzie tylko moge dojechac ale w du...je każdy ma.
Zapraszam do zamiany ze mna może wtedy inne byłoby twoje myślenie, bo tak z fajnej posadki to ja tez mogłabym tak pisać.
Co do wrażenia, niestety zawsze bardziej pokraczne niż prawdziwe i stad wszystkiego taki efekt. Za cholerę tez nie rozumiem dlaczego mam robić rzeczy ktorych nie umiem, nie potrafie i z tego tylko są zwady ,konflikty i nerwy. chętnie bym pracowała tam gdzie moje zdolnosci moge pokazac i z uciecha robic nawet nadgodziny ,bo juz tak było.Ale nie potrzebuja.
Chętnie zobacze jakis pozytyw i wtedy bardzo chętnie o tym napiszę.
Na produkcji zwalniali tych niedołegów, bo nie umieli. Ja pozatym że wszystko mi na ziemie leciało, to nie potrafiłam tak szybko obliczyc ilosci paczek wiec cholerka wie czy wkładałam do paczki po 5 czy po 6...Ich strata. Moim zdaniem mogli dac jedna osobe wiecj do maszyny wtedy dziewczyny nie harowały by jak woły, bo nawet nie ma kiedy do kibla iśc. Dziękuję nie chce mieć czerwonej plamy na du...wieciekiedy i odpowiadac za zle pakowane paczki. Tam jest bardzo czesto nabór, jeszcze nie słyszałam zeby ktos tam długo pracował bo wielu wysiada.
Polska to głupi kraj , nie ma związków zawodowych albo jest pare marnych każdy pracuje dla siebie, nikt za nikim nie stanie w obronie, a i prawo do bani.Jak sie ktos z tym nie zgadza to niestety ja go przekonywac nie bede. Zauważyłam że jednak tylko tym co nie brak tak kasy i trafia na prace w ktorej w miarę im wychodzi to nie narzekają.
Widzisz zapytałam co portafisz robić a tu atak.

To że jest ciężko to wszyscy wiemy, jest większy popyt na pracę niż podaż, ale narzekać można ale działać też trzeba. Praca sama nas nie znajdzie. Też byłam bez pracy, ale w tym czasie chodziłam na wszelkie szkolenia oraz staże które znalazłam, co spowodowało że w koncu pracę znalazłam.

Tego i Tobie życzę.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 08:49   #25
wiwinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

oj dobrze, przepraszam
zła jestem na ta robote jak diabli
Wszystkie możliwe staże juz odbyłam.Kursy darmowe juz tez.W U.P twierdzą że moje kwalifikacje sa wystarczające a na dodatkowe ich kursy sie nie kwalifikuję(za dużo pracowalam , ponad rok!)
zazwyczaj takie ogłoszenia w moim zawdzie moge znalezc.
http://www.kariera.pl/oferta/praca/3...cyjno-biurowy/

co do ochrony też.
Zastanawiam sie czy się nie isc przebadać moze dostane ta grupe inwalidzką...
To wracam do mojego jedynego ostatniego zajecia; wertowanie ofert necie w moim terenie. Nie umiem sie doczekac az wreszcie cos lepszego znajde niz przedstawiciele OFE, doradcy klienta , kasjerzy i barmani itp...Fuj.


Miłego dnia

Edytowane przez wiwinka
Czas edycji: 2011-01-07 o 08:50
wiwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 23:12   #26
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Cytat:
Napisane przez Nyuna Pokaż wiadomość
Ja także poszukuję pracy w kancelarii i potwierdzam, że wcale nie jest łatwo...
Jesli masz odpowiednie wyksztalcenie to nie jest trudno Ja pracuję w adwokackiej od dwoch lat . I jestem bardzo zadowolona.

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Nie. Gdybym była prawniczką, to otworzyłabym własną kancelarię

To jak wie ktoś coś na temat pracy u notariusza???
heh , otworzylabys swoja? A o aplikacji zapomnialas?Studia to jedno, a aplikacja drugie, poza tym trzeba miec sporo funduszy by otworzyc własną kancelarie, czy to adwokacką, czy notarialną...
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 23:14   #27
Nyuna
Raczkowanie
 
Avatar Nyuna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

[QUOTE=mandarynkka86;24274 610]Jesli masz odpowiednie wyksztalcenie to nie jest trudno Ja pracuję w adwokackiej od dwoch lat . I jestem bardzo zadowolona.

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Wiesz skończyłam administrację, od dwóch lat pracuje w sekretariacie ale raczej jako asystentka - nie parzę kawy ale w instytucji państwowej a kasa z tego mała...
Nyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 00:41   #28
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

ja tez pracuję asystentka-tak mam na umowie, ale robie takie rzeczy jak -wstępne zapoznanie się z aktami sprawy klienta, przedstawienie najwazniejszych punktów Panu mecenasowi, przygotowywanie pozwów, podstawowych linii obrony klienta i takie tam... Ja robie wstepne rozeznania, a on potwierdza, albo i nie i analizuje wg siebie
To prywatna kancelaria, wiec z zarobkiem nie jest tragicznie, ale ja jeszcze udzielam się prywatnie ludziom u siebie w domu , nieraz klientom kancelarii...pomysl nad tym, czy nie warto pomagac po swojemu , dodatkowo dorabiając sobie, ake nie wiem co dokladnie robisz... (sorki wpisalam sie chyba na blog, skasuj jak mozesz)
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-01-11 o 00:42
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 16:06   #29
Nyuna
Raczkowanie
 
Avatar Nyuna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
ja tez pracuję asystentka-tak mam na umowie, ale robie takie rzeczy jak -wstępne zapoznanie się z aktami sprawy klienta, przedstawienie najwazniejszych punktów Panu mecenasowi, przygotowywanie pozwów, podstawowych linii obrony klienta i takie tam... Ja robie wstepne rozeznania, a on potwierdza, albo i nie i analizuje wg siebie
To prywatna kancelaria, wiec z zarobkiem nie jest tragicznie, ale ja jeszcze udzielam się prywatnie ludziom u siebie w domu , nieraz klientom kancelarii...pomysl nad tym, czy nie warto pomagac po swojemu , dodatkowo dorabiając sobie, ake nie wiem co dokladnie robisz... (sorki wpisalam sie chyba na blog, skasuj jak mozesz)

nawet nie pomyślałam o jakieś prywatnej praktyce- bo rozumiem, ,że to dot. spraw prawnych?
A jak jest z j. angielskim? bo z tego co przeglądałam ofery to język jest obowiązkowy
Nyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 17:36   #30
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Praca w kancelarii notarialnej

No ja mam właśną działalnośc gosp i mam uwzględnione tam porady z zakresu prawa karnego, finansowegi itd... Na codzien pracuję w kancelarii adwokackiej i po miesiacu wystawiam szefowi FV za wykonane uslugi-tj przegladanie akt spraw, wstepne analizy itd. Wiec i on ma dobrze bo wrzuci w koszty i ja , bo po pracy dzialam na wslana reke. Tj przychodza do mnie czasem ludzie, po porade prawną, ktora de facto u mojego szefa kosztuje 150 -200 zl , a u mnie 100 zll i to samo im powiem, bo w kancelarii tez ja czesto ich udzielam
Jesli chodzi o język, ja znam niemiecki perfekt, bo mieszkalam tam 15 lat i angielski dosyc dobrze, ale jak przyjmowalam sie tam , i skladalam cv to nie wymagali tego, nie wiem jak inni.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.