Paryż w 2 dni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-10, 12:48   #1
ciapurajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6

Paryż w 2 dni


Witam, wyjeżdżam w kwietniu na 2 dni do Paryża i chciałabym by ktoś kto orientuje się w cenach pomógł mi zrobić plan wycieczki.. co warto zobaczyć? Gdzie i najlepiej o której do jakiego zabytku lub atrakcji się udać? To mój pierwszy wyjazd do Paryża więc jestem kompletnie zielona Za pomoc z góry dziękuje
ciapurajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 22:10   #2
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Paryż w 2 dni

kup sobie przewodnik z mapa paryza bardzo latwo jest zwiedzic paryz samemy (glowne atrakcje) odradzam wersal bo to wycieczka na caly dzien
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 00:16   #3
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

w dwa dni to koniecznie kupcie sobie bilet na metro i polecam standardowe obiekty jak Bazylijkę Sacre Crue, po drodze Moulin Rouge, Montmarte, następnie Wieżę Eiffel'a, polami elizejskimi, plac Inwalidów, do Louvr-u i potem do Notre Dame. Po drugiej stronie rzeki od wieży, nie dość ładny widok to obok jest muzeum marynarki - też ciekawe. ... jest troszkę chodzenia, ale jak najbardziej warto!
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 15:14   #4
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż w 2 dni

Polecam kupić jakiś przewodnik np. Top 10 Paryż z serii Przewodników Wiedzy i Życia. Są tam opisane najpopularniejsze atrakcje + trochę informacji o restauracjach, kawiarniach itp.
Do wymienionych wcześniej atrakcji wartych zwiedzenia dodałabym jeszcze:
Jardin du Luxembourg, ew. jeśli was interesuje zwiedzanie muzeów to Musee d'Orsay (piękny budynek i głównie malarstwo impresjonistyczne) i Musee Rodin (dość blisko placu Inwalidów i Wieży Eiffla).
Ceny oczywiście są dość wysokie to co najważniejsze:
bagietka ok. 1 euro
bilet jednorazowy na metro 1,70 euro, pakiet 10 biletów 12,70 euro
kawa ok. 3 - 6 euro
obiad od 20 euro wzwyż
Wieża Eiffla - na 2 piętro po schodach 5 euro, windą 8,50 euro, albo za 14 euro windą na samą górę
Musee Rodin 6 - 9 euro (lub za darmo dla 18-25 lat)
Musee d'Orsay 9 euro (lub za darmo dla 18-25 lat)
Luwr 10 euro (lub za darmo dla 18-25 lat)

Myślę, że najlepiej pierw wybrać co chce się zobaczyć, a potem usiąść z mapką Paryża i ułożyć z tego jakąś trasę. Do wszystkich atrakcji da się dojechać metrem, ale jak ktoś ma siły to po samym centrum piechotą też da się, bo to nie są jakieś duże odległości.
Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz - postaram się pomóc
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:39   #5
nacik23
Rozeznanie
 
Avatar nacik23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 662
Dot.: Paryż w 2 dni

a które atrakcje w disney parku i asterixie polecasz?
nacik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:13   #6
kubaa538
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
Dot.: Paryż w 2 dni

Rakieta jest świetna w Disneylandzie. Idź też do domu strachu. Ogólnie polecam cały FastLine
kubaa538 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:45   #7
ciapurajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Paryż w 2 dni

Dzięki za odpowiedź! No właśnie jadę z dwoma kolegami i moim narzeczonym Taka nieplanowana wycieczka bo bilety tanie się trafiły (23zł w jedną stronę). Trójka z nas ma 23 lata, a jeden kolega 28. Powiedzcie mi a czy będę miała problem z porozumieniem się po angielsku? Bo troszkę się tego obawiam. Pracuję na rynku w Krakowie i spotykam masę turystów z Francji i zawsze mam z nimi problem... Chodzi mi o to czy dogadam się przy kasie co do mojego wieku żeby mieć tam w niektórych miejscach za darmo tak jak tu koleżanka pisała Chyba się wybiorę do empiku po jakiś fajny mały przewodnik i będziemy obmyślać w samolocie co będziemy zwiedzać Wiem że w trzy dni to dużo nie zwiedzimy.. ale zawszę marzyłam żeby polecieć do Paryża! Jak macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie poczytam! Zawsze to jakaś pomoc.
ciapurajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 15:28   #8
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

My nie mieliśmy problemu, żeby dogadać się po ang, a jak nie potrafili to próbowali i byli bardzo pomocni, jeden pan szedł z nami chyba z 5 min żeby nam drogę wskazać...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 17:39   #9
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż w 2 dni

Cytat:
Napisane przez nacik23 Pokaż wiadomość
a które atrakcje w disney parku i asterixie polecasz?
W Asterixie nigdy nie byłam - ale podobno bardzo fajny park i ma więcej atrakcji typu roller coaster.
Co do Disneylandu - nie wiem czy się orientujesz ale są tam dwa parki: Disneyland i Disney studio.
W Disneylandzie najfajniejsze są atrakcje: Peter Pan’s (FP), Mad Hatter’s Tea cups, Space Mountain (FP), Buzz Lightyear Laser Blast (FP), Big thunder Mountain(FP), Indiana Jones (FP) i Pirates of Carribean. FP tzn. do danej atrakcji jest fast pass czyli taki "bilet" który bierzesz i o określonej godzinie możesz wejść krótszą kolejką. Opłaca się w miarę możliwości brać FP to tych atrakcji bo zwykle są spore kolejki.
W Disney Studio polecam: Crush Coasters, The Twilight Zone Tower of Terror, Rock 'n' Roller Coaster, Cinemagique, Studio Tram Tour: Behind the Magic.
Ogólnie to polecam spojrzeć na mapę na stronie Disneylandu i opracować sobie jakiś plan, bo to są dość spore parki i lepiej oszczędzić biegania z jednego krańca na drugi, plus w sezonie są mega tłumy i żeby zaliczyć wszystkie atrakcje trzeba orientować się co o której porze jest mniej oblegane żeby jakoś to przeżyć A ile dni chcesz spędzić w Disneylandzie?
@ciapurajda Co do sprawy dogadania się to z mojego doświadczenia angielski wystarczy, zawsze też przychylniej spojrzą jak się zacznie od Bonjour czy jakieś inne proste zwroty po francusku użyje.
Jeżeli chodzi o te darmowe bilety - pokazujesz dowód i to wszystko.
Na stronie komunikacji miejskiej paryskiej po angielsku możesz znaleźć mapkę w pdf http://www.ratp.fr/en/ratp/c_21890/discovering-paris/ - najważniejsze atrakcje są zaznaczone i możesz już pokombinować co kiedy zobaczyć i jak tam dojechać/dojść.
Nie wiem czy jesteś fanką czekolady i słodyczy, jak tak to koniecznie polecam wizytę w kawiarni Angelina (drogo, ale pyszne ciastka i makaroniki, jedna kawiarnia jest blisko Luwru) http://www.angelina-paris.fr/en/#/macaron/ i sklepy z czekoladkami Maison Georges Larnicol http://www.chocolaterielarnicol.fr/ jest kilka lokalizacji w Paryżu np. na rue Rivoli i przy St. Germain-des-Pres.
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 11:14   #10
nacik23
Rozeznanie
 
Avatar nacik23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 662
Dot.: Paryż w 2 dni

w asterixie bedziemy 1 dzien i 1 dzien bilet łączony do 2 parków disneya- jedziemy na weekend majowy- czy powinnismy spodziewac sie duzych kolejek?
nacik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 12:57   #11
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

myślę, że dość dużych... my byliśmy we wrześniu i nie weszliśmy na wieżę, bo musielibyśmy stać tam cały dzień, to samo było jak znajomi byli pod koniec września... myślę, że podobnie może być w popularnym disneylandzie...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 21:01   #12
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż w 2 dni

Cytat:
Napisane przez nacik23 Pokaż wiadomość
w asterixie bedziemy 1 dzien i 1 dzien bilet łączony do 2 parków disneya- jedziemy na weekend majowy- czy powinnismy spodziewac sie duzych kolejek?
Zgadzam się z Malgos_12 - kolejki będą tak jak w innych paryskich atrakcjach, plus jest 20-lecie Disneylandu i niestety północna część Francji ma wiosenną przerwę w szkole do 5 maja, co może spowodować naprawdę spore tłumy.
1 dzień i dwa parki to ambitnie ale da się zrobić. Radziłabym zacząć od Disney Studio bo jest zamykane wcześniej niż Disneyland. Obydwa parki otwierane są o 10 ale lepiej być już na miejscu wcześniej, bo zwykle można wchodzić na 30 min przed albo dłużej i zająć kolejkę. Na forum fanów Disneylandu () przed swoim wyjazdem przeczytałam bardzo dobrą radę - jak tylko wejdziesz do Disney Studio rano biegnij do Crush Coasters - jest to super atrakcja, tylko że w ciągu dnia są meeeega kolejki po 1 godz i dłużej, dlatego najlepiej pójść tam z rana. Tak w ogóle przy prawie każdej atrakcji masz takie tabliczki ile mniej więcej trzeba czekać. Druga rada - używaj fastpassów gdzie się da. Jest fajna strona jak chcesz poczytać po angielsku o atrakcjach - http://www.dlrpmagic.com/guidebook/ - lepszy opis niż na oficjalnej stronie.
Aż mi się zachciało pojechać znowu , byłam dwa razy ale zawsze w sierpniu i teraz myślę, że fajnie by było pojechać przed albo po wakacjach.
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 22:17   #13
nacik23
Rozeznanie
 
Avatar nacik23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 662
Dot.: Paryż w 2 dni

wielkie dzięki za rady już teraz układamy z mężem plan atrakcji do zaliczenia

Edytowane przez nacik23
Czas edycji: 2012-04-15 o 22:21
nacik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 23:17   #14
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

te które wymieniłam wyżej są mniej więcej blisko siebie i po drodze
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 00:30   #15
ciapurajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Paryż w 2 dni

Dzięki dziewczyny za rady Mam nadzieję że będziemy się dobrze bawić mimo kiepskiej pogody (cały wyjazd ma padać ). We wtorek wylatujemy więc trzymajcie kciuki za udaną podróż Pozdrawiam serdecznie!
ciapurajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 00:33   #16
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

będzie super! miejsce jest magiczne, może akurat tam będzie ładnie i bezdeszczowo
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 10:44   #17
ciapurajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Paryż w 2 dni

Jeszcze chciałam zadać pytanie odnośnie bagażu podręcznego Nie będę miała problemu zabrać ze sobą suszarki i prostownicy? I czy wiecie może jak to jest z jedzeniem czy mogę coś ze sobą zabrać?
ciapurajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 10:59   #18
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

a czym lecisz? jeśli ryanair-em to nie będzie żadnego problemu, ja zawsze mam je ze sobą... odnośnie jedzenia, też spokojnie, jednak musisz uważać, żeby to nie było w formie kremu czy płynu czyli jeśli będzie w formie stałej to spokojnie
jeśli ryanair nie robi problemów to tym bardziej inne linie nie zrobią

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2012-04-16 o 11:00
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 13:41   #19
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż w 2 dni

Ja leciałam Lotem - z prostownicą nie było problemu, ale jedzenia i kosmetyków nie brałam na wszelki wypadek do podręcznego.
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 21:47   #20
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

LOT-em też można przewozić jedzenie
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 23:04   #21
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż w 2 dni

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
LOT-em też można przewozić jedzenie
No ładnie, jakbym wiedziała to nie musiałabym jeść żałosnego 7 daysa na śniadanie co mi dali
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 23:35   #22
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

wiadomo, że nie może to być płyn ani nic kremowego, ale jedzenie stałe jak kanapki czy jakieś owoce to nie ma problemu, czasem prosili po przybyciu do kraju (ale to było chyba w okresie jakiś epidemii ptasiej grypy czy coś takiego) trzeba było wyrzucić kanapki, ale ja normalnie przewożę wszystko, gołąbki, pierogi, kiedyś nawet zaszczepkę truskawki hahhaa
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 23:36   #23
ciapurajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Paryż w 2 dni

Ja czytałam że można kosmetyki tylko maja mieć max 100 ml i w tej przeźroczystej torebeczce co ma 1l można podobno zabrać ze sobą mam problem bo nie mogę się spakować do plecaka ) ahh no nic dziewczyny odezwę się jak wrócę! )
ciapurajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 00:07   #24
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

tak spokojnie...to całkiem duża torebka, więc podręczne kosmetyki można zabrać ze sobą, ważne jest to, żeby opakowanie nie było większe niż 100ml, np jeśli powiedzmy butelka ma 150ml choć masz tylko 50ml perfum w środku to i tak każą ci to wyrzucić... wszystko razem wzięte nie może przekraczać pojemności niż 1litra
zazdroszczę wyjazdu... ja na swój muszę jeszcze trochę poczekać

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2012-04-17 o 00:09
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 11:40   #25
nacik23
Rozeznanie
 
Avatar nacik23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 662
Dot.: Paryż w 2 dni

a jakie linie lotnicze maja cenę biletu do Paryża za 23 zł??????????
nacik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 12:05   #26
ciapurajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Paryż w 2 dni

Hej ja leciałam rayanair 23zł w jedną i 48zł w drugą stronę Wycieczka była mega udana! Nie zwiedziliśmy wszystkiego ale większość. Mieszkaliśmy na Moulin Rouge więc było ciekawie )) Hotelik przyzwoity... jak na 2 noclegi to na prawdę w porządku i porozmawiać z recepcjonistą można było Kupiliśmy 10 biletów po 12,70 i jeszcze nam po 3 zostały ale podobno bilety się tam zmieniają co 15 lat więc przydadzą się. Prawie za nic nie płaciliśmy bo mieliśmy wolny wstęp tylko za wieże i jedną wystawę w louvre płaciliśmy Wycieczka super udana i chcę jak najszybciej tam wrócić! Paryż jest piękny... zwłaszcza nocą!
ciapurajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 23:22   #27
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

cieszę się że wycieczka się udała
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 23:07   #28
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Paryż w 2 dni

do jakiego wieku są zniżki/darmowe wejścia?
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 18:10   #29
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Paryż w 2 dni

a może polecicie jakies ciekawe miejsce/wydarzenia związane z... w zasadzie z czymkolwiek, ważne, żeby było ciekawe i nietypowe
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 13:47   #30
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

Muzeum Dupuytren
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.