Jak pozbyc się mszyc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 08:27   #1
Karolek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wola
Wiadomości: 16

Jak pozbyc się mszyc?


Co polecacie do pozbywania się mszyc?
Ja jak do tej pory jedynie co mogę pochwalić to spray przeciw mszycom do róż w takiej białej butelce z niebieską nakrętką. Butelka taka jak do farby w sprayu alrykowej.

Używałem też w takim jak do okien ale był dużo gorszy.

Może jakieś naturalne sposoby? Macie i są skuteczne.
Czego wy używacie i możecie polecić?
Karolek76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 20:12   #2
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

A gdzie chcesz zwalczać te mszyce? W domu czy ogrodzie?
Podobno wywar z czosnku jest skuteczny, ale sama jeszcze nie próbowałam.

Edit:
Sprawdziłam swoje notatki. Do czosnku dodam jeszcze cebulę.
Oprócz tego mięta posadzona obok roślin podatnych na ataki mszyc bardzo ogranicza ich liczebność, prawie do zera.
Dodatkowo dobrze jest zwabiać pożyteczne owady do ogrodu. Będą zjadać szkodniki i zapylać rośliny. W internecie są do kupienia domki dla owadów, w tym specjalne dla biedronek, a one bardzo lubią mszyce.

Edytowane przez Agnieszka Gie
Czas edycji: 2013-05-28 o 20:27
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 10:26   #3
kataaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Jeżeli czosnek nie pomoże proponują wypróbować roztwór z pokrzywy: liście pokrzywy zalewamy wrzątkiem i ostawiamy na kilka godzin. Następnie podlewamy roślinę regularnie.

Projektowanie Ogrodów Kraków
kataaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 08:27   #4
Karolek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wola
Wiadomości: 16
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Mszyce pojawiają się w ogrodzie, na młodych pędach róż przede wszystkim.

Na krzewie jaśminowca od sąsiadów też i to w zastraszających ilościach dlatego go ścinam. Bo jego młode pędy są całe oblepione mszycami i nie widzę na to innej rady. Sąsiedzi może nie są zadowoleni nie wiem nic na szczęście na razie mi nie mówili w tym temacie

Pryskałem je resztką mojego spray'u ale ciągle pada i to syzyfowa praca bo deszcz to zmywa
Karolek76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 16:00   #5
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Na moich balkonowych poziomkach pojawiły się mszyce.
Pryskałam mlekim wymieszanym z wodą/pół na pół/
Pomogło.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 10:50   #6
Karolek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wola
Wiadomości: 16
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Spróbuję ten pomysł z mlekiem może coś pomoże bo mój spray sie już kończy. Dam znac jakie efekty
Karolek76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 20:30   #7
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka Gie Pokaż wiadomość
A gdzie chcesz zwalczać te mszyce? W domu czy ogrodzie?
Podobno wywar z czosnku jest skuteczny, ale sama jeszcze nie próbowałam.

Edit:
Sprawdziłam swoje notatki. Do czosnku dodam jeszcze cebulę.
Oprócz tego mięta posadzona obok roślin podatnych na ataki mszyc bardzo ogranicza ich liczebność, prawie do zera.
Dodatkowo dobrze jest zwabiać pożyteczne owady do ogrodu. Będą zjadać szkodniki i zapylać rośliny. W internecie są do kupienia domki dla owadów, w tym specjalne dla biedronek, a one bardzo lubią mszyce.
Odwołuję fragment o mięcie. Na mojej właśnie zauważyłam mszyce
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 22:57   #8
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

U mnie na jaśminowcu i różach świetnie sprawdził się roztwór 50ml octu, 1l ciepłej wody i odrobiny mydła dla przyczepności (ewentualnie może być parę kropel płynu do naczyń).
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 19:28   #9
maly_okruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 53
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

U mnie mszyce zaatakowały surfinie Potraktowałam je roztworem wody z płynem do mycia naczyń, w proporcji 1 litr wody - 1 łyżeczka płynu do mycia naczyń. Spryskuje takim roztworem roślinkę, widzę postępy, mszyc jest coraz mniej, ale swoje i tak zrobiły :/
__________________
http://zielonespa.blogspot.com/
maly_okruszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 20:09   #10
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

[QUOTE=kataaaa;41261952]Jeżeli czosnek nie pomoże proponują wypróbować roztwór z pokrzywy: liście pokrzywy zalewamy wrzątkiem i ostawiamy na kilka godzin. Następnie podlewamy roślinę regularnie.

Też stosuję pokrzywy, ale troszkę inaczej. Zrywam całe i wrzucam do beczki z niewielką ilością zimnej wody. Po ok. tygodniu jest gotowy roztwór, którym spryskuję mszyce i nawet pomaga. Resztą zalewy podlewam głównie pomidory i ogórki, no i plony są całkiem niezłe.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 18:40   #11
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Ze wstydem wobec przedstawionych tu metod naturalnych, napiszę, że nasze róże potraktowaliśmy z mężem środkiem owadobójczym - spryskaliśmy solidnie pędy, oprócz tego wcześniej ucięliśmy wszystkie bardziej "oblezione" pędy.
Poradzono nam też, że mszyce - o dziwo- lubią przesuszoną ziemię, więc pamiętamy o regularnym podlewaniu a na powierzchnię ziemi w doniczce wysypaliśmy warstwę keramzytu, żeby zapobiegał nadmiernemu parowaniu wody z ziemi.
Akcja z chemią była jednorazowa i okazała się skuteczna, a mszyc było naprawdę mnóstwo.
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 16:53   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Cytat:
Napisane przez Askatasuna Pokaż wiadomość
Ze wstydem wobec przedstawionych tu metod naturalnych, napiszę, że nasze róże potraktowaliśmy z mężem środkiem owadobójczym
Czemu ze wstydem? Nie bądźmy ortodoksyjni. Nie chodzi o to, by całkiem wyeliminować chemię i zbierać mszycę ręcznie, ale po prostu wiele osób nie chce pryskać środkami ochrony roślin tego, co później jedzą - szczególnie jeśli są to preparaty systemowe, które wnikają z sokami do wnętrza roślin i jakiś czas w niej krążą. W przypadku mocno zaatakowanych róż, czy krzewów ozdobnych sama pewnie prysnęłabym np. Karate i miała problem z głowy. W przypadku warzyw czy owoców jestem bardziej restrykcyjna i wolę parę razy traktować je pokrzywą czy colą z mydłem potasowym. To też działa, ale wolniej, więc wymaga więcej pracy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 17:49   #13
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Zgadzam się. Ja mam tylko rośliny ozdobne, niektóre okazy są dla mnie bardzo cenne i też nie bawię się w naturalne metody. Po prostu nie chcę ryzykować utratę rzadkiego okazu lub jego oszpecenie przez jakieś szkodniki.
Na pewno bym się zastanowiła, gdyby chodziło o warzywa lub owoce.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 15:42   #14
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Co stosujecie chemicznego na mszyce?
Polecacie jakieś środki?

Walczę metodami ekologicznymi, ale nie widzę rezultatów. Właśnie moczę werbenę, którą mi obsiadły w wodzie z płynem do naczyń, wyciągiem z czosnku i kilkoma kroplami olejku herbacianego. Jeśli to nie pomoże, bo opryski nie pomogły, to chciałabym kupić jakąś chemię, ale nie wiem co warto kupić...
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 22:46   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Co stosujecie chemicznego na mszyce?
Polecacie jakieś środki?
Ja stosuję karate. Generalnie wolę środki działające kontaktowo, niż systemowe, które wnikają w roślinę i krążą z jej sokami. W przypadku roślin ozdobnych nie ma to wielkiego znaczenia, ale w przypadku drzew i krzewów owocowych dla mnie różnica jest istotna.

Jeśli potrzebujesz czegoś na pojedyncze kwiaty, to może agicolle? Dość drogi, ale ekologiczny, a całkiem skuteczny. Spróbuj też colę z odrobiną mydła potasowego lub płynu do naczyń. U mnie oprysk tą miksturą okazał się skuteczny.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-07-05 o 22:56
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 11:57   #16
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Elfia4,

ale to karate jest do rozrobienia? Wolałabym w sprayu, bo wygodniejsze i można powtórzyć oprysk w razie czego, nie mówiąc o tym, że na razie mam na werbenie tylko te mszyce. To znaczy może już nie mam, bo wymoczyłam werbenę w miksturze: woda+płyn do mycia+ czosnek+ olejek z drzewa herbacianego. Roślina już jest dojechana, ale mszyc nie widzę.
Zastanawiałam się nad tą colą, to już ostatnia deska ratunku przed chemią.
Na razie jednak pozwolę odpocząć werbenie i zobaczymy co dalej, czy pojawią się mszyce, czy już odpuszczą...
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 12:09   #17
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak pozbyc się mszyc?

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Elfia4,

ale to karate jest do rozrobienia? Wolałabym w sprayu, bo wygodniejsze i można powtórzyć oprysk w razie czego, nie mówiąc o tym, że na razie mam na werbenie tylko te mszyce.
Do rozrobienia i najmniejsza 5 ml porcja po rozcieńczeniu daje w sumie 20 litrów roztworu, więc nadaje się do pryskania kilku drzew owocowych, a nie paru kwiatów. Są natomiast różne preparaty w sprayu lub atomizerze przeznaczone do zwalczania mszyc na roślinach ozdobnych. Wybierz się do sklepu ogrodniczego lub przeszukaj ofertę sklepów internetowych, żeby coś wybrać, bo oferta jest spora.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-06 13:09:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.