Pchły - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-06, 22:28   #31
tessalia
Raczkowanie
 
Avatar tessalia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 375
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Babeszjoza to też choroba kleszczowa, wywołuje ją pierwotniak. Nie każdy kleszcz jest tym zarażony (tak samo jak nie każdy boreliozą), ale to świństwo pies może złapać nawet w parku....
Dlaczego nie Frontline? Ponieważ nie spełnia on swojej zasadniczej funcji - nie chroni przed kleszczami tak jak powinien. Znam przypadek pieska, który długi czas był regularnie zabezpieczany Frontline'm i wszystko było OK. W czerwcu b.r. złapał zarażonego kleszcza i do teraz walczy o życie - ma ciężkie powikłania...
Ja od dawna nie kupuję Frontline.
__________________
"Kocha się nie za cokolwiek, lecz pomimo wszystko... kocha się za nic..."
tessalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 22:37   #32
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez aferka
Nie znasz się - to nie smród tylko perfumy np. Giorgio Srajmani lub Gabriela Srajbatini.
Moja Cera ma tę samą przypadłość

No teraz to rozumiem moją sunię i to tarzanie się w różnościach smrodkowych Niestety przez to często ją musimy kąpać. Co do preparatów najlepiej chyba skontaktować się z weterynarzem
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 07:51   #33
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez tessalia
Tylko nie Frontline! To w ogóle nie zabezpiecza przed chorobami kleszczowymi np. babeszjozą...
Mnie wet. polecił Duovin.
Mam wrażenie, że trochę mylimy pojęcia. Frontline ma zabezpieczać nie przed chorobą, a przed kleszczami. Jeśli pies będzie dobrze zabezpieczony przed kleszczami to i choroba odkleszczowa mu nie grozi. Nam sie zdażyło, że znaleźliśmy na psach pryskanych Frontlinem kleszcza, ale był tak otumaniony, że nie potrafił się wkłuć, tylko łaził taki "bamątny". Tak więc co człowiek - to opinia.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 08:16   #34
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez aferka
Mam wrażenie, że trochę mylimy pojęcia. Frontline ma zabezpieczać nie przed chorobą, a przed kleszczami. Jeśli pies będzie dobrze zabezpieczony przed kleszczami to i choroba odkleszczowa mu nie grozi. Nam sie zdażyło, że znaleźliśmy na psach pryskanych Frontlinem kleszcza, ale był tak otumaniony, że nie potrafił się wkłuć, tylko łaził taki "bamątny". Tak więc co człowiek - to opinia.
O właśnie i tu się zgodze. Ja od początku Arge wylewam Frontline i raz tylko znalazłam u niej kleszcza, który był wysuszony bo to chyba tak działa, że nawet jeśli kleszcz wejdzie w psa to umiera.
A jeśli już sie przytrafi, że ja zapomne uzupełnić dawkę preparatu po określonym czasie i znajde kleszcza to odrazu robimy psu zastrzyk przeciwko chorobą odkleszczowycm.
Raz niestety suka wleciała mi do wody przed upływem dwóch dni i w maju miała 10 kleszczy- po usunięciu, wylaniu preparatu, dostała zastrzyk i cieszy się dobrym zdrowiem
A zresztą preparaty chronią przez kleszczami czy pchłami a nie przed chorobami.
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 08:18   #35
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez aferka
Nie znasz się - to nie smród tylko perfumy np. Giorgio Srajmani lub Gabriela Srajbatini.
Moja Cera ma tę samą przypadłość
Tak uwielbiam te perfumy- są takie intensywne.....
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 10:58   #36
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Question Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Dziewczyny, byłam wczoraj w sklepie zoologicznym i pani poleciła mi kropelki. Fakt, że to najbardziej prosty sposób Wczoraj jej zaaplikowałam i... Dzisiaj dalej się czochra! W przypadku tych pierwszych kropelek, od razu działały- przynajmniej nie drapała się. Babeczka w sklepie powiedziała, że jeśli ma pchły, to te krople je wybiją. No tak, ale kiedy to zaczyna działać? Dawka była dostosowana do jej 8,5 kg.

Aha, dzisiaj poluję na tego zapchlonego gagatka!
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:04   #37
Jagodda
Raczkowanie
 
Avatar Jagodda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 98
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Hej Ja polecam obrożę Bayer,kosztuje ok.30zł.Z moją Bunią nie bawię się w żadne kropelki,zakładam obróżkę i mamy spokój z pchełkami i kleszczami na długi,długi czas
Jagodda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 11:12   #38
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Wink Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Jagodda, podobno przy tych obrożach pchełki chowają się pod ogon. A przy jej futrze, to już całkiem. No i z tym zapachem... Domownicy się buntują bo im smierdzi
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:21   #39
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez wenezja
Dziewczyny, byłam wczoraj w sklepie zoologicznym i pani poleciła mi kropelki. Fakt, że to najbardziej prosty sposób Wczoraj jej zaaplikowałam i... Dzisiaj dalej się czochra! W przypadku tych pierwszych kropelek, od razu działały- przynajmniej nie drapała się. Babeczka w sklepie powiedziała, że jeśli ma pchły, to te krople je wybiją. No tak, ale kiedy to zaczyna działać? Dawka była dostosowana do jej 8,5 kg.

Aha, dzisiaj poluję na tego zapchlonego gagatka!
Może czochra się nie dlatego że dalej ma pchły, tylko swędzą ja stare ugryzienia i bąble po nich? A próbowałaś poszukać pcheł, czy faktycznie są?
A jeśli są, to może rzeczywiście najpierw wykąpać w szamponie przeciwpchelnym, a na przyszłość zabezpieczyć kropelkami?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:25   #40
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez wenezja

Aha, dzisiaj poluję na tego zapchlonego gagatka!
Owocnych łowów Na pewno ulżysz temu biedakowi

A psina się drapie, bo pewnie jeszcze ją coś po 'lokatorach' swędzi
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:26   #41
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez Jagodda
Hej Ja polecam obrożę Bayer,kosztuje ok.30zł.Z moją Bunią nie bawię się w żadne kropelki,zakładam obróżkę i mamy spokój z pchełkami i kleszczami na długi,długi czas
No tak obroża- musi być droga żeby była skuteczna- no niestety
Tylko, że moja Arga to pływak pospolity i dlatego obroża odpada- niestety nie można jej moczyć ( z tego co wiem oczywiscie)
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 11:33   #42
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Smile Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Aferciu, szukałam wczoraj i były. Dzisiaj jeszcze nie, ale zaraz to zrobię. Faktycznie, nie pomyślałam, że to drapanie może być przez pogryzienia . Dzięki kochane!

Dodaję zdjęcie, żeby było wiadomo o kim mowa . Co prawda, latało już po wizażu
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:36   #43
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Boski
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:42   #44
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Piękności
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:55   #45
Jagodda
Raczkowanie
 
Avatar Jagodda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 98
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

No faktycznie,obroża troszkę kosztuje ale naprawdę działa i to bardzo długo.I wcale nie śmierdzi...Tylko może być kłopot jeżeli są małe dzieci,lepiej żeby nie miały z nią kontaktu (z obroży uwalniany jest jakiś proszek)No i faktycznie nie można jej moczyć.Ale jak pokropisz pieska a potem i tak się gdzieś umoczy to cały zabieg musisz powtarzać na nowo.Ja pozostaje przy swoim:miałam kilka psów i najlepsza okazywała się zawsze obroża.Jest jeszcze jakiś tańszy odpowiednik Bayera,coś ok.20zł.Tylko nazwy nie pamiętam...
Jagodda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 12:01   #46
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Thumbs up Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Dziękuję za wyrazy uznania! Takie cuda można znaleźć w schronisku!

Zdjęcie było robione jakoś miesiąc po jej przyjściu do naszego domu. Teraz ten włos ma dwa razy taki! Wygląda jak misiu! To pewnie przez to, że już się leni i zmienia futro na cieplejsze
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 12:10   #47
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez Jagodda
No faktycznie,obroża troszkę kosztuje ale naprawdę działa i to bardzo długo.I wcale nie śmierdzi...Tylko może być kłopot jeżeli są małe dzieci,lepiej żeby nie miały z nią kontaktu (z obroży uwalniany jest jakiś proszek)No i faktycznie nie można jej moczyć.Ale jak pokropisz pieska a potem i tak się gdzieś umoczy to cały zabieg musisz powtarzać na nowo.Ja pozostaje przy swoim:miałam kilka psów i najlepsza okazywała się zawsze obroża.Jest jeszcze jakiś tańszy odpowiednik Bayera,coś ok.20zł.Tylko nazwy nie pamiętam...
Małe sprostowanie - jeśli chodzi o preparat wo wylania- pies nie moze się moczyć 2 dni przed i 2 dni po rozprowadzeniu preparatu. Potem moja Arga pływa dowoli przez cały okres ochronny
Ja zostane przy kroplach
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 12:18   #48
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

sliczny szkrabek


aferka ma racje, krople nie chronia przed choroba, jedynie przed kleszczami, ktore sa wektorem chorob.
przed sama choroba uchronic moga jedynie szczepienia.
ja moja suczke zaszczepilam przeciwko boleriozie, tak na wszelki wypadek, jakby nam cos sie z kropelkami pomieszalo.

obroze przerabialismy, ale strasznie cuchnaca byla, cale mieszkanie nia przesmierdlo, mimo ze nie nosila jej non stop, tylko po dwie godzinki dziennie.
co sie pozniej okazalo, ja tez nia cala przesmierdlam. kolezanka na zajeciach w prosektorium ( gdzie zapach jest silny i do najprzyjemniejszych nie nalezy), zapytala sie mnie po cichu, 'czy smierdze srodkiem na pchy' po powrocie do domu, obroza wyladowala na smietniku.
istnieja obroze bezzapachowe??
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 14:39   #49
Jagodda
Raczkowanie
 
Avatar Jagodda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 98
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Obroże które kupowałam nigdy nie smierdziały.Tylko fakt,ze kupowałam zawsze te lepsze...Ale masz racje jeżeli piesek lubi wyskakiwać na kąpiel w stawiku to może i lepiej krople.Choć w sumie moja Bunia przed każdą taką kąpielą ma obróżkę ściąganą..Pozdrawiam
Jagodda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 20:42   #50
tessalia
Raczkowanie
 
Avatar tessalia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 375
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez aferka
Mam wrażenie, że trochę mylimy pojęcia. Frontline ma zabezpieczać nie przed chorobą, a przed kleszczami. Jeśli pies będzie dobrze zabezpieczony przed kleszczami to i choroba odkleszczowa mu nie grozi. Nam sie zdażyło, że znaleźliśmy na psach pryskanych Frontlinem kleszcza, ale był tak otumaniony, że nie potrafił się wkłuć, tylko łaził taki "bamątny". Tak więc co człowiek - to opinia.
Kupując preparat p. kleszczom wymagam, aby zabezpieczał głównie przed chorobami przenoszonymi przez nie. Choroba jest NASTĘPSTWEM ukąszenia zarażonego kleszcza, a jeśli preparat nie jest na tyle silny aby poradzić sobie z tym paskudztwem w ciągu określonego czasu to nie mam zamiaru ryzykować zdrowia i życia swojego psa. Ale to moje zdanie.

__________________
"Kocha się nie za cokolwiek, lecz pomimo wszystko... kocha się za nic..."
tessalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 23:36   #51
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Jeśli chodzi o pchełki to mam już wtym wprawę
Moja poprzednia psinka miała tylko raz pcheły, ale jaką ilość - do tej pory nie wiem skąd ona to przywlekła. Frontline pomógł, ale nie sam. Kupiłam taki sprey do tapicerek i dywanów na pcheły - wet mnie uświadomił, że pchły jajca nie znoszą na psiaku, tylko właśnie w tapicerkach, dywanach, pościeli (i tam też wylęgają się larwy bleeee). Szkoda, że nie widzieliście u mnie akcji wybijania tego paskudztwa - taki zestaw był skuteczny

Ale nie ma zasady co do działania kropelek - na moją obecną, większą suńkę działa tylko Frontline Spot + Frontline Spray (ochrona przeciwkleszczowa 1 miesiąc, a na pchły 3 miesiące) - na niej często znajduje łażące kleszcze (wygladają jak ja po 3 piwach - czyli słabo), , a na moją drugą psicę działają kropelki Advantix (działanie pod względem długości ochrony mniej więcej podobne) - zero kleszczy, pcheł i innych paskudztw (wcześniej na Frontline miała mocno wżarte kleszczycha).

Musisz próbować, aż sama zauważysz co najlepiej chroni Twoją psiurkę!!

Aha, ja swoja Pysie kapie co tydzien - to nie oslabia dzialanie ochorny antypchłowej
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 00:02   #52
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Jeśli chodzi o kleszcze to bardzo dobra jest obroża Preventic.Jest droga (35zł),ale skuteczna.Mój pies ją nosi- niestety dlatego,że leczymy nią innego pasożyta,ale kleszcza od początku stosowania nie złapał żadnego.Ma "zapach"eukaliptusa-jak dla mnie jest zbyt intensywna,ale reszcie domowników nie przeszkadza.
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 00:14   #53
fistaszek20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez wenezja
Aferciu, szukałam wczoraj i były. Dzisiaj jeszcze nie, ale zaraz to zrobię. Faktycznie, nie pomyślałam, że to drapanie może być przez pogryzienia . Dzięki kochane!

Dodaję zdjęcie, żeby było wiadomo o kim mowa . Co prawda, latało już po wizażu
oj drapanie nie zawsze moze byc od pcheł kleszczy czy pogryzienia czasem zaezne jest to od diety i pokarmu jaki piesek przyjmuje sam miałem z tym problem musiałem zmienić całkowicie jego dietei pokarm


słyszałem tez o jakiejs chorobie ze pies sie najpierw drpaie potem jest cos w rodzaju plackow na ciele wypadanie włosow i smierc mam nadzieje ze to nie to skontaktuj sie z dobrym weterynarzem
fistaszek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 08:09   #54
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez fistaszek20
oj drapanie nie zawsze moze byc od pcheł kleszczy czy pogryzienia czasem zaezne jest to od diety i pokarmu jaki piesek przyjmuje sam miałem z tym problem musiałem zmienić całkowicie jego dietei pokarm


słyszałem tez o jakiejs chorobie ze pies sie najpierw drpaie potem jest cos w rodzaju plackow na ciele wypadanie włosow i smierc mam nadzieje ze to nie to skontaktuj sie z dobrym weterynarzem
Oj chorób skóry (również tych o podłożu alergicznym) powodujących drapanie, jest dużo. Ale myślę, że Wenezja poszła w dobrym kierunku, najpierw eliminując to co napewno powoduje swędzenie czyli pchły, zwłaszcza, że sama je u psicy znalazła i wie napewno, że są (tzn. mam nadzieje, że już teraz były a nie są ).
Jeśli eliminacja pcheł nie pomoże, to wtedy można się zastanawiać nad następnym krokiem i dalszym szukaniem przyczyn czochrania. Więc bez paniki
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 08:55   #55
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Ja mam w domu alergika- wiem co znaczy choroba skóry
Notorycznie leczymy skórę i oczy- taka uroda mojego złotka
Jeśli będa wypadac włosy- choć teraz i tak psy się lenią i zacznie się dziać coś niedobrego to do weta.
Ja uważam, że to czochranie jest po pchełkach
Ps. wczoraj drugi raz w ciągu 2 tygodni Arga została wykąpana- wytarzała się w perfumach- że tak powiem ludzkim guwienku :/- dobrze że w pobliżu jest jezioro i mogłam na szybko to z niej zmyć- a w domu szampon i pies do wanny - kocham to moje suczysko
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:33   #56
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Wink Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez justyna_t
Tańsze nie tańsze - o kilka złotych- na moją sunie i tak trzeba wylać dwa więc wychodzi mnie taniej o 2 zł
Dla mnie to dobry preparat, ale to chyba zależy.
A co do kąpieli- moja Arga to brudas- jak do śieków nie wleci, to wytaża się w gnoju, to w czymś co zdechło- niestety nie idzie jej zawsze upilnować.
Czasami nawet trzeba ja wykąpać 2 tygodnie po jednym myciu. Co się zrobi- takie są uroki posiadania psa kochającego smród
Hehe wiesz ja tez mialam sunie, (6 rok jest w psim raju ), ktora po kapieli zawsze szukala czegos smierdzacego zeby sie wytarzac. Moj maz powiedzial, sluchaj to jest kobieta i lubi psie perfumy. Kiedys mi sie wytarzala w trupku myszy, w calej windzie smierdzialo, myslalam ze odpadne a ona taka szczesliwa jak nie wiem co. Mam teraz psa i jego takie rzeczy nie pociagaja )
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:42   #57
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home
Hehe wiesz ja tez mialam sunie, (6 rok jest w psim raju ), ktora po kapieli zawsze szukala czegos smierdzacego zeby sie wytarzac. Moj maz powiedzial, sluchaj to jest kobieta i lubi psie perfumy. Kiedys mi sie wytarzala w trupku myszy, w calej windzie smierdzialo, myslalam ze odpadne a ona taka szczesliwa jak nie wiem co. Mam teraz psa i jego takie rzeczy nie pociagaja )
Heheh Widicznie lubiła te klimaty
Ja raczej na to nic nie poradze bo moja Arga tak ma i raczej rasa ma to w genach
Tak samo jak nie idzie jej od wody odciągnąc- bo to pies dowodny
Oj.. ile ja bym dała żeby ona mogła spokojnie przejść koło "nawozu" na polu
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:44   #58
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home
Hehe wiesz ja tez mialam sunie, (6 rok jest w psim raju ), ktora po kapieli zawsze szukala czegos smierdzacego zeby sie wytarzac. Moj maz powiedzial, sluchaj to jest kobieta i lubi psie perfumy. Kiedys mi sie wytarzala w trupku myszy, w calej windzie smierdzialo, myslalam ze odpadne a ona taka szczesliwa jak nie wiem co. Mam teraz psa i jego takie rzeczy nie pociagaja )
Słyszałam kiedyś,chyba ze 2 razy, że jesli psa ciągnie do tarzania sie w róźnych świństwach, to może oznaczać, że brakuje mu składników mineralnych. Rozwiązaniem może bć zakup preparatu witaminowego, np. Salvikal i podawanie mu go do jedzenia.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:44   #59
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home
Hehe wiesz ja tez mialam sunie, (6 rok jest w psim raju ), ktora po kapieli zawsze szukala czegos smierdzacego zeby sie wytarzac. Moj maz powiedzial, sluchaj to jest kobieta i lubi psie perfumy. Kiedys mi sie wytarzala w trupku myszy, w calej windzie smierdzialo, myslalam ze odpadne a ona taka szczesliwa jak nie wiem co. Mam teraz psa i jego takie rzeczy nie pociagaja )
Dużo też zalezy od rasy. Wiadomo że większość psów myśliwskich i gończych szczególnie gustuje w takich perfumkach, a jest to spowodowane chęcią zabicia własnego zapachu, żeby zwierzyna na którą sie poluje nic nic nie wyczuła.
Może te osobniki, które szczególnie uwielbiają te smrodki maja silnie rozwinięty instynkt łowiecki
A co do "gamy zapachowej", to stwierdziłam że nic nie pobije wędzonej ryby.
Kąpałam sukę chyba ze cztery razy z rzędu, a ona dalej jechała jakby sama była wędzoną starą rybą. No pozazdrościć trwałości zapachu tych "perfum"
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:47   #60
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Wink Dot.: Do właścicielek piesków :-)

Cytat:
Napisane przez justyna_t
Heheh Widicznie lubiła te klimaty
Ja raczej na to nic nie poradze bo moja Arga tak ma i raczej rasa ma to w genach
Tak samo jak nie idzie jej od wody odciągnąc- bo to pies dowodny
Oj.. ile ja bym dała żeby ona mogła spokojnie przejść koło "nawozu" na polu

Hehe czy ten avatarek to twoja sunia Pieski sa przekochane, ale te niektore ich zwyczaje ... a co do pchelek i kleszczy, my uzywamy frontline i dlugo nie widzialam kleszcza u mojego Aresa jak i pchel.
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-14 18:05:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.