Kwasy polihydroksylowe (PHA) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-06, 11:34   #1
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153

Kwasy polihydroksylowe (PHA)


Dzięki forum odkryłam stronę www.zrobsobiekrem.pl i zainteresowana jestem kwasem laktobionowym, tylko nie wiem jak go stosować: bezpośrednio na skórę czy może z "czymś" wymieszać, jak często, rano, wieczorem?

W Biochemii jestem raczkująca stąd te pytania.
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 11:58   #2
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Tu masz przepis na tonik z kwasem - to najprostszy sposób stosowania:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?tonik-z...ktobionowym,90
Jak często - to zależy od Twojej skóry. Jeśli masz doświadczenie z kwasami, możesz pewnie 2 razy dziennie, choć radziłabym zacząć od jednego razu i obserwować skórę. Kwas laktobionowy nie jest, zdaje się, drażniący, ale strzeżonego...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 05:32   #3
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Question Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Podbijam stary temat, żeby nie mnożyć bytów... Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś zechciał mi coś doradzić, mimo jednego biednego posta na moim koncie.

Jestem atopikiem z rogowaceniem okołomieszkowym. Mam sporo przebarwień po stanach zapalnych. Muszę się złuszczyć, ale AHA i BHA w większych stężeniach mnie podrażniają. Pomyślałam więc o PHA i na początek zakupiłam kwas laktobionowy.

Zrobiłam tonik do ciała, na oko jakieś 5-7% kwasu w hydrolacie z kwiatów pomarańczy (będę to stężenie zwiększać do 15%). Na razie tonik mnie w żaden sposób nie podrażnia - niech to moje doświadczenie jako atopika będzie jakimś zadośćuczynieniem za bezczelne zadawanie pytań... - jednak docelowo chciałabym ukręcić sobie coś do smarowania, bo po spryskaniu tonikiem i wtarciu go w skórę i tak muszę nałożyć jakiś olejek czy krem, a nie wiem, czy to nie narusza działania kwasu. To właśnie moje pierwsze pytanie: czy po wtarciu toniku w skórę mogę smarować się np. olejkiem babydream?

A drugie pytanie brzmi: w jaki najprostszy sposób ukręcić mazidło z 15% mocznika i na początek 10% kwasu laktobionowego lub glukonolaktonu? Ogólne zasady kręcenia kremów znam, ale niestety nie trafiłam na żaden uniwersalny przepis z wysokim stężeniem kwasu PHA... Oprócz mocznika i kwasu w takim mazidle mogą znaleźć się też niacynamid, olej z konopii. Mogłabym też zrobić to na bazie balsamu Pharmaceris AT (atopic dermo balm) lub niebieskiego Gesichts- und Korpercreme Babydream, ale o ile bez krępacji dolewam do nich skwalanu i innych olejków, to kwas mnie jednak onieśmiela. Boję się jakiejś reakcji ze składnikami tych gotowych produktów. Podaję tu ich skład:

Pharmaceris AT - balsam do ciała:
Aqua, Canola (Canola) Oil, Glycerin, Parafinum Liquidum, Sucrose Distearate, Dimethicone, Pentylene Glycol, Cetyl Alcohol, Panthenol, Sucrose Stearate, Pinus Sibirica Seed Oil, Carbomer, Triethanolamine, Allantoin, Xanthan Gum, BHA, CI 77820

Babydream Gesichts- und Korpercreme
Skład: Aqua, Caprylic / Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Helianthus Annuus Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Parfum, Cera Alba, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Xanthan Gum, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide.

Raz jeszcze wielkie dzięki, jeśli ktoś się pofatyguje i odpowie. Odwdzięczę się relacją z zastosowania PHA u atopowego królika doświadczalnego.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 00:01   #4
SubRosa1985
Raczkowanie
 
Avatar SubRosa1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 135
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Hej dziewczyny. Przez całą zimę używałam, omijając moje naczynka, kwasu glikolowego (Triacneal) - efekty świetne, więc postanowiłam je 'kontynuuować' latem, a jako, że nie polubiłam się z wysokimi filtrami UV to postawiłam na kwasy PHA. Ich działanie znam, tylko nie wiem jednego... który wybrać ?(( Otóż waham się między:
a. http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
b. http://www.zrobsobiekrem.pl/?tonik-z...ktobionowym,90

Oba to kwasy PHA, tak? Laktobionowy to jeden z rodzajów kwasów PHA - więc czym oba specyfiki się różnią?

Chciałabym dokonac wyboru ale nie wiem czym się kierować bo nie mam pojęcia czy kwas laktobionowy to to samo (w działaniu) co kwas PHA z BU Proszę pomóżcie dziewczyny!!!

**Mam cerę z trądzikiem (zaleczony trochę), nadreaktywne, rozszerzone i popękane naczynka na policzkach, rumień = na 90 % to trądzik różowaty, baaardzo rozszerzone pory, zaskórniki, tłusta w swerze T skóra, przebarwienia i blizny po trądziku + zależy mi na nawilżeniu i profilaktyce przeciwzmarszczkowej oraz na złuszczaniu skóry - efekcie "ciągłego" peelingu, wygładzeniu skóry, rozjaśnieniu, ujednoliceniu przez to złuszczanie - który powinnam specyfik więc wybrać?

Czy Tonik z kwasem PHA 6% z BU jest "słabszy" w działaniu niż tonik z kwasem laktobionowym ze zróbsobiekrem.pl - wersja 10%?

Proszę o radę (
__________________
To i owo, a ściślej: CiuchOWO/kosmetykOWO http://szafa.pl/profil/SubRosa_ zapraszam
SubRosa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 21:13   #5
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Planuję sobie ukręcić ten tonik:
http://mazidla.com/receptariusz/38-t...ktonem-15.html
A może zmienić czesc glukonolaktonu zamienić na laktobionowy albo w ogóle zacząc od mniejszego stężenia? Nie wysuszy w stężeniu 15%? I czy po odstawieniu toniku z kwasami PHA skóra nie wróci do stanu wyjścia lub, co gorsza, będzie w gorszym stanie? Jakie macie doświadczenia?

Dodam, że mam skórę odwodnioną. Przynajmniej tak ją oceniam - kremy raczej nie wchłaniają się szybko (więc chyba sucha nie jest), mam suche skórki i strasznie łuszczy mi się skóra w niektórych miejscach, ale jednocześnie trochę przetłuszczają mi się nos i broda. Na dodatek jest skłonna do czerwienienia się, ale to raczej wskutek czynników zewn. takich jak temperatura itp. Myślicie, że ten tonik mółgby mi pomóc na dłuższą metę? Chcę uniknąć efektu tymczasowego, bo to raczej mija się z celem.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-06-14 o 21:24
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:10   #6
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Planuję sobie ukręcić ten tonik:
http://mazidla.com/receptariusz/38-t...ktonem-15.html
A może zmienić czesc glukonolaktonu zamienić na laktobionowy albo w ogóle zacząc od mniejszego stężenia? Nie wysuszy w stężeniu 15%? I czy po odstawieniu toniku z kwasami PHA skóra nie wróci do stanu wyjścia lub, co gorsza, będzie w gorszym stanie? Jakie macie doświadczenia?

Dodam, że mam skórę odwodnioną. Przynajmniej tak ją oceniam - kremy raczej nie wchłaniają się szybko (więc chyba sucha nie jest), mam suche skórki i strasznie łuszczy mi się skóra w niektórych miejscach, ale jednocześnie trochę przetłuszczają mi się nos i broda. Na dodatek jest skłonna do czerwienienia się, ale to raczej wskutek czynników zewn. takich jak temperatura itp. Myślicie, że ten tonik mółgby mi pomóc na dłuższą metę? Chcę uniknąć efektu tymczasowego, bo to raczej mija się z celem.
Up.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 01:19   #7
SubRosa1985
Raczkowanie
 
Avatar SubRosa1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 135
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Hej dziewczyny,

Czy możliwe jest, że tonik z kwasem PHA 6% z BU zapycha pory lub powoduje wysyp pryszczy?

Używam go od miesiąca i od miesiąca mam na dole twarzy (broda, część żuchwy) masę krost, zapchanych porów "wypukłych", jak przejadę po skórze palcami to jak po"tarce" Dziwne to, bo od paru lat jeśli coś mi wyskoczy to max. kilka krost i znikają max. po tygodniu !!! A tu już wysyp miesiąc trwa (TYLKO dół twarzy, reszta w miarę ok.). Czy Tonik z kwasem PHA może powodować - jak przy innych kwasach - oczyszczanie się skóry poprzez tzw. "wysyp"? Ale już na samym początku stosowania????

Mam cerę mieszaną, trądzik różowaty (zaleczony... był do tej pory przez już blisko 7 lat ), nadreaktywne naczynka na policzkach (cera naczynkowa), zaskórniki, rozszerzone pory, skłonności do przebarwień.

Czy dla takiej cery mogły być jakieś przeciwskazania do uzywania toniku z kwasem PHA 6 % ??? Czy to może być jego "wina"? Czy czegoś innego? Dla zobrazowania :

- wysyp od miesiąca
- używam toniku z kwasem PHA od miesiąca (co drugą noc)
- 1,5 m-ca temu skorzystałam dwa razy z solarium (2xpo 6 min)
- parę dni przed "wysypem" używałam kilka razy kremu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=16599&next =1
- od 2 tyg. myję twarz zwykłym mydłem
- od 1,5 m-ca używam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=36427&next =1 oraz na noc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=26580&next =1


Błagam o odp., czy coś mnie "zapycha" czy to reakcja "oczyszczania" na tonik z kwasem PHA z BU?
__________________
To i owo, a ściślej: CiuchOWO/kosmetykOWO http://szafa.pl/profil/SubRosa_ zapraszam
SubRosa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 07:29   #8
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Czy możliwe jest, że tonik z kwasem PHA 6% z BU zapycha pory lub powoduje wysyp pryszczy?

Używam go od miesiąca i od miesiąca mam na dole twarzy (broda, część żuchwy) masę krost, zapchanych porów "wypukłych", jak przejadę po skórze palcami to jak po"tarce" Dziwne to, bo od paru lat jeśli coś mi wyskoczy to max. kilka krost i znikają max. po tygodniu !!! A tu już wysyp miesiąc trwa (TYLKO dół twarzy, reszta w miarę ok.). Czy Tonik z kwasem PHA może powodować - jak przy innych kwasach - oczyszczanie się skóry poprzez tzw. "wysyp"? Ale już na samym początku stosowania????

Mam cerę mieszaną, trądzik różowaty (zaleczony... był do tej pory przez już blisko 7 lat ), nadreaktywne naczynka na policzkach (cera naczynkowa), zaskórniki, rozszerzone pory, skłonności do przebarwień.

Czy dla takiej cery mogły być jakieś przeciwskazania do uzywania toniku z kwasem PHA 6 % ??? Czy to może być jego "wina"? Czy czegoś innego? Dla zobrazowania :

- wysyp od miesiąca
- używam toniku z kwasem PHA od miesiąca (co drugą noc)
- 1,5 m-ca temu skorzystałam dwa razy z solarium (2xpo 6 min)
- parę dni przed "wysypem" używałam kilka razy kremu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=16599&next =1
- od 2 tyg. myję twarz zwykłym mydłem
- od 1,5 m-ca używam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=36427&next =1 oraz na noc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=26580&next =1


Błagam o odp., czy coś mnie "zapycha" czy to reakcja "oczyszczania" na tonik z kwasem PHA z BU?
Tonik PHA nadaje sie do twojej cery, odstaw to kremidło na noc i używaj tylko toniku na noc, zmień też mydło na jakiś żel (np. Ziaja Med do tradzikwej wygląda dobrze). Ja tez miałam wysyp krostek - tarke po PHA ale przeszło po ok. tyg. (j sie jednak "odpryszczam" od dawna wiec juz nie jedno "oczyszczanie" miałam wcześniej)
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 00:30   #9
SubRosa1985
Raczkowanie
 
Avatar SubRosa1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 135
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tonik PHA nadaje sie do twojej cery, odstaw to kremidło na noc i używaj tylko toniku na noc, zmień też mydło na jakiś żel (np. Ziaja Med do tradzikwej wygląda dobrze). Ja tez miałam wysyp krostek - tarke po PHA ale przeszło po ok. tyg. (j sie jednak "odpryszczam" od dawna wiec juz nie jedno "oczyszczanie" miałam wcześniej)
Dzięki Hey za odp

* Radzisz po aplikacji toniku już NICZYM nie smarować na noc (z punktowych specyfików na pryszcze jednak nie zrezygnuję - używam papki Jadwigi na noc na krosty - to chyba nie wadzi?)?

* Mogę toniku używać co dzień? Czy aplikacja co druga noc jest optymalna?

* chcę kupić mydło salicylowe do mycia mojej twarzy, konkretnie to: http://www.paatal.pl/dlonie_i_paznok...24946921699b67
ale nie wiem czy byłoby ok. dla mnie Czy podrażniłoby mnie używanie toniku z kwasem i mydła też z kwasem?

* Miewalam też wysypy (wiadomo, czynniki podrażniające/zapychające są nie do wyeliminowania, nie nowość, ale ten trwa DZIWNIE długo, zaczął się gwałtownie i widzę, że coś źle na mnie działa NON STOP od miesiąca, a nie wiem co Przyjmując, że to "wina" toniku - czy możliwe, żeby mnie wysypało już po PIERWSZEJ aplikacji?
__________________
To i owo, a ściślej: CiuchOWO/kosmetykOWO http://szafa.pl/profil/SubRosa_ zapraszam
SubRosa1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 10:18   #10
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Dzięki Hey za odp

* Radzisz po aplikacji toniku już NICZYM nie smarować na noc (z punktowych specyfików na pryszcze jednak nie zrezygnuję - używam papki Jadwigi na noc na krosty - to chyba nie wadzi?)?

* Mogę toniku używać co dzień? Czy aplikacja co druga noc jest optymalna?
Wg mnie żadnego kremu, a już na pewno nie matującego nie trzeba przy tym toniku stosować, ja bym też stosowała co noc, bo to nie jest mocny preparat

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985
* chcę kupić mydło salicylowe do mycia mojej twarzy, konkretnie to: http://www.paatal.pl/dlonie_i_paznok...24946921699b67
ale nie wiem czy byłoby ok. dla mnie Czy podrażniłoby mnie używanie toniku z kwasem i mydła też z kwasem?
Jak chcesz to kup, ja nie jestem zwolenniczką używania mydeł ze względu na ich wysokie pH (choć używając toniku niwelujesz efekt mydła) i możliwość wysuszenia skóry. Jednak kupiłabym delikatny preparat do mycia ewentualnie z jakimiś przeciwtrądzikowymi składnikami

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985
* Miewalam też wysypy (wiadomo, czynniki podrażniające/zapychające są nie do wyeliminowania, nie nowość, ale ten trwa DZIWNIE długo, zaczął się gwałtownie i widzę, że coś źle na mnie działa NON STOP od miesiąca, a nie wiem co Przyjmując, że to "wina" toniku - czy możliwe, żeby mnie wysypało już po PIERWSZEJ aplikacji?
Mnie też wysypało przy pierwszej aplikacji, ale do tego dołożyły sie hormony i czekolada, teraz używam codziennie 15% PHA i jest super. Twój tonik jeszcze ma właściwości nawilżajace wiec nie ma potrzeby stosować kremu na niego, no chyba że masz strasznie suchą skóre.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-07-21 o 10:19
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 19:50   #11
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Ja uzywam toniku od kilku dni- raz dziennie, po 1 aplikacji skora byla ladna, a teraz za kazdym razem burak...Do tego chyba troszke mnie wysypuje.Uzywac dalej tego PHA6% zBU ?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 15:53   #12
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja uzywam toniku od kilku dni- raz dziennie, po 1 aplikacji skora byla ladna, a teraz za kazdym razem burak...Do tego chyba troszke mnie wysypuje.Uzywac dalej tego PHA6% zBU ?
Podpinam się pod to pytanie, mam to samo z tym ze ja używam co dwa dni. Nie wiem czy to okres przejściowy? Podobno PHA są łagodniejsze a tu wychodzi na coś odwrotnego.
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:03   #13
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez Tinajero Pokaż wiadomość
Podpinam się pod to pytanie, mam to samo z tym ze ja używam co dwa dni. Nie wiem czy to okres przejściowy? Podobno PHA są łagodniejsze a tu wychodzi na coś odwrotnego.
Łagodniejsze mogą być, ale to wciąż kwasy. Siła działania zależy od pH, formy kosmetyku. Toniki są bardziej agresywne niż emulsje. Tonik z glukonolaktonem 6% o pH ok. 4 jak najbardziej może powodować rumień, dla wrażliwca będzie znacznie mniej przyjemny w stosowaniu niż np. krem NeoStraty z glukonolaktonem 15%.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:15   #14
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Łagodniejsze mogą być, ale to wciąż kwasy. Siła działania zależy od pH, formy kosmetyku. Toniki są bardziej agresywne niż emulsje. Tonik z glukonolaktonem 6% o pH ok. 4 jak najbardziej może powodować rumień, dla wrażliwca będzie znacznie mniej przyjemny w stosowaniu niż np. krem NeoStraty z glukonolaktonem 15%.
Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie to generalnie zdziwiło tzn. to podrażnienie, przez jakiś czas używałam AHA 8% i wszystko było ok, owszem był wysyp na początku, ale tu mi wygląda na ewidentne podrażnienie - rumień utrzymuje się do następnego dnia. A wcale wrażliwcem nie jestem, ale masz rację to jednak kwasy. No nic spróbuję używać rzadziej i zobaczymy.
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 18:09   #15
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

U mnie rumien utrzymuje sie coraz krócek- na początku kilkah, teraz czasami po 1h już znika.Nigdy nie obudzilam sie rano zburaczona.Martwi mnie jednak lekki wysyp.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 19:57   #16
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
U mnie rumien utrzymuje sie coraz krócek- na początku kilkah, teraz czasami po 1h już znika.Nigdy nie obudzilam sie rano zburaczona.Martwi mnie jednak lekki wysyp.
Jeśli mogę coś zasugerować, to nie powinnaś używać tego toniku codziennie. Zresztą na stronie BU jest o tym napisane, w dodatku grubą czcionką.
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 20:36   #17
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez Tinajero Pokaż wiadomość
Jeśli mogę coś zasugerować, to nie powinnaś używać tego toniku codziennie. Zresztą na stronie BU jest o tym napisane, w dodatku grubą czcionką.
HejMoja skora juz troszke sie do niego zaadaptowala, uzywam 1x codziennie i teraz jest tylko lekki buraczek znikajacy szybko
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 14:18   #18
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

A czy ktoraś uzywała toniku PHA 12% z glukonolaktonem i kwasem laktobionowym?
PH ok 3-4. Rozrobione z wodzie do injekcji. Jakie wrazenia?

I jeszcze pytanie czy mozna zrobić sam tonik woda + glukonolakton 14%?

Czym sie rozni glukonolakton od kwasu laktobionowego i glikolowego?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-04-01 o 14:23
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 00:21   #19
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Przez całą zimę używałam, omijając moje naczynka, kwasu glikolowego (Triacneal) - efekty świetne, więc postanowiłam je 'kontynuuować' latem, a jako, że nie polubiłam się z wysokimi filtrami UV to postawiłam na kwasy PHA. Ich działanie znam, tylko nie wiem jednego... który wybrać ?(( Otóż waham się między:
a. http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
b. http://www.zrobsobiekrem.pl/?tonik-z...ktobionowym,90

Oba to kwasy PHA, tak? Laktobionowy to jeden z rodzajów kwasów PHA - więc czym oba specyfiki się różnią?

Chciałabym dokonac wyboru ale nie wiem czym się kierować bo nie mam pojęcia czy kwas laktobionowy to to samo (w działaniu) co kwas PHA z BU Proszę pomóżcie dziewczyny!!!

**Mam cerę z trądzikiem (zaleczony trochę), nadreaktywne, rozszerzone i popękane naczynka na policzkach, rumień = na 90 % to trądzik różowaty, baaardzo rozszerzone pory, zaskórniki, tłusta w swerze T skóra, przebarwienia i blizny po trądziku + zależy mi na nawilżeniu i profilaktyce przeciwzmarszczkowej oraz na złuszczaniu skóry - efekcie "ciągłego" peelingu, wygładzeniu skóry, rozjaśnieniu, ujednoliceniu przez to złuszczanie - który powinnam specyfik więc wybrać?

Czy Tonik z kwasem PHA 6% z BU jest "słabszy" w działaniu niż tonik z kwasem laktobionowym ze zróbsobiekrem.pl - wersja 10%?

Proszę o radę (
Mam ten sam dylemat. Z moich dosc swirzych informacji wynika ze kwasy PHA to kwas laktobionowy i glukonolakton. Co do procentow to silniej działa ten ktory maich więcej.
Na youtubie znalazłam filmik gdzie autorka proponuje domowej roboty tonik PHA 12%. Miesza tam z 10 ml wody z 0,8g glukonolaktonu+ 0,4 gr
kwasy laktobionowego. Dotego przydałby się mleczan sodu z kropelka by regulować Ph- ma być na granicy 3-4.

Ja dzis zakupiłam glukonolakton i wrzuciłam ok 15% do wody ( włodzi jest na receptę ta od injekcji wiec wzięłam mineralną. No i posmarowałam się juz tym. Zobaczymy jakie bedą jutro efekty. Jutro tez zmierzę pH.

Nadal dokładnie nie wiem czym roznią się te kwasy, poza tym ze kwas laktobionowy jest zbawienny dla naczynek, zas glukonolakton nie ma az takich własciwosci. Oba mają nawilzać + delikatnie złuszczać, by buzka była gładka.

Też mam naczynkową cerę. Jesli tylko uda mi się dostać kwas laktobionowy natychmiats sama ukrece sobie tonik.

Zobaczymy jak będę wygladać jutro po tej mojej mieszance)
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 16:02   #20
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Czy kwas PHA ( z glukonolaktonu) można stosować w lecie? bo wydaje mi się,że mam teraz większą skłonność do przebarwień i zastanawiam się czy to jest wina kwwasu.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 18:32   #21
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Czy kwas PHA ( z glukonolaktonu) można stosować w lecie? bo wydaje mi się,że mam teraz większą skłonność do przebarwień i zastanawiam się czy to jest wina kwwasu.
Można.

http://www.neostratapro.com/images/n...s_uv_light.pdf
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 16:06   #22
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

dzięki
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 18:39   #23
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Kwasy polihydroksylowe (PHA)

Pozwolę sobie podpiąć się do wątku ze swoim pytaniem żeby nie zaśmiecać forum.
Chciałabym zrobić sobie tonik 5% z kwasem laktobionowym z przepisu zsk czyli hydrolat + kwas.
Jako, że jestem zupełnie zielona w tym temacie to mam pewne wątpliwości dotyczące wyboru hytdolatu, mogę wybrać sobie dowolny? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 13:26   #24
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Czy możliwe jest, że tonik z kwasem PHA 6% z BU zapycha pory lub powoduje wysyp pryszczy?

Używam go od miesiąca i od miesiąca mam na dole twarzy (broda, część żuchwy) masę krost, zapchanych porów "wypukłych", jak przejadę po skórze palcami to jak po"tarce" Dziwne to, bo od paru lat jeśli coś mi wyskoczy to max. kilka krost i znikają max. po tygodniu !!! A tu już wysyp miesiąc trwa (TYLKO dół twarzy, reszta w miarę ok.). Czy Tonik z kwasem PHA może powodować - jak przy innych kwasach - oczyszczanie się skóry poprzez tzw. "wysyp"? Ale już na samym początku stosowania????

Mam cerę mieszaną, trądzik różowaty (zaleczony... był do tej pory przez już blisko 7 lat ), nadreaktywne naczynka na policzkach (cera naczynkowa), zaskórniki, rozszerzone pory, skłonności do przebarwień.

Czy dla takiej cery mogły być jakieś przeciwskazania do uzywania toniku z kwasem PHA 6 % ??? Czy to może być jego "wina"? Czy czegoś innego? Dla zobrazowania :

- wysyp od miesiąca
- używam toniku z kwasem PHA od miesiąca (co drugą noc)
- 1,5 m-ca temu skorzystałam dwa razy z solarium (2xpo 6 min)
- parę dni przed "wysypem" używałam kilka razy kremu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=16599&next =1
- od 2 tyg. myję twarz zwykłym mydłem
- od 1,5 m-ca używam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=36427&next =1 oraz na noc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=26580&next =1


Błagam o odp., czy coś mnie "zapycha" czy to reakcja "oczyszczania" na tonik z kwasem PHA z BU?
Ja też miałam wysyp pryszczy po PHA, ale mały i trwał krótko.



Mam pytanie, dlaczego po PHA, po kilku dniach moja cera wyglądała gorzej? Stała się nadwrażliwa, zaczerwienienia nie chciały znikać, wylazły przebarwienia.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 22:58   #25
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Moze cos z pH bylo nie tak i podrazniło?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 13:00   #26
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

PH wynosiło 4, a druga porcja miała 5.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 23:05   #27
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
PH wynosiło 4, a druga porcja miała 5.
To w zasadzie nie powinno... a jakie stezenie tych zwasów było? Ile i co wymieszałaś?? (przede wszystkim ile glukonolaktonu?)
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 22:50   #28
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kwasy polihydroksylowe (PHA)

Heja dziewczyny, ja co prawda nie w sprawie peelingu, ale temat toników przewijał się tu wielokrotnie, więc z mojej strony krótkie, niegroźne pytanko Poczyniłam 15% tonik z glukonolaktonem, ale jak to ja, wątpliwosci mnie naszły czy na pewno wszystko dobrze robię. Ciężar nasypowy gluko to 0,85g/ml, więc chcąc odmierzyć 15% łyżeczką 1ml, to liczę następująco:

1 : 0,85g/ml * 5 g(moje 15%) = ok. 5,88ml
ZGADZA SIĘ?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-09-09 o 12:36 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 12:37   #29
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwasy polihydroksylowe (PHA)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Heja dziewczyny, ja co prawda nie w sprawie peelingu, ale temat toników przewijał się tu wielokrotnie, więc z mojej strony krótkie, niegroźne pytanko Poczyniłam 15% tonik z glukonolaktonem, ale jak to ja, wątpliwosci mnie naszły czy na pewno wszystko dobrze robię. Ciężar nasypowy gluko to 0,85g/ml, więc chcąc odmierzyć 15% łyżeczką 1ml, to liczę następująco:

1 : 0,85g/ml * 5 g(moje 15%) = ok. 5,88ml
ZGADZA SIĘ?
Zgadza się. Ale samo odmierzenie glukonolaktonu i rozpuszczenie go w wodzie nie wystarczy. Taki roztwór będzie miał bardzo niskie pH, potrzebna jest substancja zasadowa do częściowej neutralizacji kwasu. Dodawałaś coś?

Dla mnie glukonolakton w roztworach przy takim stężeniu jest nie do zniesienia ze względu na lepkość, ale co kto lubi.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 17:08   #30
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Kwasy polihydroksylowe (PHA)

Czy skoro kwas laktobionowy nie drażni to można z nim przesadzić?

Właśnie dostałam swoje zamówione 20 gr i zastanawiam się co się stanie jeśli stworzę tonik z 20%? Poparzę się?
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-27 17:51:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.