rozszerzony angielski matura 2010 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-06, 18:41   #211
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

ja też pisałam opowiadanie. byłam pewna, że napiszę rozprawkę, ale temat mi nie podpasował. a opowiadanie pisałam pierwszy raz w życiu :O
i tak samo... drugą cześć zaznaczałam 'byle by bylo', juz taaak mi się nie chciało. za dużo tego czytania i sluchania bylo po podstawie. no i jeszcze pisanie wymagało duzo czasu i myslenia. nie powinni dawać podstawy i rozszerzenia w jednym dniu
__________________
onepart0fme.blogspot.com

Edytowane przez Leanne
Czas edycji: 2010-05-06 o 18:42
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 18:54   #212
Goosia123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 72
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Heh, Leanne ja też po raz pierwszy w życiu pisałam opowiadanie. Ale z tym mi poszło nawet, mimo że nastawiałam się tylko na rozprawke, powtarzałam zwroty i w ogóle. Ale ten temat był taki nie bardzo. Nie wiedziałam co tam zawrzeć więc napisałam opowiadanie. Jakbyście znalazły gdzieś już jakieś nieoficjalne wyniki to dajcie znać ja zerkam na interie ale póki co nic nie ma. A z podstawy -3pkt i to na czytaniu wszystko...
Goosia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 18:56   #213
marteCka001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 97
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

podstawa mi nie sprawiła problemu, z tych nieoficjalnych odpowiedzi wynika że mam wszystko dobrze;-) tylko rąbłam sie w pisaniu bo zamiast afford napisalam efford no ale to tylko jeden blad;d staralam sie pisac sprawdzobymi strukturami wiec licze na 100% ;-)
a rozszerzenie.. no ciezko powiedzieć, spisałam moje odpowiedzi:
1. BFAED
2. FFTFT
3. DCCBB
4. ABCBD
5.EFBC
6. CBBCAB

jak wam poszła mata rozszerzona? ja na wiecej niz 50% nie licze a z tego co slysze to wszyscy mowia ze byla latwa :O

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

aha, jakie dałyście słowa w pierwszym zadaniu? ja pamietam że mam improvement, treatment, shortage, unfortunately i i to chyba tyle? ;D z parafraz ostatnia mnie zabiła
marteCka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 18:59   #214
suchaa
Rozeznanie
 
Avatar suchaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wszędzie mnie pełno
Wiadomości: 684
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

odpowiedzi niewiele dadza bo pytania byly wymieszane kazdy mial to samo w roznej kolejnosci ...
__________________
wiecej niz slowo
suchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 19:03   #215
Goosia123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 72
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ja podobnie mam z tym słowotwórstwem. A co do odpowiedzi to już się jakieś pojawiły na interii ale tylko co powinno się pojawić w wypracowaniu, myśle że za niedługo może pojawi się reszta i zobaczymy jak poszło
Goosia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 19:07   #216
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Cytat:
Napisane przez marteCka001 Pokaż wiadomość
podstawa mi nie sprawiła problemu, z tych nieoficjalnych odpowiedzi wynika że mam wszystko dobrze;-) tylko rąbłam sie w pisaniu bo zamiast afford napisalam efford no ale to tylko jeden blad;d staralam sie pisac sprawdzobymi strukturami wiec licze na 100% ;-)
a rozszerzenie.. no ciezko powiedzieć, spisałam moje odpowiedzi:
1. BFAED
2. FFTFT
3. DCCBB
4. ABCBD
5.EFBC
6. CBBCAB

jak wam poszła mata rozszerzona? ja na wiecej niz 50% nie licze a z tego co slysze to wszyscy mowia ze byla latwa :O

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

aha, jakie dałyście słowa w pierwszym zadaniu? ja pamietam że mam improvement, treatment, shortage, unfortunately i i to chyba tyle? ;D z parafraz ostatnia mnie zabiła
Kompletnie nie pamiętam odpowiedzi... Bałam się spisywać na każdej maturze.
Słowotwórstwo tak jak Ty oprócz shortage, nie miałam pojęcia co wpisać i dałam shortness.
W ostatniej wpisałam na odwal chyba "was for", bo nie miałam pojęcia.

Wczoraj myślałam, że super. Dzisiaj okazało się, że 7. źle przeczytałam. Reszta ok, na razie liczę na >85% zobaczę, jak potraktują to 7.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 19:16   #217
KlaudiPL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 97
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

a ja nie zaznaczyłam, który temat wybieram... ;p
KlaudiPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 19:30   #218
13zazula
Raczkowanie
 
Avatar 13zazula
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 99
GG do 13zazula
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ja też rozprawka. Ale jak zwykle problem z limitem. Wstęp napisałam na około 50 słów, później w rozwinięciu argumenty za zajęły mi aż około 100, przez co na przeciw i zakończenie zostało mi bardzo mało. Przeciw napisałam około 70 i zakończenie na 20 ileś. Ze dwa zdanka. Tak nieproporcjonalnie. Uważam, że 250, to zdecydowanie za mało, powinni rozszerzyć górną granicę, żeby się można było spokojnie, w pełni wypowiedzieć, zastosować urozmaicone słownictwo, bez stresu przed jakimś limitem słów. Bo jak tak napisze, to potem to "urozmaicone słownictwo" muszę wykreślać, bo się nie mieszczę.
Jakich można było użyć argumentów przeciw? Ja napisałam, że trzeba dużo czasu na przygotowania, dużo pracy i robotników. haha. xD i że mieszkańcy mogą mieć jakieś problemy z obcokrajowcami i że mogą powstać jakieś nieporozumienia. :P Jakoś bez sensu! ale jak dla mnie to większość była za i własnie nie wiedziałam co wpisać jako przeciw.


"W pracy zdającego liczone są wszystkie wyrazy oddzielone spacją (jako jeden wyraz traktowane są formy
skrócone, np. w języku angielskim - isn’t, w języku niemieckim - gibt’s, w języku francuskim – c’est). Wyjątek
stanowią czasowniki rozdzielnie złożone w języku niemieckim, które liczone są zawsze jako jedno słowo." Jednak racja. Sprawdziłam w informatorze maturalnym. No to babka od angielskiego przez całe liceum nam mówiła, że liczy się jako dwa! Czuję się oszukana. :P Mówiła, że tylko can't liczy się jako jedno, bo można to zapisać jako cannot.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Aj w ogóle dzisiaj jakoś szkoda gadać! Od samego rana jakoś mi tak niemrawo. Nie mogę sobie wybaczyć tego misunderstanding, na prawdę! xD Bo tak jeszcze czytałam i się nad tym zastanawiałam, ale stwierdziłam, że cały tekst nie dotyczy nieporozumienia. :P Tylko tam było wspomniane. ale teraz jak myślę, to rzeczywiście. Jakieś zaćmienie. Chciałam składać na anglistykę na uw, ale po dzisiejszym to już nie wiem. xD na prawdę myślałam, że będzie prościej.

A w tym pierwszym słuchaniu, to przyporządkowałyście do czegoś strażaków którzy cośtam cośtam...put out blazz? Mi to zostało.
W ogóle chyba najbardziej poplątane słuchanie jakie kiedykolwiek robiłam! Nie mogę się otrząsnąć po tej maturze. Moim zdaniem na prawde nieźle dorąbali. Albo po prostu nie trafili w mój zakres słownictwa. :P
13zazula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 20:04   #219
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

A ja jestem mile zaskoczona. W porównaniu do tego jakie robiłam niektóre przykłady i zadania to te na maturze były wręcz banalne, dla mnie mogłaby być to podstawa. Machnęłam się w sumie tylko w jednym word formation, głupia literówka .

W tym listeningu mi też strażacy zostali.
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 21:22   #220
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ja też pisałam dzisiaj.
Uważam, że było trudne Muszę jednak przyznać, że dodatkowo mnie stres zjadł...
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 21:31   #221
Goosia123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 72
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

W sumie patrząc na odpowiedzi to czytanie poszło mi nie najgorzej 9,5/12 pkt. z gramatyki 2/5 pkt także już nie ma tak kolorowo... Zobaczymy jeszcze jak tam słuchanie jak pojawią się do tego odpowiedzi
Goosia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 21:34   #222
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Pewnie patrzyłaś na odpowiedzi na interii? Jak myślicie, są tam poprawne odpowiedzi? Bo nawet nie chce mi się patrzeć jak ma się potem okazać, że źle napisali
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 21:41   #223
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Pewnie patrzyłaś na odpowiedzi na interii? Jak myślicie, są tam poprawne odpowiedzi? Bo nawet nie chce mi się patrzeć jak ma się potem okazać, że źle napisali
Czytanie chyba tak. Pierwsze dwa teksty jestem pewna, ale to trzecie już nie wiem
W drugim tekście napisali na początku EFAD, ale na szczęście szybko zmienili na FEAD

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Teraz jeszcze zmienili to trzecie czytanie... Zgłupiałam poczekam na innych ekspertów...
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 21:54   #224
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Też zaczęłam patrzeć na interię, ale w każdy pytaniu mieli jakieś błędy, więc wolę olać tych ich "ekspertów" i poczekać np na onet.
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 23:11   #225
Suzzi11
Raczkowanie
 
Avatar Suzzi11
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 467
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Szczerze powiedziawszy, jak po 1 części wyszłam prze szczęśliwa, tak po drugiej zeszłam na ziemię .. :/

Choć szacuję się między 55-65% .. :/

Choć jak na 2 miechy uczenia się od podstaw, to i tak nie ma źle
Suzzi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 07:38   #226
marteCka001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 97
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

tak patrze na rozwiązania na interii, oby to bylo dobrze, bo odpadlo by mi tylko jakies 6 %
marteCka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 10:41   #227
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

na onecie sa już odpowiedzi z całości

mi wychodzi tak mniej więcej 90%; machnęłam się też w jednym listeningu. uh, a mogłam mieć więcej
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 12:09   #228
13zazula
Raczkowanie
 
Avatar 13zazula
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 99
GG do 13zazula
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ja straciłam 3 na słuchaniu, 1,5 na krukach, i 2 na gramatyce. Co daje -13%. Ciekawe jak będzie z rozprawką... Ogólnie jestem zawiedziona.
13zazula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 12:45   #229
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

na interii już chyba poprawili. ale ja sprawdzalam odpowiedzi dzisiaj na onecie (interii juz nie ufam, za duzo bledów ;p).
miała 261 slow w opowiadaniu, ale i tak musiałam skreślać całe zdania, zeby mi nie wyzerowali pracy. więcej słow nie moglam usunac, bo mialam duzo bogatego slownictwa i zaawansowanych struktur i po prostu bylo mi żal ich nie zostawić
ale sluchanie i czytanie nie poszlo mi dobrze, mialam sporo dylematow i niestety nie udalo mi sie trafic

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Suzzi11 Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy, jak po 1 części wyszłam prze szczęśliwa, tak po drugiej zeszłam na ziemię .. :/
ja to samo
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 13:03   #230
13zazula
Raczkowanie
 
Avatar 13zazula
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 99
GG do 13zazula
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ja po obu byłam nieszczęśliwa. :P Może przez tą pogodę trochę. Nie pamiętam kiedy ostatnio była taka okropna pogoda podczas matur! :| zawsze takie piękne majowe słoneczko.
Niskie ciśnienie i takie tam... to też ma wpływ na myślenie. Więc pogoda jest nam w tym roku wyjątkowo nieprzychylna.
13zazula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 13:06   #231
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

No właśnie, mi początkowo wyszło 350 słów, po skreśleniu jakieś 270 i tyle zostawiłam. Też nie mogłam już więcej uciąć, bo tak samo - słownictwo i fajne struktury.

Marudzicie Ja naprawdę byłam miło zaskoczona, spodziewałam się dużo gorszego
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 14:23   #232
Signomi
Rozeznanie
 
Avatar Signomi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Polski :D
Wiadomości: 593
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ehhhh no orłem nigdy z angielskiego nie byłam, ale podobnie jak niektore z was - jak pierwsza czesc poszla mi wybitnie dobrze tak druga zwaliłam na maksa... co do limitu słów .. moj kolega zaczął pisac opowiadanie i napisał je na 440 słow.. ale tak mu sie podobało ze nic nie skreslil
Jezeli chodzi o mnie to z listeningiem zawsze mialam najwieksze problemy ( wydaje mi sie ze w szkole powinnismy bardziej skupic sie na sluchaniu a nie na glupiej gramatyce ktora jest tylko za 5 punktow na maturze :/ ) no i trzeba przyznac ze zwalilam pierwsze zadanie kompletnie...
jestem zawiedziona z moich obliczen wychodzi mi jakies 72,73%

juz pomijam fakt ze nie wiem skad ale w slowotorstwie napisalam psychoterapeuci ( ?! )zamiast psychiatrzy, no i oczywiscie standardowy blad treatEment i unfortunatelLy
__________________
Żyjmy tak, jakby dzisiejszy dzień miałby być ostatnim

Edytowane przez Signomi
Czas edycji: 2010-05-07 o 14:24
Signomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 17:09   #233
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Sprawdzałam teraz odpowiedzi na onecie. Myślałam, że lepiej mi poszła pierwsza czytanka;/
Poza tym jestem na siebie wkurzona- przy true i false doszłam do wnisoku, że poprawię to o szybkości na false. I poprawiłam... Jednak nie to co chciałam;/ Myślałam, że to jest 5.3, a teraz patrzę, że to było 5.2... Tak to nie dość że nie poprawiłam tego co chciałam to jeszcze przez przypadek zmieniłam na źle 5.3 i straciłam 2 pkt;/
P.S. Jeśli chodzi o unfortunately i treatment to najprawdopodobniej też zrobiłam w nich błędy.

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2010-05-07 o 17:17
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 18:37   #234
ilijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

przecież w słowie treatment nie ma dodatkowego E, są tylko dwa
__________________
Nie rezygnuj z czegoś co wymaga czasu, on i tak upłynie...
Dieta start 01.07.10r.
ilijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 18:42   #235
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Jeśli chodzi o słowo treatment to jednak wydaje mi się, że je dobrze napisałam. Jednak najpierw przeczytałam Signomi i zasugerowałam się tym i nie jestem w stanie powiedzieć na 100% jak napisałam te dwa słowa
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 23:24   #236
breatheme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 58
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

w sumie ta matura nie była zła. straciłam punkt na gramatyce (make up bez for, no i ostatnie zdanie które mnie zabiło kompletnie ;p )
jeden na listeningu, głupi błąd, bo wysłyszałam ze oni go nie złapali ale jakoś słowo help mnie nakierowało i dałam true. no i przekomibnowałam w ostatnim ze 'przeciez po if nie moze byc should' i wzielam cos innego, chociaż kompletnie te pozostale nie pasowały.
ale w sumie narazie tylko minus 6 % ...
breatheme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 09:32   #237
iskierkax1991x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

ja mam błąd w zadaniu ostatnim, napisałam, że story makes, a mialo być goes i w tekście z dopasowaniem fragmentów dwa pierwsze zrobiłam na odwrót, więc 95% mam. wkurzyłam się trochę o to jedno zadanie, co 2 pkt straciłam ale jest okej
iskierkax1991x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 12:32   #238
13zazula
Raczkowanie
 
Avatar 13zazula
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 99
GG do 13zazula
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Aha

Edytowane przez 13zazula
Czas edycji: 2010-09-16 o 22:59
13zazula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.