Chimeryczne włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 09:38   #1
Edea_17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Unhappy

Chimeryczne włosy


Co jakiś czas mam problem z tłustymi włosami, tak też było miesiąc, dwa miesiące temu. Nie mogłam sobie z nimi poradzić, więc koleżanka poleciła mi szampon z Sayosa do włosów tłustych. Bez silikonów, niedrogi, więc myślę sobie czemu nie? Problem w tym, że nie dość, że mi nie pomógł, to jeszcze przesuszył mi włosy, które i tak od zawsze miały tendencję do wysuszania .

Starałam się je wyprowadzić jedwabiem i kosmetykami z Joanny (Apteczka Babuni) do włosów suchych i zniszczonych, bo kiedyś mi pomogły, ale nie tym razem . Moje włosy nie są zniszczone praktycznie wcale, więc jak się je zepnie, to nawet wyglądają jakby były nawilżone, bo błyszczą się ładnie i w ogóle... Tylko jak się je pogładzi ręką, to czuć wyraźnie że są suche i niemiłe w dotyku, a jak się je rozpuści, to się strasznie puszą i generalnie jest każdy włos w inną stronę.

Co radzicie? Dla moich suchych, NIEzniszczonych włosów, skłonnych do przetłuszczania i w dodatku lekko kręcących się? Słyszałam o tym olejku kokosowym, ale martwię się, że jak go sobie nałożę, to znowu wróci problem z tłustymi włosami... Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczna
Edea_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 10:51   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Chimeryczne włosy

Cytat:
Napisane przez Edea_17 Pokaż wiadomość
Co jakiś czas mam problem z tłustymi włosami, tak też było miesiąc, dwa miesiące temu. Nie mogłam sobie z nimi poradzić, więc koleżanka poleciła mi szampon z Sayosa do włosów tłustych. Bez silikonów, niedrogi, więc myślę sobie czemu nie? Problem w tym, że nie dość, że mi nie pomógł, to jeszcze przesuszył mi włosy, które i tak od zawsze miały tendencję do wysuszania .

Starałam się je wyprowadzić jedwabiem i kosmetykami z Joanny (Apteczka Babuni) do włosów suchych i zniszczonych, bo kiedyś mi pomogły, ale nie tym razem . Moje włosy nie są zniszczone praktycznie wcale, więc jak się je zepnie, to nawet wyglądają jakby były nawilżone, bo błyszczą się ładnie i w ogóle... Tylko jak się je pogładzi ręką, to czuć wyraźnie że są suche i niemiłe w dotyku, a jak się je rozpuści, to się strasznie puszą i generalnie jest każdy włos w inną stronę.

Co radzicie? Dla moich suchych, NIEzniszczonych włosów, skłonnych do przetłuszczania i w dodatku lekko kręcących się? Słyszałam o tym olejku kokosowym, ale martwię się, że jak go sobie nałożę, to znowu wróci problem z tłustymi włosami... Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczna
Skoro Twoje włosy nie są zniszczone, to moze nie rezygnuj z silikonów, ale nie używaj ich w szamponie, tylko w odżywce (nie musisz codziennie) albo jako jedwab po odżywce. Bezsilikonowa pielęgnacja nie jest dla każdego.
Do nawilżenia możesz używać aloesu, odżywek z gliceryną, kiedy powietrze jest wilgotne (jak będzie sucho, to moze Ci zaszkodzić).
Olej nie będzie przetłuszczał Ci włosów, jeśli nałożysz go tylko na włosy, nie na skórę głowy. To głowa się przetłuszcza, a nie włosy, które mogą być przesuszone i te dwa problemy trzeba traktować osobno.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:36   #3
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Chimeryczne włosy

Cytat:
Napisane przez Edea_17 Pokaż wiadomość
Co jakiś czas mam problem z tłustymi włosami, tak też było miesiąc, dwa miesiące temu. Nie mogłam sobie z nimi poradzić, więc koleżanka poleciła mi szampon z Sayosa do włosów tłustych. Bez silikonów, niedrogi, więc myślę sobie czemu nie? Problem w tym, że nie dość, że mi nie pomógł, to jeszcze przesuszył mi włosy, które i tak od zawsze miały tendencję do wysuszania .

Starałam się je wyprowadzić jedwabiem i kosmetykami z Joanny (Apteczka Babuni) do włosów suchych i zniszczonych, bo kiedyś mi pomogły, ale nie tym razem . Moje włosy nie są zniszczone praktycznie wcale, więc jak się je zepnie, to nawet wyglądają jakby były nawilżone, bo błyszczą się ładnie i w ogóle... Tylko jak się je pogładzi ręką, to czuć wyraźnie że są suche i niemiłe w dotyku, a jak się je rozpuści, to się strasznie puszą i generalnie jest każdy włos w inną stronę.

Co radzicie? Dla moich suchych, NIEzniszczonych włosów, skłonnych do przetłuszczania i w dodatku lekko kręcących się? Słyszałam o tym olejku kokosowym, ale martwię się, że jak go sobie nałożę, to znowu wróci problem z tłustymi włosami... Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczna
Idź na forum dla zakręconych-tam są prawdziwe expertki. One Ci najlepiej doradzą
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 23:16   #4
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Chimeryczne włosy

Może to być wina jakiś składników tego szamponu, ale z drugiej strony jeżeli pierwszy raz używasz szamponu bez silikonów, to teraz zauważyłaś jakie Twoje włosy są naprawdę
Silikony nadbudowują się na włosach i dzięki nim Nasze włoski wyglądają pięknie. Początki rezygnacji z nich są ciężkie, włoski są matowe, szorstkie itp.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.