Ostatnia próba ratunku przed izotekiem. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-15, 15:59   #91
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Ostatnia próba ratunku przed izotekiem.

Mój dermatolog kilkakrotnie proponowała Izotek, za każdym razem odmawiałam. Uważałam, ze nie mam na tyle MEGA trądziku, żeby faszerować się czymś co może mnie doprowadzić do depresji czy ostrego zapalenia trzustki, problemami z wątrobą itp.
Proponuje zbadać hormony - progesteron, androstendion. Przekroczone normy świadczą np. o nieklasycznym przeroście nadnerczy, co skutkuje trądzikiem i nie leczy się tego zdecydowanie Izotekami i innym dziadostwem.
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 16:22   #92
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Odp: Dot.: Ostatnia próba ratunku przed izotekiem.

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Mój dermatolog kilkakrotnie proponowała Izotek, za każdym razem odmawiałam. Uważałam, ze nie mam na tyle MEGA trądziku, żeby faszerować się czymś co może mnie doprowadzić do depresji czy ostrego zapalenia trzustki, problemami z wątrobą itp.
Proponuje zbadać hormony - progesteron, androstendion. Przekroczone normy świadczą np. o nieklasycznym przeroście nadnerczy, co skutkuje trądzikiem i nie leczy się tego zdecydowanie Izotekami i innym dziadostwem.
Jak sie zazywa z glowa dba o siebie i chodzi na kontrole to nic ci nie grozi.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 19:50   #93
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Ostatnia próba ratunku przed izotekiem.

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Mój dermatolog kilkakrotnie proponowała Izotek, za każdym razem odmawiałam. Uważałam, ze nie mam na tyle MEGA trądziku, żeby faszerować się czymś co może mnie doprowadzić do depresji czy ostrego zapalenia trzustki, problemami z wątrobą itp.
Proponuje zbadać hormony - progesteron, androstendion. Przekroczone normy świadczą np. o nieklasycznym przeroście nadnerczy, co skutkuje trądzikiem i nie leczy się tego zdecydowanie Izotekami i innym dziadostwem.
Ja mam podwyższony androstendion i DHEA i to dużo. Znowu będę musiała przeprowadzać kolejne badania, jakieś nadnercza i nie wiadomo co jeszcze? Ja prędzej pójdę siedzieć z długów za te badania niż pozbędę się trądziku! I tak już wydałam kupę kasy na badania hormonalne i jak teraz znowu ma być coś jeszcze to tylko się powiesić.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 10:37   #94
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Odp: Dot.: Ostatnia próba ratunku przed izotekiem.

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Miia pilnujesz diety?

To znaczy? Czy jem na tyle tłusto by tabletka się wchłonęła ?

Wydaje mi się, że tak, zawsze przyjmuję z posiłkiem a w każdym występuje tłuszcz, do tego połykam razem z nią trzy tabletki wiesiołka po 500 mg każda. Sądzisz, że brak efektów powinnam przypisać złej wchłanialności?

maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 11:51   #95
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ostatnia próba ratunku przed izotekiem.

Chodzi mi o to ze moja doktorka zaleca diete ktora ma pomagac na skore i zminimalizowac skutki uboczne. Koniec z cukrem w kazdej postaci i przetworzonym jedzeniem.
Bez smazenia( watroba) dania takie zeby cholesterol nie rosl .
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 13:29   #96
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Ostatnia próba ratunku przed izotekiem.

Mój nic mi na ten temat nie wspomniał...

Skutków ubocznych mam mało ale działania też nie widać, to jest najgorsze.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 16:02   #97
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ostatnia próba ratunku przed izotekiem.

Ja istatnio luzowalam z dieta... i wyszly mi potezne pryszcze wiec chyba cos w tym jest.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 21:28   #98
Shylin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Ostatnia próba ratunku przed izotekiem.

Dziewczyny, z tym trzymaniem się restrykcyjnie diety to nie ma co przesadzać. Ja właśnie za chwilę po raz kolejny zacznę przyjmować izotretynoinę, ale teraz będę się stosować do zaleceń lekarza.
Nikt mi wcześniej nie mówił, że witamina A rozpuszcza się w tłuszczach. Przez większość czasu połykałam Aknenormin na pusty żołądek (tak, jestem nienormalna, ale robiłam to tuż przed snem, kolację jadałam o 19:00, spać chodziłam przed północą). Nigdy nie miałam żadnych nudności, bólów, niczego... Swoją drogą, mój system trawienny chyba jest ze stali, największe świństwa nawet go nie ruszają.
Trzymałam się ścisłej diety, nie chcąc podwyższyć sobie cholesterolu - żadnych słodyczy, tłustych mięs, majonezu, smażonych potraw... W zasadzie sobie przez ten rok głównie na warzywkach, chudych rybkach i owockach. Wyniki wątrobowe i cholesterol miałam idealne, ba! Wyniki były dużo lepsze niż przed rozpoczęciem kuracji.
No i skutek tego taki, że prawdopodobnie izo nie wchłonęła mi się w takiej dawce, która byłaby odpowiednia. I stąd ten nawrót, stosunkowo łagodne skutki uboczne i inne bajery.
Dlatego uwrażliwiam - nie rezygnujcie zupełnie z tłuszczów! Najlepiej stosujcie tabletki zaraz po obiedzie, wtedy macie szansę na zupełne wyzdrowienie!
__________________
Mój Instagram
Shylin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 21:43   #99
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ostatnia próba ratunku przed izotekiem.

No wiafomo ze tluszcze sa dobre i zle. Ja jem tabsy po obiedzie codziennie wiec siie nie boje
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 11:35   #100
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Ostatnia próba ratunku przed izotekiem.

Cytat:
Napisane przez Shylin Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z tym trzymaniem się restrykcyjnie diety to nie ma co przesadzać. Ja właśnie za chwilę po raz kolejny zacznę przyjmować izotretynoinę, ale teraz będę się stosować do zaleceń lekarza.
Nikt mi wcześniej nie mówił, że witamina A rozpuszcza się w tłuszczach. Przez większość czasu połykałam Aknenormin na pusty żołądek (tak, jestem nienormalna, ale robiłam to tuż przed snem, kolację jadałam o 19:00, spać chodziłam przed północą). Nigdy nie miałam żadnych nudności, bólów, niczego... Swoją drogą, mój system trawienny chyba jest ze stali, największe świństwa nawet go nie ruszają.
Trzymałam się ścisłej diety, nie chcąc podwyższyć sobie cholesterolu - żadnych słodyczy, tłustych mięs, majonezu, smażonych potraw... W zasadzie sobie przez ten rok głównie na warzywkach, chudych rybkach i owockach. Wyniki wątrobowe i cholesterol miałam idealne, ba! Wyniki były dużo lepsze niż przed rozpoczęciem kuracji.
No i skutek tego taki, że prawdopodobnie izo nie wchłonęła mi się w takiej dawce, która byłaby odpowiednia. I stąd ten nawrót, stosunkowo łagodne skutki uboczne i inne bajery.
Dlatego uwrażliwiam - nie rezygnujcie zupełnie z tłuszczów! Najlepiej stosujcie tabletki zaraz po obiedzie, wtedy macie szansę na zupełne wyzdrowienie!
Święta racja, a najlepiej w trakcie posiłku. Tylko nie zapomnijcie popić jednak wodą, zauważyłam, że kiedy połykałam je tylko zagryzając posiłkiem działanie było słabsze. Lepiej popić.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.