Dziennikarstwo - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-23, 09:21   #151
Super Girl
Rozeznanie
 
Avatar Super Girl
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 651
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Nie chcę generalizować, ale też wydaje mi się, że łatwiej coś zdziałać w tym zawodzie po innym kierunku niż dziennikarstwo. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji. Mam kilku znajomych, którzy po studiach pracują w mediach i żadne z nich nie skończyło dziennikarstwa. Są to osoby po socjologii (radio Zet), pedagogice (Gazeta Wyborcza), polonistyce i filozofii (Wprost). Z kolei znajomi po dziennikarstwie na UW, przynajmniej z tego co wiem, nie odnoszą specjalnych sukcesów na tym polu. A fotografię chyba jednak studiować na kierunku nastawionym tylko na nią.
__________________
KLIKNIJ I POMÓŻ ZWIERZĘTOM:


Edytowane przez Super Girl
Czas edycji: 2012-08-23 o 09:24
Super Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 09:27   #152
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
polecam fora fotograficzne, trochę teorii ogarniesz, zaczniesz robić fotki, będziesz się doskonaliła. lepiej jest mieć jakaś alternatywę - znać się na dziennikarstwie i fotografii, ale ukończyć filologię polską, po której jest sporo możliwości pracy.
żeby robić coś, co lubisz i nauczyć się czegoś w tym temacie nie trzeba od razu iść na studia w tym kierunku.
Ale ja czytam różne fora, robię zdjęcia (mam swoje portfolio), sama również się uczę, osoby które dobrze znają się na fotografii pokazywały mi różne rzeczy, ale jest jeszcze dużo innych rzeczy których trzeba się nauczyć dlatego chciałabym iść na studia w tym kierunku.
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 09:32   #153
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez pannaperelka Pokaż wiadomość
Ale ja czytam różne fora, robię zdjęcia (mam swoje portfolio), sama również się uczę, osoby które dobrze znają się na fotografii pokazywały mi różne rzeczy, ale jest jeszcze dużo innych rzeczy których trzeba się nauczyć dlatego chciałabym iść na studia w tym kierunku.

upieraj się przy swoim, ja będę upierała się przy swoim.
z doświadczenia swojego i opowieści znajomych którzy są na przeróżnych kierunkach powiem Ci jednak, że ci, którzy zajęli swię fotografią na własną rękę niejednokrotnie osiągają lepsze efekty niż super-hiper studenci fotografii.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 10:38   #154
mint_ivy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 590
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Jeśli Ci zależy to idź. Swoją drogą fajna specjalizacja.
Ja również studiuję dziennikarstwo z tym, że kompletnie nie miałam na siebie pomysłu. Poszłam bo nie miałam gdzie. Nastawiałam się na specjalność reklama i promocja aż przyszły zajęcia z cudownym panem redaktorem dzięki któremu zmieniłam zdanie i wybrałam specjalność dziennikarską. Gdyby nie on nigdy bym nie pomyślała, że potrafię dobrze pisać i chcę to robić.
Generalnie po żadnym humanistycznym kierunku nie masz gwarancji pracy. Ważne jest chyba też to żeby robić co się lubi bo inaczej się zamęczysz.
mint_ivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:12   #155
karola991
Zakorzenienie
 
Avatar karola991
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Westland NL
Wiadomości: 6 844
Dot.: Dziennikarstwo - studia

ja zrezygnowałam po II roku studiów na UAM w Poznaniu.
Dziennikarstwo i kom. społeczna specjalizacja Dziennikarska
NUDA, NUDA, NUDA, ani razu nie zasiadłam do książki, notatek etc. wszystko zdawałam, oceny rożne, ale studia mało wymagające, dwa lata wałkuje się to samo, na pracowniach jako tako, cos się dzieje, ale też zależy od wykładowcy, 200 osób na 1. roku później koło 100, za dużo chętnych, za mało organizacji ze strony uczelni, każdy mógł zdać, warunki leciały mozna było mieć nawet więcej niż trzy, ludzie nie mają pojecia co na tych studiach robią... ja teraz juz tez nie wiem co ja tam robiłam :| chciałam połączyć dziennikarstwo z moimi zainteresowaniami medycznymi, jakieś specjalistyczne gazety, strony internetowe itd, jednak oni wszystko robią dla ogółu, dla ludzi ktorzy jeszcze sami nie wiedzą czego oczekują od dziennikarstwa. Informacje, felietony wszystko na tematy ogólne... bez sensu najlepiej zakrecić się w branży zrobić sobie jakies praktyki,zdobyć cenne doświadczenie. studia za dobrze nie przygotują do pracy. JA obecnie szukam swojej ścieżki, ale stanowczo odradzam dziennikarstwo.
__________________
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
karola991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 13:53   #156
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Ja maturę zdawałam w tym roku - rozszerzony polski, podstawowy wos, biologia. Ale na studia (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) idę w przyszłym roku, w tym pracuję ;/
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:40   #157
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja maturę zdawałam w tym roku - rozszerzony polski, podstawowy wos, biologia. Ale na studia (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) idę w przyszłym roku, w tym pracuję ;/
A gdzie chciałabyś iść ?
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 16:47   #158
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: Dziennikarstwo - studia

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134607
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 17:45   #159
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Albo Kielce (UJK) alb Katowice - tu się nie zastanawiałam nad uczelnią, bo bliżej mi do Kielc, i na 80% pójdę do Kielc
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 19:48   #160
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez Naciaaa1991 Pokaż wiadomość
Widziałam i czytałam, ale ten wątek jest nieaktualny!
Poza tym tam założycielka pytała gdzie iść itd. A ja ten wątek założyłam w celu zrzeszenia osób, które chcą studiować dziennikarstwo i w tym celu przygotowują się do matury itp.
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 20:05   #161
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez pannaperelka Pokaż wiadomość
Widziałam i czytałam, ale ten wątek jest nieaktualny!
Poza tym tam założycielka pytała gdzie iść itd. A ja ten wątek założyłam w celu zrzeszenia osób, które chcą studiować dziennikarstwo i w tym celu przygotowują się do matury itp.
Czemu uważasz go za nieaktualny? To, że nikt tam nie pisze teraz, nie oznacza, że nie ma w nim cennych informacji...

Nie, autorka tamtego wątku pytała ogólnie o kierunek, czy jest ciężki, co o nim sądzą inni, czy szkoły organizują praktyki w redakcjach itp. itd.

Wg mnie to obszerny wątek i sporo można wyczytać.

Poza tym sama napisałaś: "Założyłam ten wątek z myślą o osobach które studiują bądź chcą studiować dziennikarstwo, aby powymieniać się informacjami" -> a więc nie wiem czemu na mnie naskakujesz, skoro podaje Ci wątek z informacjami
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 20:05   #162
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Uważam, że dziennikarstwo można studiować, ale na jakiejś bardzo dobrej uczelni w dużym mieście. Studenci UW czy UJ odbywają praktyki w redakcjach, wydawnictwach itp. Wtedy wyróżniający się studenci mogą być zauważeni i zaproszeni do płatnej współpracy. Dziennikarstwo w mniejszym mieście, na mało znanej uczelni jest moim zdaniem bez sensu.
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.

_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 20:46   #163
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez _joannag Pokaż wiadomość
Uważam, że dziennikarstwo można studiować, ale na jakiejś bardzo dobrej uczelni w dużym mieście. Studenci UW czy UJ odbywają praktyki w redakcjach, wydawnictwach itp. Wtedy wyróżniający się studenci mogą być zauważeni i zaproszeni do płatnej współpracy. Dziennikarstwo w mniejszym mieście, na mało znanej uczelni jest moim zdaniem bez sensu.
praktyki odbywasz tam,gdzie sobie je załatwisz .
ja studiuję na śląskim i po pierwszym roku miałam praktyki agencji reklamowej, a po drugim w redakcji.
to kwestia tego, co sobie ogarniesz.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 08:40   #164
Cholerka_
Rozeznanie
 
Avatar Cholerka_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiadomości: 675
GG do Cholerka_
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez pannaperelka Pokaż wiadomość
Ale ja czytam różne fora, robię zdjęcia (mam swoje portfolio), sama również się uczę, osoby które dobrze znają się na fotografii pokazywały mi różne rzeczy, ale jest jeszcze dużo innych rzeczy których trzeba się nauczyć dlatego chciałabym iść na studia w tym kierunku.

Są kursy fotografii, tam też uczysz się różnych rzeczy, studia to co innego i tak upieram się przy tym, ze samemu co do zdjęć można wiele .
__________________



"To co dla jednej Pani jest śmieciem, dla drugiej jest skarbem."


_________________________ ___________

Cholerka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 15:25   #165
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez _joannag Pokaż wiadomość
Uważam, że dziennikarstwo można studiować, ale na jakiejś bardzo dobrej uczelni w dużym mieście. Studenci UW czy UJ odbywają praktyki w redakcjach, wydawnictwach itp. Wtedy wyróżniający się studenci mogą być zauważeni i zaproszeni do płatnej współpracy. Dziennikarstwo w mniejszym mieście, na mało znanej uczelni jest moim zdaniem bez sensu.
To wcale tak różowo nie wygląda, mam paru znajomych na dziennikarstwie na UW. Praktyki odbywają jak sami sobie znajdą, a załapują się jak akurat są dobrzy i akurat jest miejsce. I to niestety za grosze, bo chętnych jest multum. A na samych studiach nie ma żadnych praktycznych zajęć, mieli jakieś wstępy do socjologii, filozofii, ekonomii, historię prasy i koniec.

Cały problem polega na tym, że jakby nie byli studentami dziennikarstwa a czego innego, to by mogli odbywać te same staże i to samo robić. Bo studia w tym nie pomagają, co najwyżej nie przeszkadzają.

Dlatego jak dla mnie lepiej iść na inny kierunek, jak się chce być dziennikarzem, polonistyka jest bardzo przydatna, bo niestety jak się zaczyna pisać teksty to trzeba się na gwałt douczać wyjątków w deklinacji, odmiany nazwisk zagranicznych i gdzie postawić przecinek.

Ale z małymi miastami się zgadzam, nawet w Krakowie jest niewiele miejsc, gdzie może pracować dziennikarz, poza RMF to jakieś małe, lokalne oddziały gazet i innych stacji.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 16:12   #166
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
To wcale tak różowo nie wygląda, mam paru znajomych na dziennikarstwie na UW. Praktyki odbywają jak sami sobie znajdą, a załapują się jak akurat są dobrzy i akurat jest miejsce. I to niestety za grosze, bo chętnych jest multum. A na samych studiach nie ma żadnych praktycznych zajęć, mieli jakieś wstępy do socjologii, filozofii, ekonomii, historię prasy i koniec.

Cały problem polega na tym, że jakby nie byli studentami dziennikarstwa a czego innego, to by mogli odbywać te same staże i to samo robić. Bo studia w tym nie pomagają, co najwyżej nie przeszkadzają.

Dlatego jak dla mnie lepiej iść na inny kierunek, jak się chce być dziennikarzem, polonistyka jest bardzo przydatna, bo niestety jak się zaczyna pisać teksty to trzeba się na gwałt douczać wyjątków w deklinacji, odmiany nazwisk zagranicznych i gdzie postawić przecinek.

Ale z małymi miastami się zgadzam, nawet w Krakowie jest niewiele miejsc, gdzie może pracować dziennikarz, poza RMF to jakieś małe, lokalne oddziały gazet i innych stacji.

Rozumiem, z tylko na filologi polskiej nie podobają mi się przedmioty, nie chcę się męczyć. Natomiast zajęcia na dziennikarstwie są ciekawe i z wielką chęcią dowiedziałabym się jak to wszystko wygląda od podszewki.
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 17:03   #167
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez pannaperelka Pokaż wiadomość
Rozumiem, z tylko na filologi polskiej nie podobają mi się przedmioty, nie chcę się męczyć. Natomiast zajęcia na dziennikarstwie są ciekawe i z wielką chęcią dowiedziałabym się jak to wszystko wygląda od podszewki.
Rozumiem, do niczego Cię tu nie namawiamy. Moim zdaniem, lepiej iść na jakiś konkretny kierunek i potem ewentualnie podyplomowe dziennikarstwo.

Co do przedmiotów, to na każdym kierunku i każdej uczelni są takie, że ładnie i fajnie brzmią, ale to nie znaczy, że są dobre, ciekawe i przydatne.
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.

_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 19:57   #168
girlishnesss
Zadomowienie
 
Avatar girlishnesss
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 202
Dot.: Dziennikarstwo - studia

A może któraś z Was studiuje dziennikarstwo na II stopniu ?
girlishnesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 18:13   #169
Schoko
Wtajemniczenie
 
Avatar Schoko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 517
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Ja w październiku zaczynam drugi rok dziennikarstwa. Jak na razie podoba mi się i nie żałuję. Miałam też praktyki w redakcji (niestety musiałam sama za nimi latać, bo uczelnia takich rzeczy mi nie załatwi), zahaczyłam się w też w portalu internetowym, i może jakoś to kiedyś będzie...

Ale zgadzam się - samo dziennikarstwo to raczej kiepski pomysł. Warto mieć specjalizację, być dodatkowo fachowcem w jakiejś dziedzinie. Samo "lekkie pióro" wszystkiego nie załatwi . Dlatego obok dziennikarstwa fajnie wziąć drugi kierunek, ja tak też uczyniłam . Grunt to studiować to co się lubi!
__________________

Schoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 11:54   #170
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Dziennikarstwo - studia

A z jakim kierunkiem, jeśli wolno wiedzieć, połączyłaś dziennikarstwo?
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.

_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 13:02   #171
Schoko
Wtajemniczenie
 
Avatar Schoko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 517
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach. Wieeem, też mało przyszłościowe, ale wiąże się z moimi zainteresowaniami
__________________

Schoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 09:11   #172
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez pannaperelka Pokaż wiadomość
Rozumiem, z tylko na filologi polskiej nie podobają mi się przedmioty, nie chcę się męczyć. Natomiast zajęcia na dziennikarstwie są ciekawe i z wielką chęcią dowiedziałabym się jak to wszystko wygląda od podszewki.
Tylko, że na studiach o żadnej podszewce się nie dowiesz. Jak sobie załatwisz praktyki to ok, ale tym zajęciom daleko do rzeczywistości. Poza tym sama nazwa przedmiotu może brzmieć ciekawie, a potem się okazuje że na ćwiczeniach cały rok wszyscy czytają skopiowane z neta referaty. Na UW jedynymi praktycznymi zajęciami był warsztat dziennikarski, który prowadził 80-letni pan głuchy na jedno ucho, nie było co z nim dyskutować, bo i tak nie słyszał i wszyscy oddawali na zaliczenie teksty skopiowane z neta, bo na szczęście pan nie znał tego źródła. Wiem, że i tak Cię nie przekonam, też nikogo nie słuchałam wybierając studia. Ale nie ma tego złego, ja po prostu będę studiowała o rok dłużej po zmianie kierunku.

Cytat:
Napisane przez girlishnesss Pokaż wiadomość
A może któraś z Was studiuje dziennikarstwo na II stopniu ?
Moja przyjaciółka, ma te same przedmioty co na licencjacie, z tymi samymi prowadzącymi, tylko pod inną nazwą. Ale ona po prostu pracuje, a to jedne z niewielu dziennych studiów, na które można nie przychodzić i je skończyć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 14:00   #173
girlishnesss
Zadomowienie
 
Avatar girlishnesss
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 202
Dot.: Dziennikarstwo - studia

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka, ma te same przedmioty co na licencjacie, z tymi samymi prowadzącymi, tylko pod inną nazwą. Ale ona po prostu pracuje, a to jedne z niewielu dziennych studiów, na które można nie przychodzić i je skończyć.
Cieszy mnie to, bo prócz dziennikarstwa będę studiować drugi kierunek
girlishnesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 19:11   #174
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dziennikarstwo ;) Wasze opinie!

Zagląda tu ktoś jeszcze? Szukam aktualnych wątków na wizażu ale nie widzę takowych. Dzisiaj zdecydowałam się pójść na dziennikarstwo od października, jeśli uda mi się skończyć ten kierunek upatrzyłam sobie już podyplomową fotografię, i pewnie jakiś kurs grafiki komputerowej Nie wiążę zbyt wielkich nadziei z pracą w mediach, liczę bardziej na reklamę lub coś w tym kierunku
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 19:17   #175
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Dziennikarstwo ;) Wasze opinie!

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Zagląda tu ktoś jeszcze? Szukam aktualnych wątków na wizażu ale nie widzę takowych. Dzisiaj zdecydowałam się pójść na dziennikarstwo od października, jeśli uda mi się skończyć ten kierunek upatrzyłam sobie już podyplomową fotografię, i pewnie jakiś kurs grafiki komputerowej Nie wiążę zbyt wielkich nadziei z pracą w mediach, liczę bardziej na reklamę lub coś w tym kierunku
Ja też skończyłam dziennikarstwo, co prawda lata temu, ale zawsze. Od 5 lat jestem rzecznikiem prasowym w różnych instytuacjach Powodzenia więc życzę
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 19:57   #176
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dziennikarstwo ;) Wasze opinie!

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Ja też skończyłam dziennikarstwo, co prawda lata temu, ale zawsze. Od 5 lat jestem rzecznikiem prasowym w różnych instytuacjach Powodzenia więc życzę
Dziękuję O ile moje zdanie nie zmieni się do października
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 07:27   #177
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Dziennikarstwo ;) Wasze opinie!

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Dziękuję O ile moje zdanie nie zmieni się do października
Ja miałam być prawnikiem i chwilę przed maturą mi się zmieniło
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 09:37   #178
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dziennikarstwo ;) Wasze opinie!

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Ja miałam być prawnikiem i chwilę przed maturą mi się zmieniło
Ja też już po maturze, z tym, że zdanie zmieniam co kilka dni. Trochę mi żal, że nie mam sprecyzowanych planów od wielu lat lat tak jak inni, miałam je co prawda, ale nie wypaliły, czas przygotować dla siebie coś nowego bo pewno nie zostanę teraz z wykształceniem średnim (już wyobrażam sobie kontrowersje jakie wzbudziłabym tą wypowiedzią wśród wizażanek na bardziej obleganym forum ). Jeśli nie przyjdzie mi żaden lepszy pomysł do października, zostanę przy tym. Może to głupie, ale poniekąd mogę powiedzieć, że chcę skończyć cokolwiek... To, że z moich planów nic nie wyszło nie sprawia, że muszę zostać z tym co mam, czyli po liceum, bez zawodu, zwłaszcza w czasach kiedy wykształcenie wyższe będzie miała większość moich rówieśników Rodzice nalegają, że mam skończyć "cokolwiek", jednak ja sama przede wszystkim chcę kształcić się dalej, z własnej woli. Presja rodziców jedynie motywuje mnie do tego. Mam swój rozum, ale oni też mają rację wymagając ode mnie zdobycia wyższego wykształcenia. Zawsze marzyłam o grafice komputerowej, dodatkowo od kilku lat interesuję się fotografią, uwielbiam oglądać wszelkiego rodzaju reportaże, ciągle czytam książki, brałam udział w olimpiadach, udzielałam się w gazetkach szkolnych, byłam szkolnym fotografem... Więc skoro chcę przede wszystkim zdobyć wyższe wykształcenie niech chociaż ma to związek z tym co mnie interesuje, jeśli nie potrafię w inny sposób zdecydować się na to co chcę robić w życiu. Wiem jakie są marne szanse na pracę w zawodzie dziennikarza, dlatego nie liczę na cud. Może uda mi się dojść do tego czego zawsze chciałam, tylko inną drogą? Po cichu liczę na to.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 09:43   #179
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Dziennikarstwo ;) Wasze opinie!

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Ja też już po maturze, z tym, że zdanie zmieniam co kilka dni. Trochę mi żal, że nie mam sprecyzowanych planów od wielu lat lat tak jak inni, miałam je co prawda, ale nie wypaliły, czas przygotować dla siebie coś nowego bo pewno nie zostanę teraz z wykształceniem średnim (już wyobrażam sobie kontrowersje jakie wzbudziłabym tą wypowiedzią wśród wizażanek na bardziej obleganym forum ). Jeśli nie przyjdzie mi żaden lepszy pomysł do października, zostanę przy tym. Może to głupie, ale poniekąd mogę powiedzieć, że chcę skończyć cokolwiek... To, że z moich planów nic nie wyszło nie sprawia, że muszę zostać z tym co mam, czyli po liceum, bez zawodu, zwłaszcza w czasach kiedy wykształcenie wyższe będzie miała większość moich rówieśników Rodzice nalegają, że mam skończyć "cokolwiek", jednak ja sama przede wszystkim chcę kształcić się dalej, z własnej woli. Presja rodziców jedynie motywuje mnie do tego. Mam swój rozum, ale oni też mają rację wymagając ode mnie zdobycia wyższego wykształcenia. Zawsze marzyłam o grafice komputerowej, dodatkowo od kilku lat interesuję się fotografią, uwielbiam oglądać wszelkiego rodzaju reportaże, ciągle czytam książki, brałam udział w olimpiadach, udzielałam się w gazetkach szkolnych, byłam szkolnym fotografem... Więc skoro chcę przede wszystkim zdobyć wyższe wykształcenie niech chociaż ma to związek z tym co mnie interesuje, jeśli nie potrafię w inny sposób zdecydować się na to co chcę robić w życiu. Wiem jakie są marne szanse na pracę w zawodzie dziennikarza, dlatego nie liczę na cud. Może uda mi się dojść do tego czego zawsze chciałam, tylko inną drogą? Po cichu liczę na to.
Wiesz, dziennikarstwo wbrew opinii wielu osób, nie jest prostym kierunkiem. Trzeba dużo pisać, mówić, występować, robić materiały-jakieś reportaże, sondy, programy... U mnie wiele osób odpadło po pierwszym roku... Trzeba mieć do tego smykałkę. Na którymś roku, miałam też fotografię prasową Życzę więc udanych wyborów życiowych
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 10:48   #180
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dziennikarstwo ;) Wasze opinie!

A co możecie powiedzieć o samym okresie studiowania? Nie chodzi mi o perspektywy po ukończeniu tego kierunku (bo tylko to można przeczytać w opiniach o tym kierunku) tylko jak oceniacie sam okres studiów? Czy materiał jest trudny do opanowania? Jakie przedmioty należą do tych ciekawszych, które z nich można określić jako te trudniejsze? Czy uważacie, że jest to ciekawy kierunek? Jak wyglą te 3-5 lat studiów?
Jestem ciekawa waszych opinii na temat tego kierunku bo to, że nie ma po tym pracy w zawodzie to już wiem, mowa o tym wszędzie a mnie ciekawi sam okres studiowania, jak jest... ?
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-17 14:57:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.