Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorczy - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-07-20, 11:10   #751
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem po 2 miodowych rozjasnianiach, efekt ledwo widoczny ale chyba bede kontynuowac Za pierwszym razem dalam tylko na 2h, wczoraj na cala noc ale podraznilo mi to skalp - spanie w folii, nie miod i ciezko to bylo zmyc .
Ja w takich wypadkach nie ¶piê w folii. Zdejmujê j±, i tyle. A na poduszce uk³adam rêcznik, który mo¿e siê zabrudziæ.
Chocia¿ kiedy¶ spa³am w folii i w rêczniku... Nie by³o to zbyt wygodne. I folia mi szele¶ci³a.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-21, 07:39   #752
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Chatul Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w takich wypadkach nie ¶piê w folii. Zdejmujê j±, i tyle. A na poduszce uk³adam rêcznik, który mo¿e siê zabrudziæ.
Chocia¿ kiedy¶ spa³am w folii i w rêczniku... Nie by³o to zbyt wygodne. I folia mi szele¶ci³a.
Ponoc chodzi o utrzymanie temperatury , chociaz i tak przez noc sie mi zsunela ta folia i obudzilam sie z zasnieta miodowa skorupa na glowie , bylo to bardzo nieprzyjemne i musialam umyc glowe 2 razy (a mylam przed nalozeniem rowniez). Chyba bede tylko w dzien kladla na 2-3h raz w tygodniu .
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-21, 12:07   #753
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Ponoc chodzi o utrzymanie temperatury , chociaz i tak przez noc sie mi zsunela ta folia i obudzilam sie z zasnieta miodowa skorupa na glowie , bylo to bardzo nieprzyjemne i musialam umyc glowe 2 razy (a mylam przed nalozeniem rowniez). Chyba bede tylko w dzien kladla na 2-3h raz w tygodniu .
Mnie te¿ siê zsuwa³a folia... Albo chocia¿ sam rêcznik. A ja mimo wszystko lubiê mieæ komfort podczas spania. Nie chcê ¿eby mi co¶ szele¶ci³o przy uchu

Teraz jeszcze do szamponu dodajê trochê miodu Nie wiem czy to wp³ywa na kolor w³osów, ale na pewno ³adnie od¿ywia w³osów.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 19:41   #754
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

ja próbowa³am iód ale efektów nie widzialam :P
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 03:03   #755
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

A ja widze na sobie (wlosy ciemny blond) i moja siostra tez (jasny braz). Efekt delikatny, taki wlasnie lekko miodowy kolor. Napewno bede stosowac dalej, chociaz to troche to uciazliwe.
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 10:35   #756
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
A ja widze na sobie (wlosy ciemny blond) i moja siostra tez (jasny braz). Efekt delikatny, taki wlasnie lekko miodowy kolor. Napewno bede stosowac dalej, chociaz to troche to uciazliwe.
hmm to spróbuj stosowc d³uzj to mo¿e mi troche rozjasni
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-01, 18:10   #757
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Karmazynka, widzialam twoje wlosy gdzies chyba w pochwalmy sie swoimi wlosami i z natury masz przepiekny kolor , moze dlatego u ciebie mniej widac. Na moich czesciowo lekko przyrudzonych henna, czesciowo mysich, naprawde cos juz widac , takie wlasnie naturalne pasemka troszke jasniejsze i cieple.
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 10:20   #758
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Karmazynka, widzialam twoje wlosy gdzies chyba w pochwalmy sie swoimi wlosami i z natury masz przepiekny kolor , moze dlatego u ciebie mniej widac. Na moich czesciowo lekko przyrudzonych henna, czesciowo mysich, naprawde cos juz widac , takie wlasnie naturalne pasemka troszke jasniejsze i cieple.

dziêkujê ;*

hmm mo¿liwe, spróbuje jeszcze sie pomeczyæ z tym miodkiem, jak nie rozjasni to chociaz nawilzy
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-05, 06:35   #759
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Ostatnio gdzies wyczytalam na wizazu ze to nie zbyt dobre dla skalpu, takie wielogodzinne 'moczenie' go, to jedyne co mnie martwi. Ale nic, wreszcie w sobote planuje kolejne miodowanie moze za jakis czas wstawie jakies fotki przed i po.
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-05, 10:20   #760
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Ostatnio gdzies wyczytalam na wizazu ze to nie zbyt dobre dla skalpu, takie wielogodzinne 'moczenie' go, to jedyne co mnie martwi. Ale nic, wreszcie w sobote planuje kolejne miodowanie moze za jakis czas wstawie jakies fotki przed i po.

a dlaczego to nie dobrze?
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-05, 18:22   #761
carly_carly
Przyczajenie
 
Avatar carly_carly
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

mam naturalny ciemny blond z jasnymi pasmami od s³oñca, i nigdy nie farbowa³am w³osów i nie zamierzam, bo wiem ¿e to bardzo uci±¿liwe i niszczy w³osy i planowa³am sama je rozja¶nic bez obci±¿ania, cytryna, rumianek lub miód, ale boje siê, ¿e ich stan siê pogorszy, z natury s± nie za grube, takie w sam raz, ani cienkie, ani jakie¶ nie wiadomo jak puszyste, ale nie chcê, ¿eby wysch³y, napuszy³y siê czy co¶... kiedy u¿yjê od¿ywki w³osy mi siê szybko przet³uszczaj±, ale i tak obawiam siê, ¿e wypadn± i bêdê wygl±dac tragicznie...
carly_carly jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-05, 19:49   #762
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez carly_carly Poka¿ wiadomo¶æ
mam naturalny ciemny blond z jasnymi pasmami od s³oñca, i nigdy nie farbowa³am w³osów i nie zamierzam, bo wiem ¿e to bardzo uci±¿liwe i niszczy w³osy i planowa³am sama je rozja¶nic bez obci±¿ania, cytryna, rumianek lub miód, ale boje siê, ¿e ich stan siê pogorszy, z natury s± nie za grube, takie w sam raz, ani cienkie, ani jakie¶ nie wiadomo jak puszyste, ale nie chcê, ¿eby wysch³y, napuszy³y siê czy co¶... kiedy u¿yjê od¿ywki w³osy mi siê szybko przet³uszczaj±, ale i tak obawiam siê, ¿e wypadn± i bêdê wygl±dac tragicznie...
to naturalne sposoby wiec ci wlosy nie wypadna


a ja wiem dlaczeg mi miód nie rozjasnia³, bo mieszlam, go z olejem ,a ten ogranicza jego dzia³anie
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-06, 18:21   #763
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...47&postcount=8 Karmazynka, tutaj znalazlam ta informacje ze takie dlugie moczenie to nie koniecznie sluzy, chociaz nie ma powodow do paniki
Carly, miod i rumianek to nie zaszkodza, ale z cytryna trzeba uwazac - w koncu to kwas. W internecie niestety sa takie porady typu 'naloz nierozcienczony sok z cytryny na wlosy i siedz na sloncu' a to przeciez strasznie zniszczyloby wlosy.
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-07, 13:54   #764
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...47&postcount=8 Karmazynka, tutaj znalazlam ta informacje ze takie dlugie moczenie to nie koniecznie sluzy, chociaz nie ma powodow do paniki
Carly, miod i rumianek to nie zaszkodza, ale z cytryna trzeba uwazac - w koncu to kwas. W internecie niestety sa takie porady typu 'naloz nierozcienczony sok z cytryny na wlosy i siedz na sloncu' a to przeciez strasznie zniszczyloby wlosy.


a ja od jutra zaczynam rozjasnianie rabarbarem
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-17, 11:19   #765
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

A próbowa³a która¶ z Was barwiæ w³osy kurkum±? Ostatnio podczas gotowania trochê siê kurkum± bawi³am i okaza³o siê, ¿e kurkuma mocno barwi na ¿ó³to. Mo¿e akurat kurkuma nadawa³aby siê do farbowania w³osów?

W³a¶nie widzê, ¿e nawet Wikipedia podaje takie zastosowanie kurkumy
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-17, 19:26   #766
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Chatul Poka¿ wiadomo¶æ
A próbowa³a która¶ z Was barwiæ w³osy kurkum±? Ostatnio podczas gotowania trochê siê kurkum± bawi³am i okaza³o siê, ¿e kurkuma mocno barwi na ¿ó³to. Mo¿e akurat kurkuma nadawa³aby siê do farbowania w³osów?

W³a¶nie widzê, ¿e nawet Wikipedia podaje takie zastosowanie kurkumy
interesuj±ce, tylko czy potem nie bd zo³tka na g³owie
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-17, 19:42   #767
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Poka¿ wiadomo¶æ
interesuj±ce, tylko czy potem nie bd zo³tka na g³owie
Nie wiem... Kurkuma faktycznie barwi na ¿ó³to. Na niektórych sztuæcach zosta³ mi po niej cytrynowo¿ó³ty nalot
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-19, 15:54   #768
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Kurkumê mo¿na dodawaæ do henny, ale o wykorzystywaniu jej samej do farbowania to nie s³ysza³am.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-19, 16:04   #769
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

miód mnie zainteresowa³, ale boje siê,¿e z¿ó³kn± mi w³osy ,a mam teraz srebrne podobno p³ukanka z pio³unu daje ch³odny odcieñ?
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 08:18   #770
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Chatul Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem... Kurkuma faktycznie barwi na ¿ó³to. Na niektórych sztuæcach zosta³ mi po niej cytrynowo¿ó³ty nalot

mozna by spróbowac na jednym pasemku :P
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-20, 23:53   #771
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Karmazynka99 i jak sie sprawuje rabarbar? Nie robi kurczakowych wlosow?
Ja robilam henna gloss z duza iloscia kurkumy i taki mi zloto-pomaranczowy polysk wyszedl na wlosach ciemny blond, fotki w moim albumie. Spiera sie na zloto, tzn. sa coraz mniej rudawe.
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-21, 08:55   #772
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 1 775
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

dziewczyny, czym p³ukaæ w³osy je¶li chce siê pozbyæ miedzianego refleksu z ciemnobr±zowych w³osów?

Edytowane przez Tindomerel
Czas edycji: 2011-08-21 o 11:07
Tindomerel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-21, 10:41   #773
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Karmazynka99 i jak sie sprawuje rabarbar? Nie robi kurczakowych wlosow?
Ja robilam henna gloss z duza iloscia kurkumy i taki mi zloto-pomaranczowy polysk wyszedl na wlosach ciemny blond, fotki w moim albumie. Spiera sie na zloto, tzn. sa coraz mniej rudawe.
strasznie brudzi wanne,jakiegos spektakulrnego efektu nie ma
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-21, 09:23   #774
alba612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 1
Exclamation Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Witam
Z racji tego, ¿e sama jaki¶ czas temu poszukiwa³am fora aby znale¼æ super sposobu na 'naturalne' rozja¶nianie w³osów bez u¿ycia farb i dekoloryzatorów i jestem ju¿ po zabiegach, bogatsza o t± wiedzê, postanowi³am, ¿e siê wypowiem i przeka¿ê wam moje do¶wiadczenia
Krótka historia moich w³osów:
By³o na nich ju¿ dos³ownie wszystko: kolory blond, rude, czerwienie, br±zy wszelkiej ma¶ci i czerñ, a tak¿e trwa³e chemiczne prostowanie w³osów trzy razy, dekoloryzatory aby zdj±æ czarn± farbê itp. Mój naturalny kolor w³osów to hmmm..mysi br±z. Od jakich¶ 15 lat skrzêtnie ukrywany gdy¿ w moim m³odzieñczym mniemamiu uchodzi³ za nudny/ma³o ciekawy/niemodny. Teraz jak ju¿ doros³am..nie powiem, ¿e nie ¿a³ujê. Ale ¿eby nie rozpaczaæ bo czasu siê nie cofnie, postanowi³am co¶ z tym zrobiæ. Przez ostatni rok nak³ada³am same farby w kolorze - ciemny br±z. odrosty, które zaczê³y siê pokazywaæ by³y du¿o ja¶niejsze i takie szarawe ( nie, nie siwe). Postanowi³am definitywne, ¿e chce wróciæ do moich naturalnych w³osów, bo comiesiêczne farbowanie odrostów zaczê³o mi mocno doskwieraæ. Zadecydowa³am równie¿, ¿e nie bêdê ich ju¿ chemicznie prostowaæ, ani ¿e nie bêdê u¿ywaæ ¿adnej chemii. Zapragnê³am mieæ piêkne, zdrowe, b³yszcz±ce w³osy, w naturalnym kolorze. Bo mysi kolor - zadbany, z po³yskiem i lekkimi naturalnymi pasemkami od s³oñca jest naprawdê sexi.
Podesz³am do sprawy bardzo profesjonalnie, przeszuka³am fora, odwiedzi³am fryzjerów, poczyta³am literaturê i oto rezultaty:
Pierwszym etapem by³o ¶ci±gniêcie koloru z ciemnego br±zu to jakiego¶ ja¶niejszego, tak, ¿eby odrosty by³y mniej widoczne. Drugim etapem by³o od¿ywienie zniszczonych w³osów.
Kuracja zajê³a mi tydzieñ.
W pierwszym tygodniu wygl±da³o to nastêpuj±co:
codziennie my³am g³owê szamponem z dodatkiem sodki oczyszczonej (spiera kolor). Na rêce miesza³am niewielka ilo¶æ szamponu (zwyk³y szampon z limonk± i dodawa³am trochê sodki). Nale¿y trzeæ w³osy jakby siê pra³o ubranie. Po sodce wciera³am we w³osy miksturê:
sok z cytryny (jedna du¿a) + ocet jab³kowy (dwie ³y¿ki) + woda utleniona 3% (dwie ³y¿ki. To chemia, ale dobrze dzia³a. Dodawa³am zwyk³± wodê utleniona dostêpna w aptece. Dosz³am do wniosku, ¿e w³osy i tak mam ju¿ zniszczone, a teraz bardziej zale¿y mi na tym aby zdj±æ ciemny br±z, od¿ywianiem zajmê siê pó¼niej). + miód. Miesza³am te wszystkie sk³adniki, przelewa³am do buteleczki z dozownikiem i rozpryskiwa³am na wilgotne w³osy. Zawija³am g³owê w folie aluminiow±, nak³ada³am na to woreczek, rêcznik i tak codziennie przez 4-5 godzin. Co drugi dzieñ do mieszanki dodawa³am oliwê z oliwek, poniewa¿ sodka i cytryna wysuszaj± w³osy.
Pierwszego dnia na³o¿y³am sok z cytryny i wysz³am na s³oñce, wiêcej tego nie mog³am powtórzyæ, bo nie by³o s³oñca (polecam na lato, ale pó¼niej koniecznie oliwa z oliwek, ¿eby nie przesuszyæ w³osów).
Je¶li kto¶ ma oporna farbê proponujê nak³adaæ sodkê z szamponem i wcieraæ w suche w³osy. Po chwili tarcia zapach bêdzie jak u fryzjera. TO znaczy, ze ³uski w³osa siê otworzy³y i sodka dobiera siê do starej farby . Czyta³am, ¿e po u¿yciu sodki nale¿y w³osy zakwasiæ...wiêc maseczka z cytryny z dodatkami bêdzie w sam raz. I takie zabiegi powtarza³am codziennie. Ta sama rutyna. sodka, maseczka z cytryny, wody utlenionej, miodu, czasem z oliw± z oliwek. Za ka¿dym razem jak zmywa³am maseczkê po 5 godzinach i umy³am w³osy szamponem to wylewa³am na nie zaparzon± herbatkê z rumianku i ju¿ nie sp³ukiwa³am (polecam kupiæ kwiaty rumianku w sklepie zielarskim - mocniej dzia³a ni¿ herbatka rumiankowa z marketu, a cena taka sama).
Po tygodniu zabawy (jak pracujecie to maseczki mo¿na nak³adaæ na ca³± noc) mój kolor rozja¶ni³ siê o jakie¶ 4 tony. Z ciemnego br±zu do takiego kasztanowo - rudawego. P³ukanki z rumianku spowodowa³y to, ¿e na moich naturalnych odrostach pojawi³y siê rudawe odcienie i w po³±czeniu z kolorem, który mi wyszed³ po naturalnym rozja¶nianiu efekt jest taki, ¿e nie widaæ odrostów, a cale w³osy s± du¿o du¿o ja¶niejsze. Poza tym po tych zabiegach wcale siê nie zniszczy³y jako¶ super (i tak by³y zniszczone), ale ich stan siê nie pogorszy³, a nawet polepszy³ po tym miodzie i oliwie z oliwek. A wspomnê, ¿e moje naturalne w³osy s± grube i jest ich du¿o, wiêc Panie o cienkich w³osach niech po prostu bêd± ostro¿ne i mo¿e nie dodaj± wody utlenionej.
Na sam koniec na³o¿y³am na w³osy kuracjê z keratyny (zakupi³am na e-bayu za 80z³ (na allegro dostêpne za 300z³!!), keratyna jeszcze bardziej mi je wyg³adzi³a. Teraz mam piêkne naturalne fale, a nie szopê falopodobn±. Naprawdê jestem w 100% zadowolona z efektu. Dla osób, które nie lubi± fal na g³owie (ja nie lubi³am przez 15 lat, teraz uwielbiam, dodaj± kobieco¶ci) te¿ polecam keratynê, poniewa¿ wyg³adza w³osy i mo¿na je prostowaæ prostownic±, a z racji tego, ze keratyna uaktywnia siê pod wp³ywem wysokiej temperatury to prostowanie nie jest takie niszcz±ce.
Tak wiêc podsumowuj±c:
Drogie Panie da siê> Jak siê chce uciec od chemii, farbowania, dekoloryzatorów chemicznych to siê da. Wystarczy nieco cierpliwo¶ci i dobrej woli. Je¶li która¶ z Was nie mo¿e pozwoliæ sobie na keratynê (brazilian hair blow dry hair straightener), to nie przejmujcie siê. Po moich zabiegach bez keratyny w³osy równie¿ by³y w dobrym stanie. Mo¿na sobie zamówiæ keratynê hydrolizowan± przez internet. 30g koszt ok 9z³ i dodawaæ do szamponu.
A ogólny koszt mojej terapii to jakie¶ 10z³i pe³ne zadowolenie. A jak kto¶ nie ma cierpliwo¶ci to zawsze mo¿na w³osy obci±æ na krótko i ju¿ ma siê naturalne w 100% Mnie zale¿a³o na pozostawieniu d³ugich w³osów. A polecam piæ pokrzywê. Wzmacnia w³osy od wewn±trz. Nie polecam jej pic samej (nie za smaczna. Ja dodaje trzy listki, do miêty, albo zwyk³ej herbaty czarnej).
A dodatkowo do loków kupi³am specyfik John Frieda dream curls. Z racji tego, ¿e mam naprawdê du¿o w³osów, to to pozwala nieco je przyg³adziæ, a w³osy nie s± po tym posklejane. Nieco siê rozpisa³am, i nieco chaotycznie, ale mam nadziejê, ¿e pomog³am
Pozdrawiam i jak macie jakie¶ pytanie chêtnie pomogê.
alba612 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-29, 09:20   #775
asiaorchidea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Mam br±zowe w³osy i chcia³a bym pobawiæ siê z farbowaniem w³osów rabarbarem ale boje siê ¿e wyjdzie mi kolor ¿ó³ty lub wcale mi nie wyjdzie. Cz która¶ z Was widzia³a jakie¶ efekty i jest pewna ¿e to w³a¶nie dziêki dzia³aniu rabarbaru? Nie chce sobie poprostu zniszczyæ w³osów bo s± one cienkie ale jest ich du¿o, dodatkowo s± d³ugie. Zastanawiam siê jeszcze czy nie zniszczy ich d³ugie trzymanie w tej papce?
asiaorchidea jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-29, 18:25   #776
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez asiaorchidea Poka¿ wiadomo¶æ
Mam br±zowe w³osy i chcia³a bym pobawiæ siê z farbowaniem w³osów rabarbarem ale boje siê ¿e wyjdzie mi kolor ¿ó³ty lub wcale mi nie wyjdzie. Cz która¶ z Was widzia³a jakie¶ efekty i jest pewna ¿e to w³a¶nie dziêki dzia³aniu rabarbaru? Nie chce sobie poprostu zniszczyæ w³osów bo s± one cienkie ale jest ich du¿o, dodatkowo s± d³ugie. Zastanawiam siê jeszcze czy nie zniszczy ich d³ugie trzymanie w tej papce?
ja robi³am 1 p³ukankê z rabarbaru

nie zniszczy³a w³osów na pewno, ale ¿e robi³am to tylko raz to i efektu nie by³o
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-29, 18:31   #777
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

A mnie jajko rozja¶ni³o w³osy
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-29, 19:08   #778
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Chatul Poka¿ wiadomo¶æ
A mnie jajko rozja¶ni³o w³osy
super bo mam zamiar nalo¿y :d

a w jakiej mieszance uzylas jaja?
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-29, 19:18   #779
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Poka¿ wiadomo¶æ
super bo mam zamiar nalo¿y :d

a w jakiej mieszance uzylas jaja?
Najpierw w ogóle u¿y³am szamponu jajecznego, w którym du¿o jajka przecie¿ nie ma... A T¯ mi powiedzia³, ¿e mam ja¶niejsze w³osy. Nie widzia³am tego.
A wczoraj po prostu zrobi³am sobie maseczkê z ubitych jajek. Na³o¿y³am na mokre nieumyte w³osy. A na w³osy czepek i rêcznik. Tak chodzi³am przez kilka godzin. Nastêpnie tylko sp³uka³am jajko ch³odn± wod±. I ja i mama zauwa¿y³y¶my ró¿nicê w kolorze w³osów.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-29, 19:22   #780
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Chatul Poka¿ wiadomo¶æ
Najpierw w ogóle u¿y³am szamponu jajecznego, w którym du¿o jajka przecie¿ nie ma... A T¯ mi powiedzia³, ¿e mam ja¶niejsze w³osy. Nie widzia³am tego.
A wczoraj po prostu zrobi³am sobie maseczkê z ubitych jajek. Na³o¿y³am na mokre nieumyte w³osy. A na w³osy czepek i rêcznik. Tak chodzi³am przez kilka godzin. Nastêpnie tylko sp³uka³am jajko ch³odn± wod±. I ja i mama zauwa¿y³y¶my ró¿nicê w kolorze w³osów.

wow

a zmy³o sie jajko bez problemu?
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 21:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.