Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-12, 04:33   #1
ewidlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 8

Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ


Witam i o zdanie wasze pytam

Juz od bardzo dawna zastanawiam sie na tym czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ ?

W moim przypadku jestem w dobrych stosunkach z moim ex... a bylismy 8 latek razem . Oboje mamy inne zycia , on ma rodzine- dzieci a ja kompletnie inne obowiazki. Moi znajomi twierdza ze to jest nie ok i chory uklad jesli ktos utrzymuje dobry kontakt z ex jesli jest sie juz w innym zwiazku tym bardziej ze nie mamy dzieci lub innych powodow ktore by nas zmuszaly do kontaktow.

pozdrawiam
ewidlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 14:36   #2
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Wiesz, to chyba zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciami "dobre stosunki" i "przyjaźń". Jeżeli jest to np. zwracanie sie do ex z każdą pierdołą kiedy potrzebujemy męskiej ręki, absorbowanie go swoimi problemami, wspólne wyjścia na imprezy czy na piwko, i to bez wiedzy czy udziału obecnych partnerów to moim zdaniem jest to co najmniej podejrzane.
Natomiast uważam, że można sie z byłym nadal lubić i szanować. Ale tu wiele zależy od okoliczności rozstania.
No i musisz sobie sama postawić pytanie, czy już na pewno go nie kochasz. I jeśli tu pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to lepiej sobie taką przyjaźń odpuścić.
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:44   #3
ewidlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 8
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

....... z mojej strony to jest tylko spotkanie i nic po za tym nie kryje sie - nie ukrywam tych spotkan ,
lecz znam sytuacje w ktorych ludzie maja bardzo dobre stosunki z exami .... wiec czy tak naprawde jest warto??? pomimo ze sie bylo z ta osoba czy jest warto utrzymywac dobre i stale kontakty??? czy spotykajc sie nie rozdrapujemy stare rany ... czy po prostu oszukujemy sie i zyjemy przeszloscia... ???
ewidlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 13:49   #4
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Cytat:
Napisane przez ewidlo Pokaż wiadomość
....... z mojej strony to jest tylko spotkanie i nic po za tym nie kryje sie - nie ukrywam tych spotkan ,
lecz znam sytuacje w ktorych ludzie maja bardzo dobre stosunki z exami .... wiec czy tak naprawde jest warto??? pomimo ze sie bylo z ta osoba czy jest warto utrzymywac dobre i stale kontakty??? czy spotykajc sie nie rozdrapujemy stare rany ... czy po prostu oszukujemy sie i zyjemy przeszloscia... ???
moze nawet i nie rany ale piszesz ze on ma rodzine no to rozumiem ze zyje z kims w zwiazku a nie pomyslalas jak czuje sie jego partnerka ?ja osobiscie ...jakos byloby mi dziwnie gdybym wiedziala ze moj tż spotyka sie nawet na stopie przyjacielskiej ze swoja eks.....zawsze to byla i sa jakies wspomnienia ....
z drugiej strony przyjazn z eksami moze tez zalezec od tego w jakich stosunkach sie rozstaliscie.......ja ze swoim bylym sprzed lat rozstalam jako przyjaciele ale to sie rozwalilo wlasnie tylko dlatego ze jego dziewczyna sobie tego nie zyczyla.napisalam do niego kiedys esa i nic w nim takiego nie bylo ona go odczytala i od tego sie zaczelo....wiec wiele zalezy od stron.
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 16:31   #5
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Myślę, że zgodziłabym się z postem numer dwa.

Ostatnio miałam okazję przyglądać się z boku dwóm takim "przyjaźniom" i w każdej z nich "gołym okiem" widać, że z jednej strony mamy do czynienia z niewygasłym uczuciem.

Rozstanie następuje z konkretnych powodów, wszystko zależy od tego jakie one były.

"Przyjaźń" w takich wypadkach powinna moim zdaniem mieć pewne granice, zwłaszcza jeżeli prowadzi się, bądź zamierza prowadzić życie z nowym partnerem.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:25   #6
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

ja z moim eksem jesteśmy w poprawnych stosunkach... może to dlatego że nie zdążyliśmy tak na poważnie skoczyć sobie do oczu. i rozwodzilismy się za porozumieniem stron... coś się wypaliło i tyle...a może i dlatego że mamy wspólnego syna... (choć znam rodziny które walczą o dziecko jak lwy przeciągając biedaka na swoje strony) obydwoje mamy już nowe rodziny i nowe życia.. choć czasami spotykamy się na jakiejś kawce czy na urodzinach kosmatka... pewno inaczej by było miedzy nami jak byśmy rozstali się w wielkim gniewie i spowodu jakiegoś kochanka (lub kochanki)...
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 16:28   #7
mika93
Zadomowienie
 
Avatar mika93
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Puck
Wiadomości: 1 003
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Według mnie jak najdalej od eks i żadnej przyjażni.Zawsze pozostaje jakiś sentyment,a nieżadko uczucia.Zwłaszcza jeżeli zostało się pożuconym,kawał czasu mineło a ten ni z tego ni z owego znajduje Cie na naszej klasie i pragnie przyjażni.
To najgorsze co może sie zdażyć,bo wszystko wraca w ułamku sekundy jak bumerang ze zdwojoną siłą.
__________________
CBT
mika93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 00:44   #8
mmmilena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 487
Question Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Cytat:
Napisane przez mika93 Pokaż wiadomość
Według mnie jak najdalej od eks i żadnej przyjażni.Zawsze pozostaje jakiś sentyment,a nieżadko uczucia.Zwłaszcza jeżeli zostało się pożuconym,kawał czasu mineło a ten ni z tego ni z owego znajduje Cie na naszej klasie i pragnie przyjażni.
To najgorsze co może sie zdażyć,bo wszystko wraca w ułamku sekundy jak bumerang ze zdwojoną siłą.
myślisz...? :/
...baaardzo ciekawe; zwłaszcza, że za tydzień mam spotkać się z... nie byłym, ale - ok, powiem tak - draniem, który mie wykorzystał i zniknął i nigdy potem z nim (na żywo) nie rozmawiałam; jakoś nie mam mu jednak niczego tak strasznie za złe; sama chciałam; a może to dlatego, że jestem od dawna we wspaniałym związku i generalnie szczęśliwa i nie żywię d nikogo żadnych uraz . Tamtego nie kochałam nigdy, ale była OGROOOMNA fascynacja - i ona nie ma prawa wrócić, bo mi się miłość zachwieje :/ - więc co, niebezpiecznie?...
Od dawna czuję po prostu potrzebę zobaczyć go znów, zapytać, co też życie nowego przyniosło, no i przekonać się, czy potrafię z nim już rozmawiać jak dorosły z dorosłym, bez głupiej dziecinady i podlotowatości, stresu i jąkania :/ !!!
mmmilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 08:30   #9
Stary_Pryk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 526
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Cytat:
Napisane przez to ja magda Pokaż wiadomość
Wiesz, to chyba zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciami "dobre stosunki" i "przyjaźń".
To jest zasadnicza kwestia. Moim zdaniem dwoje dorosłych ludzi na poziomie, którzy kiedyś coś do siebie czuli, spędzali z sobą kupę czasu, znają swoje najitymniejsze szczegóły, mają mase wspólnych wspomnień i doświadczeń powinni utrzymywać "poprawne stosunki" i to bez względu na powód rozstania. Wiem, że od miłości do nienawiści jest tylko jeden krok, ale czas leczy rany i to jest fakt nie banalny slogan. Nawet po burzliwym rozstaniu, w momencie gdy ma się już za sobą wszelkie przykrości z tym związane, życie ułożone od nowa - nie widzę powodu by odwracać głowę gdy przechodzi eks.

Natomiast co do przyjaźni. Ja bym zaryzykował jeszcze bardziej radykalne stwierdzenie. Przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną nie jest wogóle możliwa. Pewnie ktoś napiszę, że pieprze głupoty, bo zna takie przypadki. Ale z moich doświadczeń (nie tylko osobistych) wynika, że wcześniej czy później przynajmniej jedno z przyjaciół zaczyna czuć coś więcej. Tu znowu ma znaczenie definicja słowa przyjaźń. Dla mnie przyjaciel to nie jest ktoś z kim raz na miesiąc idę na piwo.
Stary_Pryk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 09:02   #10
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Po 1sze - co znaczy "przyjaźń" w tym przypadku? Będziesz płakać na jego ramieniu w razie problemów? Będziesz do niego dzwonić w nocy, bo masz podły nastrój? Będziesz go prosić o pomoc, gdy Ci zatka zlew?
Mam nadzieję, że jednak nie.

Po 2-gie...
Przyjaźń - absolutnie nie. Nie jest to po prostu możliwe. Prędzej czy później ktoś się poczuje w tym układzie źle, a najpewniej pierwsza będzie jego partnerka. Jest też duża szansa, że tacy "przyjaciele" któregoś pięknego dnia wylądują w łóżku.
Znajomość i dobre stosunki - tak. Byle nie za często. Kawa raz na jakiś czas, pogaduchy na luzie, bez maili osobistych, bez milusich sms'ów o 23ciej itd. Znajomość po prostu, jakich wiele. Tyle że z kawałem wspólnego życia za sobą.

Moje doświadczenia w tej materii są dość bolesne. Kiedy ja spotkałam w sieci swojego ex, on szybko zaczął do mnie pisać na "przyjacielskiej" stopie. Bardzo szybko też jego obecna partnerka wpadła w szał z tego powodu. Nie rozumiałam do końca o co jej chodzi, bo z mojej strony nie było w tym nic ponad dawną znajomość.
Kiedy jednak do mojego TŻ odezwała się jego ex, sprawy szybko się skomplikowały. Tamta pani bowiem miała trochę inne zdanie o dawnych znajomościach niż ja. Ekspresem doszła do wniosku, że ma jakieś prawa i ze mną wcale nie musi się liczyć. Przeżyłam kilka miesięcy piekła. Były maile, telefony, smsy w środku nocy i bladym świtem, sto próśb o pomoc i radę, i inne atrakcje.

Więc jeśli mogę komuś coś w tej materii zasugerować - nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody! Jeśli nie chcemy skomplikować życia sobie i innym, jeśli wiemy czego chcemy, świadomie zakończyliśmy tamten etap - nie przekraczajmy pewnych granic, ex to ex i niech tak zostanie. To dawny kolega, bliski poprzez pamięć i sentyment, ale dziś już nie przyjaciel, nie kochanek, a znajomy.

Pozdrawiam.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 09:18   #11
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

Więc jeśli mogę komuś coś w tej materii zasugerować - nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody! Jeśli nie chcemy skomplikować życia sobie i innym, jeśli wiemy czego chcemy, świadomie zakończyliśmy tamten etap - nie przekraczajmy pewnych granic, ex to ex i niech tak zostanie. To dawny kolega, bliski poprzez pamięć i sentyment, ale dziś już nie przyjaciel, nie kochanek, a znajomy.

Pozdrawiam.

...no chyba ze macie razem dziecko...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-05, 10:32   #12
yennefer323
Raczkowanie
 
Avatar yennefer323
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 71
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

co do zasady zgadzam sie z wypowiedzia kropki75 i starego_pryka. moim zdaniem nalezy trzymac sie dwoch zasad: przyjazn miedzy kobieta i mezczyzna nie jest mozliwa bez podtekstow, oraz nigdy sie nie wchodzi do tej samej rzeki. dodam jeszcze trzecia zasade: zwiazek, malzenstwo moim zdaniem powinno opierac sie na porozumieniu dwoch osob, nie trzech. przyjazn z kobieta czy mezczyzna jednej ze stron zachwieje zawsze ta rownowage, nawet jezeli zwiazek jest juz "sprawdzony", "trwaly" i "bezpieczny". ewidlo, powinnas sie wiec zastanowic, czego tak na prawde oczekujesz od swojego eks. na czym dokladnie ma twoim zdaniem polegac owe podtrzymywanie znajomosci czy tez przyjazn. i czy aby na 100% zadne z was do siebie nic nie czuje.

ja nie utrzymuje blizszych kontaktow z moimi eks, czasem zyczenia na swieta, jakis kontrolny sms raz na rok, czy tez mail ze zdjeciami slubnymi, wakacyjnymi, czy tez z dziecmi. ale tyle, zadnych wywodow bardziej osobistych, zadnych telefonikow czy kawek, piwek, ciasteczek wspolnych. podobnie wymagam od meza, choc on poczatkowo uwazal ze przeciez nie ma w tym nic zlego ze z wieloletnimi eks utrzymuje sie okazjonalny kontakt, bo przeciez czlowiek tyle lat spedzil razem ... no coz, wiec sporadyczny kontakt tak, ale w granicach rozsadku i zadnej blizszej zazylosci ... no chyba ze wlasnie o potrzymanie takiej zazylosci chodzi ewidlo

Edytowane przez yennefer323
Czas edycji: 2008-12-05 o 10:34
yennefer323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 23:02   #13
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

hm przyjazn miedzy kobieta i mezczyzna imho jest mozliwa, nawet jak sie pojawia podteksty. trzeba tylko przejsc nad nimi do porzadku dziennego i zyc dalej i obie strony w koncu zapominaja. jak ludzie sa dorosli to potrafia sie przyjaznic. rownie dobrze mozna powiedziec ze kobiety nie moga sie naprawde przyjaznic bo w koncu beda rywalizowac o tego samego faceta czy beda zlosliwe czy zazdrosne o siebie w kwestii np wygladu czy osiagniec. Albo ze przyjazn miedzy mezczyznami nie jest mozliwa, bo w koncu beda rywalizowac miedzy soba.

Inna kwestia jest oczywiscie przyjazn gdy partner/ka ex ma cos przeciwko. Ale czy trzeba rzucac wszystko, cala przeszlosc w imie tego aby bylo dobrze obecnemu partnerowi? A co jesli przyjazn miedzy ex jest totalnie bez podtekstow?

Kazda sytuacja jest inna i nie ma co uogolniac.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 23:20   #14
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Jeśli chodzi moje zdanie na ten temat, przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest jak najbardziej możliwa i daje dużo więcej niż przyjaźń kobieta-kobieta, czy facet-facet

Mam 2 przyjaciół płci męskiej, jeden to ex-TŻ a z drugim na początku stopa koleżeńska a później przyjaźń. Fakt, że nie jest to łatwe, gdy ma się zazdrosnego TŻ, który cały czas podejrzewa zdrade;/

A przyjaźń z ek-TŻtem też jest możliwa i może być świetną sprawą
Niektórzy nie potrafią tego zrozumieć i zaakceptować i myślą, że skoro sie dobrze dogadujemy to zaraz znowu bedziemy razem albo kręcimy ze sobą, a wcale tak nie musi być
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 20:36   #15
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Cytat:
Napisane przez ewidlo Pokaż wiadomość
Witam i o zdanie wasze pytam

Juz od bardzo dawna zastanawiam sie na tym czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ ?

W moim przypadku jestem w dobrych stosunkach z moim ex... a bylismy 8 latek razem . Oboje mamy inne zycia , on ma rodzine- dzieci a ja kompletnie inne obowiazki. Moi znajomi twierdza ze to jest nie ok i chory uklad jesli ktos utrzymuje dobry kontakt z ex jesli jest sie juz w innym zwiazku tym bardziej ze nie mamy dzieci lub innych powodow ktore by nas zmuszaly do kontaktow.

pozdrawiam
nie wiem,czy jest możliwa.
zmojego punktu widzenia-NIE.
doszukiwałabym się ukrytych podtekstow,czy intryg.może to związane jest z zawiedzionym zaufaniem?może tak.
jednak zawsze wydawałło mi się,że miłość to rownież przyjaźn.jeśli nie ma miłości,można żyć w przyjaźni.jeśli nie ma przyjaźni,a miłość wygasa to nic nie pozostaje.
każdy idzie w swoją stronę.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 19:14   #16
WildLife
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: LA- CA
Wiadomości: 58
Dot.: Czy jest mozliwa przyjazn z ex-TZ

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
(...)

Więc jeśli mogę komuś coś w tej materii zasugerować - nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody! Jeśli nie chcemy skomplikować życia sobie i innym, jeśli wiemy czego chcemy, świadomie zakończyliśmy tamten etap - nie przekraczajmy pewnych granic, ex to ex i niech tak zostanie. To dawny kolega, bliski poprzez pamięć i sentyment, ale dziś już nie przyjaciel, nie kochanek, a znajomy.

Pozdrawiam.
nie zawsze... ja z moim byłym mężem rozstawaliśmy sie w poprawnych stosunkach... potem widywaliśmy sie dosc często, bo mamy wspólnych znajomych, ale zawsze przychodziliśmy z kimś innym... może po części żeby pokazać że jesteśmy cos warci i że nie załamujemy rąk po nieudanym naszym zwiazku. Każdy miał własne życie i to nam odpowiadało. Jedank jak zaczęlismy pracować w jedej firmie.. wspomnienia wróciły i postanowilismy być razem... powiem szczerze że zaczęlismy odkrywać sie na nowo... teraz jesteśmy juz w 6 letnim zwiazku i mamy syna. I czuję że dobrze zrobilismy wracajac do tego co było.
WildLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.