Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-08, 13:35   #1
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina

Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień


Dziewczyny, jak to jest ze szczepieniami w Anglii? Jakie szczepionki są tam obowiązkowe? Ile kosztują płatne? Jak to wogóle tam wygląda?
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 11:41   #2
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest ze szczepieniami w Anglii? Jakie szczepionki są tam obowiązkowe? Ile kosztują płatne? Jak to wogóle tam wygląda?
Czarina moja siostra cioteczna wyjechała z dzieckiem do Anglii i mówiła że tam o nic się nie martwisz....na szczepienia dostajesz zaproszenie z przychodni. I podobno do 16 roku życia za żadne leki i szczepionki nie płacisz.
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 12:19   #3
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Dokladnie tak to wygląda. Przychodnia z Tobą kontaktuje się korespondencyjnie. Dostajesz "zaproszenie" na wizytę, pod czas której będzie szczepionka. My dziś wybieramy się wlaśnie, jak wrócę mogę Ci opisać jak wyglądala wizyta. Do tej pory szczepilam w Polsce, więc jest to nasz "pierwszy raz".
I prawdą jest też, ze za szczepionki, mleko (jeśli dziecko jest alergikiem), oraz lekarstwa nie placisz.
A jeśli chodzi o szczepionki to wiem, ze tutaj obowiązkowa jest szczepionka na grypę, za którą w Polsce musisz zaplacić i wykonać na wlasne życzenie.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 19:11   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

zeby nie bylo ze w angli znowu jest lepiej niz u nas ;-)

w polsce tez przychodnia przysylaja zaproszenia i szczepienia obowiazkowe sa refundnowane
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 19:13   #5
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Esti witaj wędrowniczku , dzięki za odpowiedź.

Apsik jeśli dobrze rozumiem niedawno przeprowadziłaś się do Anglii? Mnie najbardziej interesuje szczepionka przeciw pneumokokom. Mam dwójkę dzieci i lekarz mi je zalecił. Ponieważ starsze ma rok, dawka byłaby tylko jedna, młodsze czekają trzy dawki, a koszt jednej to 300 zł. To sporo kasy.
Ja planuję przeprowadzkę w tym roku i jeśli w Anglii pneumokoki byłyby obowiązkowe, a co za tym idzie bezpłatne, to nie szczepiłabym na nie w Polsce.
Jesli można, to proszę o relację z wizyty

Mnie niestety, ani razu nie "zaprosili", musiałam sama się pchać U nas ostatnio HIB wszedł do obowiązkowych szczepień to przynajmniej ten koszt już odpadnie. Jak sobie policzyłam koszt szczepionek zaleconych przez moją lekarkę, to suma wyszła mi kosmiczna (mam zaleconą także ospę wietrzną)
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 20:09   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość

Mnie niestety, ani razu nie "zaprosili", musiałam sama się pchać U nas ostatnio HIB wszedł do obowiązkowych szczepień to przynajmniej ten koszt już odpadnie. Jak sobie policzyłam koszt szczepionek zaleconych przez moją lekarkę, to suma wyszła mi kosmiczna (mam zaleconą także ospę wietrzną)
no to widac co przychodnai to obyczaj.
moj lekarz nie proponowac szczepionek platnych bo uwaza je za zbedny przede wszytskim wydatek ,szczegolnie na choroby ktore w dziecinstwie rpzechodzi sie lekko i bez powiklan a szczepionka nie gwarantuje nie przechodzenia choroby a powiklania tez sie zdarzaja po szczepionkach.
nie szczepilam na nic odplatnego dziecko przeszlo ospew wieku 5 lat bez szwnaku.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 21:17   #7
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Ja także starszego dziecka nie doszczepiałam płatnie. Lekarka zaleciła mi te szczepionki ze względu na młodszego synka. Stwierdziła, że bezpieczniej będzie gdy oboje doszczepię na ospę, HIB i pneumokoki.
Niestety, co lekarz, to inne zdanie na ten temat.
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 12:14   #8
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Podnoszę wątek.

Apsik jak było na szczepionce?
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 09:28   #9
michah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Witam dziewczyny, a ja mam troszkę większy problem - rozważam wyjazd z córką do Londynu, jednak Ona ma Zespół Turnera - w tym roku w Polsce ma mieć przyznany hormon wzrostu - nie wiem jak i gdzie się dowiedzieć, czy jak wyjadę i podejmę pracę - od razu będziemy mieć ubezpieczenie? czy Tam będziemy mogły kontynuować nieodpłatne leczenie i gdzie się z tym zwrócić....czy dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością w Polsce bez grupy mają jakieś specjalne prawa w Anglii? jeśli ktoś cokolwiek odpisze będę wdzięczna...mój e-mail: michah@interia.pl
pozdrowionka
michah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 12:56   #10
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Podnoszę wątek.

Apsik jak było na szczepionce?
Heh, nie byliśmy Antoś zacząl kaszleć i przelożyliśmy. Jak tylko będziemy to opiszę wszystko.
W Anglii mieszkam już rok. Nie wiem, czy to dlugo czy nie. Szczepienia wcześniejsze robilam w Polsce, oczywiście żaluję, bo za większość placilam. I to nie ze względu na moje fanaberie tylko jak rozbierając dziecko do szczepienia pielęgnairka pyta: woli pani jedną skojarzoną po której nie ma skutków ubocznych czy tradycyjną, dwa razy klócie, poźniej temperatura...? a decyzja ma zapaść w ciągu pięciu sekund to jest jakby oczywista.
Tutaj nie placilabym.
Jeśli chodzi o szczepienie na pneumokoki to nie mam pojęcia. Nie interesowalam się tym i nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jeśli będę na szczepieniu i nie zapomnę to zapytam.

Widzę, ze Paula jak zwykle ma wszystko "latwiej" . Czasem mam wrażenie, ze żyje w jakiejś lepszej Polsce Pozazdroscić Ja nie mialam tyle szczęscia i na każdą szczepionkę, każdą wizytę z dzieckiem musialam się wpraszać sama. Nikt nie wysylal do mnie korespondencji z przychodni, nawet na tzw "bilans" musialam sama. Tutaj na "bilans" przychodzi do domu pielęgnairka, ma ze sobą wszystkie graty (wagę, miarkę aby zmierzyć wysokość) itd. Oczywiscie wcześniej przesyla list z zapytaniem czy pora ktorą zasugerowala jest odpowiednia
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 15:42   #11
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Apsik dzięki bardzo
O tych pneumokokach już znalazłam. Szczepi się dzieci poniżej 2 roku życia, więc wychodzi na to, że mogłabym doszczepić.
Zastanawia mnie tylko jedno:gdy zapytałam o to panią doktor, powiedziała mi, że pewnie nie będą chcieli mi dziecka doszczepiać, bo nie urodziło się w Angli, a oni mają tam jakieś limity.
Trochę dziwe mi sie to wydaje, bo Tobie chyba nikt żadych problemów nie robił?
Mam wrażenie, jakby te pneumokoki dla synka i córki chciała mi na chama wepchnąć

I oczywiście czekam na relację
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-21, 11:15   #12
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

To, gdzie dziecko się urodzilo, nie ma najmniejszego znaczenia. Jeśli przebywasz w Anglii, jeśli tam pracujesz, tam odprowadzasz podatek i tam przyznali Ci beneffit, to Twoje dziecko jest traktowane tak samo jak dzieci anglików. Limity... hmmm.... nie slyszalam tego "magicznego" slowa tutaj jeszcze ani razu, choć mialam już kilka wizyt u specjalistów, którzy w Polsce niewątpliwie limitami by się wykręcali (np okulista).
Być może chodzi o to, ze jeśli poprosisz o taką szczepionkę to nie zaszczepią Ci dziecka jutro tylko za miesiąc... Tak jest przynajmniej ze specjalistycznymi wizytami. Nie są od ręki tylko trzeba trzy-cztery tygodnie poczekać. Ale nikt Ci nie powie, ze masz przyjść za pol roku i jeszcze raz zapytac czy mozesz sie zapisac, bo na tę część roku limity się wyczerpaly.

Jeśli masz takie wrażenie, tzn ze doktor chce Ci je wcisnąć to najlepiej spróbuj się w tej sprawie poradzic innego specjalisty. Pisalaś, ze to są drogie szczepienia, jeśli musisz takich szczepionek kupić kilka to będą one calkiem dobrym zasileniem konta przychodni.
Ja też bylam usilnie namawiana do szczepienia dziecka na grypę, oczywiście szczepionka już czekala w strzykawce tylko zaplacic i robimy. Ale pamiętalam, że kiedyś znajoma lekarka mówila, ze trafić na szczep taki jaki będzie grasowal w tym roku jest dość trudno, czasem odpowiednie dbanie o dziecko i siebie da więcej niż taka szczepionka. Zrezygnowalam z tamtego szczepienia.
Tutaj jest za darmo, dużo inaczej odbiera sie coś co może nie zadzialać jeśli się za to nie placi.
Wiem, ze na świecie jest mnóstwo dobrych szczepionek, które może w przyszlosci ustrzeglyby dziecko przed jakąś tam chorobą, ale jeśli jest to choroba rzadka, a Ty mieszkasz w takim miejscu, gdzie zachorowalność na nią wynosi niewielki promil to nie wiem czy jest sens w zasadzie męczyć brzdąca.
Dowiedz się, czy Twoje dzieci na pewno tego potrzebują.
Polscy lekarze często wykorzystują uczycia matki i jej brak medycznego wyksztalcenia.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 20:52   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość

Widzę, ze Paula jak zwykle ma wszystko "latwiej" . Czasem mam wrażenie, ze żyje w jakiejś lepszej Polsce Pozazdroscić
jak zawsze ?;-)lepszej polsce hmm moze ja czegos nie zauwazylam ;-)
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 20:56   #14
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

to i ja sie wtrace - zeby nie bylo ze a anglii znowu lepiej to nie szczepia na gruzlice.

ale ogolnie, ze szczepien bylam/jestem zadowolona, choc np. nie sprawdzaja dziecka przed szczepieniem - ale nauczylam sie i z niewinna mina po prostu prosze lekarke zeby mala obejrzala bo mi sie zdaje ze troche kaszle i czy jest okay ja zaszczepic.

akurat mialam kolezanke co przyjechala z kilkumiesiecznym dzieckiem i w przychodni po prostu rozlozyla jej kalendarz szczepien i pokazala na co beda w nastepnej kolejnosci szczepic.
jak cie bardziej interesuje to ci rozpisze ten kalendarz - pneumokoki sa standardowe i bezplatne.

michach - no nie mam pojecia jak ci pomoc, bo zupelnie w temacie nie jestem. zarejestrujesz sie do rodzinnego lekarza i on cie pokieruje.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 15:51   #15
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Właśnie, tutaj lekarze mają niesamowite zaufanie do rodzica, co trochę przeraża, bo odpowiedzialność spadal wlaściwie calkowicie na rodzica, ale jeśli masz jakieś wątpliwości to na pewno dostaniesz pomoc.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 16:50   #16
diznev
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Mansfield/UK
Wiadomości: 4
GG do diznev
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Potwierdzam powyższe opinie, szczepienia w Anglii są bezplatne i nie sposób jakiegoś przegapic, bo przysylaja list z info o dacie szczepienia i rodzajem szczepionek.
pozdr
diznev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 15:37   #17
Anula07
Przyczajenie
 
Avatar Anula07
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Rugby
Wiadomości: 1
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Witam
Od roku jestem w Anglii i tez dostaliśmy zaproszenie na szczepienie czy ktoś ma kalendarz tych szczepień i słownik do ich tłumaczenia ?pozdrawiam wszystkich anula07
Anula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 16:52   #18
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

anula, spojrz w ten link, moze pomoze
http://www.mamatata.co.uk/program_szczepien.php
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 18:58   #19
kubala2007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Mam do was pytanie czy ktos wie jak mam przetlumaczyc na jezyk angielski szczepionke WZW typu B (wirusowe zapalenie watroby) za pomoc bede bardzo wdzieczna
kubala2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 19:03   #20
kubala2007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.
kubala2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 19:13   #21
kubala2007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Red face Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

mam do was pytanie jak moge przetlumaczyc szczepionke WZW typu B (wirusowe zapalenie watroby) za pomoc bede bardzo wdzieczna
kubala2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 22:02   #22
reem
Raczkowanie
 
Avatar reem
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 272
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Kubala - hepatitis B vaccine (HPV)- hepatitis B (hep B) to wirusowe zapalenie watroby typu B ; vaccine to szczepionka.
Wlasnie przeczytalam, ze jesli u kobiety w ciazy jest wykryty ten wirus to w Anglii dziecko dostaje 4 szczepionki - pierwsza zaraz po urodzeniu i nastepne w 1, 2 i 12 miesiacu zycia.
Mam nadzieje, ze Ci to pomoze......
reem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 11:19   #23
dominikana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Witam jestem tu nowa i serdecznie wszystkich pozdrawiam
Mam pytanie, dostałam pierwsze zaproszenie na szczepienie mojej córeczki ( rodziłam w Anglii ), mój angielski nie jest zbyt dobry czy ktoś wie jakie to są szczepienia tzn. tłumacząc na jezyk polski ?? byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
dominikana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 08:07   #24
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Cytat:
Napisane przez dominikana Pokaż wiadomość
Witam jestem tu nowa i serdecznie wszystkich pozdrawiam
Mam pytanie, dostałam pierwsze zaproszenie na szczepienie mojej córeczki ( rodziłam w Anglii ), mój angielski nie jest zbyt dobry czy ktoś wie jakie to są szczepienia tzn. tłumacząc na jezyk polski ?? byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
ooo wlasnie to mnie przeraza na obczyznie....
skoro nie umiesz angielskiego, to moze slownik medyczny przydalby sie ?!
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 08:44   #25
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Cytat:
Napisane przez dominikana Pokaż wiadomość
Witam jestem tu nowa i serdecznie wszystkich pozdrawiam
Mam pytanie, dostałam pierwsze zaproszenie na szczepienie mojej córeczki ( rodziłam w Anglii ), mój angielski nie jest zbyt dobry czy ktoś wie jakie to są szczepienia tzn. tłumacząc na jezyk polski ?? byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
Słownik- i po kłopocie.
A jak angielski nie jest dobry, to warto się poduczyć, a nie oczekiwać od wizażanek jasnowidztwa.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 19:50   #26
ZZibi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

zródło :
http://www.polkadot.pl/pl/mama_i_dzi...darz_szczepien

Wpisuje dane ze strony gdyby odnosnik kiedys przestal dzialac. Mysle że dane są aktualne.
Pozdrawiam.

Szczepienia dzieci w UK
Zespół Polkadot
20/04/2009


W Wielkiej Brytanii standardowe szczepienia dzieci dokonywane są za pomocą szczepionek...
skojarzonych (kilka szczepionek w jednej strzykawce), które w ramach publicznej opieki zdrowotnej (NHS) dostępne są bezpłatnie.


Kalendarz szczepień w Wielkiej Brytanii wygląda następująco:

W 2 miesiącu życia (w 8 tygodniu)
2 szczepienia:

DtaP/IPV/Hib – jedna szczepionka obejmująca choroby takie jak: diphteria – błonica, tetanus – tężec, pertussis (whooping cough) – krztusiec (koklusz), polio, Haemophilus influenzae b (Hib) - bakteria wywołująca zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych;
pneumococcal conjugate vaccine PCV – szczepionka przeciwko zakażeniu pneumokokowemu (pneumococcal infection);
W 3 miesiącu (12 tygodniu)
2 szczepienia:

DTaP/IPV/Hib – obejmuje choroby takie jak: diphteria, tetanus, pertussis (whooping cough), polio, Haemophilus influenzae type b (Hib);
MenC – szczepionka przeciwko meningitis C – meningokowemu zapaleniu opon mózgowych typu C (meningococcal group C);
W 4 miesiącu (16 tygodniu)
3 szczepienia:

DTaP/IPV/Hib – diphteria, tetanus, pertussis (whooping cough), polio, Haemophilus influenzae type b (Hib);
Men C – meningitis C (meningococcal group C);
pneumococcal conjugate vaccine PCV – szczepionka przeciw zakażeniu pneumokokowemu;
W okolicach 12 miesiąca
Jedno szczepienie:

Hib/MenC booster dose (dawka przypominająca) – przeciwko Haemophilus influenzae type b (Hib) i meningitis C;
W okolicach 13 miesiąca
2 szczepienia:

MMR – measles - odra, mumps - świnka i rubella (German measles) - różyczka;
PCV – Pneumococcal infection - zakażenie pneumokokowe;
Od 3 lat i 4 miesięcy do 5 roku życia
2 szczepienia:

DTaP/IPV lub DTaP/IPV – diphtheria -błonica, tetanus - teżec, pertussis (whooping cough) – krztusiec i polio;
MMR – measles - odra, mumps - świnka i rubella (German measles) - różyczka;
Od 13 do 18 roku życia
1 szczepienie:

Td/IPV – diphtheria, tetanus, polio.
Inne szczepienia
Do szczepień nie wykonywanych rutynowo w Wielkiej Brytanii (czyli stosowanych tylko w przypadku, gdy zaistnieje taka potrzeba, np. dziecko znajduje się w sytuacji dużego ryzyka wystąpienia danej choroby), należą szczepienia przeciw:

*Tuberculosis (TB) – gruźlicy: szczepionka BCG vaccine against Tuberculosis;
*Hepatitis B - wirusowemu zapaleniu wątroby typu B: szczepionka Hepatitis B vaccine;
Polio – dodatkowa dawka jest zalecana co 10 lat;
Tetanus – tężcowi; dodatkowa dawka.
* W odróżnieniu od brytyjskiego systemu szczepień w Polsce szczepionka przeciw gruźlicy oraz wirusowemu zapaleniu wątroby należy do szczepień obowiązkowych.

Jeśli zajdzie potrzeba zaszczepienia dziecka jedną z powyżej podanych szczepionek niestandardowych, należy skontaktować się z ośrodkiem zdrowia albo Health Visitor, która wyda na nie skierowania.

Informacje o wszystkich szczepienia podawanych dziecku są rejestrowane w specjalnej książeczce zdrowia zwanej "personal child health record book", które mama otrzymuje dla dziecka tuż po porodzie.

Słowniczek:
Haemophilus influenzae b (Hib) - bakteria wywołująca zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
diphteria – błonica
measles – odra
meningitis C (meningococcal group C) – meningokowe zapalenie opon mózgowych typu C
mumps - świnka
pertussis (whooping cough) – krztusiec (koklusz)
pneumococcal infection - zakażenie pneumokokowe
polio - polio
rubella (German measles) – różyczka
tetanus – tężec

bust - dawka dodatkowa (wspomagająca) szczepionki
medical examination - badanie
needle - igła
syringe - strzykawka
- disposable syrigne - strzykawka jednorazowego użytku
vaccine – szczepionka
- to vaccinate - szczepić
- some body with/against something - kogoś, czymś/przeciw czemuś

Edytowane przez ZZibi
Czas edycji: 2009-07-27 o 19:55
ZZibi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 22:01   #27
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

mam pytanie do mam ktore szczepily w uk swoje pociechy przeciwko gruzlicy..
kiedy to sie zagoilo???
moje dziecxko ma juz pol roku a to sie nadal chrzani..
robi sie strup maly jak sie wierci.. to podraznia.. strup odpada .. leci ropka , tworzy sie drugi..
i tak wkolko...:confu sed:
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 14:12   #28
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
mam pytanie do mam ktore szczepily w uk swoje pociechy przeciwko gruzlicy..
kiedy to sie zagoilo???
moje dziecxko ma juz pol roku a to sie nadal chrzani..
robi sie strup maly jak sie wierci.. to podraznia.. strup odpada .. leci ropka , tworzy sie drugi..
i tak wkolko...:confu sed:
Moja corka ma juz roczek i nadal sie nie zagoilo. Takze uzbroj sie w cierpliwosc.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 16:20   #29
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Do mam mieszkających w Anglii- kalendarz szczepień

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Moja corka ma juz roczek i nadal sie nie zagoilo. Takze uzbroj sie w cierpliwosc.
oj wspolczuje.. straszne to jest
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 03:36   #30
lukasz1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
leki u dzieci po szczepionkach dawanych przed pujsciem do przeczkola w uk

witam wszystkich
mieszkam w uk od ponad 6 lat mam dwie blizniaczki w wieku 3.5 roku wszystko bylo wporzadku jak najbardziej zachowywaly sie normalnie.
Postanowilismy ze damy je do przedczkola,bo juz byla na to odpowiedni czas i
po uplywie kilku tygodni dostalismy wezwanie na szczepionki ktore,podobno musza wziasc wszystkie dzieci ktore ida pierwszy raz do prtzeczkola.
Dostaly az 3 szczepionki jednorazowo pani pielegniarka powiedziala ze takie szczepionki dostaje kazde dziecko ktore idzie do przedczkola.
Dzieci sie starasznie zmienily zaczely sie bac wszystkiego poczawszy od przechodzacego psa obok nich a skonczywszy na wyjsciu z nimi do lekarza lub do kosciola..Nie wiem co sie z nimi dzieje i dlaczego taka zmiana u nich.Prosze o jaka kolwiek odpowiedz osob ktore mialy podobny problem,bo nie wiem co mam robic.
Podaje swoj adres kolczyk24@poczta.fm
DZIEKUJE Z GORY POZDRAWIAM WSZYSTKICH
lukasz1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.