Hypogonadyzm hypogonadotropowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-08, 15:48   #1
nika9118
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11

Hypogonadyzm hypogonadotropowy


Witam. Na wypisie ze szpitala mam napisaną diagnozę: hypogonadyzm hypogonadotropowy. Może mi ktoś wyjaśnić, co to oznacza, bo lekarka powiedziała mi tylko, że mój organizm nie produkuje praktycznie żadnych hormonów. Dodam jeszcze, że miałam prawie rok temu usunięty jeden jajnik. Proszę o pomoc.
nika9118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 21:16   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Hypogonadyzm hypogonadotropowy

Cytat:
Napisane przez nika9118 Pokaż wiadomość
Witam. Na wypisie ze szpitala mam napisaną diagnozę: hypogonadyzm hypogonadotropowy. Może mi ktoś wyjaśnić, co to oznacza, bo lekarka powiedziała mi tylko, że mój organizm nie produkuje praktycznie żadnych hormonów. Dodam jeszcze, że miałam prawie rok temu usunięty jeden jajnik. Proszę o pomoc.
To znaczy że Twoja przysadka nie wydziela gonadotropin i wzwiązku z tym jajniki jako że nie sa przez nie stymulowane nie produkuja swoich hormonów i same sie nie rozwinęły w dostatecznym stopniu. To znaczy nie wiem jaki stan jest u Ciebie konkretnie - jaką masz budowe ciała? Otrzymujesz suplementacje hormonalna? Na pewno jesli planowałabyś zajście w ciąże to konieczne byłoby zastosowanie pompy z gonadotropinami ale powinnas o tym porozmawiac z lekarzem bo nie znam Twojego przypadku.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 22:49   #3
nika9118
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Hypogonadyzm hypogonadotropowy

Dziękuję za odpowiedź Jestem raczej drobna, ważę 45 kg przy 162 cm wzrostu. Brałam przez 1 cykl logest, ale teraz po badaniach kazali mi go odstwić i po miesiącu znów zgłosić się na badania.
nika9118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.