Projekt badawczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-09, 18:48   #1
agusia927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36

Projekt badawczy


Witam Potrzebuje pomocy z zakresu pisania projektu badawczego mój temat brzmi "ludzie otyli w opinii społecznej" szczerze powiedziawszy nie wiem jak się za to zabrać mam napisać zmienne zależne i niezależne oraz hipotezy. Czy któś jest w stanie mi pomóc?:pros i:
agusia927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:05   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Projekt badawczy

Cytat:
Napisane przez agusia927 Pokaż wiadomość
Witam Potrzebuje pomocy z zakresu pisania projektu badawczego mój temat brzmi "ludzie otyli w opinii społecznej" szczerze powiedziawszy nie wiem jak się za to zabrać mam napisać zmienne zależne i niezależne oraz hipotezy. Czy któś jest w stanie mi pomóc?:pros i:
A co do tej pory zrobiłaś, oprócz zanotowania w głowie, że masz taką pracę? Punktem wyjścia powinna być analiza literatury. Nikt za ciebie nie zrobi tego. Powodzenia
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:28   #3
agusia927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: Projekt badawczy

Do tej pory próbowałam stworzyć zmienne i hipotezy lecz mój największy probem tkwi w zmiennych zależnych.
agusia927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:41   #4
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Projekt badawczy

Metodologia badań psychologicznych Brzezińskiego na przykład i jedziesz.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 23:37   #5
Iraa
Raczkowanie
 
Avatar Iraa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 228
Dot.: Projekt badawczy

Ale nie ogarniam.. Na podstawie jakiś danych masz to napisać? Literatury konkretnej? Czy po prostu wymyslic sobie DOWOLNE hipotezy nie powołując sie na nic?
Iraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 06:20   #6
agusia927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: Projekt badawczy

To mam być bardziej na podstawie rzeczywistości czyli jak naprawdę ludzie postrzegają otyłych.
agusia927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 10:28   #7
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Projekt badawczy

Cytat:
Napisane przez agusia927 Pokaż wiadomość
To mam być bardziej na podstawie rzeczywistości czyli jak naprawdę ludzie postrzegają otyłych.
No ale z kosmosu się tego nie bierze, ani z tej 'rzeczywistości'. Procedura badawcza jest w większości nauk taka, że wychodzi się od analizy literatury (i mając określoną jakąś wizję, jakieś kierunki, np. autor uważa, że ludzie otyli są nieszczęśliwi, chorzy itd., porównujesz własne wnioski i budujesz hipotezy, proste). Nie wiem, jakim cudem mając zbudowane hipotezy i tym bardziej określone zmienne niezależne, ma się problemy ze wskazaniem zmiennych zależnych (czy Ty w ogóle rozumiesz to pojęcie?). Myślę, że na większości przedmiotów humanistycznych, jeśli wykładowca wymaga takich rzeczy, to raczej tłumaczy, o co chodzi. A jak nie tłumaczy, to przecież po coś jest pierdyliard książek z podstaw metodologii w interesującym zakresie. Myślałam, że na studiach, szczególnie na przedmiotach wymagających własnej inwencji, wymaga się myślenia.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-10, 17:58   #8
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Projekt badawczy

Cytat:
Napisane przez agusia927 Pokaż wiadomość
To mam być bardziej na podstawie rzeczywistości czyli jak naprawdę ludzie postrzegają otyłych.
Ale, zdaje się, nie jesteś pionierką tych badań. Przespaceruj się do biblioteki i pochyl nad dorobkiem tych, którzy temat już jako tako rozkminili. Dzięki temu Twoja praca nie będzie wtórna.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 17:58   #9
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Projekt badawczy

Cytat:
Napisane przez agusia927 Pokaż wiadomość
To mam być bardziej na podstawie rzeczywistości czyli jak naprawdę ludzie postrzegają otyłych.
Eer, chyba znalazłabym czyjeś badanie już zrobione, wzięła jego tezy, zrobiła z tego ankietę i sprawdziła czy miał rację. Nie wiem czy dobrze to rozumiem, bo tak to napisałaś trochę dla mnie niejasno.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 18:36   #10
agusia927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: Projekt badawczy

Może rzeczywiście napisałam trochę niejasno także postaram się teraz bardziej przybliżyć sprawę otóż mam do zrobienia projekt badawczy jak już wcześniej wspomniałam temat brzmi "Ludzie otyli w opinii społecznej" Ma się on składać z 4 kartek: 1 Strona tytułowa 2 Wypisane zmiennych zależnych i niezależnych (wypisane w 2 kolumnach) 3. Hipotezy wypisane na podstawie zmiennych z poprzedniej strony 4 Odzwierciedlenie hipotez w postaci graficznej, ( czyli połączenie zmiennych niezależna z zależną). Mam napisane zmienne niezależne (np. płeć wiek wykształcenie itp.) kłopotliwe są dla mnie zmienne zależne być może, dlatego że nie wiem dokładnie, w jakim kierunku mam się odnieść. Mam pewne pomysły na tą zmienną, lecz nie wiem czy to może być np. brak ruchu, problemy os otyłej, choroby (np. cukrzyca), leki powodujące tycie, przypisywanie pozytywnych/negatywnych cech os. otyłej itp. Tematem jest tutaj opinia stąd moje wątpliwości do powyższych zmiennych. Oczywiście hipotezy i grafika nie będzie dla mnie problemem, jeśli znajdę odpowiednie zmienne
agusia927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 18:43   #11
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Projekt badawczy

To znaczy, że badasz opinię publiczną bez badania opinii publicznej?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-10, 18:54   #12
agusia927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: Projekt badawczy

tzn opinia publiczna zostanie zbadana wtedy gdy na podstawie tego projektu zrobię kwestionariusz wiem że to wszystko jest nieco poplątane ale podstawy czyli zmienne i hipotezy muszę stworzyć sama by później móc przerobić to na coś co da się puścić w obieg czyli kwestionariusz. Wszystko na podstawie obserwacji/doświadczenia bo przecież każdy z nas ma jakieś tam wyobrażenia na dany temat aczkolwiek ja nie wiem dokładnie jak swoje wykorzystać. Dlatego założyłam ten wątek by chętni pomogli mi wybrać prawidłowy kierunek do stworzenia tej pracy.

Edytowane przez agusia927
Czas edycji: 2013-03-10 o 18:58
agusia927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 19:16   #13
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Projekt badawczy

Tych badań już tyle było. Ze im się nie ufa, że gorzej pracują, że to ich wina, że nie powinni jeść w miejscach publicznych, że skoro nie panują nad wagą to i nad życiem i pracą nie panują. Do wyboru do koloru.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 19:18   #14
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Projekt badawczy

Cytat:
Napisane przez agusia927 Pokaż wiadomość
Mam napisane zmienne niezależne (np. płeć wiek wykształcenie itp.) kłopotliwe są dla mnie zmienne zależne być może, dlatego że nie wiem dokładnie, w jakim kierunku mam się odnieść. Mam pewne pomysły na tą zmienną, lecz nie wiem czy to może być np. brak ruchu, problemy os otyłej, choroby (np. cukrzyca), leki powodujące tycie, przypisywanie pozytywnych/negatywnych cech os. otyłej itp.
I dlatego właśnie proponujemy Ci poczytać trochę.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 22:58   #15
LongGreenRibbon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dot.: Projekt badawczy

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Tych badań już tyle było. Ze im się nie ufa, że gorzej pracują, że to ich wina, że nie powinni jeść w miejscach publicznych, że skoro nie panują nad wagą to i nad życiem i pracą nie panują. Do wyboru do koloru.
Candycotton dobrze pisze

Badasz opinie o ludziach otyłych a nie ludzi otyłych, dlatego twoje zmienne są złe. Przede wszystkim dobrze jest poczytać trochę na dany temat, zawsze wpadnie się na coś o czym wcześniej się nie pomyślało. Potem pomyśl sobie co mogło by się składać na tą opinię np. opinie o przyczynach otyłości, opinie o charakterze osoby otyłej (czy np jest sympatyczniejsza, weselsza od szczupłych), opinie o diecie otyłych, opinie o zaufaniu do osób otyłych itd pomysły podsunie ci literatura i wcześniejsze badania no i twoje obserwacje, przemyślenia.

Potem do każdej z tych kategorii tworzysz zmienne zależne, czasami po jednej, czasami po kilka. Potem dopiero z tych zmiennych tworzysz pytania do kwestionariusza

Zmienne niezależne wybierasz pod tym kątem czy dana zmienna może zróżnicować odpowiedzi czy nie, np czy wybierając zmienną płeć, myślisz że kobiety i mężczyźni będą inaczej odpowiadać.

Poczytaj o metodologii badań społecznych, jest mnóstwo książek na ten temat, najprzystępniejsza jak dla mnie to Earl Babbie Metody badań społecznych

Przede wszystkim trzeba usiąść i trochę się zastanowić, poczytać a nie czekać na gotowe
LongGreenRibbon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 08:07   #16
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Projekt badawczy

Ludzie, przecież zmienne niezależne nie biorą się z kosmosu, tylko Z HIPOTEZ (albo odwrotnie; ale jeśli się ma jedno to jaki jest problem z napisaniem drugiego? nie ogarniam). Piszę to ja jako studentka ekonomii, gdzie z metodologią badań społecznych miałam kontakt przez kilka godzin na socjologii Coś chyba w tych hipotezach napisałaś.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.