SUCHA SKÓRA.Jak osiągnąć efekt nawilżenia i rozświetlenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-15, 16:39   #1
Nadia18
Raczkowanie
 
Avatar Nadia18
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 77

SUCHA SKÓRA.Jak osiągnąć efekt nawilżenia i rozświetlenia?


Moim problemem jest sucha skóra. Mam 23 lata, moim problemem jest bardzo sucha skóra. Mam widoczną OKROPNIE zmarszczkę podłużną na czole. Oprócz tego dodam, że cerę mam jasną i piegi. Nie jest ich dużo, ale chciałabym się ich pozbyć. Jednak w tym wątku chciałabym się skupić na kondycji mojej skóry. Otóż piję dziennie ok.1 litra wody.Nie mam tendencji do wyprysków, używam kremu bambino, czasami też Loveliness (energizujący krem do twarzy i ciała, nawilżająco-pielęg. olej wingorgon+Acai). Peelingu używam rzadko, jeśli już to Bourjois, Radiance - Boosting Face Scrub.Jest on NIBY rozświetlający jednak nie przynosi takiego efektu. Makijaż zmywam mleczkiem z kolastyny z dodatkiem kolagenu. Jeśli chodzi o podkład to używam Rimmel Wake me up. Nie używam żadnych baz pod makijaż ani też rozświetlaczy.
Mam suchą skórę, nie wiem jakich kremów powinnam używać alby wyglądała na odżywioną i przede wszystkim nawilżoną.
Dodam, że dziś w tv leciał jakiś program, prezenter miał świetną cerę, po prostu aż lśniła.Wyglądała na bardzo zdrową, ani jednej zmarszczki. Ten prezenter miał ok 25 lat. Ale cera jak dla mnie do pozazdroszczenia.

Marzy mi się taki efekt.Tylko jak go osiągnąć?Załączam zdjęcia. Twarze ze zdjęć aż lśnią, wyglądają mega zdrowo.




Nadia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 17:18   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: SUCHA SKÓRA.Jak osiągnąć efekt nawilżenia i rozświetlenia?

http://www.snobka.pl/artykul/nowy-tr...#photo-gallery
Nic dziwnego, że masz przesuszoną skórę skoro jej nie nawilżasz.
Gdzie maseczka nawilżająca, krem nawilżający, jakieś serum nawilżające?
To powinna być podstawa Twojej pielęgnacji.
Jeżeli chcesz używać peelingu to powinien być stosowany sporadycznie i enzymatyczny.
Gdzie jakiś krem odżywczy na noc?
Masz zrujnowaną cerę bo o nią nie dbasz. Krem bambino to może stosować posiadaczka skóry normalnej a nie suchej.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 17:37   #3
Nadia18
Raczkowanie
 
Avatar Nadia18
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 77
Dot.: SUCHA SKÓRA.Jak osiągnąć efekt nawilżenia i rozświetlenia?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
http://www.snobka.pl/artykul/nowy-tr...#photo-gallery
Nic dziwnego, że masz przesuszoną skórę skoro jej nie nawilżasz.
Gdzie maseczka nawilżająca, krem nawilżający, jakieś serum nawilżające?
To powinna być podstawa Twojej pielęgnacji.
Jeżeli chcesz używać peelingu to powinien być stosowany sporadycznie i enzymatyczny.
Gdzie jakiś krem odżywczy na noc?
Masz zrujnowaną cerę bo o nią nie dbasz. Krem bambino to może stosować posiadaczka skóry normalnej a nie suchej.

Pewna kosmetyczka kilka lat temu poleciła mi stosować jedynie krem z ziaji nagietkowy. Wielokrotnie słyszałam, że jeśli będę stosować kilkanaście specyfików na raz to skóra się przywyczai i rozleniwi.

Nie wiem jaki kosmetyków mam używać.natomiast krem bambino jest bardzo tłusty więc myślę, że przeznaczony do suchej skóry.
Nadia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 19:10   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: SUCHA SKÓRA.Jak osiągnąć efekt nawilżenia i rozświetlenia?

tłuste natłuszcza a nie nawilża.
Wszelkie przekonania o przyzwyczajaniu się czy rozleniwianiu się skóry to mit.
Szukaj kosmetyków z kwasem hialuronowym, do cery odwodnionej.
Możesz też sięgnąć po nawilżające suplementy. Samo picie wody mało daje.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 22:04   #5
EdytaBiokram
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Dot.: SUCHA SKÓRA.Jak osiągnąć efekt nawilżenia i rozświetlenia?

Taki efekt jak na załączonych zdjęciach uzyskasz gdy poddasz swoje zdjęcie obróbce fotoshopa- to tak na sam początek. Żeby skóra była dobrze nawilżona należy ją stale odżywiać , nie natłuszczać i krem bambino Ci w tym nie pomoże. Zainwestuj w dobry krem na noc, nocą skóra się regeneruje dlatego warto mieć coś naprawdę dobrego, ja polecam dodatkowo dodawać do kremu kropelkę czy dwie olejku migdałowego lub macadamia- dodatkowo wzbogaci skład a cera będzie lepiej nawilżona. Krem na dzień również musi być nawilżający, polecam Ci dwa które sama stosowałam- Eubiona krem z miodem i ziołami do cery suchej lub Eco Cosmetics Intensive krem z olejem arganowym i rokitnikiem. Przynajmniej raz w tygodniu delikatny peeling, następnie maseczka, jakieś serum. Uważaj na słońce, bo opalanie dodatkowo wysuszy skórę.
EdytaBiokram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 22:29   #6
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: SUCHA SKÓRA.Jak osiągnąć efekt nawilżenia i rozświetlenia?

tak jak wspomniały dziewczyny wyżej - zmień pielęgnację.

sama mam skórę skłonną do przesuszeń i udało mi się odpowiednią pielęgnacją pozbyć suchych skórek i sprawić, że cera wygląda ładnie. do demakijażu używam olejków myjących i płynu micelarnego - staram się unikać żeli, które potrafią nieźle wysuszać. stosuję rano i wieczorem pod krem serum nawilżające. na dzień stosuję lekki krem nawilżający, a na noc mocno odżywczy. 2 razy w tygodniu wykonuję peeling (enzymatyczny) i do tego stosuję czasem maski nawilżające.

oprócz tego, jeśli chodzi o makijaż, stosuję kremy BB dla cery suchej lub lekkie podkłady o właściwościach nawilżających.

polecam taki komplet pielęgnacyjny naprawdę widać różnicę w kondycji skóry
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 23:45   #7
Nadia18
Raczkowanie
 
Avatar Nadia18
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 77
Dot.: SUCHA SKÓRA.Jak osiągnąć efekt nawilżenia i rozświetlenia?

Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi!
Chciałam się jeszcze dopytać
1). Rozumiem, że ŻADNE toniki są niewskazane np. kolastyna do cery such i wrażliwej ?
2) Mam zainwestować w półprodukty i wytarzać sobie z nich kremy/sera czy może kupować gotowe kremy?
3)Zastanawiam się nad mezoterapią. Dobry pomysł ?
4) rival de loop (czy ta seria rosmanowskich produktó będzie dobra dla mojej cery?) Mam na myśli konkretnie ampułki z kwasem hialuronowym oraz serum https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...gkeistgel.html
5) Olejki np. ten z allterry z granatem będzie dobrze nawilżał moją cerę?Ogólnie mam stawiać na olejki opórcz peptydów, lipidów i kwasu hialuronowego ?
Nadia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 13:18   #8
mamba1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: SUCHA SKÓRA.Jak osiągnąć efekt nawilżenia i rozświetlenia?

ja tez mam suchą skórę, ale nawilżam i nawilżam,a ost. kosmetyczka moja Agnieszka poleciła mi abym na noc do kremu dodawała 5 kropli olejku, lub oliwy.
Ja spróbowałam z oliwą z oliwek, bo kupiłam sobie na allegro orginalną w przyzwoitej cenie oliwę prosto z Tunezji (podobno jedyna taka w Polsce) i dają gwarancje, że jest to czysta oliwa.
Powiem, wam że super efekt. bo suchą skóre trzeba nawilżać i natłuszcać -dostarczać lipidy.
Spróbujcie z tą oliwą, polecam ta dobrą z Tunezji, bo jak wydać na coś pieniądze , to nie na hipermarketowy bubel, tylko coś porządnego.
mamba1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-23 14:18:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.