Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-15, 22:08   #1471
Lidia1984
Lady Dior
 
Avatar Lidia1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 279
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez agnesik1 Pokaż wiadomość
A jeszcze wracając do eko co powiecie na nasze polskie Sylveco i ich nową markę Biolaven? Sylveco ma też kosmetyki dla dzieci, czaję się na nie od jakiegoś czasu (jak tylko wykończymy obecne Babydreamy) a ich balsam myjący jest moim hitem w delikatnej pielęgnacji włosów.

/Dobry wieczór tak w ogóle. /
Ja właśnie ostatnio używam żelu do mycia twarzy Biolaven i jest bardzo fajny Nie przesusza buzi, bo wcześniej używałam mydła allepo i tragedia do twarzy :/ Trochę zapach mi przeszkadza, bo taki słodki winogronowy, ale ogólnie jeden z lepszych rzeczy jakie miałam do mycia twarzy.

Mam też płyn micelarny Sylveco i również dobrze się sprawdza Dobre składy mają

Edytowane przez Lidia1984
Czas edycji: 2015-06-15 o 22:10
Lidia1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 22:16   #1472
agnesik1
Przyczajenie
 
Avatar agnesik1
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez Lidia1984 Pokaż wiadomość
Ja właśnie ostatnio używam żelu do mycia twarzy Biolaven i jest bardzo fajny
Też mam ten żel, był w którymś Shinyboxie. Czeka na swoją kolej.
Cytat:
Napisane przez Lidia1984 Pokaż wiadomość
Mam też płyn micelarny Sylveco i również dobrze się sprawdza Dobre składy mają
Ja miałam jeszcze żel myjący (intensywnie ziołowo pachniał, bez rewelacji), lekki krem do twarzy (nagietkowy chyba, ale nie dla mnie, bo za ciężki jednak) i krem pod oczy (też taki sobie).
agnesik1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 22:19   #1473
evelyn14
Raczkowanie
 
Avatar evelyn14
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 155
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Może trochę offtop ale nie wiecie dziewczyny jakie kody wchodzą obecnie w Douglasie?
evelyn14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 22:43   #1474
katerineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 210
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
Ile ml?

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------



Też miałam taki moment w życiu. Po prostu spokojnie zużyłam wszystko do końca lub rozdałam klientkom i zaczęłam się rozglądać za kosmetykami zdrowymi. Wbrew pozorom wcale najdroższe nie znaczy najlepsze. Czasem kupuję w YR, ale doszłam do wniosku, że to właśnie polskie marki jak Ava, Floslek, Tołpa czy Bielenda mają najlepsze składy.


Z perfum to L'Occitane są dość naturalne.

Niestety jeśli chodzi o kolorówkę, to nie unikniemy szkodliwych składników - sama szukam i naprawdę cieżko. Tutaj trzeba iść na kompromis i znaleźć równowagę pomiędzy zdrowiem a trwałością makijażu.

Z tańszych dezodorantów bez aluminium mogę polecić Nivea seria Pure Natural oraz Alterra.
W dzisiejszych czasach nie da się ustrzec szkodliwych produktów. Niezbyt korzystna dla zdrowia jest np. soja GMO, a znajduje się ona w 99% przetworzonych produktów w supermarketach.
Sorki ze tak późno ale miałam urwanie głowy dziś w pracy 50 ml tej wody termalne avene. To taka wielkość jak dodają do zestawów
katerineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 22:58   #1475
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez dzastinaaaaa Pokaż wiadomość
Ja kupiłam u nich ze dwa razy podkład i próbki róży. Jestem bardzo zadowolona. Podkłady mają fajne krycie, idealnie wpasowałam się w ich kolorystykę dla osób z żółtą pigmentacją skóry. Teraz jestem ciut opalona i mam próbkę o ton ciemniejszego podkładu kryjącego i jest idealnie. Ja bym poleciła kupic Ci z dwie 3 próbki i spróbowac minerałów, ja odstawiłam estee dw po ich kupnie.
Ja już próbowałam podkładów mineralnych: z Sephory mineralny w kompakcie (nie jest w 100% mineralny), z Sephory mineralny sypki, Glominerals w kompakcie (nie jest w 100% mineralny), Bare minerals w kompakcie.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Cytat:
Napisane przez agnesik1 Pokaż wiadomość
A jeszcze wracając do eko co powiecie na nasze polskie Sylveco i ich nową markę Biolaven? Sylveco ma też kosmetyki dla dzieci, czaję się na nie od jakiegoś czasu (jak tylko wykończymy obecne Babydreamy) a ich balsam myjący jest moim hitem w delikatnej pielęgnacji włosów.

/Dobry wieczór tak w ogóle. /
Mnie Sylveco nie zachwyciło, a miałam już sporo ich produktów, co nie zmienia faktu, że warto samemu przetestować i ocenić
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 23:04   #1476
Magdalena___
Zakorzenienie
 
Avatar Magdalena___
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 5 513
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Ja już próbowałam podkładów mineralnych: z Sephory mineralny w kompakcie (nie jest w 100% mineralny), z Sephory mineralny sypki, Glominerals w kompakcie (nie jest w 100% mineralny), Bare minerals w kompakcie.
Ja używam bareMinerals original light i matte light, jestem bardzo zadowolona tylko ciągle używam pędzla kabuki, jest niby ok ale czaję się na jakiegoś flat topa. Z płynnych podkładów odpowiadają mi kolorystycznie Clinique superbalanced makeup o1, Even better 03, Pupa like a doll 030 wymieszany lekko z 040, Benefit cheers to me (kiedy jestem choć trochę opalona, późną zimą jest ciut za żółty).
__________________
Magdalena___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 02:32   #1477
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Apropo eko i kosmetyków : http://www.codecheck.info nie trzeba umieć czytać składów samo pokazuje co złe i jest apka na telefon
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 06:28   #1478
maarthusia
Shoe addict :)
 
Avatar maarthusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30 509
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Jest strona z ciuchami pin-up. Mają śliczne sukienki tylko nie pamiętam jak sié nazywa
Neta już przekopałam, ale nic mnie nie zachwyciło wybredna coś jestem szkoda, ze nie umiem szyć sama bym sobie robiła ubranka

---------- Dopisano o 07:28 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Panna_Ruda Pokaż wiadomość
Martusia powinnaś napisać i vice-VERSACE
heheh
maarthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 06:40   #1479
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Apropo eko i kosmetyków : http://www.codecheck.info nie trzeba umieć czytać składów samo pokazuje co złe i jest apka na telefon
aa dzięki szukałam kiedyś czegoś takiego przyda mi się bardzo dziękuję

EDIT: Chociaż widze że nie wszystkie substancje mają oznaczone jako niebezpieczne zwłaszcza przy antyperspirantach. Ale i tak super stronka

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

odebrałam kolejne dwa mini zam z D z pianką Shiseido tak jak pisala Martusia kiedyś, próbki kremu Diora mają 3 ml a na stronce i w potwierdzeniach twierdzili że tylko 1,5ml. Wiec super okazja to była szkoda że nie udało mi się kliknąc więcej

Edytowane przez amyz
Czas edycji: 2015-06-16 o 06:37
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 06:46   #1480
maarthusia
Shoe addict :)
 
Avatar maarthusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30 509
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

https://www.douglas.pl/douglas/Piel%...000075774.html
kuuuuusi
W syforze zapas tego zestawy wyczerpany

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
aa dzięki szukałam kiedyś czegoś takiego przyda mi się bardzo dziękuję

EDIT: Chociaż widze że nie wszystkie substancje mają oznaczone jako niebezpieczne zwłaszcza przy antyperspirantach. Ale i tak super stronka

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

odebrałam kolejne dwa mini zam z D z pianką Shiseido tak jak pisala Martusia kiedyś, próbki kremu Diora mają 3 ml a na stronce i w potwierdzeniach twierdzili że tylko 1,5ml. Wiec super okazja to była szkoda że nie udało mi się kliknąc więcej

Też żałuję, że nie kliknęłam więcej tych kremów Diora następnym razem zrobię kilka mini zamówień

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

Nowy prezent w D.:
Guerlain_ L'Homme Ideal żel pod prysznic 30 ml przy zakupie za min. 159 zł. Kod: 4MEN
Nadal też wchodzi mini Biotherm dla mężczyzn z kodem MEN5
Mogliby dać coś do mniejszych zamówień
maarthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 07:24   #1481
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez maarthusia Pokaż wiadomość
https://www.douglas.pl/douglas/Piel%...000075774.html
kuuuuusi
W syforze zapas tego zestawy wyczerpany

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------




Też żałuję, że nie kliknęłam więcej tych kremów Diora następnym razem zrobię kilka mini zamówień

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

Nowy prezent w D.:
Guerlain_ L'Homme Ideal żel pod prysznic 30 ml przy zakupie za min. 159 zł. Kod: 4MEN
Nadal też wchodzi mini Biotherm dla mężczyzn z kodem MEN5
Mogliby dać coś do mniejszych zamówień

mnie na szczęście Biotherm w ogóle nie kusi będę bogatsza
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 07:26   #1482
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez Magdalena___ Pokaż wiadomość
- ktoś pytał o kombinezony z rękawkami - w H&M na wystawie widziałam kombinezony krótkie spodenki i rękawki do łokcia
To ja, to ja! Juz sprawdzam co maja. Dzieki
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 07:53   #1483
maarthusia
Shoe addict :)
 
Avatar maarthusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30 509
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
mnie na szczęście Biotherm w ogóle nie kusi będę bogatsza
Mnie przestało kusić po sprawdzeniu tych kremów na stronie ze składami
maarthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 07:56   #1484
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 727
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
aa dzięki szukałam kiedyś czegoś takiego przyda mi się bardzo dziękuję

EDIT: Chociaż widze że nie wszystkie substancje mają oznaczone jako niebezpieczne zwłaszcza przy antyperspirantach. Ale i tak super stronka
Sole aluminium nie są oficjalnie wpisane do wykazów substancji niebezpiecznych. Badania kliniczne wymagają sponsorów. Niemniej takie badania są niekorzystne dla branży kosmetycznej, zwłaszcza że nie wynaleziono substancji, która może sole aluminium zastąpić.

Kiedyś była kampania przeciw freonowi w dezodorantach - że niby psikając się pod pachami niszczysz warstwę ozonową. Nabijanie ludzi w butelkę, żeby kupowali produkty nowej generacji (szczególnie lodówki). Nie wspomnieli jednak jak wypada takie szkodliwe działanie dezodorantu na atmosferę ziemską w porównaniu do prób nuklearnych.

Fajne pędzle ma ta BECCA.

Może kogoś zainteresuje, że odżywka do rzęs Long4lash pojawiła się w perfumesco za 55zł, a tam dostawa darmowa do kiosków RUCHu od 50zł.
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2015-06-16 o 08:12
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:03   #1485
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
Sole aluminium nie są oficjalnie wpisane do wykazów substancji niebezpiecznych. Badania kliniczne wymagają sponsorów. Niemniej takie badania są niekorzystne dla branży kosmetycznej, zwłaszcza że nie wynaleziono substancji, która może sole aluminium zastąpić.
jakieś badania są - na internecie można znaleźć dużo opracowań o związku soli aluminium i ogólnie innych związków aluminium używanych w antyperspirantach ze złośliwymi nowotworami piersi a nawet chorobą Alzheimera. Czy to prawda czy może tylko propaganda - nie wiem. Ale że deo z aluminium nie jest mi niezbedny do życia ani nie mam nadpotliwości to profilaktycznie przestałam używać Nivea Pure & Natural też działa na pot a przynajmniej jest bezpieczniejszy
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:14   #1486
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 727
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
jakieś badania są - na internecie można znaleźć dużo opracowań o związku soli aluminium
No tak ale nie udało się dowieść, że związki aluminium w komórkach rakowych pochodzą właśnie z dezodorantów, a nie z pożywienia (np. garnki aluminiowe) czy innych źródeł.

Też wolę nawet brać latem kilka razy dziennie prysznic niż ryzykować raka.
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2015-06-16 o 08:21
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:23   #1487
kjd3
only smart shopping
 
Avatar kjd3
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 829
Unhappy Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Czy dotarły już do Was paczuszki z nowymi miniaturami z C? Dostałam w piątek info o wysyłce, a w systemie DPD, paczki nadal brak.
__________________


Edytowane przez kjd3
Czas edycji: 2015-06-16 o 08:24
kjd3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:26   #1488
maarthusia
Shoe addict :)
 
Avatar maarthusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30 509
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez kjd3 Pokaż wiadomość
Czy dotarły już do Was paczuszki z nowymi miniaturami z C? Dostałam w piątek info o wysyłce, a w systemie DPD, paczki nadal brak.
Mam to samo jak dziś nie dostanę paczek to do nich naskrobię

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Kurczaki, tak straszycie tymi dezodorantami, że wystawiłam kulkę Clarinsową z zapasów zużyję do końca tę, co mam i kupię sobie Nivea
maarthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:29   #1489
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
No tak ale nie udało się dowieść, że związki aluminium w komórkach rakowych pochodzą właśnie z dezodorantów, a nie z pożywienia (np. garnki aluminiowe) czy innych źródeł.

Też wolę nawet brać latem kilka razy dziennie prysznic niż ryzykować raka.
no nie wiadomo skąd akurat to aluminium pochodzi ale i tak lepiej minimalizowac ryzyko skoro można zwłaszcza że pacha jest blisko cycka więc coś w tym może być
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 08:31   #1490
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 727
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Dokładnie. Na chłopski rozum może mieć jakiś związek, bo pot ma odczyn kwaśny. Tu chodzi jednak o interakcje, bo glin będzie akceleratorem tych reakcji. Nie chcę zaśmiecać wątku, więc wyjaśnienie poniżej na biało.


Podobne podejście producentów jest do aspartamu czy glutaminianu sodu, gdyż ich stężenie musi się akumulować latami.

Aspartam składa się z trzech substancji chemicznych: kwasu asparaginowego, fenyloalaniny oraz estru metylowego, który zaraz po spożyciu słodzika przekształca się w metanol. Każda z tych substancji występuje naturalnie w żywności: kwas asparaginowy i fenyloalanina są aminokwasami, a więc znajdują się w produktach białkowych; natomiast metanol (alkohol metylowy) występuje w owocach. Jednak obecne naturalnie w żywności występują w połączeniach z innymi substancjami – fenyloalanina i kwas asparaginowy związane z proteinami, zaś metanol w połączeniu z pektyną. Człowiek nie wytwarza enzymu, który umożliwiłby odłączenie metanolu od pektyny. Metanol nigdy nie występuje sam – zawsze w produktach spożywczych towarzyszy mu etanol, będący odtrutką na toksyczne działanie alkoholu metylowego. Różnica polega na tym, że w wyniku rozkładu aspartamu w jelicie cienkim powstają wolne formy wyżej wymienionych związków, które według naukowców okazują się bardzo szkodliwe dla organizmu człowieka.

W pożywieniu występują dwie podstawowe formy chemiczne glutaminianu:

Kwas L-glutaminowy (L-glutamic acid) to aminokwas występujący naturalnie w białkach, w małych ilościach. W organizmie człowieka jest aminokwasem endogennym, łatwo przyswajalnym z pokarmu (duże ilości występują w parmezanie, pomidorach- podczas dojrzewania warzyw czy serów wzrasta ilość wolnych aminokwasów, także kwasu glutaminowego), pełni ważne funkcje w organizmie, także w układzie nerwowym – nieszkodliwy, a wręcz niezbędny w niewielkich ilościach ( neuroprzekaźników w OUN)

Glutaminian sodu – sól sodowa kwasu glutaminowego, produkowana między innymi poprzez bakteryjną fermentację lub chemiczną hydrolizę białek. Bardzo popularna przyprawa i dodatek do żywności o charakterystycznym smaku nazywanym „umami” (z japońskiego - "wyśmienity", "smakowity") Jest to niezależny, piąty smak który może odczuwać człowiek.
Jako aminokwas pobudzający, glutaminian powoduje stymulację ośrodkowego układu nerwowego przez receptory NMDA wpływając na zużycie energii i jej przemiany. W stanach patologicznych, takich jak udar mózgu, czy niedokrwienie mózgu, niedoborowi energii towarzyszy znacznie uwolnienie glutaminianu. Uważa się, że glutaminian indukuje szybkie i znaczne obniżenie poziomu ATP w neuronach przez redukcję syntezy tego związku oraz zwiększenie jego zużycia. Glutaminian może powodować zaurzenia hormonalne, które wpływają na zdrowie i zmiany zachowania. Badania wykazały, że u noworodków szczurów, które były narażone na glutaminian sodu zaszły zmiany na osi ośrodkowy układ nerwowy-przysadka-nadnercza (zaburzone stężenia kortykosteroidów i hormonu adrenokortykotropowego). Udowodniono, że jego wysokie stężenia w mózgu zwierząt prowadzą do obumierania komórek nerwowych na skutek nadmiernego ich pobudzenia (ekscytotoksyczność) i wzrostu poziomu wapnia, co może przyspieszać rozwój chorób neurodegeneracyjnych (Parkinsona, Alzheimera).

Jednak bariera krew-mózg reguluje dopływ aminokwasów do ośrodkowego układu nerwowego. Glutaminian pochodzący z pożywienia jest wchłaniany do krwi obwodowej, lecz jego transport do mózgu podlega kontroli organizmu. U zdrowych ludzi stężenie glutaminianu we krwi jest niezależne od stężenia w płynie mózgowo-rdzeniowym. Dodatkowo, mózg posiada mechanizm aktywnego wydalania glutaminianu do krwi obwodowej, gdy wystąpi jego nadmiar. Powyższe dowody pozwoliły na uznanie glutaminianu przez UE i FDA za całkowicie bezpieczny. Niestety niektóre substancje wpływają na przepuszczalność bariery krew-mózg. Jonem nasilającym wnikanie glutaminianu do mózgu jest glin!!!!)(aluminium właśnie). Może być on obecny w glebie, wodzie i żywności jako wynik zanieczyszczeń przemysłowych. Spożywanie dużych ilości glutaminianu, przy przewlekłym narażeniu na glin, zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju chorób neurodegeneracyjnych, np. Alzheimera. Przewlekły stres także zwiększa przepuszczalność bariery dla glutaminianu, co wykazano u szczurów.
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2015-06-16 o 08:50
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:49   #1491
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
Dokładnie. Na chłopski rozum może mieć jakiś związek, bo pot ma odczyn kwaśny.


z każdej strony nas trują :/ :/ dobrze ze i ja i mąż mamy rodziców i dziadków na wsi, z dużymi ogródkami warzywnymi i sadem więc coś nam zawsze wychodują nie chemicznego i kury mi mama chowa na mięso więc co mogę to jem ze wsi a nie z marketu. Chociaż pewnie i tak nic w tego bo w krakowie powietrze takie zanieczyszczone że szkoda gadać

Edytowane przez amyz
Czas edycji: 2015-06-16 o 09:00
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:51   #1492
maarthusia
Shoe addict :)
 
Avatar maarthusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30 509
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
z każdej strony nas trują :/ :/ dobrze ze i ja i mąż mamy rodziców i dziadków na wsi, z dużymi ogródkami warzywnymi i sadem więc coś nam zawsze wychodują nie chemicznego i kury mi mama chowa na mięso więc co mogę to jem ze wsi a nie z marketu. Chociaż pewnie i tak nic w tego bo w krakowie powietrze takie zanieczyszczone że szkoda gadać
Ale masz fajnie zazdraszczam
maarthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:52   #1493
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez maarthusia Pokaż wiadomość
Ale masz fajnie zazdraszczam
no fajnie często dobrze jednak być "słoikiem"
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:54   #1494
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 727
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
kury mi mama chowa na mięso więc co mogę to jem ze wsi a nie z marketu.
Mam znajomą, której 5-letnia córeczka zaczęła przedwcześnie dojrzewać (zmiany w obrębie brodawek piersiowych), bo jadła codziennie marketowe kurczaki nafaszerowane hormonem wzrostu. Lekarz zalecił całkowite odstawienie.

We wszystkim należy zachować umiar. amyz Dzięki
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2015-06-16 o 09:01
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:58   #1495
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez agnesik1 Pokaż wiadomość
A jeszcze wracając do eko co powiecie na nasze polskie Sylveco i ich nową markę Biolaven? Sylveco ma też kosmetyki dla dzieci, czaję się na nie od jakiegoś czasu (jak tylko wykończymy obecne Babydreamy) a ich balsam myjący jest moim hitem w delikatnej pielęgnacji włosów.

/Dobry wieczór tak w ogóle. /
Mam z Biolavenu płyn micelarny, ale jeszcze nie próbowałam go, czekam na swoją kolejkę, z Sylveco miałam dość fajną pomadkę, która chroniła przed opryszczką ( a u mnie to jest koszmar ).

Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Apropo eko i kosmetyków : http://www.codecheck.info nie trzeba umieć czytać składów samo pokazuje co złe i jest apka na telefon
Idealna strona dla takiego laika w składach jak ja. Dzięki bardzo

Cytat:
Napisane przez maarthusia Pokaż wiadomość
Mnie przestało kusić po sprawdzeniu tych kremów na stronie ze składami
Nie popadajmy też w paranoję

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
z każdej strony nas trują :/ :/ dobrze ze i ja i mąż mamy rodziców i dziadków na wsi, z dużymi ogródkami warzywnymi i sadem więc coś nam zawsze wychodują nie chemicznego i kury mi mama chowa na mięso więc co mogę to jem ze wsi a nie z marketu. Chociaż pewnie i tak nic w tego bo w krakowie powietrze takie zanieczyszczone że szkoda gadać
Ja też zawsze cieszę się jak wracam od mamusi i teściowej ze świeżutką wałówką, warzywka, owoce, miąsko i słoiki No i te wędliny robione samemu Zupełnie inne niż te sklepowe, które wszystkie smakują tak samo
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 09:05   #1496
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
Mam znajomą, której 5-letnia córeczka zaczęła przedwcześnie dojrzewać (zmiany w obrębie brodawek piersiowych), bo jadła codziennie marketowe kurczaki nafaszerowane hormonem wzrostu. Lekarz zalecił całkowite odstawienie.

We wszystkim należy zachować umiar.
już usunęłam
a z tymi kurami to prawda - faszerują to nie wiadomo czym. Tak samo jest z wędlinami. Moja mama sobie wybudowala wędzarnię i razem z tatą wędzą sami szynki, boczki, kiełbasy itp. I różnica miedzy tym co w sklepie (nawet tymi drogimi wędlinami "niby" bez polepszaczy) jest kolosalna

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość




Ja też zawsze cieszę się jak wracam od mamusi i teściowej ze świeżutką wałówką, warzywka, owoce, miąsko i słoiki No i te wędliny robione samemu Zupełnie inne niż te sklepowe, które wszystkie smakują tak samo
jedzonko od mamusi jest najlepsze a samodzielnie robione wędliny to super sprawa. Jak się kiedyś dorobię domu i ogrodu to też sama będę to robić póki co wędzenie na balkonie to chyba nie jest najlepszy pomysł

Edytowane przez amyz
Czas edycji: 2015-06-16 o 09:06
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 09:06   #1497
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Ja mięsa prawie wogóle nie jem Czasem tylko w restauracji ew. Mc i Kfc ;-) Wolę kupić sobie lepszy ser albo łososia
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 09:10   #1498
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Ja mięsa prawie wogóle nie jem Czasem tylko w restauracji ew. Mc i Kfc ;-) Wolę kupić sobie lepszy ser albo łososia
Na ryby też trzeba uważać, te łososie norweskie podobno są najgorsze, są faszerowane antybiotykami i czymś tam jeszcze, podobno najlepsze są polskie łososie ( oglądałam jakiś program o tym właśnie ). A już najgorszą i najbrudniejszą rybą jest panga

A sery i nabiał uwielbiam, tylko moja cera się czasami buntuje. Swego czasu z prawdziwego mleka prosto od krowy robiłam kefir, jogurty, zsiadłe mleko, masełko itp sama, bo akurat tata był po operacji ( rak jelita grubego ) i musiał jeść tylko zdrowe, naturalne rzeczy. Zresztą dzięi temu trochę zaczęłam zwracać uwagę na to co jemy i niestety w sklepach jest tragedia. Chwalą się, ze mają zdrowe naturalne produkty a jak się spojrzy na skłądniki to ręce opadają
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."


Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2015-06-16 o 09:13
aniyam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 09:16   #1499
maarthusia
Shoe addict :)
 
Avatar maarthusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30 509
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez amyz Pokaż wiadomość
no fajnie często dobrze jednak być "słoikiem"


---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
Mam znajomą, której 5-letnia córeczka zaczęła przedwcześnie dojrzewać (zmiany w obrębie brodawek piersiowych), bo jadła codziennie marketowe kurczaki nafaszerowane hormonem wzrostu. Lekarz zalecił całkowite odstawienie.

We wszystkim należy zachować umiar. amyz Dzięki


---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
Nie popadajmy też w paranoję

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------


Ja też zawsze cieszę się jak wracam od mamusi i teściowej ze świeżutką wałówką, warzywka, owoce, miąsko i słoiki No i te wędliny robione samemu Zupełnie inne niż te sklepowe, które wszystkie smakują tak samo


Zazdraszczam jedzonka

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
Na ryby też trzeba uważać, te łososie norwesie podobno są najgorsze, są faszerowane antybiotykami i czymś tam jeszcze, podobno najlepsze są polskie łososie ( oglądałam jakiś program o tym właśnie ). A już najgorszą i najbrudniejszą rybą jest panga
Właśnie ja uwielbiam ryby ale po obejrzeniu jakiegoś programu na TVN o tym, jak je faszerują chemią, boję się kupować

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
A sery i nabiał uwielbiam, tylko moja cera się czasami buntuje. Swego czasu z prawdziwego mleka prosto od krowy robiłam kefir, jogurty, zsiadłe mleko, masełko itp sama, bo akurat tata był po operacji ( rak jelita grubego ) i musiał jeść tylko zdrowe, naturalne rzeczy. Zresztą dzięi temu trochę zaczęłam zwracać uwagę na to co jemy i niestety w sklepach jest tragedia. Chwalą się, ze mają zdrowe naturalne produkty a jak się spojrzy na skłądniki to ręce opadają
Dla mnie zakupy spoż. od jakiegoś czasu to koszmar brakuje u nas jakiegoś sklepu z naprawdę zdrową żywnością nie taką obklejoną śmiesznymi certyfikatami tylko w 100% naturalną
maarthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 09:18   #1500
amyz
Chanel Lady
 
Avatar amyz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27 772
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.VII

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
Na ryby też trzeba uważać, te łososie norweskie podobno są najgorsze, są faszerowane antybiotykami i czymś tam jeszcze, podobno najlepsze są polskie łososie ( oglądałam jakiś program o tym właśnie ). A już najgorszą i najbrudniejszą rybą jest panga
Czytałam kiedyś że najlepszy jest własnie albo łosoś nasz z bałtyku albo z Alaski - łowiony w oceanie (tylko jest droższy niż ten hodowlany norweski). Panga to syf, a np tunczyk kumuluje rtęć w sobie więc też nie można go jesć za dużo. Ja jestem mięsożerna a ryby jem rzadko ale mięso mogłabym na okrągło w każdej postaci to chyba niezbyt zdrowe ale to takie moje skrzywienie. Jak mam do wyboru kawał mięcha albo ciasto zawsze zjem mięcho
amyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-16 08:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.