Wysoka panna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-24, 20:30   #1
AN26
Przyczajenie
 
Avatar AN26
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 20

Wysoka panna


Myślę że mój problem jest dość nietypowy i raczej się nie powtarzam z moim wątkiem. Otóż nikt nigdzie nie wspomina o za wysokiej pannie młodej. Do wesela daleko, ale jestem bardzo ciekawa waszego zdania. Ja i mój TŻ jesteśmy równi, ale na bosaka. Dawno temu z mojego życia wyleciały szpilki i inne obcasy, wiec i na tę okazję pozostają mi tylko płaskie buciki Ale tutaj chodzi o cały wizerunek. Wiem, że księżniczką to raczej nie będę, wielkie szerokie kiecki odpadają, potrzebuję czegoś skromnego, bez koczków na głowie i bez welona. Marzę o kwiatach we włosach ale podobają mi się również treny i suknie lekko rybki. Co o tym wszystkim myślicie? Co pasuje takiej pannie młodej a co nie?
AN26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 10:33   #2
owieczka86
Zadomowienie
 
Avatar owieczka86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 566
Dot.: Wysoka panna

A jesli mozna wiedziec to ile masz wzrostu ???
owieczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 10:44   #3
soffera
Zadomowienie
 
Avatar soffera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 597
Dot.: Wysoka panna

Ja mam 177cm i też muszę dobrać suknię do wzrostu jak i tego, że mój narzeczony jest dobrze zbudowany i wyższy tylko o 5 cm a ja szczupła więc odpadają wszelkie obcisłości, rybki no i te mega bufiaste...
Jeśli Twój TŻ jest zbliżóny posturą to Ty możesz sobie na te kroje spokojnie pozwolić oprócz bufiastych sukien. Tren także pasuje.
Kok jak najbardziej by Ci pasował, ale taki który Cie nie jest osadzony blisko czubka głowy wtedy nie będzie Cie wydłużał. Kwiaty we włosach jak najbardziej.
soffera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 10:51   #4
Estrella
Rozeznanie
 
Avatar Estrella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 573
Dot.: Wysoka panna

Ja mam 175cm,a mój TŻ 194cm,ale jest bardzo szczuplutki.Czy to narzuca mi jakis krój sukni,jaka nie może byc? Bo powiem szczerze,że do tej pory nie pomyślałam,że to ma jakiś wpływ na wybór kroju sukni...
Estrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 10:55   #5
soffera
Zadomowienie
 
Avatar soffera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 597
Dot.: Wysoka panna

Cytat:
Napisane przez Estrella Pokaż wiadomość
Ja mam 175cm,a mój TŻ 194cm,ale jest bardzo szczuplutki.Czy to narzuca mi jakis krój sukni,jaka nie może byc? Bo powiem szczerze,że do tej pory nie pomyślałam,że to ma jakiś wpływ na wybór kroju sukni...
Wg mnie ma... Na moim przykładzie, mój narzeczony jest po prostu dobrze zbudowany a jak ja ubrałabym jeszcze jakąś mega przylegającą suknię, to on wyglądałby jak wielkolud a ja jak chudopołek...Tak więc rozwiazaniem jest suknia która uwydatni biust, talię i biodra. I od bioder jest rozszerzana
soffera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 10:58   #6
Estrella
Rozeznanie
 
Avatar Estrella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 573
Dot.: Wysoka panna

To jakiej w takim razie ja powinnam unikać??
Estrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 11:09   #7
soffera
Zadomowienie
 
Avatar soffera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 597
Dot.: Wysoka panna

Cytat:
Napisane przez Estrella Pokaż wiadomość
To jakiej w takim razie ja powinnam unikać??
Między wami jest duża różnica wzrostu więc Ty masz prościej... Jako tako nie masz żadnych przeciwskazań, ale postaraj sobie was wyobrazić jakbyście wyglądali mierzać te bardzo przyległa suknie jak i b. szerokie bo to do tych sukien są "przeciwskazania"
soffera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 13:56   #8
AN26
Przyczajenie
 
Avatar AN26
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 20
Dot.: Wysoka panna

Tutaj nie chodzi o to ile ja mam wzrostu, ale o to jaka jest różnica z moim TŻ. Przecież nie możemy wyglądać jak Kate Holmes i Tom Cruise. Mamy tworzyć parę. Dlatego moje pytanie to: co mam założyć żeby mój TŻ nie wyglądał przy mnie na niskiego I co o tym sądzicie.
AN26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 15:42   #9
mona21
Raczkowanie
 
Avatar mona21
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 35
Dot.: Wysoka panna

Witaj,
ja rowniez mam 177 wzrostu (a waze jakies 55 kg) a moj TZ ma jakies 8 cm wiecej. Mysle ze moge podsunac ci zdjecie sukienki na ktora sama sie zdecydowalam. Nie podobaja mi sie wielkie, bufiaste suknie- wole cos skromniejszego, ale potkreslajacego kobiecosc. Mysle, ze do tego fasonu spokojnie mozesz zalozyc plaskie buty, no i tren jest w niej rowniez. Z doborem welonu czy kwiatka chyba tez nie bedziesz miala problemu Zdjecie katalogowe sukienki na dole.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 43956_0.jpg (16,1 KB, 57 załadowań)
mona21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 16:13   #10
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wysoka panna

Sam wzrost nie jest najważniejszy - a co z budową ciała? Jeśli jesteś równa ze swoim TŻ-em, ale drobna i chudziutka, to wybierz suknię, która ładnie opnie talię, niewielki biust. Podkreślisz, że jesteś drobniejsza niż twój mężczyzna, przez co będziesz wyglądała na mniejszą. Wybrałabym też suknię bez ramiączek, i z lekko rozkloszowanym dołem (zdjęcia 1-5). Prosty, nierozszerzający się ku dołowi fason wydłuży cię, a tego chcemy uniknąć. Rybka wydłuża! (patrz ostatnie zdjęcie)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg michelle_b.jpg (99,9 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg michelle_e.jpg (88,3 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg libby_c.jpg (106,0 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Tuscana-Vidal-f.jpg (94,7 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zoe_b.jpg (109,8 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mia2.jpg (114,5 KB, 59 załadowań)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 16:16   #11
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wysoka panna

Jeśli jednak jesteś troszkę pulchniejsza - bliższy ci rozmiar 42 niż 36, wtedy wybrałabym suknie o kroju prostym o swobodnie opadającej spódnicy w dół.

Mężczyznę wysokiej kobiety widziałabym w kolorach ciemnych - czerń, ciemny brąz, ciemny popiel/granat. Jasne kolory optycznie pogrubiają, ale też pomniejszają. A mężczyzna w ciemnym garniturze nie zniknie na tle białej sukni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9138a.jpg (51,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9131a.jpg (49,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9134a.jpg (51,8 KB, 9 załadowań)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 19:21   #12
AN26
Przyczajenie
 
Avatar AN26
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 20
Dot.: Wysoka panna

te zdjęcia są super. Widzę, że jednak się bardzo nie mylę. Jescze zapytam co sądzicie o takich sukniach jak wkleiła rav12345, ale zawiązywanych na karku? Bo niby to wydłuża, ale chyba wydawałabym się drobniejsza. Jestem raczej szczupła i mogę sobie pozwolić na taką troszkę bardziej obcisłą. . i dzięki wszystkim za takie fajne rady
AN26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 19:47   #13
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wysoka panna

Wiązanie na karku i suknie z golfikiem skraca optycznie szyję, ale ponieważ suknia robi się dłuższa (bo zaczyna się już od brody/ramion) to niestety wydłuża sylwetkę.

Porównaj 1 i 2 zdjęcie z ostatnich wklejonych przeze mnie zdjęć - na drugim panna młoda wydaje się byc wyższa.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 19:59   #14
AN26
Przyczajenie
 
Avatar AN26
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 20
Dot.: Wysoka panna

Hehe, na razie to nie mogę oderwać wzroku od numeru 4. The best. Tylko mam wrażenie, że jak coś takiego założę bo będzie wyglądać, że mam wielkie ramiona. Nie wyglądam najkorzystniej w bluzkach na szelkach, a tym bardziej bez. Ale myślę, że to wszystko wyjdzie w praniu, tzn jak już zacznę coś przymierzać. Po prostu lubię mieć konkretnie wyrobione zdanie, zanim udaje się na zakupy
AN26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 20:07   #15
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wysoka panna

Jeśli masz szerokie ramiona, to wybierz dekolt-serduszko - z wcięciem pośrodku piersi. Ta suknia powinna być idealna. Odciągnie wzrok od ramion.

Wklejam więcej zdjęć czwórki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Tuscana Vidal.jpg (107,7 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Tuscana Vidal b.jpg (109,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Tuscana Vidal c.jpg (119,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Tuscana Vidal e.jpg (118,3 KB, 21 załadowań)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 20:10   #16
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wysoka panna

I zdjęcia podobnych do niej modeli (tyle że z prostym dekoltem):
Jesisie, Jesica Marie i Jesica, wszystkie od producenta Maggie Soterro.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Jessie.jpg (117,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Jessica Marie.jpg (117,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Jessica.jpg (97,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Jessicab.jpg (100,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Jessica_e.jpg (82,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Jessica_d.jpg (90,4 KB, 16 załadowań)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 20:36   #17
AN26
Przyczajenie
 
Avatar AN26
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 20
Dot.: Wysoka panna

cuda rav a gdzie znajdę tą nr1 i 2, co jest w twoim przedostatnim poście?? Napisz gdzie znalazłaś to zdjęcie.
AN26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:23   #18
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wysoka panna

zdjęcie pochodzi ze strony www.maggiesottero.com. Jej suknie są dostępne w kilku salonach w Polsce. Jest specjalny wątek o sukniach Maggie Sottero, więc zaglądnij tam po więcej informacji.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 10:27   #19
katie75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20
Dot.: Wysoka panna

Cześć dziewczyny!!

Ja też mam podobny problem. Mam 176 cm wzrostu a mój TŻ zaledwie około 182, oboje jesteśmy szczupli, co nie znaczy, że anorektyczni (ja rozmiar 38 i niestety mały biust, a mój TŻ 52). Z tych względów oczywiście buty na obcasach odpadają, a tym samym pojawia się wielki problem bo kupić slubne buty na płaskim obcasie to chyba graniczy z cudem, jak do tej pory jeszcze się na takie nie natknęłam - może macie jakieś namiary. Ślub dopiero w lipcu więc poszukiwania sukni jeszcze nie zaczęłam, dlatego może podpowiecie jakie kroje sukien byłyby dla nas optymalne, aby nie wyglądało, że jestem wyższa, a nadto, żeby wyglądało, że mam większy biust. Z góry dziękuję za pomoc.
katie75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-27, 11:00   #20
soffera
Zadomowienie
 
Avatar soffera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 597
Dot.: Wysoka panna

Cytat:
Napisane przez katie75 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!!

Ja też mam podobny problem. Mam 176 cm wzrostu a mój TŻ zaledwie około 182, oboje jesteśmy szczupli, co nie znaczy, że anorektyczni (ja rozmiar 38 i niestety mały biust, a mój TŻ 52). Z tych względów oczywiście buty na obcasach odpadają, a tym samym pojawia się wielki problem bo kupić slubne buty na płaskim obcasie to chyba graniczy z cudem, jak do tej pory jeszcze się na takie nie natknęłam - może macie jakieś namiary. Ślub dopiero w lipcu więc poszukiwania sukni jeszcze nie zaczęłam, dlatego może podpowiecie jakie kroje sukien byłyby dla nas optymalne, aby nie wyglądało, że jestem wyższa, a nadto, żeby wyglądało, że mam większy biust. Z góry dziękuję za pomoc.
Buty na płaskim obcasie:
http://www.butyslubne.com.pl/obuwie_...k-p-135-pl.jsp
http://www.butyslubne.com.pl/202_26_32-p-219-pl.jsp

więcej butów: http://www.butyslubne.com.pl/buty_sl...638b9144a286eb

Do małego biustu dobrze jest mieć dekold w serduszko, optycznie powiększa.
Suknie zabudowane na szyje z golfem i rybki oraz suknie empire wydłużają sylwetkę więc w Twoim przypadku lepiej by było ich unikać
soffera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:25   #21
giraff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 11
GG do giraff
Dot.: Wysoka panna

Witam was dziewczyny. Ja mam 182 a mój narzeczony jest trochę niższy. Ja posiadam raczej drobną figurę a narzeczony jest dosyć postawnym mężczyzną. Ślub mamy w maju więc sukienka już kupiona. Co do małego biustu to dobre są sukienki ze sztywną górą. A jeśli chodzi o buty to znalazłam pare ładnych na niskim obcasie czego generalnie i tak nie będzie widać przy sukience ślubnej więc myśle że nie ma czym się martwić

A oto moja sukienka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moja.jpg (36,0 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-02-06 o 21:58 Powód: post pod postem
giraff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 23:16   #22
iwona bez ogona
Przyczajenie
 
Avatar iwona bez ogona
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to iwona bez ogona
Dot.: Wysoka panna

Ja także jestem dość wysoka (176cm) i jesteśmy z TŻ równego wzrostu, także but płaski obowiązkowo!Ślub w sierpniu więc zaczynam sie za suknią oglądąć Wymyśliłam sobie kieckę zupełnię prostą i wiązaną na szyi ale piszecie, ze przy równym wzroscie to niezbyt dobre roziązanie a coś takiego?

Rozważam także wersję sukni krótszej z przodu ale przy płaskich butach raczej nie będzie dobrze wyglądała... hmm co robić?

Pozdrawiam serdecznie wszystkie Forumowiczki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg JD8109.jpg (115,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg JD81092_edited.jpg (84,3 KB, 15 załadowań)
__________________
Jestem jak Dr. Jekyll i Mr. Hyde
iwona bez ogona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.