AGH vs. PK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-12, 17:30   #1
glamourX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 40
Question

AGH vs. PK


Z góry zakładam, że będą się tu pojawiać subiektywne opinie i jedna wielka generalizacja - ale o to mi chodzi.

Pytanie kieruję do: studentek AGH lub PK, mieszańców Krakowa, zainteresowanych studentek i innych ludzi, którzy chcą coś dodać od siebie.
Która uczelnia - AGH czy Politechnika Krakowska góruje w opinii pracodawców, opinii mieszkańców Krakowa, perspektyw pracy, jak wygląda to ze strony imprez, spędzania wolnego czasu? Co wy sądzicie na temat tych uczelni? Zdaję sobie sprawę z tego, że dużo zależy od kierunku ale mimo wszystko liczę na to, że podzielicie się opiniami.

Wasze informacje są dla mnie bardzo ważne, a wybór uczelni priorytetem życia, proszę o pomoc.

Z rankingów np. Perspektyw, lepiej wychodzi AGH. Ale to rankingi.
glamourX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 17:50   #2
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: AGH vs. PK

AGH się mocno bawi, bardzo mocno Mam wrażenie, że tylko garstka studentów jest tam faktycznie, żeby coś z uczelni wynieść, a reszta stawia na jedną, wielką imprezę na Miasteczku. AGH ma jednak bardziej uformowane kierunki pod perspektywę przyszłego zatrudnienia - poziom nauczania jest również bardzo wysoki i stąd przesiew studentów na KAŻDYM roku jest bardzo duży.

Co do PK, nie miałam zbyt wiele do czynienia (jedynie się spotykałam z jednym chłopakiem (członkiem Samorządu Studenckiego), ale widzę, że tam ludzie jednak idą, bo chcą się czegoś nauczyć. Ale to tylko moja subiektywna opinia.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 17:56   #3
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: AGH vs. PK

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
AGH się mocno bawi, bardzo mocno Mam wrażenie, że tylko garstka studentów jest tam faktycznie, żeby coś z uczelni wynieść, a reszta stawia na jedną, wielką imprezę na Miasteczku. (...)

Ale może trzeba rozróżnić studentów AGH od studentów AGH mieszkających w owym miasteczku? Bo co do tych drugich, to w sumie chyba się zgadzam. Dostałam (z UJ) przydział na miasteczko i zwiałam prędko, czasy nieustannej zabawy i uwielbienia do hałasu mam za sobą... No ale też mogłam po prostu źle trafić.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 18:52   #4
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: AGH vs. PK

Dlatego napisałam, że jest garstka studentów, którzy faktycznie idą z wizją przyszłościową na studia na AGH, a część po prostu się pobawić i mieć wspomnienia (bądź wspomnienia samych urwanych filmów na licznych imprezach) Ja studiowałam na AGH, ale na (studenckiej) imprezie byłam tylko raz, na I roku na Juwenaliach i corocznym, sławetnym grillowaniu na Miasteczku.

EDIT: Zabrzmiało, jakbym była sztywniaczką, ale chodziło mi o imprezowanie studenckie, bo normalnie chodziłam do klubów ze znajomymi
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.

Edytowane przez trustmyself
Czas edycji: 2012-11-12 o 20:08
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 20:11   #5
glamourX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 40
Dot.: AGH vs. PK

Też właśnie słyszałam o tych wiecznych imprezach na miasteczku AGH.

A dziewczyny jeśli studiujecie na politechnikach, to jakie kierunki? Bo właściwie to nie mam pojęcia, na co by się zdecydować. Obawiam się, że np. po "elektrotechnice" kobieta nie znajdzie zatrudnienia ... Mylę się ?
glamourX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 21:37   #6
Hiromi_Ise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 297
Dot.: AGH vs. PK

Ja studiuję budownictwo na politechnice i powiem, że jest naprawdę sporo dziewczyn. Myślę, że jak się lubi to, co się studiuje no i jest się w tym dobrym to nie powinno być problemu ze znalezieniem zatrudnienia.
Hiromi_Ise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 21:44   #7
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: AGH vs. PK

Istnieją jakieś głupie stereotypy, ale jeśli kobieta jest dobra, w tym co robi to pracodawca nie zwraca na to uwagi. Wystarczy tylko danej osobie udowodnić, że ma się o tym jakiekolwiek pojęcie Lepiej jednak celować w zawody, gdzie jest i będzie stale zapotrzebowanie na nowe osoby, niż zostać kolejnym mgr bez pracy.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-12, 21:48   #8
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: AGH vs. PK

PK też się bawi ale fakt, AGH słynie jako bardziej imprezowa uczelnia. natomiast co do opinii - jak wszędzie, ilu ludzi, tyle zdań. mam sporo znajomych na AGHu, jeszcze więcej na polibudzie - i każdy na coś narzeka. ja jestem z uczelni zadowolona - ale to może dlatego, ze mój kierunek jest tylko na polibudzie i nie miałam innego wyjścia.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.