Fotoodmładzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-09, 16:43   #1
gochaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 43

Fotoodmładzanie


Proszę o informację kto może wykonywać taki zabieg?
czego można oczekiwać po nim ?
czy potrzebne są jakies serie?
jak długo utrzymuje sie ewentualny efekt?
i jakimi urządzeniami się go wykonuje - a dlaczego pytam o te urządzenia? ponieważ szukajac gabinetów które oferuja taki zabieg spotkałam sie z tak zróżnicowana ceną, że zastanawiałam się czy niektóre z gabinetów nie nabijają klientki w butelkę mówiąc, że mają w swojej ofercie (chyba rzekome) fotoodmładzanie (za 100zł.- twarz i szyja) natomiast w innych zabieg na twarz to ok. 300-400zł.
i jak tu wybrac własciwy zabieg i o co pytać żeby mieć poczucie, że to będzie faktycznie prawdziwe fotoodmładzanie?
pozdrawiam
serdecznie
gochaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 23:19   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Fotoodmładzanie

Zabieg fotoodmładzania (wykonywany przez lekarza), jeśli jest przeprowadzony we właściwy sposób musi być dość brutalny dla skóry. Obecnie jest moda na te zabiegi kreowana przez różne kobiece czasopisma. Niestety muszę odradzić tego typu sposoby przywracania urody. Stosowanie intensywnych źródeł światła do "odmładzania" skóry ma zbyt krótką historię i ubogą dokumentację, by w sposób odpowiedzialny można było te zabiegi polecać. Generalnie zabieg powoduje dostarczenie sporej ilości energii komórkom i tak jak w przypadku lasera bardziej niszczy niż pobudza regenerację. Nazywanie takiego procesu odmładzaniem jest co najmniej moralnie dwuznaczne. Nie znamy również odległych skutków tych zabiegów. Lepiej i zdrowiej za te pieniądze miło spędzić wakacje (z filtrem UV na twarzy). Oczywiście to moje prywatne poglądy nie mające nic wspólnego z poglądami środowiska lekarskiego.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 09:56   #3
gochaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 43
Re: Fotoodmładzanie

serdecznie dziekuję za rzetelną odpowiedź a tak swoja drogą to jakie zabiegi odmładzania skóry mógłby Pan polecić "ryczącej czterdziestce" http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/hahaha.gif
gocha
gochaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-05, 23:17   #4
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Fotoodmładzanie

Z pewnością ideałem są dwa razy do roku serie peelingów chemicznych + kuracje kwasem glikolowym i retinolem + ochrona przed słońcem. To mający juz długą tradycję sposób na starzenie skóry (prof. Glogau, USA). Poleca się taką kurację właściwie już od 35 roku życia. W odwodzie są jeszcze stosowane miejscowo hormony i inne bardziej skomplikowane wynalazki, lecz taką kuracje trzeba ustalać indywidualnie. A co do czterdziestki... Obecnie przyjmuje się za cel medycyny estetycznej utrzymanie kobiety w stanie "wiecznej czterdziestki". To podobno ideał kobiety.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 10:14   #5
gochaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 43
Re: Fotoodmładzanie

Dziekuje bardzo za odpowiedź i to tak przyjemną i budującą http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/1jupi.gif bo nie wiedziałam, że jestem w "idealnym" wieku dla kobiety
http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon40.gif pozdrawiam
gochaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 22:12   #6
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Re: Fotoodmładzanie

podbijam wątek, w przyszłym tygodniu wybieram się na serię zabiegów fotoodmładzania, zdecydowałam się na ten zabieg ze względu na przebarwienia które mam na twarzy, mam nadzieje że uda się mi ich pozbyć.
Czy któraś z was ma za sobą już serię takich zabiegów??? i jak efekty?

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-10-08 o 18:55
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 09:02   #7
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Re: Fotoodmładzanie

podbijam wątek
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-16, 14:27   #8
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Re: Fotoodmładzanie

własnie wróciłam od lekarza, tym razem zdecydowałam się na zabieg ze znieczuleniem, mimo znieczulenia nadal bolało ale nie był to aż taki ból jak za pierwszym razem także teraz juz wiem że za każdym razem musze się znieczulać, no dobra przejdźmy do konkretów, wyglądam jakby ktoś mnie troszke obił buzia jest cała czerwona, piecze. Wiecej napisze jak mi zejdzie czerwień bo narazie ciężko ocenić, nastepny zabieg za 3-4 tygodnie, aaa lekarz postanowił że zrobi mi przed fotoodmładzaniem dermabrazje żeby były szybsze efekty co mnie najbardziej ucieszyło nie musiałam za nią płacić, jako stała pacjentka dostałam ją gratis.

EDIT: co do lasera to miałam zabieg robiony VPL-em.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 11:00   #9
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Re: Fotoodmładzanie

pierwszy dzień po zabiegu:

Jestem pierwszy dzień po zabiegu, buzia jeszcze jest podrazniona, ma delikatny czerwony kolor i troszkę mnie piecze, po za tym mam takie zadrapania na twarzy od dermabrazji i strupki w miejscu przebarwień, mimo ze jeszcze twarz nie doszła do siebie widoczne jest wygładzenie skóry i spłycenie zmarszczek oraz zwiekszenie elasyczności (nie miałam rano odgnieceń na twarzy), buzia ma ładny zdrowy kolor i jest jakby bardziej napięta, narazie to tyle, co do efektów odmładzajacych to jak dla mnie są dużo bardziej widoczne po jednym zabiegu fotoodmładzania niż po 10 mezoterapii.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 12:24   #10
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

hej
ja dzisiaj byłam za fotoodmładzaniu,bardzo nieprzyjemne uczucie szczególnie w okolicach ust.przez godzine po zabiego piekło mnie niemiłosiernie i błam czerwona strasznie,ale teraz po kilki godzinach czerwień zniknęła ale wyszło mnóstwo brązowych plamek(tak ma być) to odbarwienia skóry.pod jednym okiem mam lekki obrzęk ale i tam myślałam że będzie dużo gorzej
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 20:27   #11
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Fotoodmładzanie

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
hej
ja dzisiaj byłam za fotoodmładzaniu,bardzo nieprzyjemne uczucie szczególnie w okolicach ust.przez godzine po zabiego piekło mnie niemiłosiernie i błam czerwona strasznie,ale teraz po kilki godzinach czerwień zniknęła ale wyszło mnóstwo brązowych plamek(tak ma być) to odbarwienia skóry.pod jednym okiem mam lekki obrzęk ale i tam myślałam że będzie dużo gorzej
tak ma być, te brązowe plamki to strupki, odpadną ci po około tygodniu albo dwóch
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-04, 07:22   #12
kotbalamot
Raczkowanie
 
Avatar kotbalamot
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: Fotoodmładzanie

Dwa lata temu w CTL we Wrocławiu robiłam sobie kilka zabiegów ILP w celu likwidacji przebawień i przy okazji rozszerzonych naczynek.
Rzeczywiście efekty były bardzo zadowalające , przebarwienia stały sie prawie niewidoczne, rumień na twarzy zmniejszył sie znacznie. Twarz ogólnie wygladała duzo duzo lepiej. Niestety na wakacjach ( Egipt) przebarwienia wyskoczyły na nowo, ale nie były juz tak intensywne.

Korzysytałam jak do tej pory tylko z IPL i z efektów jestem naprawdę zadowolona , gdyż są spektakularne i w szybkim czasie.
Dzieki Wizażowi i Labolatorium urody poznałam inne , bardzo skuteczne metody pozbycia sie przebarwień i odmładzania ( Zorac , Retin A, zele Neostary, acne-dem ), dlatego obecnie w walce o urodę , lasery i IPL ( z uwagi na duze koszty) traktuję pomocniczo.
W najblizszym czasie planuję zabieg fotoodmładzania + zamykanie pajączków na nosie. O efektach dam znać.
kotbalamot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 12:26   #13
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Fotoodmładzanie

Cytat:
Napisane przez kotbalamot Pokaż wiadomość
Dwa lata temu w CTL we Wrocławiu robiłam sobie kilka zabiegów ILP w celu likwidacji przebawień i przy okazji rozszerzonych naczynek.
Rzeczywiście efekty były bardzo zadowalające , przebarwienia stały sie prawie niewidoczne, rumień na twarzy zmniejszył sie znacznie. Twarz ogólnie wygladała duzo duzo lepiej. Niestety na wakacjach ( Egipt) przebarwienia wyskoczyły na nowo, ale nie były juz tak intensywne.

Korzysytałam jak do tej pory tylko z IPL i z efektów jestem naprawdę zadowolona , gdyż są spektakularne i w szybkim czasie.
Dzieki Wizażowi i Labolatorium urody poznałam inne , bardzo skuteczne metody pozbycia sie przebarwień i odmładzania ( Zorac , Retin A, zele Neostary, acne-dem ), dlatego obecnie w walce o urodę , lasery i IPL ( z uwagi na duze koszty) traktuję pomocniczo.
W najblizszym czasie planuję zabieg fotoodmładzania + zamykanie pajączków na nosie. O efektach dam znać.
koniecznie, ja za tydzień wybieram się na następną serię fotoodmładzania.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 16:49   #14
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

hej
ja też za tydzień dokładnie mam drugą serie fotoodmładzania.ciekawe czy tak samo będzie bolało i czy tak samo spuchne.zastanawiam się ile razy powtorzyć ten zabieg,myślałam o trzech.....ale może to za mało?ktoś wie?moja dermatolog mówi że tyle mojej skórze wystarczy......hmmm
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 14:36   #15
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

dopiero wczoraj miałam drugi raz fotoodmładzanie,termin znacznie się przesunął.... ale dziwne bo niby zwiększona była moc lasera a wyglądam zdecydowanie lepiej niż za pierwszym razem.bardzo mało spuchłam i zdecydowanie mniej będzie "czarnych punkcików" czyli przebarwień.czy ktoś robi sobie teraz serie foto? puk puk?
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 12:04   #16
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

hej dziewczyny
minął miesiąc od ostatniego fotoodmładzania.efekty?dl a mnie super, cera rozświetlona,zmniejszone pory,zdecydowanie mniej zaskórników,dużo bardziej jednolity kolor. a teraz hit!nie używam podkładu!wcale!kiedyś nie wyobrażałam sobie wyjścia z domu bez niego a tu proszę.nakładam serum z witC, filtr i troche pudru i jest ok. moja buzia wygląda lepiej teraz bez podkładu niż kiedyś z . jeśli ktoś nie jest zdecydowany to ja naprawde polecam. miałam iść 3 raz, ale nie wiem czy jest to potrzebne...?
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 07:54   #17
kotbalamot
Raczkowanie
 
Avatar kotbalamot
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: Fotoodmładzanie

W piątek byłam w CTL we Wrocławiu na zabiegu IPL którego celem był rumień, pajączki i przebarwienia. Tym razem zabieg wykonywała inna lekarka i powtórzyła to samo co poprzednia lekarka 2 lata temu, że zabieg IPL ukierunkowany na pajączki i przebarwienia ma również skutek fotoodmładzania. Naświetlałam cała twarz za wyjątkiem czoła , miałam dwa przejścia o różnej długości fal, najpierw na rozszerzone naczynka a później na przebarwienia. Zapłaciłam 1 tys zł ( zabieg ominął czoło). Po zabiegu twarz była o wiele mniej podrażniona niż 2 lata temu co podobno jest normą , poniewaz skóra się przyzwyczaja. Przez następne dwa dni twarz mnie lekko piekła , byłam lekko zaczerwieniona i obrzęknięta.
Dzisiaj jest środa i jestem zachwycona efektem. Buzia jest rozjaśniona , o równomiernym kolorycie, plamy w większości zniknęły lub się rozjaśniły . Twarz jest nieco podrażniona wiec trudno powiedzieć czy zmarszczki się zmniejszyły. Wizualnie mam wrazenie ze twarz jest bardziej napięta. W każdym razie jestem bardzo zadowolona z efektu. Na następny zabieg idę w pierwszych dniach lutego.
kotbalamot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 23:01   #18
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

kurcze aż 1000zł? ja za jeden zabieg płace po 500. jutro ide trzeci raz i chyba ostatni. ciekawe czy jeszcze jakieś przebarwienia będą. moja buzia najgorzej po pirwszym zabiegu wyglądała, po drugim za dwa dni śladu nie było.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 19:30   #19
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

cztery dni po ostatnim trzecim fotoodmładzaniu a ja dalej lekko spuchnięta. już powoli schodzi ale najgorzej pod oczami jeszcze, przebarwień prawie wcale doslownie kilka plamek. czy nikt nie chodzi na foto?
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 09:40   #20
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Re: Fotoodmładzanie

Ja byłam na dwóch zabiegach fotoodmładzania i nie polecam!Przebarwienia po pierwszym znikły a po drugim wróciły z trzyktorna siłą,wyglądam duuuużo gorzej!Na prawdę nie polecam.Pan Doktor powiedział,-że przebarwień przecież nie da się usunąć na dobre,jak mogłam w ogóle przypuszczać że znikną na zawsze-głupia jestem!
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 23:10   #21
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

no jasne, wystarczy wystawiać się na słońce chodzić namiętnie do solarium i oczywiście że pojawią się nowe...
ale nie rozumiem że po drugim zabiegu masz więcej, może o te punkciki kropki ciemne chodzi które potem odpadną i będzie super buźka? a kiedy robiłaś drugi zabieg? proszę opisz to dokładnie bo nic nie rozumiem
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 09:09   #22
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Fotoodmładzanie

dziewczyny, a podczas fotoodmładzania zamykane są tez pęknięte naczynka? czy moze laser pracuje na innych częstotliwościach i ich nie pozamyka?
__________________
Poszukuje X-POSE Stardust, Christina Aquilera !!!
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 07:11   #23
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

z tego co mówiła pani doktor to typowo na zamykanie naczynek są inne parametry, przy foto tylko te malutkie znikają.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 10:32   #24
Vickie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Fotoodmładzanie

Hej,

Mam pytanko-wybieram sie jutro na fotoodmładzanie w celu usuniecia lekkich przebarwien - jak długo bedę miała te "strupki" na twarzy? i czy jest to do zatuszowania makijażem? powiedzcie szczerze jak to wygląda? weekend moge przesiedzec w domu a w poniedziałek trzeba iśc do pracy... bedzie bardzo źle?
Vickie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 16:46   #25
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

hmmm.....chyba za późno na odpowiedź
napisz jakie efekty po zabiegu?
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 13:04   #26
shashmina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Fotoodmładzanie

zapraszam na zabiegi fotoodmładzania w warszawie w promocyjnej cenie 200zl(normalna cena 400zl). promocja ważna do końca roku. 503 00 27 27
shashmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 12:21   #27
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

przepraszam ale jak dla mnie dziwna ta promocja.
ja po roku znowu byłam na foto wczoraj i cena wzrosła o 200zł, czyli zapłaciłam 700 za całą twarz. obrzęk bardzo duży szczególnie pod oczami, kropki po przebarwieniach 2, czyli filtry działają. na razie wyglądam koszmarnie....
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 07:42   #28
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

Czy któraś z Was dziewczyny moze wie ile razy mozna pod rząd wykonywać taki zabieg fotoodmładzania, w moim przypdku chodzi o usuwanie przebarwień. Ja teraz mam miec 10 zabieg ale miełam 2 m-ce przerwy w wakacje, boję sie czy ta moja kosmetyczka nie maciąga mnie na kasę i czy tyle zabiegów nie jest niebezpieczne dla mojej skóry? Prosze o poradę!;-)
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 08:47   #29
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Fotoodmładzanie

z tego co się orientuje to robią po 3-4 zabiegi.10 to strasznie dużo
mnie na przebarwienia wystarczyły 2 zabiegi, trzeci też zrobiłam ale przebarwień już nie było. Po roku powtórzyłam raz i miałam tylko dwa malutkie przebarwienia.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 11:32   #30
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: Fotoodmładzanie

No to ja juz ni nie wiem, zazdroszczę Ci ych trzech zabiegów, ja w nast. tygodniu mam 10-ty a do ideału to jeszcze b.daleko,juz sama nie wiem czy nie przerwac tych laserów, boję się ,że twarz mi kiedyś "odpadnie", co radzicie?
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-16 10:22:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.