Pęcherzyki na palcach u stóp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-14, 16:19   #1
pysia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 172

Pęcherzyki na palcach u stóp


Mojemu dziecku od kilku miesięcy regularnie robią się małe, białe czasem przezroczyste pęcherzyki na palcach u stóp. Czasem na jedym, niekiedy na dwóch. Jest ich dosc duzo. Po czasie pekaja i zostaja mu takie zolte strupki i pomarszczona, zaczerwieniona skora.

Martwi mnie to, gdyz od dluzszego czasu w ogole sie to nie chce zagoic. Czasem smaruje tribiotykiem, ale wiem ze nie powinno sie go uzywac zbyt dlugo u dziecka ponizej 12 roku zycia.

Innego leczenia nie probowalam.
Nie mam pojecia co to moze byc, bede musiala isc z tym do lekarza na to wyglada.


Wiem, ze bez zdjecia ciezko stwierdzic. Nie wstawie, bo takie jakies niewyrazne mi wyszly i nie widac tych pecherzykow za bardzo.


Drogie mamy lub tez przyszle mamy. Moze Wy poradzicie co to moze byc, jakies porady, pomysly?
pysia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 16:34   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Pęcherzyki na palcach u stóp

Cytat:
Napisane przez pysia07 Pokaż wiadomość
Mojemu dziecku od kilku miesięcy regularnie robią się małe, białe czasem przezroczyste pęcherzyki na palcach u stóp. Czasem na jedym, niekiedy na dwóch. Jest ich dosc duzo. Po czasie pekaja i zostaja mu takie zolte strupki i pomarszczona, zaczerwieniona skora.

Martwi mnie to, gdyz od dluzszego czasu w ogole sie to nie chce zagoic. Czasem smaruje tribiotykiem, ale wiem ze nie powinno sie go uzywac zbyt dlugo u dziecka ponizej 12 roku zycia.

Innego leczenia nie probowalam.
Nie mam pojecia co to moze byc, bede musiala isc z tym do lekarza na to wyglada.


Wiem, ze bez zdjecia ciezko stwierdzic. Nie wstawie, bo takie jakies niewyrazne mi wyszly i nie widac tych pecherzykow za bardzo.


Drogie mamy lub tez przyszle mamy. Moze Wy poradzicie co to moze byc, jakies porady, pomysly?
idź z dzieckiem do lekarza
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 08:17   #3
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Pęcherzyki na palcach u stóp

Idź do lekarza, opis tych pęcherzyków przypomina mi wyprysk kontaktowy, może być to spowodowane alergią.
florencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 10:46   #4
pysia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 172
Dot.: Pęcherzyki na palcach u stóp

Musze poczytać o tym wyprysku kontaktowym. Chyba najpierw pojde do zwyklego pediatry. Jak myslicie? Czy od razu do dermatologa?


Mi to tez przyszlo na mysl ze moze sie to robic od tanich łapci, w ktorych dosc mocno pocą mu się stopy...ale moze ide w zlym kierunku.
pysia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 20:22   #5
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Pęcherzyki na palcach u stóp

Też bym szła do dermatologa od razu.
florencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 21:24   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pęcherzyki na palcach u stóp

O matko, gdzie wy żyjecie? Jak do dermatologa, to i tak do pediatry po skierowanie trzeba.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 21:54   #7
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Pęcherzyki na palcach u stóp

Żyję w takim kraju, że no cóż, wolę zapłacić te kilkadziesiąt złotych, ale pójść kiedy chcę (czyli od razu, a nie za parę miesięcy), w jakich godzinach mi pasuje i nie stać w kolejce, jeszcze dwa razy - po skierowanie, a potem u upragnionego lekarza. Bawiłam się tak ostatnio u jednego specjalisty, ale dziękuję, zwyczajnie nie mam na to czasu.
Założyłam zresztą, że skoro takie pytanie, to Pysia też rozważa pójście do lekarza prywatnie - skoro bierze pod uwagę pójście od razu do dermatologa.
florencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-15, 22:01   #8
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Pęcherzyki na palcach u stóp

Pysi się raczej z wizytą nie spieszy 😏
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 21:10   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pęcherzyki na palcach u stóp

skoro wiesz, że dziecko nie powinno być smarowane tribiotikiem to po co to robisz? idź z dzieckiem do lekarza i tyle. ręce mi opadają jak widzę, że coś się dzieje od kilku miesięcy, a mimo tego jakoś nie po drodze, żeby skonsultować się ze specjalistą.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-18 22:10:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.