PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-06, 14:08   #31
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Co do wykorzystywania ciężaru własnego ciała, to oczywiście, są takie ćwiczenia siłowe i wzmacniają one mięśnie; jak pisałam wyżej: "jest kilka ćwiczeń siłowych, gdzie zasadniczo obciążenie w postaci własnego ciała wystarcza (np. pompki na poręczach, podciągani na drążku, spięcia itp.)".
Nic tu (poza własnym ciałem ) nie trzeba podciągać, to JEST ćwiczenie siłowe.

Co do dynamiki mięśni, to przyznam, że nie mam pojęcia, jak się ją mierzy, w jakich jednostkach, więc trudno mi ocenić, czy od podstawowych ćwiczeń siłowych wzrasta, czy spada Są treningi poprawiające wydolność tlenową i beztlenową jednocześnie, np. trening Tabaty - może tego rodzaju ćwiczenia byłyby dla odpowiednie?

Przy niektórych sportach walki ważna jest koordynacja ruchów i równowaga, czego z czasem się można nauczyć, ale oczywiście poprzez inny rodzaj treningu niż siłowy. Silne mięśnie w sportach walki pozwalają odciążyć stawy, więc ja bym raczej nie widzała nic szkoldliwego w ich rozbudowie, ale może nie stosuje się to do wszystkich sportów walki, a ja znam tylko 2.

Myślę, że u kobiet wzrost masy mięśniowej jest tak niewielki (u tych trenujących rekreacyjnie, a nie zawowodwo), że to zupełnie drugorzędna sprawa, bo nawet po wielu mięsiącach masy wywalczysz może z 2-3 kg, pewnie nie więcej.

Jeśli odżywiałaś się poniżej zapotrzebowania i do tego stosowałaś regularny trening siłowy z odpowiednimi (do celu) przerwami i obciążeniem, to jakoś nie mogę sobie wyobrazić, co się stało. Może jednak coś nie tak policzyłaś albo może Twój metabolizm jest trochę rozregulowany? Warto też poobserwować efekty w okresie dłuższym, np. 6-8 tygodni - często u osób, które rozpoczynają trening siłowy albo ostro zwiększają obciążenie w nowym cyklu mimo ujemnego bilansu na początku mięśnie stają się wyraźniejsze - ale potem to mija.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 12:08   #32
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Z tymi wyraznymi miesniami - fajnie, gdyby moje cialo mialo wyraznie zarysowane miesnie jak u lekkoatletow np. biegaczy.

Sek w tym, ze po treningach silowych przypominalam raczej boksera wagi ciezkiej (w przenosni). Zwroc uwage jak oni wygladaja - maja ogromna mase miesniowa ale ich miesnie nie sa wyraznie zarysowane. Wygladaja tak jakby owe miesnie byly oblozone warstwa tluszczu - zupelnie nie przypominaja wyzylowanych sportowcow. Znasz moze jakies cwiczenia wlasnie na takie "wyzylowanie"?

Ostatnio zaczelam biegac (codziennie po 30 min) i przeszlam na diete (jem 5 razy dziennie, wszystko tylko w ograniczonych ilosciach, unikam slodyczy). Efekt jest taki, ze miesnie ud sa bardziej zarysowane i "twardsze" ale tkanka tluszczowa jak byla tak jest
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:33   #33
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

bo do spalenia tkanki tłuszczowej potrzebny jest np. trening interwałowy, aeroby dzięki którym osiągniesz ujemny bilans kaloryczny i tłuszcz zacznie się spalać, bardziej skuteczne w spalaniu tłuszczu jest osiąganie ujemnego bilansu kalorycznego poprzez wysiłek fizyczny niż poprzez obcinanie kalorii z pożywienia być może 30 minut biegu to za mało
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 22:17   #34
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Jednak od cwiczen silowych mozna schudnac Pod warunkiem, ze ma sie odpowiedni do swoich predyspozycji plan do wszystkiego podchodzi sie z rozsadkiem.

Kilka istotnych rzeczy, ktore warto miec na uwadze:

1. Nigdy nie rozpoczynaj odchudzania od diety wysokobialkowej. Jedynie staraj sie odzywiac zdrowo, co oznacza - jedz wszystko 5x dziennie, bez fastfoodow, ogranicz slodycze, nie obzeraj sie. Nie licz kalorii, gramow bialka i nie komponuj posilkow potreningowych. Dlaczego? Organizm potrzebuje czasu, by przystosowac sie do nowych warunkow. Jesli natychmiast przystapisz do diety skutek moze byc odwrotny - twoj metabolizm zwolni, nabawisz sie wrzodow zoladka a po kilku dniach nie bedziesz mogla patrzec na bialy ser. Z "weglami w postaci warzyw" nie bedziesz miala sily, by po cwiczeniach normalnie funkcjonowac przez reszte dnia.

2. Zawsze jedz przed treningiem.

3. Nie zaczynaj od interwalow - na samym poczatku starcza aeroby.

4. Zacznij od treningu ogolnorozwojowego - nogi, rece, brzuch - z niewielkim obciazeniem.

5. Jesli jest tobie za lekko, zwieksz ilosc powtorzen - nie ciezarow.


Zaczelam na poczatku tego miesiaca. Efekty widac - przez 2 tygodnie z ud zeszly mi 4 cm, z lydek i biodra po 3. Wykonuje 6 cwiczen na nogi na maszynach (3 serie po 15 kazde), 4 na rece (3 serie po 10 lub 15), 2 na brzuch (4 serie po 25) i 20 min aerobow.

Oczywiscie - odpowiednie diety bialkowe i bardziej wysublimowane cwiczenia sa bardzo skuteczne (moja kolezanka schudla 7,5 kg w ciagu 2 miesiecy - choc wage zaczela tracic dopiero w drugim miesiacu) ale wymagaja odpowieniego, czasem kilkumiesiecznego przygotowania.

Wszystko nalezy robic z rozsadkiem - ja i moja kolezanka zostalysmy poprowadzone przez trenera - polecam to wszystkim wizazankom, gdyz przy znikomym doswiadczeniu, nie zawsze opowiednio skorzystamy z wiedzy, nabytej na stronach www.
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 07:29   #35
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
Jednak od cwiczen silowych mozna schudnac Pod warunkiem, ze ma sie odpowiedni do swoich predyspozycji plan do wszystkiego podchodzi sie z rozsadkiem..
Oczywiście, że trenując siłowo, można schudnąć. Napisałyśmy tu już łącznie kilka tysięcy raz że najskuteczniejszym treningiem na redukcji jest trening siłowy Wszystko zależy od jadłospisu i planu treningowego, no i oczywiście od stanu zdrowia.

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
Kilka istotnych rzeczy, ktore warto miec na uwadze:

1. Nigdy nie rozpoczynaj odchudzania od diety wysokobialkowej. Jedynie staraj sie odzywiac zdrowo, co oznacza - jedz wszystko 5x dziennie, bez fastfoodow, ogranicz slodycze, nie obzeraj sie. Nie licz kalorii, gramow bialka i nie komponuj posilkow potreningowych. Dlaczego? Organizm potrzebuje czasu, by przystosowac sie do nowych warunkow. Jesli natychmiast przystapisz do diety skutek moze byc odwrotny - twoj metabolizm zwolni, nabawisz sie wrzodow zoladka a po kilku dniach nie bedziesz mogla patrzec na bialy ser. Z "weglami w postaci warzyw" nie bedziesz miala sily, by po cwiczeniach normalnie funkcjonowac przez reszte dnia.
Tu nic nie rozumiem Ktoś, kto to pisał, nie bardzo wie, na czym polega zdrowe odżywianie, a tym bardziej odżywianie okołotreningowe, i wyraźnie miesza różne pojęcia. Zwłaszcza "nie komponuj posiłków potrengowych" i "z weglami w postaci warzyw" nie bedziesz miala sily, by po cwiczeniach normalnie funkcjonowac przez reszte dnia" są piwalające

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
3. Nie zaczynaj od interwalow - na samym poczatku starcza aeroby.

4. Zacznij od treningu ogolnorozwojowego - nogi, rece, brzuch - z niewielkim obciazeniem.

5. Jesli jest tobie za lekko, zwieksz ilosc powtorzen - nie ciezarow.
Dyskusyjne - widziałam u niektórych (w tym u siebie) świetne efekty przy innych metodach. Poza tym progresja powinna być dostosowana do całości planu treningowego, dawanie rad ogólnych (bez znajomości planu) nie ma najmniejszego sensu - jeśli np. robisz na biceps po 15 powt. w serii z obciążeniem 3 kg, to zwiększanie ilości powtórzeń nie ma sensu, trzeba zwiększyć obciążenie.

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
Oczywiscie - odpowiednie diety bialkowe i bardziej wysublimowane cwiczenia sa bardzo skuteczne (moja kolezanka schudla 7,5 kg w ciagu 2 miesiecy - choc wage zaczela tracic dopiero w drugim miesiacu) ale wymagaja odpowieniego, czasem kilkumiesiecznego przygotowania.
Wiadomo, ze zaczyna się od lżejszego treningu, żeby potem zwiększać wysiłek. Wiadomo, że osoba, która nie uprawia żadnego sportu, nie rzuci się od razu na zaawansowany poziom w kilku róznych dyscyplinach, ale są pewne wspólne dla wszystkich podstawy Np. dla rozpoczynających uprawianie kulturystyki polecany jest trening obwodowy, a dla osób, które jedzą 2 posiłki dziennie, wprowadzenie 6 czy 7 też będzie stopniowe. Ale nie nazywałabym tego "kilkumiesięcznym okresem przygotowania", tylko właśnie stosponiowym zwiększaniem stopnia trudności, czy progresją - w orzypadku odżywiania chodzi oczywiście o to, żeby jak najszybciej dojść do optymalnego jadłospisu (= stałych nawyków żywieniowych) i dostosowywać potem tylko ilość kalorii do bieżących potrzeb.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 15:25   #36
alusia1989
Rozeznanie
 
Avatar alusia1989
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 837
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Dziewczyny, podnoszę temat, bo uważam, że jest całkowicie zbędne zakładanie nowego. A mam dosłownie 1 pytanie.

Czy 8 minutówki można potraktować jako trening siłowy? Bo chciałabym jako aeroby potraktować skakanie na skakance (w niektóre dni spróbuję interwałowo), a co 2gi dzień ćwiczyć właśnie wszystkie 8 minutówki. Może tak być? Czy lepiej robić te ćwiczenia podane przez Anię? Chociaż od razu mówię, że wolałabym ćwiczyć chociaż na początku z filmikiem.

Pozdrawiam.
alusia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 16:58   #37
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

o - podbijam, też jestem ciekawa. Ja po sesji biorę się za interwały
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-09, 18:05   #38
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

8 min legs , buns itd nie sa treningiem siłowym.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 20:23   #39
alusia1989
Rozeznanie
 
Avatar alusia1989
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 837
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Dziękuję Ci bardzo Aniu Akurat tych dwóch nie robiłam. A czy znasz jakieś filmiki, które można by było traktować jako trening siłowy? Czy jednak lepiej jak skupię się na tym linku podanym przez Ciebie na początku wątku?

Dobra, jeszcze jedno pytanie. Jeśli chciałabym do mojego treningu dodać Tae Bo Cardio (albo inną jego część), to w który dzień to robić? W dniu treningu siłowego, czy interwałów? Czy może jest możliwość ćwiczenia tego codziennie? Bo ja mam tak, że jednego dnia będę ćwiczyła na twisterze (na początku ok. 10 - 15 min., bo nie daję rady więcej) i ok. 30 min. skakanki, a drugiego dnia ten trening siłowy.
alusia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 09:55   #40
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Moj fitness plan po którym już schudlam ok 7 kg w 2 miesiące podam wam przykladowy tygodniowy plan oczywiscie z tygodnia na tydzien troche go modyfikuje bo by mi sie znudziło ;]

poniedziałek; 30 min hula hop, 30 min siłowe + a6w
wtorek; 30 min twister albo hula hop, 20 min bieg interwałowo (5 min rozgrzewka czyli trucht, 9 * (15sek sprint, 45sek trucht) + 5 min trucht który stopniowo przechodzi w spacer) + 5 min stretch nóg, a6w
środa; 30 min HH/Twister, 30 min siłowe, a6w
czwartek, 30min HH/Tw, 20 min bieg interwałowo, a6w
piątek, 30 min HH/Tw, 30 min siłowe, a6w
sobota 30 min HH/T,c20 min bieg interwałowo, a6w
niedziela; dzien beztreningowy więc tylko a6w
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 13:28   #41
alusia1989
Rozeznanie
 
Avatar alusia1989
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 837
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

A można tak ćwiczyć, że jednego dnia zarówno siłowe jak i aeroby? Bo gdzieś czytałam, że jeśli tak robimy, to marnujemy efekt ćwiczeń siłowych, gdyż mięśnie się nie wytworzą. I teraz nie wiem. Bo osobiście też bym wolała tak ćwiczyć, no ale boję się, że połowa moich ćwiczeń pójdzie na marne.
alusia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 20:56   #42
MadzixX96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Wink Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

http://************/cwiczenia_na_plaski_brzuch.html

a z prawej strony w tabelce są jeszcze inne ćwiczenia np;."Na talię osy"
mam nadzieję że pomogłamm

Ehh tam gdzie sa gwiazdki to jest wdziek . info
sorry za tak nie wyrazny adres str.. :PP

Edytowane przez MadzixX96
Czas edycji: 2010-02-23 o 20:58
MadzixX96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 16:25   #43
PaaniA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cześć wszystkim *
wkońcu trafiłam na jakies normalne forum gdzie się można coś dowiedzieć.;p
mam 15 lat ,162 cm wzrostu i waże 60 kg . Wszyscy mi mówią ,że nie musze się odchudzać itp. ale osobiscie to jestem strasznie zakompleksiona ,nie nawidze swoich nóg i ramoin. Jetem typem sprtowca .Gram w piłkę ręczną i jestem troche umięsniona. Czy jeśli zacznę biegac to moje nogi będą szczuplejszę ? Oczywiście bez diety sie nie obejdzie ;p Proszę pomóżcie
PaaniA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 09:36   #44
mezzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Witam dziewczyny,

Bardzo podziwiam te które ćwiczą codziennie , ja niestety nienawidzę ćwiczyć. Chcę schudnąć 15-20 kilko ( teraz 76kg) więc postanowiłam za ćwiczenia się wziąć , najbardziej jednak odpowiadają mi ćwiczenia z tamillee web z seri "chce mieć takie..." czy słyszałyście o tym? Czy wystarczy że będe ćwiczyła co 2 dzień po pół godziny? Nie lubie typowych aerobów, nie nadążam za krokami, gubie się , szybko męczę , brr... Poza tym jak się odżywiacie ? Ja byłam przez 2 tygodnie na diecie wysokobiałkowej i nie schudłam ani grama mimo regularnych 5 posiłków . Doradźcie coś proszę.
mezzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 21:06   #45
loko roko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 12
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Ja właśnie zaczynam trening z tamillee web (i want those ABS)z ćwiczeniami na brzuch.
Już kiedyś je robiłam po tym jak znudziła mi się a6w, ćwiczyłam wtedy 3 miesiące codziennie tylko brzuch i jadłam normalnie, tak jak zawsze (słodycze, alko tez) dużo nie straciłam na wadze ale zarysowały mi się mięśnie brzuszka (szczególnie górna część i boki). Od tamtej pory sporo czasu minęło i trochę mi się przytyło i teraz muszę spalić tłuszczyk z dolnej partii brzucha i boczki.
Tym razem do ćwiczeń tamillee dodałam 20 min rowerek stacjonarny (po) i taki trening wykonuję ok 5 razy w tygodniu.
loko roko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 11:40   #46
Grazyna47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Ja ćwiczę przy Callanetics Bojarskiej (od niedawna), może doradzicie mi czym najlepiej poprzeplatać te ćwiczenia, żeby efekt był jeszcze większy?
Dodam, że mam już swoje lata i problemy z kręgosłupem, więc jeśli to możliwe prosiłabym o jakiś prosty zestaw

P.S. Na basen chodzę od kilku lat regularnie.
Grazyna47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 12:28   #47
lalka1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Ja też miałam ten problem, ponieważ kompletnie nie mam takiej kondycji, aby wykonywać ćwiczenia areobowe.
Może jakieś inne rozwiązania?

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Może joga?
lalka1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 09:36   #48
emi0250emi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Kochani Pomóżcie mi!!!!!!
Od dwóch tygodni ćwiczę regularnie codziennie na siłowni przez godzinę do tego jem regularnie nie podjadam i od 18 już nie jem w ogóle.... mimo tego wszystkiego nie chudnę na siłowni ćwiczę na orbitreku lub na rowerku przez 30 minut potem ręce, nogi i brzuszki, mimo tego w ciągu miesiąca przytyłam 4 kg. Nie mam pojęcia co się dzieje jestem załamana zrobiłam badania i wyszło tylko że mam tylko anemie myślałam że może mam coś z tarczycą ale wyniki były w normie.... nie wiem co robić jestem załamana.... proszę pomóżcie do tego jestem rozdrażniona apatyczna ....już myślę o tym by wymiotować na zawołanie....Błagam pomóżcie
emi0250emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-04, 08:36   #49
alltemmeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 4
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Tabletki na odchudzanie - https://acaiberry900.pl/ Polecam serdecznie produkt , po stosowaniu widoczne efekty. Połączenie zdrowej diety , sportu i tabletek przynosi szybkie rezultaty. Polecam

Edytowane przez alltemmeee
Czas edycji: 2022-01-21 o 07:25
alltemmeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-04 09:36:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.