bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-29, 19:24   #31
patt
Raczkowanie
 
Avatar patt
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 56
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

Według mnie wszystko zależy od kondycji włosów a nie od długości. Piękne zadbane włosy zwracają uwagę bez względu czy są długie czy krótkie. Co po długich włosach skoro wygladają jak siano w stodole? Chociaż jak obcięłam włosy na króciutko to zyskałam na atrakcyjności. Twarz staje się wtedy wyrazistsza, szczególnie oczy.
Nie ma reguły. Ale nie wszystkim pasują krótkie czy też długie włoski.
patt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 19:31   #32
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

Mój chłopak np. nie lubi długich włosów. To znaczy lubi krótkie i średnie, góra do ramionek. Czasem na ulicy widzę dziewczynę z cudownymi długimi włoskami, takimi do łopatek lub pasa, pokazuje Mu, ale Jemu podobają się bardziej krótkie, takie sportowo-romantyczne Nie wiem jak tak można
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 20:10   #33
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

Ja się RAZ obciełam na krótko, tzn. za ucho. RAZ i nigdy więcej... Od tej pory mam awesje do fryzjerów i nie chodze do frzyjera w ogóle... Jak już wspomniałam, rzecz gudtu i uridy, ważne, żebyśmy się dobrze czuł ze swoją fryzurką.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 22:06   #34
kaLOLa
Raczkowanie
 
Avatar kaLOLa
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 87
GG do kaLOLa
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

przepraszam bardzo za ta duza czcionke :p to z przyzwyczajenia, hm ... faktycznie to sprawa gustu pefnie i wielu innych rzeczy, musze jakos wyrzucic z siebie to stwierdzenie hm ... mi duzo osob mowi ze w krotkich wloskach mia ldniej bo mam okragla buzke itd. chyab maja racje bo nawet samej bardziej mi sie tak podoba, tylko ze zadko mam pomysly na swoje fryzurki :p
kaLOLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 22:38   #35
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

pozwólcie ,że powtórze stare powiedzonko, mówiące że "ładnemu we wszystkim ładnie". i wracając do zdjęć to uważam,że gdyby panie wymieniły się włosami, to żadna nie straciłaby na atrakcyjności, bo po prostu są ładne.nawet w ogóle bez włosów byłyby ładne.jak ktoś ma regularne rysy twarzy, to i w krótkich i w długich będzie mu ładnie.ot, cała filozofia.
wykazywanie wyższości włosów długich nad krótszymi, czy odwrotnie ma mniej więcej taki sens, jak próba wykazania wyższości świąt wielkiej nocy nad bożym narodzeniem.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 07:57   #36
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

Wiesz co Hela, jak Ty coś napiszesz, to zawsze paru osobom humor zepsujesz....
na szczęście nauczyłam sie Tobą nie przejmować. Masz w ogóle coś takiego jak zdolność do EMPATII ?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 08:05   #37
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

Dori, daj spokój - w sumie Hela nic takiego nie powiedziała, a zaraz też przeprosiła. W dyskujsach na forum pojawiały sie już bardziej radykalne poglądy, więc nie wiem o co ten spór. Nie podsycaj go już, dobrze?

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-30, 10:05   #38
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

jasne Babciu, masz rację! nie ma co płakać nad wylanym mlekiem. stało się - ja tam jakoś przeżyję, że ktoś widząc mnie na ulicy myśli sobie "kolejna nienormalna"!

tylko dodam od siebie, że czasem oprócz treści [przesłania] liczy się forma [takie a nie inne słowo].

__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 10:34   #39
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

sarenka napisał(a):
> jakoś przeżyję, że ktoś widząc mnie na ulicy myśli sobie "kolejna nienormalna"!
>tylko dodam od siebie, że czasem oprócz treści [przesłania] liczy się forma [takie a nie inne słowo].
>
A ja tylko dodam od siebie, ze Helena wcale nie napisała, ze uważa osoby w krótkich włosach za nienormalne. Nastąpiła nadinterpretacja ze strony Zło, którą Ty przyjęłaś. Twoja wypowiedź sprzed interpretacji Zło świadczy, że WTEDY nie dotknęły Cię te słowa.

Wg mnie Helena napisała, ze dla niej stanem normalnym dla kobiety są długie włosy (może jest konserwatyską - w końcu pochodzi z Krakowa , ale nie ona jedna w tym kraju jak wynika z kolejnych postów) i nie może przyzwyczaić się do kobiet w krótkich - widok kobiety w krótkich włosach jest dla niej nienormalny (w świetle jej przekonań), a nie sama kobieta w krótkich włosach.

Dla mnie to znacząca różnica w interpretacji wypowiedzi.

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 10:53   #40
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

BabciaWeatherwax napisał(a):
> Twoja wypowiedź sprzed interpretacji Zło świadczy, że WTEDY nie dotknęły Cię te słowa.

Ależ nie, Babciu. Dotknęły. Ja to wiem. Ale nie na tyle, aby nie kontynuować wątku. Zrobiłam tam uśmieszek, ale był on z gatunku: che, jestem stuknięta, bardzo mi miło! "dziękuję" za komplemencik!

Naunęło mi się jeszcze na myśl, że nasze prababki, gdyby usłyszały, że chodzimy z rozwianym włosem [np. takim sięgającym do łopatki] gdzieś po mieście to również spokojnie by w grobie nie uleżały .

Oj nie drążmy juz tego wątku. Bo i tak każdy wie swoje . Każdy ma prawo głosu i chciałam zaznaczyć, że właśnie ta wypowiedź w jakis sposób mnie dotknęła - nic na to nie poradzę. Verba volant scripta manent



p.s. A co do krótkich włosów to nasza Agentka wygląda w nich bosssko
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 11:27   #41
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie?? Konserwa żyje

Bardzo serdecznie przepraszam wszystkie Krótkowłose Panie, jeśli uraziłam Bardzo przepraszam
Pojęcie normalności jest względne. Niestety, albo na szczęście Chwała Bogu, że nie wkraczamy tu w kategorie medyczne, bo dopiero by się działo
Normalność to po prostu zgodność z pewnymi normami, które są także w dużej mierze sprawą indywidualną.
Dla mnie, jako konserwatystki, pochodzącej w dodatku z rodziny żydowskiej (czyli konserwatyzm do kwadratu) trudno szło przełamywanie starych wzorów. Z niektórych się uwolniłam, z niektórych nie. W kwestii włosów normą u kobiety są dla mnie nie tylko włosy długie, ale też spięte w kok. Choć mam długie włosy, nigdy nie wyszłabym na ulicę w rozpuszczonych. Jest to dla mnie nie do przyjęcia. Nic tego nie zmieni i trudno. Moje zdjęcie z galerii, na którym mam włosy rozpuszczone i bardzo wycieniowane jest pseudo-dziełem fryzjera Prezydenta, fruzura została zrobiona specjalnie na jego Konwencję Wyborczą, którą prowadziłam z Michałem Toberem. Nie miałam nic do gadania w tej kwestii, trudno, telewizja ma swoje prawa. Fruzura miała mnie odmłodzić Czułam się z nią bardzo źle, próbowałam wiązać te włosy, potem chodziłam w chustce, w końcu jako tako odrosły
A normą u faceta są dla mnie włosy krótkie.
Ale dla mojej Babci normy są inne: kobieta nie tylko nie może mieć krótkich włosów lub długich nie upiętych, to nie może w dodatku chodzić w spodniach, rzeczach obcisłych i się malować. Używanie perfum jest zakazane najbardziej Choć ja lubię się malować i nosić spodnie, to jednak będąc u Babci nie przyszłoby mi do głowy występowanie w makijażu, w rozpuszczonych włosach i w spodniach. Babcia dostałaby chyba zawału Rozumiem, że Babcia jest uczulona na tym punkcie, bo z kolei kuzynka jej babci była koleżanką Pepki Zingerówny (Racheli z wesela) i włóczyła się z krakowską cyganerią, z Dagny Juel (która nosiła np. rozpuszczone włosy, paliła papierosy, piła absynt), czego moja rodzina bardzo się wstydziła.
Miesza się we mnie konserwatyzm z nowoczesnością, taka trochę jestem usadzona okrakiem na barykadzie. Może moja córka uwolni się od tych zahamowań...
Tylko dziwi mnie jedno - nigdy nie kolegowałam się z krótkowłosą dziewczyną. Nie mam ani jednej koleżanki z krótkimi włosami. Może podświadomi ich unikam?????
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-30, 12:25   #42
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

sarenka napisał(a):
> p.s. A co do krótkich włosów to nasza Agentka wygląda w nich bosssko

Ja to powiedziałam pierwsza w tym wątku.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 12:27   #43
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie?? Konserwa żyje

Helena napisał(a):
>W kwestii włosów normą u kobiety są dla mnie nie tylko włosy długie, ale też spięte w kok. Choć mam długie włosy, nigdy nie wyszłabym na ulicę w rozpuszczonych. Jest to dla mnie nie do przyjęcia.

O rany, Hela, czemu mi tego nie powiedzialaś przed spotakniem na mieście? Policzmy prosze, że jestem jeszcze szczylem, co może sobier latać w rozpuszczonych.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 12:34   #44
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie?? Konserwa żyje

Helena napisał(a):
> Bardzo serdecznie przepraszam wszystkie Krótkowłose Panie

Miło, że nadal krótkowłose uważasz za kobiety.

>Moje zdjęcie z galerii, na którym mam włosy rozpuszczone i bardzo wycieniowane jest pseudo-dziełem fryzjera Prezydenta, fruzura została zrobiona specjalnie na jego Konwencję Wyborczą, którą prowadziłam z Michałem Toberem. Czułam się z nią bardzo źle, próbowałam wiązać te włosy, potem chodziłam w chustce, w końcu jako tako odrosły

Na pewno? Ja gdybym źle czuła sie w fryzurze, nie pozwoliłabym się w niej sfotografować a już tymbardziej nie umieściłabym takowego zdjątka w galerii... wiec chyba nie było jednak z tymi włosami tak źle, uważam że przesadzasz.
Niemal za każdym razem pisząc posta zaznaczasz, że to fryzura dla prezydenta, to do sejmu na coś , nawet nasz parlament umieszcasz często w ocenach w KW ( naprawdę mi sie głupio takie oceny czyta-) co ma piernik do wiatraka
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 14:24   #45
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie?? Konserwa żyje

Helenko

To milo, ze przeprosilas. Jak zapewne domyslasz sie, awanturka kreci sie obok formy Twojej wypowiedzi. I tutaj polecam, jako osobie jedzacej z jednego kociolka z nasza rzadzaca LSD, male oziebienie lufy, z ktorej do nas strzelasz informacjami, jak to dobrze sie powodzi w polskich strefach rzadzacych. Jak sie zapewne domyslasz, nie zdobywasz w ten sposob sympatii.

To zaskakujace, jak malo miejsca w Twojej wypowiedzi zajely przeprosiny, a jak duzo informacje o Tobie. Na przyklad pochodzenie. Ja tez nie jestem "czystej krwi" Polakiem, ale jakos pozostawiam to dla siebie... Tudziez konserwatyzm, objawiajacy sie zapewne w piciu piwa przed dlugowlose panie w gorsetach...

Przyjmij moja rade, prosze. Zanim cos wpiszesz, przeczytaj 5 razy. W odstepach 5 minutowych.

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-31, 09:20   #46
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 145
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

Ja mam włosy długie, za łopatki i za nic ich więcej nie zetnę. Po pierwsze - ze względu na to, że mam urodę, do której najbardziej pasują długie włosy, po drugie - bo długie włosy to najwygodniejsza fryzura na świecie. Wstaję rano, czeszę włosy, spinam w kucyk lub zostawiam rozpuszczone i wychodzę. Godzinne układanie, męczarnie ze szczotkami, suszarką, piankami, lakierami to dla mnie rzeczy całkowicie obce. To znaczy nie cłakiem obce, bo pare razy w życiu miałam krótkie włosy, ale były to najgorsze dni mojego życia. Mam niestety fatalne do układania włosy i co rano budziłam sie z wronim gniazdem na głowie, kórego nie dało się żadną miarą okiełznać. Nie, nie mam ochoty się bawić w układanie włosów, podczas, gdy w zamian mogę sobie dłużej pospać.
Większość moich koleżanek o krótkich włosach musi wstawać o wiele wcześniej rano, męczą sie z tymi wszystkimi specyfikami. Ich włosy, mimo że krótkie, są poniszczone i sztywne od nieustannego układania, szarpania, suszenia, lakierów i pianek.
Nieeeeee, to nie dla mnie. Są oczywiście szcześliwe kobiety posiadające bardzo łatwo układające sie włosy, ale to raczej rzadkość.
Natomiast jesli chodzi o estetykę, to uważam, że są osoby, którym jest dobrze w krótkich i takie, które mogą mieć tylko długie włosy. Po prostu. Jasna sprawa, że długie włosy łatwiej przyciągają uwagę, ale jak to słusznie zauważyłyście, tylko wtedy jak są zadbane. Smętnie zwisające pióra oszpecają.
Na koniec podam przykład mojej ulubionej modelki - Milli Jovovich. Gdy miała długie włosy, to była tylko jedną z wielu pieknych dziewczyn. Jak je ścięła, stała się może mniej piękna, ale nabrała wyrazu. O wiele bardziej wolę ją w krótszych włosach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg milla1.jpg (93,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg milla2.jpg (12,0 KB, 31 załadowań)
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 22:03   #47
kaLOLa
Raczkowanie
 
Avatar kaLOLa
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 87
GG do kaLOLa
Re: bardziej atrakcyjne!! - krótkie czy długie??

ja mam krotkie wloski,a na dodatek bardzo poddatne, nie mam problemu z ich ukladaniem i nie musze tez nakladac tych specufikow zbyt duzo chyba mam szczescie uwazam ze w krotkich wlosach jest mi lepiej, bardziej mi pasuja i jak to nazwalas Szarado dodaly mi wyrazu otoczenie bylo zachwycone chociaz zastanawialm sie na poczatku czy czasem zle nie zrobilam, przez wiekszosc swojego zycia mialam dlugie wlosy ale nigdy nie mialam pomyslu na ich ulozenie,byly najczesciej zwiazane a zadko ale to bardzo zadko rozpuszczone hm ... nie podobal mi sie taki stan bo jak to przyslowie mowi "kobieta zmienna jest" lubie zmiany, a w przypadku moich klaczkow nie bylo to mozliwe teraz mam krotkie i fryzurek moge z nich duuuuuzo zrobic z czego jestem bardzo zadowolona, przewaznie moja fryzurka zalezy od tego jak sie wyspie ja tylko cos popoprawiam i zawsze mam inna, szalona albo nie codziennie inna , czasem jest to uciazliwe bo nie zawsze udaje mi sie powtorzyc tej fryzury ktora mi sie podobala
kaLOLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.