Jaka marka kosmetyków do trudnej cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-12, 12:07   #1
Fashion_Poland
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3

Jaka marka kosmetyków do trudnej cery?


Witam. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do małych pryszczy i zaskórników. Podczas ostatniej wizyty u kosmetyczki dowiedziałam się że mam problemy z PH skóry przez używanie mydła i poleciła żebym kupiła kostkę do mycia. Doszłam do wniosku że kupię kostkę wraz z innymi kosmetykami do poprawy cery (kremy na dzień, na noc, tonik) z tej samej marki. Pytanie teraz do was. Kosmetyki jakiej marki są najlepsze do codziennej pielęgnacji dla skóry ze skłonnościami do niespodzianek i trochę wysuszonej? Z góry dzięki za odpowiedzi
Fashion_Poland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 15:51   #2
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Jaka marka kosmetyków do trudnej cery?

Mam identyczny problem, cera ta sama. Proponuję ci kosmetyki apteczne. np. la roche posay i tutaj seria efaclar lub z tańszych seria purritin z iwostinu.
Przy tym typie cery bardzo ważne jest nawilżanie i złuszczanie(kremami takimi jak np.effaclar K/duo, iwostin purritin żel redukujący zmiany trądzikowe lub wybrać się na serię kwasów do kosmetyczki.
Pamiętaj, że po każdym kontakcie z wodą (np. po umyciu żelem do twarzy, zmyciu maski) należy tonizować skórę by przywrócić jej właściwe pH.
prawdziwą skarbnicą wiedzy w pielęgnacji skóry twarzy jest blog dziewczyny która jest dermokonsultantką http://kosmostolog.blogspot.com ( mam nadzieje że moderatorzy nie uznają tego za reklamy)

Jednocześnie pamiętaj że każda marka ma swoje perełki i istne buble. Ja lubię mieszać firmy wybierając z nich najlepsze kosmetyki.

A używanie mydła to naprawdę morderstwo dla cery
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..

Edytowane przez mycha9393
Czas edycji: 2014-02-12 o 15:52
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 16:13   #3
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Jaka marka kosmetyków do trudnej cery?

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
prawdziwą skarbnicą wiedzy w pielęgnacji skóry twarzy jest blog dziewczyny która jest dermokonsultantką http://kosmostolog.blogspot.com ( mam nadzieje że moderatorzy nie uznają tego za reklamy)

Jednocześnie pamiętaj że każda marka ma swoje perełki i istne buble. Ja lubię mieszać firmy wybierając z nich najlepsze kosmetyki.

A używanie mydła to naprawdę morderstwo dla cery
Ona jest chyba konsultantką la roche posay, prawda? Jak dla mnie ta firma to zupełne nieporozumienie, nie ma nic wartościowego.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 16:56   #4
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Jaka marka kosmetyków do trudnej cery?

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Ona jest chyba konsultantką la roche posay, prawda? Jak dla mnie ta firma to zupełne nieporozumienie, nie ma nic wartościowego.
nie mam pojęcia. o innych firmach też pisze.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 20:55   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jaka marka kosmetyków do trudnej cery?

Cytat:
Napisane przez Fashion_Poland Pokaż wiadomość
Witam. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do małych pryszczy i zaskórników. Podczas ostatniej wizyty u kosmetyczki dowiedziałam się że mam problemy z PH skóry przez używanie mydła i poleciła żebym kupiła kostkę do mycia. Doszłam do wniosku że kupię kostkę wraz z innymi kosmetykami do poprawy cery (kremy na dzień, na noc, tonik) z tej samej marki. Pytanie teraz do was. Kosmetyki jakiej marki są najlepsze do codziennej pielęgnacji dla skóry ze skłonnościami do niespodzianek i trochę wysuszonej? Z góry dzięki za odpowiedzi
Nie ma jednej najlepszej marki dla wszystkich cer problematycznych. Możesz kupić sobie łagodny żel np. fizjoderm i lekki nawilżający krem. Tonik też jest wskazany. Przeszukaj kwc i poczytaj opinie.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Ona jest chyba konsultantką la roche posay, prawda? Jak dla mnie ta firma to zupełne nieporozumienie, nie ma nic wartościowego.
Tak współpracuje z LRP
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 21:34   #6
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Jaka marka kosmetyków do trudnej cery?

Też uważam, że nie ma sensu kupowania wszystkiego z jednej firmy, trzeba szukać perełek w różnych miejscach.

Ja mogę zasugerować z LRP Effaclar Duo lub z Pharmaceris Almond Peel 10% - oba ładnie złuszczają (delikatnie) i pomagają w walce z zaskórnikami/przebarwieniami.

Do mycia twarzy: ja używam mydła Aleppo i je kocham nad życie. Możesz pomyśleć też o oczyszczaniu olejami, u wielu Wizażanek się sprawdza (chyba OMC?).

Mogłabyś też zainteresować się firmą Sylveco, ich kremy nawilżające zbierają bardzo dużo pozytywnych recenzji od właścicielek cer mieszanych/trądzikowych.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 12:37   #7
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Jaka marka kosmetyków do trudnej cery?

tez mam troche problemowa cere- przede wszystkim musisz znalezc dobry krem nawilzajacy, niestety w tej kwestii nie moge Ci pomoc, bo sama mam z tym odwieczny problem, zwlaszcza ze szukam kremu nawilzajacego, ktory jednoczesnie bedzie nadawac sie pod makijaz....
chyba istotny jest tez tonik bo to on utrzymuje odpowiednie pH skory.
ja kiedys uzywalam kremu Cetaphil- bardzo dobrze nawilza, ale jest tlusty, nadaje sie tylko do stosowania na noc lub w dzien kiedy siedzisz w domu, ja sie po nim bardzo swiecilam
pozostale kosmetyki- ja mam olejek myjacy z biochemii i urody i hydrolat- tonik tez z BU i sa bardzo dobre dla mojej skory, dosc neutralne, ale niestety te kosmetyki mozna kupic tylko online.
ogolnie uwazaj na produkty reklamowane w tv itd. ja jakos nie ufam kosmetykom do pielegnacji skory z garniera itd. zwlaszcza jesli Ty tez masz wymagajaca skore. moze wyprobuj kosmetyki Tołpa? sa dosc naturalne i nie sa 'komercyjne'- nie uzywalam ich, ale jesli juz to wlasnie te bym wybrala. co do aptecznych- moze Pharmaceris? ja mam z tego krem peelingujacy migdalowy 5% ktory lekko zluszcza skore ale nie powoduje przesuszenia,a skora pozostaje gladka i miekka uzywam go wtedy, gdy mam wieksza ilosc krostek.
co do nawilzenia- moze cos z kwasem hialuronowym, raz na jakis czas warto przejsc sie na jakis zabieg do kosmetyczki zeby utrzymac skore nawilzona ogolnie dla mnie to jest loteria co sie sprawdzi dla danej skory metoda prob i bledow na pewno znajdziesz cos odpowiedniego zwracaj uwage na sklad
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 10:56   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jaka marka kosmetyków do trudnej cery?

Ocm
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:19   #9
anusia890
Raczkowanie
 
Avatar anusia890
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 41
Dot.: Jaka marka kosmetyków do trudnej cery?

Cześć. ja ze swojej strony nie mogę polecić serii EUCERIN - moja cera źle reagowała na te kosmetyki (dużo więcej pryszczy), gdzie po stosowaniu linii około miesiąca wylądowałam u dermatologa i do tej pory nie mogę się tego dziadostwa pozbyć. Nie wiem czy to tylko była wina Eucerinu - ale nie zmieniłam w tym czasie ani diety, ani nie używałam innych kosmetyków, więc wygląda na to, że to mogło być to.

To jak to jest, każdy zapewnia że dopiero używanie więcej niż jednego kosmetyku z tej samej serii daje efekty. Kolejny mit?
anusia890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-17 12:19:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.